Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1 - 0 GKS Katowice

GKS Katowice

0

• Koniec!

• Biskup ukarany żółtą kartką za pyskówkę.

• Nowak minął się z piłką, strzał znowu zablokował Czerwiński, ale sędzia odgwizdał faul.

• Frańczak strzelał wysoko ponad bramką.

• Schodzi z boiska nowy bohater z Niecieczy, Dawid Plizga. Za niego wchodzi Drozdowicz.

• Plizga! Ruszył między dwóch obrońców i oddał strzał zza pola karnego, ale piłka nieznacznie minęła słupek!

• To powinna być bramka! Strzał Goncerza niesamowicie obronił Nowak!

• Pitry próbował zaskoczyć strzałem po długim rogu, ale Nowak zdołał obronić to uderzenie.

• Znowu dobra akcja Kamińskiego, który wzdłuż linii bocznej podawał do Plizgi. Strzelec jedynej bramki postanowił jednak zwolnić i poczekać na kolegów.

• Kamiński odpalił petardę i niczym Bolt ruszył sprintem z piłką, z łatwością minął dwóch rywali, ale jego podanie wzdłuż bramki do Plizgi było minimalnie niecelne!

• Nowak nogami obronił strzał Kujawy z kilku metrów, a dobitka Czerwińskiego została zablokowana!

• Alan Czerwiński ukarany żółtą kartką za powalenie Plevy.

• Zmiana w GKS. Za Januszkiewicza pojawia się Czerwiński.

• Plizga huknął z dystansu, ale piłka minęła słupek.

• Akcja Biskupa i Plevy zakończona dośrodkowaniem tego drugiego. Termalica wywalczyła rzut rożny.

• Druga zmiana w Termalice. Schodzi Janeczko, a wchodzi Kamiński.

• Znowu próbowała odgryźć się Termalica, znowu akcję rozprowadził Pleva, ale Biskup źle dośrodkował z lewej strony.

• Ależ tempo narzucili piłkarze obu drużyn. Tylko czy grający w 10 gospodarze wytrzymają trudy meczu?

• Goncerz nie potrafił skierować piłki do pustej bramki, bo niesamowitą interwencją popisał się Czerwiński i zapobiegł utracie gola!

• Nowak dwukrotnie popisał się świetnymi interwencjami. Najpierw w stylu Neuera wybił piłkę spod nóg Januszkiewicza, a parę chwil później zatrzymał strzał Goncerza!

• Ależ kontra Termaliki! Pleva przejął piłkę na własnej połowie i rzucił kapitalne podanie do Plizgi. Ten ruszył w bój z Cholerzyńskim, minął obrońcę GKS i dograł wzdłuż bramki do Janeczki, który nie trafił w piłkę...

• Nowak pewnie wyłapał długie zagranie Kujawy.

• Piłkę częściej posiada GKS, co jest zrozumiałe. Póki co nie przekłada się to na stworzone sytuacje, "Słoniki" skutecznie bronią dostępu do swojej bramki.

• Wobec zejścia z boiska Paluchowskiego, najbardziej wysuniętym zawodnikiem w ekipie gospodarzy jest teraz Dawid Plizga.

• A w GKS za Dudę wszedł Kujawa.

• Zmiana w Termalice i GKS. W Termalice zszedł Paluchowski, a wszedł Kupczak.

• Rozpoczęła się druga połowa!

• Piłkarze pojawili się na boisku wraz z sędziami, a tym znowu towarzyszyły gwizdy. Miejscowi kibice dalej nie mogą się pogodzić z decyzją pana Szczerbowicza o wyrzuceniu Jareckiego.

• Intensywnie rozgrzewa się Kupczak i prawdopodobnie pojawi się na murawie po przerwie.

• Gwizdy towarzyszą sędziemu, gdy ten schodził do szatni. Jedno jest pewne - Termalica będzie zmuszona bronić jednobramkowej zaliczki w drugiej połowie.

• Koniec pierwszej połowy.

• Jarecki ostro wygrał przebitkę z jednym z graczy GKSu, od połowy sam na sam wychodził Biskup, ale sędzia odgwizdał faul. Zdenerwowany Jarecki ruszył z pretensjami do sędziego, a ten ukarał go drugim kartonikiem. To chyba druga kartka nie za faul, a za zachowanie pozaboiskowe.

• Ależ emocje w Niecieczy! Drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną dostaje Jarecki!

• Festiwal strzałów w kierunku parkingu w wykonaniu piłkarzy Termaliki. Będzie brakować po spotkaniu przynajmniej trzech piłek w magazynie.

• Nowak pewnie wyłapuje dośrodkowanie z rzutu rożnego Petasza, choć nie była to łatwa do złapania piłka.

• Rudnicki w ostatniej chwili uprzedził odważnym wyjściem Paluchowskiego!

• Kamiński strzelał z woleja, ale przy tym trafił nogą w Janeczkę i sędzia odgwizdał faul.

• Cholerzyński padł w polu karnym Termaliki, ale gwizdek sędziego milczał. Nie ma karnego.

• Dobra akcja Termaliki zakończona dośrodkowaniem Fryca. Piłka trafiłą do Biskupa, który uderzył na bramkę, ale w ostatniej chwili jego strzał został wyblokowany przez jednego z obrońców i futbolówka minęła o metr słupek bramki!

• Czerwiński minięty jak junior przez Petasza i obrońca GKS dośrodkował w pole bramkowe, ale pewnie złapał Nowak. Ta akcja mogła zakończyć się dużo lepiej.

• Dobrą, ostrą wrzutką popisał się Petasz, ale piłkę zdołał wybić Czerwiński.

• Żółtą kartką ukarany Jarecki za symulowanie faulu. Z naszej perspektywy wydawało się, że obrońca Termaliki nie chciał wymuszać karnego, ale sędzia był bliżej i być może zobaczył coś, czego my nie byliśmy w stanie dostrzec.

• Strzał Kamińskiego został zablokowany i kontra Termaliki! Janeczko dogrywał do Paluchowskiego, a ten w prostej sytuacji pogubił się przed bramką GKS!

• Dośrodkowanie Janeczki zbyt krótko wybili obrońcy, do piłki dopadł Pleva i podał prostopadle do Plizgi, a ten będąc z prawej strony pola karnego strzelił po długim słupku. Futbolówka przeszła jeszcze po rękach Rudnickiego i zatrzepotała w siatce!

• Dawid Plizga! 1-0 !!

• Tym razem z rożnego dogrywał Jarecki, a strzelał Kopacz! Tuż obok bramki, to powinna być bramka!

• Znowu groźnie! Z rzutu rożnego wrzucał Biskup, z piłkę minął się Kopacz, ale z ostrego kąta zmieścił próbował jeszcze Jarecki! Rudnicki odbił na rzut rożny!

• Groźna akcja Termaliki! Lewą flanką pomknął Jarecki, wymienił piłkę z Biskupem i dośrodkował na głowę Paluchowskiego, ale napastnik gospodarzy niewiele się pomylił!

• Pressingiem grają piłkarze z Katowic, ale zbyt często przekraczają przepisy. Tym razem ostro potraktowany Pleva, a faulował Duda.

• Wrzutka Biskupa jednak została wybita przez obrońców.

• Pierwszy faul w meczu. Poszkodowany Plizga, będzie okazja na dośrodkowanie z rzutu wolnego.

• W odpowiedzi akcja Termaliki, ale dośrodkowanie Biskupa z lewej strony bardzo niecelne.

• Zakotłowało się pod bramką Termaliki! Najpierw z bliska pojedynek z Nowakiem przegrał Goncerz, a dobitka Dudy z 10 metrów została wybita sprzed linii bramkowej!

• Termalica w podstawowych pomarańczowych strojach, natomiast GKS cały na zielono.

• Pierwszy gwizdek, zaczęli goście!

• Piłkarze już wychodzą na boisko, mecz rozpocznie się za kilka chwil.

• 14 stopni - taka temperatura pokazywana jest w Niecieczy. Niemal bezchmurne niebo i dosyć ciepło - pogoda dopisała na inauguracyjny mecz w 2015 roku. Oby również piłkarze dostosowali się i zapewnili wszystkim oglądającym fantastyczne widowisko!

• W ekipie Katowic szanse gry dostali dziś Rudnicki, Leimonas czy Petasz.

• W drużynie Termaliki zadebiutuje dziś Dawid Plizga. W pierwszym składzie pojawi się też Adrian Paluchowski, który wywalczył sobie miejsce w 11-stce dobrymi występami w zimowych sparingach.

• Termalica przed tym meczem w dalszym ciągu jest liderem tabeli, choć już zrównało się punktami Zagłębie Lubin, które wczoraj pokonało w meczu na szczycie Wisłę Płock.

• Za dokładnie 17 minut rozpocznie się mecz, w którym obecny lider z Niecieczy podejmie na własnym stadionie ekipę GKS Katowice.