GKS Katowice 1 - 2 Bruk-Bet Termalica Nieciecza

1

Bruk-Bet Termalica Nieciecza

2

• Dziękujemy, że uczestniczyli Państwo w naszej relacji. Życzymy miłego wieczora!

• Jednak nic z tego nie wyszło, a zaraz później sędzia kończy dzisiejszy mecz. Termalica wygrywa z GKS-em 2:1!

• Chyba ostatni rzut rożny dla gospodarzy, w pole karne termalici wędruje nawet Antonin Bucek!

• W doliczonym czasie gry ostatnia zmiana w zespole gości. Za Jakuba Biskupa wchodzi Peter Maslo.

• Druga zmiana w zespole Termalici. Za Bartłomieja Smuczyńskiego pojawia się Dawid Kamiński.

• Sędzia Paweł Pskit dolicza co najmniej cztery minuty do podstawowego czasu meczu.

• Źle rozegrana kontra Termaliki, z sytuacji dwóch na dwóch zrobiła się przewaga gospodarzy. Ostatecznie strzał oddał Kupczak, ale bardzo anemiczny.

• Teraz Januszkiewicz wywalczył piłkę przy linii bocznej, popędził na bramkę gości, ale przegrał pojedynek z Nowakiem.

• Grzegorz Goncerz popędził na bramkę Termalici, minął rywala i uderzył z czystej wydawało się pozycji. Jednak uderzenie zdecydowanie zbyt lekkie i pewnie łapie piłkę Nowak.

• W dośrodkowaniach GKS prowadzi 13:9, ale jak widać nie przenosi się to na bramki.

• Po rzucie wolnym dla gospodarzy piłka trafia przed pole karne, gdzie przejęli ją katowiczanie, na strzał zdecydował się Grzegorz Goncerz, ale jego uderzenie niecelne.

• To było ostatnie zagranie w tym meczu Wołowicza, teraz schodzi z boiska, a w jego miejsce pojawia się Bartosz Sobotka.

• Wołkowicz wrzucił piłkę z rzutu wolnego, ale nic z tego nie wynikło.

• Rzut wolny dla GKS-u Katowice po lewej stronie pola karnego, może być groźnie.

• Januszkiewcz przy pierwszym kontakcie z piłką minął dwójkę rywali, ale chwilę później stracił piłkę.

• Ależ groźna okazja Termalici. Po fatalnym błędzie obrońców sam na sam z Buckiem wyszedł Emil Drozdowicz, ale minimalnie się pomylił i nadal 2:1.

• ... oraz za Piotra Ceglarza wchodzi Michał Nawrot.

• Mamy zmiany i to od razu dwie w drużynie GKS-u Katowice. Za Przemysława Pitrego na boisku melduje się Aleksander Januszkiewicz...

• Pierwsza zmiana w tym spotkaniu. W zespole Termalici Mateusz Kupczak zastępuje Tomasza Foszmańczyka.

• Dośrodkowanie z prawej strony boiska, strzał głową Drozdowicza w poprzeczkę, a dobitka Kaczmarczyka już bez szans dla Bucka.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Krzysztof Kaczmarczyk!

• Kontra "Gieksy", ale podanie do Ceglarza świetnie przecięte przez Patryka Fryca.

• Okazja gospodarzy, Kamiński wrzuca piłkę z lewej strony boiska, akcję strzałem głową zamykał Ceglarz, jego strzał jednak został zablokowany.

• Teraz wreszcie "ryknęli" nam kibice na obu trybunach. Od razu lepiej wygląda atmosfera jak do tej pory dość piknikowego meczu.

• Próba prostopadłego podania Wołkowicza, ale bardzo niedokładna, piłka ląduje poza boiskiem.

• Moment nudnej gry przy Bukowej. Żaden z zespołów nie forsuje tempa, zawodnicy sprawiają wrażenie zadowolenia z wyniku.

• Oskrzydlająca akcja gospodarzy, Rafał Pietrzak dośrodkowuje z prawej strony boiska, ale do nikogo i piłkę w rękach ma Sebastian Nowak.

• Do daleko zagranej piłki wyszedł Antonin Bucek, udanie interweniował, a dodatkowo sędzia odgwizdał spalonego Niecieczy.

• Emil Drozdowicz stanął przed znakomitą szansą na bramkę! Dostał piłkę w polu karnym rywali, ładnie się obrócił i minimalnie przestrzelił.

• Dośrodkowanie Biskupa z rzutu wolnego, ale nic groźnego z tego nie wynikło.

• Brzydki i niepotrzebny faul na połowie GKS-u Katowice

• Rafał Kujawa ładnie utrzymał się przy piłce, rozprowadził grę do lewej strony, tam Ceglarz dośrodkował w pole karne, ale na spalonym znalazł się zawodnik "Gieksy".

• Tomasz Foszmańczyk faulowany na własnej połowie, tym razem obyło się bez upomnienia.

• Ależ była okazja dla gospodarzy! Jakub Biskup popędził lewą stroną boiska, dośrodkował do Drozdowicza, a ten strzałem głową trafił w poprzeczkę bramki rywala!

• Rozpoczynamy drugą część meczu! Oba zespoły bez zmian. Liczymy na emocje choć takie jak w pierwszej połowie.

• Na trybunach w dzisiejszym spotkaniu zasiada między innymi były asystent trenera Góraka, Artur Skowronek.

• W przerwie meczu garść statystyk! W strzałach celnych mamy remis 3:3, W dośrodkowaniach "Gieksa" prowadzi 9:5, warto jeszcze wspomnieć, że dość dużym wyczynem jest to, że Termalica zgromadziła już 4 żółte kartki.

• Koniec pierwszej połowy spotkania. GKS Katowice remisuje do przerwy z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza 1:1.

• Goście próbowali przeprowadzić koronkową akcję, po serii krótkich podań stracili jednak piłkę pod polem karnym rywala.

• Sędzia główny do podstawowego czasu gry dolicza dwie minuty.

• Pierwsza żółta kartka dla gracza GKS-u Katowice, Alan Czerwiński ukarany.

• Uderzenie Jakuba Biskupa z dalszej odległości, piłka po rykoszecie mogła trafić jeszcze do Drozdowicza, ale temu "zabrakło nogi" do przyjęcia piłki.

• Kolejna żółta kartka dla gracza gości, Jakuba Czerwińskiego.

• Żółta kartka dla Krzysztofa Kaczmarczyka za próbę wymuszenia faulu w środku pola.

• Wołkowicz poczekał z piłką, dograł do obiegającego g Pietrzaka, dośrodkowanie jednak wylądowało w rękach bramkarza.

• Emil Drozdowicz popędził prawą stroną boiska, ale dosłownie podał piłkę bramkarzowi GKS-u.

• Cholerzyński teraz wysoko wyskoczył na rywala i sędzie odgwizdał faul dla gospodarzy.

• Termalica miała szansę na okazje bramkową, jednak do wysoko zagranej piłki nie doszedł Tomasz Foszmańczyk.

• Ależ to mogła być szansa GKS-u! Po szybkiej kontrze Kamiński nawinął rywala w polu karnym Termalici, ale jego zagranie zostało zablokowane.

• Szansa gospodarzy. Mateusz Kamiński z prawej strony wycofał piłkę do Pitrego, ten mocnym strzałem minimalnie minął bramkę Termalici.

• Żółtą kartką za przyjmowanie piłki ręką ukarany Emil Drozdowicz.

• Sławomir Duda zamiast dośrodkowywać zagrał przed pole karne, gdzie był Przemysław Pitry, ten płaskim strzałem chciał zaskoczyć Nowaka, bramkarz gości "Słoników" jednak na miejscu.

• Ceglarz teraz brzydko faulowany przy narożniku pola karnego Termalici.

• Strata Goncerza na własnej połowie, z kontrą popędziła Termalica, ale Smuczyński stracił piłkę w polu karnym rywala.

• Krzysztof Kaczmarczyk uderza z rzutu rożnego, ale Antonin Bucek ładną paradą wybija futbolówkę na rzut rożny.

• Rafał Pietrzak zagrywa ręką tuż przed własnym polem karnym, może za moment być groźnie pod bramką gospodarzy.

• Pierwszy w tym meczu spalony po stronie gości tego meczu. Z boku boiska złapany na nim Emil Drozdowicz.

• Długie zagranie przez zawodników Termalici na połowę rywala, ale to zagranie okazało się łatwym oddaniem piłki.

• Próba zaskoczenia bramkarza gości przez Wołkowicza, strzał jednak niczym w rugby, wysoko, wysoko nad bramką.

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu, ukarany nią zawodnik gości - Dawid Sołdecki.

• Krzysztof Wołkowicz zagrał do Goncerza, ten wpadł w pole karne rywala, ale nie wywalczył nawet rzutu rożnego.

• Płaskie dośrodkowanie z rzutu wolnego przez gracza gospodarzy, Piłka przeleciała wzdłuż bramki, ale żaden z zawodników "Gieksy" nie trafił futbolówki.

• Piłka posłana w lewy róg bramki i mamy wyrównanie w Katowicach!

• RZUT KARNY DLA TERMALICI!!!

• Bartłomiej Smuczyński popędził lewą stroną, dośrodkował w pole karne, ale futbolówkę pewnie wyłapał Antonin Bucek.

• Fantastyczna szybka akcja gospodarzy. Prawą stroną popędził Alan Czerwiński, dograł płasko w pole karne, gdzie świetnie znalazł się Goncerz i strzałem przy słupku otworzył wynik tego spotkania.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOLL!!! GKS Katowice prowadzi 1:0 po bramce Grzegorza Goncerza!

• Pierwsza znakomita szansa gospodarzy. Piłkę z lewej strony podawał Przemysław Pitry, a w polu karnym strzałem przewrotką niczym Wayne Rooney bramkarza rywali próbował pokonać Rafał Kujawa.

• Próba pokonania bramkarza gości z dalszej odległości przez Sławomira Dudę, jednak zbyt anemiczna.

• Rafał Kujawa na własnej połowie zagrał futbolówkę do rywala, Termalica nie połapała się w tym wszystkim i szybko stracili piłkę.

• Nerwowo zrobiło się teraz pod bramką gości. Bramkarz Termalici zbyt lekko zagrał do Czerwińskiego, do walki o piłkę włączył się Rafał Kujawa i zdołał wywalczyć aut.

• Na początku obserwujemy typowe badanie rywala, obie drużyny nie nerwowo grają w ofensywie.

• Próba pierwszej ofensywnej akcji gości, Bartłomiej Smuczyński popędził prawą stroną boiska, ale został zatrzymany przez rywali.

• Już pierwszy faul w tym spotkaniu, zawodnik gości faulowany na własnej połowie.

• Pierwszy gwizdek sędziego! Zaczynamy widowisko w Katowicach.

• "Gieksa" dzisiaj zagra w żółto-czarnych strojach, natomiast Termalica w jednolitych pomarańczowych kostiumach.

• Na murawę wychodzą już obie jedenastki wyprowadzane przez sędziego Pawła Skita.

• Można dodać taką ciekawostkę, że na ławce gości jest Wiktor Płaneta, zawodnik, który do Termalici dostał się dzięki wygraniu programu Piłkarski Diament realizowany przez Canal+.

• Już powoli coraz więcej kibiców pojawia się na słynnym "Blaszoku".

• W Pucharze Polski natomiast oba zespoły radzą sobie, a raczej radziły tak samo źle. GKS w 1. rundzie musiał uznać wyższość Chrobrego Głogów przegrywając u siebie 1:2, natomiast Termalica uległa na wyjeździe ekipie Znicza Pruszków także 1:2.

• Termalica natomiast w 1. kolejce sezonu rozbiła w pył Chrobry Głogów i to na wyjeździe aż 6:0, a potem skromnie, 1:0, ograła u siebie Olimpię Grudziądz.

• GKS Katowice jak do tej pory ze zmiennym szczęściem radzi sobie w rozgrywkach 1. ligi. W dwóch dotychczasowych kolejkach "Gieksa" najpierw tutaj w Katowicach pokonała słabiutki Widzew Łodź 2:1, a tydzień temu przegrała w Legnicy z Miedzią po świetnym meczu 2:4.

• Fantastyczna słoneczna pogoda w Katowicach, wydaje się idealna do grania w piłkę, miejmy nadzieję, że oba zespoły zaprezentują nam dzisiaj bardzo ciekawe widowisko.

• Ławka rezerwowych GKS-u Katowice: Rafał Dobroliński (Br.), Aleksander Januszkiewicz, Krzysztof Bodziony, Paweł Szołtys, Bartosz Sobotka, Radosław Sylwestrzak, Michał Nawrot.

• Ławka rezerwowych Termalici: Adrian Olszewski (Br.), Mateusz Janeczko, Dawid Kamiński, Mateusz Kupczak, Peter Maslo, Adrian Paluchowski, Wiktor Płaneta.

• Witamy ze Stadionu Miejskiego przy ulicy Bukowej w Katowicach, gdzie już za około czterdzieści minut swoje trzecie spotkanie w ramach rozgrywek 1. ligi rozegrają jedenastki GKS-u Katowice i Termalici Bruk-Bet Nieciecza!