1

• Koniec! Podział punktów po dosyć wyrównanym spotkaniu. Za uwagę dziękuje Maciej Popko

• I jeszcze zmiana w końcówce na zyskanie czasu. Aleksander zmieniony przez Szuberta

• 3 minuty doliczone

• Kolejna okazja! Mraz sprzed linii końcowej wycofuje do Niedzieli, a jego strzał blokują obrońcy gości!

• Tomasz Nowak! Strzał sprzed szesnastki wychodzi na rzut rożny!

• Pierwsza kartka dla zawodnika gospodarzy, a ukarany Wiązowski po starciu z Tomasikiem.

• Górnik Łęczna w końcówce próbuje przechylić szalę na swoją stronę, co chwilę wychodząc z szybkimi akcjami po odbiorze piłki. Póki co po żadnej z nich nie mieliśmy klarownej okazji na strzelenie drugiej bramki.

• Chwilę później faulowany był młodzieżowy rezprezentant Polski i za to zagranie żółtą kartkę otrzymał Jarzębowski.

• Ostatnia zmiana po stronie Górnika wykorzystana. Bonina zastępuje Tadrowski.

• Po dwie zmiany z każdej strony wykorzystane. Jamróz wchodzi za Pruchnika

• Z kontrą 3 na 3 wyszedł Górnik, jednak w decydującym momencie Niedziela nie zdołał zagrać na prawą stronę do Sasina i gospodarze byli zmuszeni poczekać na wsparcie.

• Strzał Tomka Nowaka z dystansu bardzo daleki od ideału. Po chwili szczęścia próbował także Szałachowski, jednak z podobnym skutkiem.

• Bardzo złe rozegranie kornera w wykonaniu gości. Na spalonym złapany Aleksander.

• Pierwsza roszada w ekipie Arki. Rzuchowski zastępuje Marcusa da Silvę.

• Ponownie Szromnika pokonać próbował Zawistowski, jednak tym razem jego strzał w środek bramki.

• Bardzo dobrze z lewej strony boiska w kierunku pola karnego przedzierał się Niedziela i został sfaulowany przez Marcusa, który ogląda żółtą kartkę.

• W odpowiedzi z rzutu wolnego uderza Jarzębowski i piłka po szurnięciu poprzeczki opuszcza plac gry!

• Po tej sytuacji z wolnego kropnął Zawistowski, jednak jego atomowe uderzenie przeleciało wysoko nad poprzeczką.

• Żółtko dla Juraszka za ostre, spóźnione wejście prosto w Niedzielę.

• Druga zmiana w ekipie Górnika. Boiska opuszcza Nikolajs Kozacuks, w jego miejsce wchodzi Paweł Sasin

• Gospodarze z impetem rozpoczęli drugą część spotkania. Zamotanie obrońców przy wyprowadzeniu piłki z własnego pola karnego wykorzystał Szałachowski, który wyłuskał piłkę i strzelił obok rzucającego mu się pod nogi Szromnika!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL

• Już na początku dobrą akcję przeprowadzili gracze Górnika. Bonin do Niedzieli, ten oddał do Bonina, następnie piłka trafia do Nowaka. Rozgrywający łęcznian zwiódł przed polem karnym jednego obrońcę i zamiast strzelać, podbił piłkę do wychodzącego Niedzieli, jednak zbyt mocno i futbolówka padła łupem Szromnika.

• Rozpoczęli Arkowcy.

• Tym razem to gospodarze jako pierwsi pojawili się na płycie boiska. Niebawem jedziemy z drugą połową meczu.

• Statystyki po pierwszej połowie:

• Strzały(w tym celne) - 3(1) : 2(1) na korzyść Górnika
    • Rzuty rożne - 1 : 0 na korzyść Górnika
    • Spalone - 0 : 2 dla Arki
    • Faule przyznane - 4 : 5 na korzyść Arki
  • To tyle jeśli chodzi o pierwszą część spotkania! Arka Gdynia prowadzi na bardzo trudnym terenie, a kibice z niecierpliwością czekają na drugą odsłonę meczu.

• Na sam koniec pierwszej połówki żółtą kartką za przedłużanie wznowienia gry od bramki ukarany Szromnik.

• Uraz jednak okazał się niegroźny i obrońca Arki jest zdolny do kontynuowania zawodów.

• Na boisku leży Adrian Budka, który ucierpiał w starciu z Bartłomiejem Niedzielą.

• Błąd w ustawieniu defensywy Górnika mógł poskutkować stratą drugiego gola, jednak strzał Aleksandra z 11. metra wprost w Prusaka.

• Szałachowski wywiózł w pole dwóch defensorów Arki w narożniku boiska i posłał długie dośrodkowanie w kierunku Niedzieli. Ten jednak zamiast poszukać strzału, przyjął futbolówkę i próbował wykiwać stojącego mu na drodze Juraszka, co mu się nie udało.

• Ależ okazja! Po zbyt lekkim podaniu Sobieraja do Szromnika, przed golkiperem Arki wyrósł jak spod ziemi Bonin. Lob skrzydłowego gospodarzy okazał się jednak minimalnie niecelny i piłka nie zdołała wpaść do pustej bramki.

• Już po 30 minutach gry na zmianę decyduje się Jurij Szatałow. Palucha zastępuje Niedziela.

• Bartosz Wiązowski! Górnik dość szybko wypracował sytuację, po której mógł wyrównać, jednak jego strzał z szesnastki bardzo nieudany.

• Radzewicz dośrodkował z okolicy linii bocznej pola karnego, jednak i tym razem piłkę wybili obrońcy. Z tą różnicą, iż jako pierwszy do kozłującej futbolówki dopadł Budka i strzałem z 20 metrów z pierwszej piłki na długi słupek pokonał osłupiałego Prusaka.

• GOOOOOOL 0:1 prowadzi Arka!

• Dośrodkowanie Pruchnika w pole karne Górnika bardzo dobre, jednak na posterunku defensywa gospodarzy.

• Pierwszy strzał w meczu. Aleksander złamał z lewej strony do środka przed polem karnym i uderzył, jednak znacznie się pomylił.

• Nowak próbował górą podawać za kołnierz Sobieraja, jednak ten w porę wyskoczył wysoko w górę i uchronił swój zespół, gdyż mogła wyjść z tego naprawdę groźna sytuacja z Szałachowskim w roli strzelca.

• Arkadiusz Aleksander opuszcza na moment plac gry, w celu zmiany obuwia. Tymczasem trwa atak pozycyjny gospodarzy.

• Obie jedenastki nadal bardzo asekuracyjnie, bez gwałtownych zrywów i zapędów pod bramkę rywali. Teraz złe zagranie z lewej strony boiska od Marcusa do Aleksandra i od bramki wznowi Prusak.

• Faul w ataku debiutującego w pierwszym składzie Kozucaksa bo zbyt lekkim odegraniu piłki przez Bonina.

• Mraz zagraniem na dobre 40 metrów próbował prostopadle uruchomić Bonina, lecz jako pierwszy do piłki dopadł Szromnik.

• Pierwsze minuty dosyć nerwowe, jednak dłużej przy piłce utrzymują się gospodarze.

• Miejscowi kibice, podobnie jak w każdym ligowym meczu u siebie, pojawili się w liczbie około 150 głów. Sektor gości nadal pozostaje pusty.

• Rozpoczynamy widowisko! Od środka zawodnicy Górnika Łęczna!

• Piłkarze obu drużyn zostali przywitani niczym w finale Ligi Mistrzów. 14 flag powiewających na murawie stadionu robi wielkie wrażenie. Atmosfera spotkania jest niesamowita. Mamy nadzieję, iż od strony sportowej dzisiejsza impreza przebiegnie równie udanie.

• Prezentacja składu Górnika.

• Górnicy zagrają dziś w białych, natomiast Arkowcy w żółto-niebieskich strojach.

• A Ty, jaki wynik meczu typujesz? Piszcie swoje przewidywania w komentarzach!