Górnik Łęczna

0

Cracovia

3

• Koniec spotkania. Cracovia gładko ogrywa Górnika, który przegrywa na własnym obiekcie po raz trzeci w sezonie, ale po raz pierwszy różnicą więcej niż 1 bramką. Zapraszamy do śledzenia kolejnych relacji LIVE!

• Ostatnia zmiana w ekipie Pasów - Boubacar Dialiba za Erika Jendriska.

• Prusak broni jeszcze w końcówce strzał Jendriska z bliska.

• Arbiter dolicza 3 minuty.

• Bonin zdołał przedrzeć się przez pole karne i wyłożyć piłkę przed bramkę, lecz Hasani minął się z nią nieznacznie.

• Tymczasem Rymaniak zajmuje miejsce narzekającego ponownie na uraz Deleu.

• Dośrodkowanie Nikitocivia pada łupem Pilarza. Gospodarze mają zdecydowanie dość na dziś...

• Pierwsza zmiana Jacka Zielińskiego. Zjawiński za Cetnarskiego.

• Każda kontra gości wygląda w tym momencie groźnie, po jednej udało im się zdobyć już bramkę, reszta póki co mało konkretna w ich wykonaniu.

• Jendrisek bardzo mocno z dystansu po stracie Nikitovicia, lecz na posterunku Prusak. W starciu z Serbem ucierpiał Deleu, który leży teraz na murawie.

• Wrzutka Szałacha z lewej strony troszeczkę za mocna, by Bonin mógł oddać celny strzał głową.

• Ostatnia zmiana w Górniku. Szałachowski za Bożoka.

• Jendrisek z dystansu, wysoko ponad bramką.

• Górnik prze dłuższy czas rozgrywał nieskutecznie na połowie gości, którzy przejęli i wyszli z kontrą 2 na 1, lecz Rakels w momencie podania Cetnarskiego był na spalonym.

• Bożok faulowany przez Covilo 25 metrów przed bramką Pilarza.

• Powinno być 4:0 dla Pasów i trzeci gol Cetnarskiego, jednak ten w sytuacji sam na sam zdecydował się na drybling, w efekcie czego bardzo umiejętnie wygarnął mu spod nóg piłkę Prusak.

• Bielak dobrze zawiesza futbolówkę w polu karnym gości, ale Hasniemu zabrakło kilka kroków, by dojść do futbolówki.

• TRZECI GOL DLA CRACOVII PO KATASTROFALNYM BŁĘDZIE W OBRONIE

• Dąbrowski w uliczkę do wychodzącego na czystą pozycję Rakelsa, ale w ostatnim momencie piłkarza Pasów uprzedził Prusak! Świetnie z gry na przedpolu zaprezentował się golkiper Górnika.

• Faul Szmatiuka na Covilo w środkowej strefie boiska.

• Hasani głową po rzucie rożnym i piłkę z linii bramkowej wybija asekurujący Pilarza obrońca!

• Minęło raptem 8 minut, a zielono-czarni wypracowali więcej podbramkowych sytuacji, niż przez całą pierwszą połowę.

• Kolejna dobrze rozegrana przez Górnika akcja, ale Bonin przesadził z ostatecznym podaniem do Sasina, który znajdował się na spalonym, gdy mógł poszukać lepiej ustawionych partnerów lub próbować strzału.

• Mraz mocno w kierunku krótszego słupka, tak samo jak w poprzednim meczu rozgrywanym 6 marca w Łęcznej, po którym zdobył gola, jednak tym razem na korner wybija Sretenović wślizgiem.

• Hasani faulowany na prawej flance nieopodal rogu pola karnego.

• Bonin z 20 metrów wprost w ręce Pilarza.

• Bardzo dobre wejście w pole karne Bonina i odegranie z pierwszej przez Cernycha, lecz skrzydłowy Górnika został skutecznie wyblokowany przez Polczaka.

• Hasani przeciąga piłkę zagraną z rzutu wolnego na dłuższy słupek, jednak przesadził z siłą i strzał przeszedł nad poprzeczką.

• W przerwie meczu nastąpiła jedna zmiana. Miejsce Rudika zajął Nikitović.

• Od środka zawodnicy Górnika. Czy powtórzy się scenariusz z zeszłego spotkania, kiedy podopieczni Szatałowa też przegrywali już 0:2, ale zdołali zdobyć 3 gole?

• Obie jedenastki pojawiły się jednocześnie na murawie. Niebawem ruszamy z drugą połową.

• Pan Jarek z Łęcznej strzela w poprzeczkę i wygrywa w konkursie miesięczny zapas produktów Perły Browary Lubelskie. Emocje na trybunach po raz pierwszy dzisiejszego dnia sięgnęły zenitu.

• W tym momencie arbiter kończy pierwszą odsłonę, zdecydowanie najgorszą w wykonaniu Górnika w tym sezonie. Cracovia nie ma na co narzekać, jej gra się klei i co najważniejsze - prowadzi różnicą dwóch goli. Powracamy za około 15 minut.

• Trzeba przyznać, że świetnie zachował się Pilarz, który końcówkami palców skierował piłkę do boku tak, że ta odbiła się od słupka i opuściła plac gry.

• W ostatniej minucie słupek po strzale Nowaka ratuje Pasy!

• Bonin lekko z dystansu, futbolówka odbija się od pleców obrońcy i myli nieco Pilarza, któremu udało się skutecznie złapać piłkę.

• Deleu równie niecelnie, co przed momentem Nowak.

• Cetnarski fauluje wychodzącego z akcją Bonina, sędzia puszcza grę stosując przywilej korzyści. Chwilę później Nowak oddaje bardzo niecelny strzał na bramkę, a zawodnik gości zostaje upomniany słownie.

• Górnikowi w tej pierwszej połowie nie wychodzi kompletnie NIC, od rozegrania w obronie do konstruowania akcji ofensywnej, o wykończeniu nie wspominając, gdyż go nie czego wykańczać..

• Chwilę później do skutku dochodzi awizowana przez nas zmiana. Hasani w miejsce Mierzejewskiego. Tym samym na prawą obronę przesuwa się Sasin.

• Mocny strzał z dystansu i piłka odbita od słupka wpada do siatki!

• GOOOL!! KOLEJNA BRAMKA CETNARSKIEGO

• Tymczasem do zmiany jeszcze przed przerwą przygotowuje się Shpetim Hasani.

• Szybko rozegrany rzut wolny po faulu na Bożoku przez Nowaka, Deleu mija się z piłką, która trafia do wychodzącego lewą flanką Mraza. Dośrodkowanie Słowaka nie znalazlo jednak adresata.

• Rudik i Bożok mają do siebie pretensje po błędzie w komunikacji, który na ich szczęście nie kosztował Górnika straty piłki.

• Od 6 minut Górnik przy piłce i ani razu podopieczni Szatałowa nie przedostali się pod bramkę Pilarza. Gra toczy się głównie w środkowej strefie boiska.

• Górnik póki co bez pomysłu na rozegranie akcji kombinacyjnej. Wykorzystuje to Cracovia, która po przejęciu od razu stara się uruchomić swoich napastników.

• Kolejna dobra wrzutka Deleu, jednak tym razem pierwszy przy piłce znalazł się Mierzejewski.

• Deleu zagrał wysoką piłkę do Rakelsa, ten zgrał do środka na ósmy metr do Cetnarskiego, który lekkim strzałem z powietrza nie dał szans Prusakowi!

• GOOOOOOOL!!! 1:0 DLA GOŚCI

• Na murawie leży Grzegorz Bonin, który ucierpiał w starciu w środku pola, a dokładnie to ucierpiało jego prawe kolano.

• Dąbrowski na lewą stronę do Jendriska, który przegonił Mierzejewskiego i wywalczył rzut rożny.

• Rzut rożny dla Górnika stworzył zalążek bardzo groźnie zapowiadającej się akcji gości. Pasy wyszły z kontrą 3 na 2, lecz Rakels przy próbie prostopadłego przerzutu na lewą flankę trafił w Sasina, dzięki czemu futbolówkę jako pierwszy dogonił Rudik.

• Rakels traci piłkę obok własnego pola karnego, Mraz natychmiast podaje do Cernycha, który wywalcza kornera.

• Bonin przy próbie dryblingu po raz trzeci, jednak tym razem dobrze przeczytał jego zamiary Covilo. Chwilę później Deleu otrzymuje podanie, wychodzi sam na sam i trafia do siatki, ale kilka sekund wcześniej do góry poszła chorągiewka sędziego liniowego.

• Korner dla przyjezdnych w wykonaniu Cetnarskiego i piłka trafia wprost do rąk Prusaka.

• Bonin ogrywa Sretenovicia i zostaje przez niego sfaulowany. Górnik od stałego fragmentu gry, jeszcze na własnej połowie.

• Świetny drybling Bonina po wyrzucie z autu przez Mraza, zagranie do środka pola karnego, Sasin przepuszcza futbolówkę do ustawionego za nim Cernycha, który nie przygotował się na taki scenariusz i zdezorientowany nie zdołał dobrze opanować piłki.

• Pierwsza próba Cracovii. Z dystansu próbował Marciniak, ale obok bramki.

• Czas rozpocząć pierwszy z sobotnich meczów T-Mobile Ekstraklasy! Od środka podopieczni Jacka Zielińskiego.

• Obie ekipy przygotowują się już do wyjścia na murawę. Górnicy zagrają na zielono-czarno, natomiast goście na czerwono-biało.

• Zarówno Górnik oraz Cracovia, jak i 3 inne zespoły w grupie spadkowej, mają na koncie po 20 punktów. Remis pozwoli na zrównanie obu grających dziś w Łęcznej zespołów z liderującym Podbeskidziem, który zgromadził 21 oczek. Wygrana któregoś z zespołów automatycznie wywinduje go na fotel lidera grupy spadkowej.