0

Arka Gdynia

2

• Dziękujemy już Państwu za śledzenie naszej relacji LIVE, zapraszamy oczywiście na kolejne. Miłej niedzieli!

• Koniec spotkania w Katowicach, miejscowy GKS przegrywa zasłużenie z Arką Gdynia 0:2.

• Bardzo mocne zderzenie głowami tuż przy ławkach rezerwowych Marcusa da Silvy z Pawłem Wojowskim.

• Do podstawowego czasu gry zostały doliczone co najmniej trzy minuty.

• Ostatnia zmiana w tym spotkaniu. Z boiska schodzi strzelec drugiej bramki dla Arki Gdynia Paweł Abbott, a w jego miejsce pojawia się Paweł Wojowski.

• Zza pola karnego swoich sił spróbował Patryk Szymański, ale jego uderzenie było bardzo niecelne.

• Wreszcie pierwszą bramkową okazję miał Grzegorz Goncerz! Snajper GieKSy dość przypadkowo dostał piłkę w polu karnym Arki i sytuacyjnym uderzeniem próbował pokonać Konrada Jałochę, ale piłka po jego strzale przeleciała nad poprzeczką.

• Ostatnia zmiana w zespole GieKSy. Za Sławomira Dudę na murawę wbiega Povilas Leimonas.

• Druga zmiana w barwach Arki. Rafał Siemaszko pojawia się w miejsce Mateusza Szwocha.

• Pierwsza zmiana w barwach Arki Gdynia. Za Dariusza Formellę na boisku pojawia się Rashid Yussuff.

• Mamy pierwszą żółtą kartkę w tym spotkaniu. Karą indywidualną ukarany Dariusz Formella.

• Na strzał z dystansu zdecydował się teraz Krzysztof Wołkowicz, ale jego uderzenie było bardzo anemiczne, a do tego niecelne.

• Druga zmiana w zespole GKS-u. Boisko opuszcza Bartosz Iwan, a w jego miejsce pojawia się Przemysław Sawicki.

• Bartosz Iwan również powrócił do gry, oba zespoły grają już w pełnych składach.

• Kolejny uraz, tym razem po stronie GieKSy, na murawie leży Bartosz Iwan.

• Marcin Warcholak na szczęście podniósł się z murawy i wszystko wskazuje na to, że za moment będzie mógł już kontynuować grę.

• Ostre starcie pomiędzy zawodnikami obu ekip na połowie Arki Gdynia, na razie z boiska nie podnosi się zawodnik z Gdyni.

• Na razie w drugiej połowie niewiele się dzieje. GKS przejął nieco inicjatywę, ale jak na razie nie wynika z tego nic konstruktywnego. Arka mądrze się broni, bo wie że mają znakomitą, dwubramkową zaliczkę po pierwszej połowie meczu.

• Drugą część meczu GieKSa rozpoczęła nieco agresywniej niż pierwszą, katowiczanie utrzymują się też przy piłce na połowie Arki.

• Zaczynamy drugą połowę w Katowicach!

• Jedna zmiana w przerwie w zespole GKS-u. Za Pawła Szołtysa na drugą połowę wyjdzie Patryk Szymański.

• Na murawę wróciły już oba zespoły, to znak że za moment rozpocznie się druga część meczu!

• Na drugą połowę zapraszamy już za kilkanaście minut, a w międzyczasie polecamy na przykład pyszny niedzielny obiad.

• Koniec pierwszej połowy w Katowicach, GKS wyraźnie przegrywa z Arką Gdynia 0:2, ale wynik spotkania całkowicie odzwierciedla sytuację na boisku.

• Paweł Szołtys próbował teraz strzału z dystansu, ale piłka po jego uderzeniu została niemal natychmiast zablokowana.

• Alan Czerwiński z Pawłem Szołtysem wyraźnie nie radzą sobie z Dariuszem Formellą, który po raz trzeci z wielką łatwością ograł tą dwójkę po lewej stronie boiska.

• Dariusz Formella po lewej stronie boiska "zakręcił" dwoma obrońcami gospodarzy, dograł w pole karne idealnie na nogę Pawła Abbotta, który jeszcze przyjął sobie piłkę i po małym rykoszecie wpakował ją do bramki Mateusza Kuchty śrubując tym samym wynik spotkana w Katowicach.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! Arka podwyższa prowadzenie na 2:0 po bramce Pawła Abbotta!

• Paweł Abbott doszedł teraz do piłki w polu karnym GKS-u i nie zastanawiając się długo oddał strzał na bramkę Mateusza Kuchty, ale futbolówka powędrowała wysoko nad poprzeczką.

• Ponownie bardzo groźnie zrobiło się pod bramką Arki, po podaniu na wolne pole z bramki wyszedł Konrad Jałocha i w ostatniej chwili zdołał wybić piłkę już z pod nóg Alana Czerwińskiego!

• Piłkarze gospodarzy "poczuli krew" i coraz prężniej nacierają na bramkę Arki Gdynia, jednak puki co jeszcze nie ma tego efektów w postaci bramek.

• Fatalny błąd Konrada Jałochy, który o mało co nie skończył się bramką wyrównującą! Piłka trafiła do Krzysztofa Wołkowicza, który o mało co nie wpakował jej do pustej już bramki, futbolówka jednak o centymetry minęła słupek.

• I znowu było groźnie pod bramką GKS-u. Tym razem o strzał z dystansu pokusił się Paweł Abbott, ale jego uderzenie minęło bramkę gospodarzy.

• Fenomenalne dośrodkowanie Mateusza Szwocha z rzutu wolnego z lewej strony pola karnego GieKSy wprost na głowę Marcusa da Silvy, który swoim strzałem nie dał żadnych szans na interwencję Mateuszowi Kuchcie!

• GOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! Arka Gdynia obejmuje prowadzenie po trafieniu Marcusa da Silvy!

• Ależ była znakomita okazja dla Arki na objęcie prowadzenia! Michał Nalepa dośrodkował z prawej strony boiska wprost na głowę niepilnowanego Mateusza Szwocha, ale ten trafił wprost w Mateusza Kuchtę, który jakimś cudem zdołał nawet złapać tą piłkę!

• Paweł Abbott pokusił się o uderzenie z dalszej odległości, ale Mateusz Kuchta ponownie mógł pewnie interweniować.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego Marcina Warcholaka w pole karne GKS-u, ale futbolówka powędrowała wprost w ręce Mateusza Kuchty.

• Dobra prostopadła piłka do Krzysztofa Wołkowicza, ten przyjął piłkę i szybo dośrodkował w pole karne Arki, gdzie jednak żaden z piłkarzy GKS-u nie przeciął futbolówki.

• Szybkie rozpoczęcie gry z autu przez Arkę, Mateusz Szwoch dośrodkowywał na pole karne GKS-u w kierunku Pawła Abbotta, ale ten nie sięgnął piłki głową.

• W ripoście GieKSa próbowała skonstruować składną akcję, ale zbyt długie podanie jednego z zawodników gospodarzy spowodowało, że piłka opuściła pole gry.

• Początek spotkania zaczęła Arka i już w pierwszej minucie mogła stworzyć zagrożenie pod bramką GKS-u, ale ostatecznie obrońcy gospodarzy wyczyścili całą sytuację.

• Pierwszy gwizdek sędziego Sebastiana Krasnego, zaczynamy pojedynek przy Bukowej!

• GKS Katowice dzisiaj w żółto-czarnych strojach okolicznościowych z 1% na koszulkach symbolizującym oddanie swojego 1% podatku na rzecz osób potrzebujących. Arka Gdynia natomiast w jednolitych białych strojach.

• Piłkarze obu zespołów wychodzą już na murawę przy Bukowej! Za moment początek tego, miejmy nadzieję że bardzo emocjonującego spotkania.

• Powoli nawet wychodzi słońce w Katowicach, a zatem nawet pogoda się cieszy, że wróciła 1. liga!

• Arka Gdynia do rundy wiosennej przystępuje z drugiego miejsce w tabeli 1. ligi ze stratą czterech punktów do liderującej Wisły Płock, która jednak swoje spotkanie w tej kolejce już grała. Natomiast popularna GieKSa przed tym spotkaniem zajmuje ósme miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem dwudziestu siedmiu punktów.

• W pierwszym składzie Arki Gdynia wystąpi dzisiaj Dariusz Formella, który ostatnio nawet z powodzeniem grał w Lechu Poznań. To chyba największe wzmocnienie na rundę wiosenną. Natomiast w GKS-ie Katowice poza kadrą meczową jest Tomasz Zahorski, czyli między innymi uczestnik EURO 2008.

• Ławka rezerwowych GKS-u Katowice: Rafał Dobroliński (Br.), Marcin Flis, Remigiusz Curyło, Povilas Leimonas, Wojciech Kochański, Przemysław Sawicki, Patryk Szymański.

• Ławka rezerwowych Arki Gdynia: Jakub Miszczuk (Br.), Rashid Yussuff, Michał Marcjanik, Rafał Siemaszko, Grzegorz Tomasiewicz, Tomasz Wojcinowicz, Paweł Wojowski.

• Po lewej stronie ekranu widnieją już pierwsze składy obu zespołów, a już za moment zaprezentujemy Państwu ławki rezerwowych obu drużyn.

• To będzie dla obu zespołów dopiero pierwszy oficjalny mecz w tym roku, zobaczymy zatem jak przepracowały one okres przygotowawczy! Mamy nadzieję, że czekać nas będzie dzisiaj bardzo ciekawe widowisko na Bukowej.

• Witamy bardzo gorąco z Katowic, gdzie już za około czterdzieści minut zostanie rozegrane ostatnie spotkanie 20. kolejki 1. ligi pomiędzy GKS-em Katowice, a Arką Gdynia. Przez to spotkanie przeprowadzi Państwa Bartosz Głąb!