GKS Tychy

0

GKS Katowice

3

• Koniec spotkania! Po kapitalnej drugiej połowie, GKS Katowice pokonał w derbach GKS Tychy 3:0. Dziękujemy za uwagę!

• Spokojnie grają katowiczanie. GKS Tychy jest na deskach.

• Kibice GKS-u Tychy w niewybrednych słowach wyrażają się o pracy Tomasza Hajty.

• Coraz mocniej zacina deszczem. Ten mecz już jest rozstrzygnięty.

• Paweł Szołtys zastępuje Wołkowicza. To już ostatnia zmiana u gości.

• Kartka dla Grzeszczyka, który gra dzisiaj naprawdę fatalnie.

• GOOOOOOOOL!!! 3:0! Pewny strzał Goncerza z jedenastu metrów! "Gonzo" skompletował tym samym hat-tricka!

• Kartkę za faul obejrzał Stasiak.

• Rzut karny dla GieKSy!

• Bardzo ładne uderzenie po koźle Pitrego, ale kapitalnym refleksem popisał się Przyrowski!

• Zaczyna padać w Jaworznie.

• Kartonik dla Alana Czerwińskiego.

• Ostatni kwadrans przed nami. Wydaje się, że GieKSa jest spokojna o wynik. Tyszanie robią mnóstwo błędów.

• Michał Biskup wchodzi za Rafała Kośca.

• Znowu było zamieszanie w polu karnym katowiczan, którzy szczęśliwie wyszli z opresji. Skończyło się tylko na rzucie rożnym.

• I teraz zmiana u gospodarzy. Damian Nieśmiałowski wchodzi za Bąka.

• ...oraz Sławomir Duda wchodzi za Leimonasa.

• Podwójna zmiana u gości: Aleksander Januszkiewicz zastępuje Ceglarza...

• Katastrofalne uderzenie z rzutu wolnego w wykonaniu Grzeszczyka.

• Kapitalna okazja dla Adriana Jurkowskiego, który był o włos od wpisania się na listę strzelców!

• Ogromne szczęście po stronie katowiczan. Piłka wystawiona przez Szczęsnego na pustą bramkę, ale nikt nie zamknął tej sytuacji!

• Goncerz w kolejnej sytuacji nie dał szans Przyrowskiemu. Popularny "Gonzo" ma już na koncie 20 trafień. Króla strzelców 1. ligi już więc znamy.

• GOOOOOOOOOL!!! Goncerz na 2:0!! Niewykorzystana sytuacja zemściła się!

• Kowalczyk wyszedł oko w oko z Dobrolińskim, ale przegrał ten pojedynek! To była 100% sytuacja dla GKS-u Tychy!

• Ależ była sytuacja na 2:0! Po dośrodkowaniu Pietrzaka bliski szczęścia był Pitry, który uderzał... piętką. Było bardzo blisko.

• Tyszanie nie mają już nic do stracenia. W takiej sytuacji potrzebują zwycięstwa za tydzień w Ząbkach, by zakwalifikować się do barażu.

• Idealnym podanie Pitry obsłużył Goncerza, który w sytuacji sam na sam przelobował Przyrowskiego. To już 19. gol w tym sezonie napastnika GieKSy.

• GOOOOOOOOL!!! 1:0 dla GieKSy, strzelcam bramki Grzegorz Goncerz!

• Sędzia dopatrzył się faulu Kamińskiego w polu karnym GKS Tychy.

• Pielorz faulowany tuż przed polem karnym. Po chwili z dośrodkowaniem poradzili sobie obrońcy tyszan.

• Jakub Bąk złapany na spalonym.

• Ładna akcja Szczęsnego zakończona minimalnie niecelnym strzałem!

• Wznawiamy spotkanie po przerwie. Bez zmian w obu zespołach.

• W Niecieczy miejscowa Termalica prowadzi z Pogonią Siedlce 1:0, co oznacza, że GKS Tychy przy remisie z GKS Katowice powiększy swoją przewagę w tabeli do 2 punktów. W ostatniej serii spotkań siedlczanie zainkasują jednak komplet punktów za walkower z Flotą Świnoujście. By zakwalifikować się do barażu o pozostanie w 1. lidze, tyszanie muszą przywieźć remis z Ząbek (mają lepszy bilans meczów bezpośrednich od Pogoni).

• Koniec pierwszej połowy. Jak na razie bez bramek w Jaworznie, chociaż to GKS Tychy jest stroną dominującą.

• Jedna minuta doliczona.

• Długa piłka do Goncerza, który wychodził sam na sam, ale szybszy okazał się Przyrowski.

• W walce w powietrzu przekroczył przepisy Kowalczyk.

• W odpowiedzi Ceglarz starał się uderzać zewnętrzną częścią stopy, ale bardzo niedokładnie.

• Celny strzał na bramkę Damiana Szczęsnego, ale zbyt lekki, by zaskoczyć Dobrolińskiego.

• Mateusz Grzybek nieprzepisowo zatrzymał Przemysława Pitrego i obejrzał kartkę.

• Jak na razie spokojnie radzi sobie Dobroliński z wrzutkami Grzeszczyka ze stałych fragmentów.

• Zbyt mocno do linii końcowe zszedł Bąk i futbolówka opuściła już boisko.

• Rafał Kosiec zwija się z bólu. Musi skorzystać z pomocy służb medycznych.

• Ni to strzał, ni dośrodkowanie Grzeszczyka wyłapał Dobroliński.

• Kolejny faul zawodnika GieKSy i tym razem kartką ukarany Povilas Leimonas.

• Piotr Ceglarz przesadził z wślizgiem i obejrzał żółty kartonik.

• Było groźnie pod bramką tyszan! Po rykoszecie Sebastian Przyrowski obronił uderzenie z rzutu wolnego z dalszej odległości!

• Aktywny w drużynie z GieKSy jest Wołkowicz, który znowu szukał strzału. Zablokował tę próbę jeden z graczy gospodarzy.

• Spokojne tempo spotkania. GKS Tychy szuka swojej sytuacji, goście z Katowic przyczajeni, czekają na okazję do skontrowania.

• Dobra interwencja Marcela Wawrzynkiewicza, który poradził sobie z dośrodkowaniem Rafała Pietrzaka w szesnastkę.

• Wyszli z szybką kontrą tyszanie, ale Pielorz zablokował próbę strzału.

• Dużo walki w środku pola, ale to było to przewidzenia. Nikt w derbach łatwo pola nie odda.

• W pierwszym kwadransie przewagę mieli podopieczni Tomasza Hajty, ale poważniej nie zagrozili bramce zespołu z Katowic.

• Długa piłka w kierunku Jakuba Bąka, ale wyszedł z bramki Dobroliński i przeciął to zagranie.

• W odpowiedzi z bardzo ostrego kąta uderzał Wołkowicz, ale bardzo niedokładnie.

• Łukasz Grzeszczyk wykonał kolejny rzut rożny, piłka trafiła na głowę Muhameda Omicia, który posłał ją nad poprzeczką.

• Zablokowany strzał z dystansu Macieja Kowalczyka.

• Jeszcze jeden korner dla gospodarzy i wybija piłkę Mateusz Kamiński.

• Kolejna dobra interwencja w powietrzu Dobrolińskiego. Mączyński już czyhał na błąd bramkarza GieKSy.

• Próbował uderzenia z dystansu Krzysztof Wołkowicz, ale dobrze zablokowali to obrońcy GKS-u Tychy.

• Mała przerwa. Mocniej ucierpiał w jednym ze starć w środku pola Łukasz Pielorz.

• Pierwszy kontakt z futbolówką Rafała Dobrolińskiego, który spokojnie wyłapał dośrodkowanie z lewej strony.

• Od środka rozpoczęli tyszanie.

• Zawodnicy obu zespołów już na murawie. Gospodarze zagrają w zielono-czarno-czerwonych strojach, a goście z Katowic w żółto-czarnych.

• W poprzednim pojedynku obu ekip w tym sezonie ligowym na stadionie przy Bukowej górą był GKS z Katowic, który po bramkach Grzegorza Goncerza i Rafała Kujawy wygrał 2:0. Dzisiaj w Jaworznie tyski zespół z pewnością tanio skóry nie sprzeda i będzie chciał zdobyć niezmiernie ważne dla nich trzy punkty.

• Rezerwowi GKS Katowice: Krystian Rudnicki, Kamil Cholerzyński, Kamil Będkowski, Aleksander Januszkiewicz, Paweł Szołtys, Sławomir Duda.

• Rezerwowi GKS Tychy: Paweł Florek, Damian Nieśmiałowski, Robert Dymowski, Dawid Błanik, Mateusz Wrana, Michał Biskup, Marcin Wodecki.

• Witamy i zapraszamy na relację na żywo z derbów Śląska! Na stadionie w Jaworznie GKS Tychy zmierzy się z GKS-em Katowice!

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA GKS TYCHY - GKS KATOWICE

GKS Katowice - GKS Tychy

Na dwie kolejki przed zakończeniem GKS Tychy zajmuje 15. miejsce w tabeli, ale ma raptem punkt przewagi nad Pogonią Siedlce. Śląski klub nadal ma jednak matematyczne szanse aby uniknąć gry w barażu, bowiem do Sandecji Nowy Sącz tyszanie tracą pięć punktów. Należy jednak zauważyć, że GKS w ostatnich trzech meczach zdobył tylko punkt, w efekcie notowana niżej Pogoń Siedlce ma tylko jedno oczko "mniej", a dodatkowo w ostatniej kolejce dostanie trzy punkty za walkower w meczu z Flotą Świnoujście

Rywalem tyszan będzie dobrze spisująca się w ostatnim czasie GKS Katowice, który przed tygodniem pewnie pokonał przed własną publicznością Sandecję. Katowiczanie zajmują dziewiąte miejsce w tabeli i w tym sezonie mogą jedynie walczyć o poprawę tej lokaty.