Gole Lewego i Piszczka dają Borussii zwycięstwo z Mainz! (ZDJĘCIA)

Michał Kozera
Świetny świąteczny prezent dla polskich kibiców przygotowali dziś Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek. W meczu 31. kolejki Bundesligi Borussia po golach Polaków pokonała Mainz 4:2 i zrobiła kolejny krok w kierunku zdobycia wicemistrzostwa Niemiec.

Spotkanie zaczęło się w dość nietypowy sposób – w ciągu kwadransa mieliśmy już jednobramkowy remis po golach… z rykoszetów. W 6. minucie uderzał Milos Jojić, a piłka odbiła się od Oliver Kircha i pokonała bramkarza Mainz. 8 minut później na strzał zdecydował się Okazaki, a piłka wleciała wprost w stopy przebiegającego Hummelsa, po czym obiła się do bramki bezradnego Langeraka.

Drugą bramkę zdobył Robert Lewandowski, świetnie radząc sobie w polu karnym 1 na 1 z bramkarzem. Karius źle odczytał zamiary Polaka i rzucił się po nic, dając napastnikowi Borussii szansę na objęcie prowadzenia w klasyfikacji strzelców Bundesligi.

Na kolejne gole musieliśmy czekać do drugiej połowy. W 54. minucie znów pokazał się Shinji Okazaki, który przejął podanie do bramkarza od Nuriego Sahina i pewnie wpakował piłkę do siatki. Odpowiedź BVB była błyskawiczna – w 57. minucie dośrodkowanie głową na gola zamienił Łukasz Piszczek. Ostatnia bramka padła z rzutu karnego – w pole karne wpadł Robert Lewandowski, po raz kolejny minął bramkarza, jednak tym razem jego strzał zblokował ręką Niko Bungert, za co obejrzał czerwoną kartkę. Jedenastkę pewnie wykorzystał Marco Reus.