1

GKS Katowice

0

• My już dziękujemy Państwu za udział w tej relacji. Miłego wieczoru!

• Gospodarze zasłużenie wygrywają ten mecz, Zagłębie było zdecydowanie lepsze przez niemal całe spotkanie, GKS miewał małe przebłyski. Podopieczni Kazimierza Moskala nastawili się głównie na kontrataki, które jednak niezbyt wychodziły. Ostatecznie zadecydował jeden błąd (zagranie ręką Nawrota w polu karnym) przez co Zagłębie wygrało ten mecz.

• Koniec spotkania w Lubinie! Zagłębie wygrywa z GKS-em Katowice 1:0 po bramce z rzutu karnego Michala Papadopulosa!

• Żółta kartka dla Łukasza Janoszki za perfidny faul taktyczny. Mamy jeszcze małą przepychankę, ale więcej kartek w tej sytuacji arbiter nie pokazał.

• W doliczonym czasie gry tego meczu piłkarze gości bardzo elektryczni. Starają się stworzyć sytuację, która dałaby im wyrównanie, ale jak na razie to zupełnie nie wychodzi.

• Sędzia dolicza co najmniej cztery minuty do drugiej połowy tego spotkania.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Michal Papadopulos skutecznie egzekwuje rzut karny i Zagłębie Lubin obejmuje prowadzenie w końcówce spotkania!

• Żółtą kartką ukarany jeszcze Łukasz Pielorz za protesty.

• Mamy rzut karny dla Zagłębia Lubin za zagranie ręką Michała Nawrota we własnym polu karnym!

• Djordje Cotra ukarany żółtą kartką za oddanie strzału z rzutu wolnego przed gwizdkiem.

• Papadopulos ruszył z piłką na bramkę gości i wydawało się że został wycięty przez obrońce GKS-u. Sędzia podyktował rzut wolny dla gospodarzy, jednak jak pokazała powtórka, obrońca czysto trafił w piłkę.

• Rafał Dobroliński teraz skiksował. Po rzucie wolnym dla gospodarzy piłka wypadła z rąk przy próbie interwencji bramkarzowi "Gieksy" i wyszła na rzut rożny.

• Ostatnia zmiana w tym spotkaniu. Arkadiusz Woźniak wchodzi w miejsce Adriana Błąda.

• Krzysztof Piątek powinie teraz zdobyć bramkę! Fatalny błąd w komunikacji Pielorza z Dobrolińskim, który powinien wykorzystać Piątek. Zawodnik Zagłębia jednak w doskonałej sytuacji nie trafił w bramkę.

• Cotra ładnie dośrodkował na pole karne gości na głowę Godala, temu w skutecznym strzale przeszkodził jednak Jurkowski.

• Żółtą kartką za brzydki faul w środku pola ukarany Kamil Cholerzyński.

• Limit zmian w GKS-ie wykorzystany. Michał Nawrot pojawia się w miejsce Krzysztofa Bodzionego.

• Druga zmiana w GKS-ie Katowice. Grzegorz Goncerz nie poprawi dzisiaj swojego bilansu bramkowego. Za lidera klasyfikacji strzelców na boisku pojawia się Rafał Kujawa.

• Na trybunie gości bardzo efektowna oprawa kibiców GKS-u Katowice. Niestety z racami, więc pewnie nie obejdzie się bez kary finansowej.

• Pierwsza zmiana w ekipie z Katowic. Piotr Ceglarz pojawia się w miejsce Mateusza Kamińskiego.

• Zakotłowało się teraz w polu karnym gości. Po rzucie rożnym do pozycji strzałowej doszedł Jarosław Jach, ale jego uderzenie zostało zablokowane przez Adriana Jurkowskiego.

• Mamy drugą zmianę w barwach Zagłębia Lubin. Na placu gry pojawia się Łukasz Janoszka w miejsce Aleksandra Kwieka.

• Mecz niestety rozczarowuje, w tej chwili niewiele dzieje się na placu gry.

• Adrian Błąd z rzutu wolnego próbował zaskoczyć Dobrolińskiego, ale bramkarz "Gieksy" zdołał wybić piłkę poza boisko.

• Pierwsza zmiana w tym spotkaniu. Schodzi zupełnie bezbarwny Miłosz Przybecki, a na nim pojawia się Krzysztof Piątek.

• Teraz na chwilę mogą odetchnąć goście. GKS wreszcie utrzymuje się przy piłce, ale ciężko im się przedrzeć nawet na połowę rywali.

• Fantastyczna parada Dobrolińskiego! Papadopulos zagrał prostopadłą piłkę do Łukasza Piątka, który znalazł się sam na sam z bramkarzem GKS-u, jednak strzał gracza "Miedziowych" cudownie wybronił Dobroliński!

• Aleksander Kwiek przyjął teraz piłkę w polu karnym gości i oddał mocny strzał na bramkę, jednak wprost w Dobrolińskiego, który zdołał odbić piłkę.

• Michal Papadopulos teraz spróbował sytuacyjnego uderzenia po tym jak piłka trafiła pod jego nogi w polu karnym GKS-u. Snajper Zagłębia posłał piłkę wysoko ponad bramką rywali.

• Przemysław Pitry chciał mocno otworzyć drugą część meczu. Zawodnik gości jednak źle uderzył z dystansu i od bramki rozpocznie Forenc.

• Startujemy z drugą częścią meczu w Lubinie! Oba zespoły bez zmian. Czekamy na emocje, a przede wszystkim na bramki!

• Piłkarze obu zespołów wychodzą już na drugą połowę spotkania, za moment jej początek.

• Spotkanie jak na razie średnio atrakcyjne, gospodarze zdecydowanie przeważają w posiadaniu piłki, GKS ogranicza się niema jedynie do kontrataków. Oba zespoły stworzyły sobie zaledwie po jednej dobrej okazji do zdobycia bramki, której nie wykorzystały. Do przerwy zatem bezbramkowy remis. Na drugą część spotkania zapraszamy za kilka minut.

• Sędzia nie doliczył nic do pierwszej połowy meczu, zatem mamy jej koniec.

• Końcówka pierwszej połowy meczu bardzo nerwowa. Zagłębie niby wciąż kontroluje przebieg spotkania, ale słabo radzi sobie w ofensywie.

• Mamy upomnienie tym razem dla gracza gości. Tym razem żółtą kartką upomniany Mateusz Kamiński.

• Michal Papadopulos pozazdrościł Błądowi strzału z dystansu i też pokusił się o uderzebie z dalszej odległości. Futbolówka powędrowała wysoko nad bramką.

• Adrian Błąd teraz uderza z około 35. metra od bramki GKS-u, piłkę jednak spokojnie złapał Forenc.

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Za faul w środku pola ukarany Jarosław Jach.

• Djordje Cotra pokusił się o tak słynny w Polsce "centrostrzał', Rafał Dobroliński był jednak czujny w bramce i zdołał przenieść piłkę ponad poprzeczkę bramki.

• Krzysztof Bodziony uderzył z dystansu, piłkę z problemami wybijał Konrad Forenc, ostatecznie jednak wszystko skończyło się szczęśliwie dla gospodarzy.

• Przemysław Pitry zagrał ładną prostopadłą piłkę do Grzegorza Goncerza, ten na szybkości minął jednego z obrońców rywali, ale w ostatniej chwili piłkę z pod nóg wyłuskał mu Boris Godal.

• Zagłębie od pewnego czasu w ataku pozycyjnym, nie potrafią jednak się w ten sposób przedrzeć w pole karne GKS-u Katowice.

• Łukasz Pielorz poślizgnął się przy bocznej linii boiska i piłkę przejął Aleksander Kwiek, który momentalnie wrzucił piłkę w pole karne gości, tam znalazł się Papadopulos, ale nie zdołał oddać mocnego strzału i Dobroliński mógł pewnie interweniować.

• Oj, to powinna być bramka dla "Miedziowych"! Zamieszanie w polu karnym gości, piłkę przyjął Adrian Błąd, ale przy strzale fatalnie zeszła mu piłka z nogi.

• Ponownie stały fragment gry nie przyniósł żadnych korzyści. Piłka w rękach Forenca.

• Ze stałego fragmentu gry nic nie wyszło, jednak chwilę później jeden z zawodników Zagłębia zagrał ręką w okolicach własnego pola karnego i "Gieksa" ma jeszcze rzut wolny.

• Wołkowicz popędził lewą stroną boiska, spróbował dośrodkować, ale wrzutkę zablokował Jakub Tosik i mamy tylko rzut rożny.

• Zagłębie jak na razie z dużo większym posiadaniem piłki, jednak jak na razie ze słabym przekonaniem w ofensywie, goście natomiast próbują kontrować.

• Aleksander Kwiek próbował przerzucić piłkę na lewą stronę boiska, ale bardzo przytomnie zachował się Alan Czerwiński przyjmując to podanie i zgrywając głową do własnego bramkarza.

• Gospodarze rozgrywają teraz piłkę spokojnie na własnej połowie, chcąc jakby zachęcić rywali do pressingu.

• Ależ to powinna być bramka dla gości! Przemysław Pitry świetnie przyjął sobie piłką przy linii bocznej pola karnego, wrzucił do środka, gdzie był Grzegorz Goncerz, a ten strzałem głową powinien pokonać bramkarza Zagłębia, jednak Konrad Forenc popisał się znakomitą paradą!

• Pierwsze przewinienie w tym spotkaniu. Na murawę w środku pola powalony Grzegorz Goncerz.

• Adrian Błąd ściął akcję do środka i zdecydował się na strzał zza pola karnego. Na raty, ale ostatecznie łapie piłkę Rafał Dobroliński.

• Łukasz Piątek posyła fantastyczną piłkę na prawą stronę boiska do Jakuba Tosika, ten jednak próbując dośrodkować, trafia w jednego z zawodników GKS-u.

• Po raz kolejny piłkę w polu karnym zespołu z Katowic dostał Papadopulos, Czech przewrócił się, ale sędzia stwierdził, że wszystko działo się zgodnie z przepisami.

• Pierwszej dośrodkowanie w pole karne gości, jednak na spalonym Michal Papadopulos.

• Od początku spotkania przy piłce utrzymują się gospodarze tego spotkania. Natomiast "Gieksa" agresywnie i nieustępliwie w obronie.

• Pierwszy gwizdek sędziego, zaczynamy emocje w Lubinie!

• Piłkarze obu zespołów pojawili się właśnie na murawie stadionu w Lubinie. Zagłębie zagra dzisiaj w swoich nominalnych pomarańczowo-czarnych strojach, natomiast GKS Katowice na zielono-czarno.

• Popularna "Gieksa" w przypadku zwycięstwa może awansować nawet na drugie miejsce w ligowej tabeli, natomiast Zagłębie, mimo dużo niższej lokaty w tabeli, mogą znaleźć się nawet na trzecim miejscu.

• Ławka rezerwowych Zagłębia Lubin: 30. Dominik Hładun, 9. Arkadiusz Woźniak, 8. Sebastian Bonecki, 20. Jarosław Kubicki ,22. Paweł Oleksy, 26. Krzysztof Piątek, 18. Łukasz Janoszka

• Ławka rezerwowych GKS-u Katowice: Maciej Wierzbicki, 14. Piotr Ceglarz, 16. Aleksander Januszkiewicz, 24. Radosław Sylwestrzak, 10. Kamil Bętkowski, 28. Michał Nawrot, 15. Rafał Kujawa

• Duży wkład przy tak dobrych wynikach GKS-u Katowice ma Grzegorz Goncerz, który aktualnie z dorobkiem dziewięciu bramek jest najlepszym strzelcem całej 1. ligi.

• Natomiast GKS Katowice w tej chwili plasuje się na czwartym miejscu w tabeli. "Gieksa" zgromadziła na swoim koncie szesnaście punktów za sprawą pięciu zwycięstw, jednego remisu i trzech porażek. W zeszły weekend zespół z Katowic wygrał u siebie z Pogonią Siedlce 3:2.

• Zagłębie Lubin w tym momencie ósme miejsce w tabeli 1. ligi z dorobkiem piętnastu punktów. Podopieczni Piotra Stokowca do tej pory odnieśli cztery zwycięstwa, trzy remisy i dwie porażki. W zeszły weekend "Miedziowi" zremisowali na wyjeździe z Olimpią Grudziądz 2:2.

• Za nieco ponad dwadzieścia minut rozpocznie się ostatnie spotkanie 10. kolejki 1. ligi polskiej. Zagłębie Lubin podejmie na własnym obiekcie ekipę GKS-u Katowice. Na relację LIVE z tego spotkania zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb!