Górnik Łęczna

1

Lechia Gdańsk

1

• Słaba końcówka przechodzi już do historii. Górnik, mimo prowadzenia, dzieli się punktami z Lechią i pozostaje niepokonany na własnym boisku. Dziękujemy za uwagę!

• 4 minuty doliczone do drugiej odsłony spotkania.

• Bonin przy próbie przewrotki trafia w Bougaidisa. Chwilowa przerwa w grze.

• Ostatnia zmiana w Lechii. Bartłomiej Pawłowski zmienia kontuzjowanego Makuszewskiego.

• Patrik Mraz ogląda czerwoną kartkę za atak na nogi Makuszewskiego!

• Mraz do Bonina, który znajdował się na pozycji spalonej. Po chwili zza pleców obrońców wyskoczył ku zdziwieniu Bożok, który popędził w pole karne gości, lecz wślizgiem niedokładnie podaje do nadbiegających partnerów.

• Colak sprzed szesnastki obok dalszego słupka. Chwilę wcześniej z bardzo groźną kontrą mógł wyjść Szałachowski, ale niedokładnie przyjmował sobie piłkę, w związku z czym powstrzymali go defensorzy Lechii.

• Pierwsza od dłuższego czasu dobra akcja Górnika. Mraz wzdłuż linii bocznej do Bożoka, ten odgrywa do tyłu do wolnego Bonina, który miał bardzo dużo czasu. Taki obrót sprawy nie podziałał dobrze na pomocnika Górnika, który zbyt długo zwlekał ze strzałem. Finalnie, wyłożył futbolówkę przed szesnastkę do Nowaka, który uderza bardzo niecelnie lewą nogą.

• Ostatnia zmiana w ekipie gospodarzy. Szałachowski za Hasaniego.

• Okres niedokładnej i brzydkiej dla oka gry z obu stron. Przy okazji dopowiem, iż stadion w Łecznej zapełniony jest dziś mniej więcej w połowie.

• Także Łukasz Mierzejewski w miejsce Pawła Sasina.

• Druga zmiana w ekipie gości. Kevin Freisenbichler w miejsce Piotra Wiśniewskiego.

• Strzał Bruno Nazario w słupek! Już po raz drugi w tym meczu przyjezdni obijają bramkę Prusaka!

• Znów Colak, tym razem czubkiem buta z kilku metrów lecz znów znacznie przesadził!

• Szansa dla gości! Wiśniewski z lewej strony pola karnego wrzuca do osamotnionego na dalszym słupku Colaka, jednak ten strzałem z wyskoku przeniósł piłkę wysoko nad poprzeczką.

• Tym razem słabe wykonanie stałego fragmentu gry przez Słowaka. Piłka w posiadaniu lechistów

• Dźwigała fauluje Bożoka w okolicy ławki rezerwowych. Prawdopodobnie będziemy świadkami dośrodkowania w wykonaniu Mraza.

• Po jednej zmianie jednocześnie w obu ekipach. Miroslav Bożok za Fedora Cernycha oraz Bruno Nazario za Piotra Grzelczaka.

• Górnik Łęczna - Lechia Gdańsk

• Strata Cernycha w środkowej strefie boiska i tym samym otwiera się znakomita szansa dla Colaka, który z ostrego kąta strzela tym razem nad poprzeczką!

• Colak zwodzi obrońców z boku pola karnego po czym z ostrego kąta strzela w słupek, a piłka po odbiciu wpada do bramki! Zemściła się niewykorzystana setka Hasaniego.

• GOOOOL !! ANTONIO COLAK !!

• Pierwsza groźna okazja na gola dla Górnika powinna skończyć się golem! Burkhardt podaje na prawo do Bonina, ten pędząc szybciej od swojego cienia holuje piłkę do końcowej linii i wykłada ją jak na tacy do Hasaniego, który niepilnowany strzela w nogi ofiarnie interweniującego obrońcy!

• Efektowny zwód Bonina w narożniku boiska na połowie rywali i podanie do Sasina, którego dośrodkowanie zostało zablokowane.

• Jedziemy!

• Piłkarze Górnika pojawili się na murawie jako pierwsi, chwilę po nich występujący w białych trykotach lechiści, którzy rozpoczną drugą połowę.

• Nic wartego odnotowania nie wydarzyło się w ciągu tych 60 sekund. Koniec pierwszej odsłony. Powracamy za około 15 minut.

• Pierwsza połowa przedłużona o 1 minutę.

• Kolejne szybkie wyjście gospodarzy. Burkhardt po linii do Cernycha, ten identycznie jak Bonin holuje piłkę do pola karnego i przekłada ją na lewą nogę, z tym, że wszystko wykonuje w pełnym biegu. Jego strzał również został zablokowany przez defensorów.

• Kolejna zmarnowana przez zielono-czarnych okazja! Bożić wyprowadza piłkę z obrony i zagrywa na prawo do Bonina, ten oswobodzony i w samotności szarżuje na bramkę Bąka, lecz w decydującej fazie zabrakło zdecydowania i zawodnik Górnika próbował przełożenie piłki na lewą nogę, po czym jego próba strzału została zablokowana przez obrońców.

• Teraz następuje sytuacja odwrotna. To Lechia przez kilka minut utrzymuje się na połowie Górnika, lecz nic a nic z tego nie wynika. Gościom udało się wywalczyć tylko rzut wolny i kilka autów.

• Lechia zamknięta w ostatnim czasie na własnej połowie

• Efektowna klepka "pod publiczkę" pomiędzy Boninem a Sasinem i rzut z autu dla gospodarzy na wysokości ławki rezerwowych.

• Było gorąco pod bramką Bąka! Nowak świetnie przerzuca na lewo do Cernycha, ten podaje wzdłuż linii obrony do Hasaniego, który niedokładnie przyjmuje piłkę i zamyka sobie drogę do oddania strzału. Do bezpańskiej piłki nie zdążył także Burkhardt wskutek interwencji Bąka.

• Na sektor gości weszli w ok. 30 minucie kibice gości, zapełniając go w połowie.

• Kolejne dobre uderzenie z wolnego Mraza, tym razem na krótki słupek, idealne przy nim, lecz tym razem zasłonięty Bąk świetnie interweniuje.

• Bonin po linii do Hasaniego, który doszedłby jako pierwszy do zagranej piłki. Doszedłby, bo chwilę wcześniej pociągany był przez Bougaidisa, który natychmiastowo ogląda żółty kartonik.

• Piłka w siatce bramki bronionej przez Prusaka, lecz arbiter po rzucie wolnym wykonywanym przez Grzelczaka odgwizduje spalonego. Naszym zdaniem jak najbardziej słusznie.

• Faul na Boninie i rzut wolny na Górnika w narożniku boiska na połowie Lechii. Do piłki podchodzi stały egzekutor stałych fragmentów gry "na lewą nogę" i zamiast tradycyjnej wrzutki na krótki słupek, mocno bije piłkę w kierunku dalszego. Nikt z jego partnerów nie przecina toru lotu piłki, która wpada obok oszukanego Bąka.

• GOOOOOOOOOOOOOOOL !!!!!! PATRIIIIIIK MRAAAAAZ !!!!!!!

• Żółta kartka dla Macieja Makuszewskiego, który najpierw dobrze zwiódł Mraza i po chwilii próbował wymusić rzut karny po kontakcie ze Szmatiukiem.

• Kontrująca Lechia. Przerzut na prawą stronę do Makuszewskiego, jednak ten zbyt mocno wypuszcza w uliczkę Colaka. Bożić odprowadza piłkę wzrokiem poza linię końcową.

• Świetna firmowa akcja Górnika Łęczna. Na początek 3 podania gubiące napastników, następnie przyjęcie ze zwodem Bonina i przerzut do Mraza. W tym momencie gospodarze uzyskali przewagę liczebną w polu karnym Lechii. Mraz po dobrym przyjęciu podaje po ziemi do wbiegających partnerów, jednak przecinający futbolówkę Cernych oddał bardzo zły strzał.

• Tomasz Nowak próbował oszukać obrońców niesygnalizowaną podcinką w kierunku Cernycha, jednak na posterunku Bougaidis.

• Niedokładne wybicie Lekovicia z narożnika boiska własnej połowy, piłkę przejmuje Bonin i bez zastanowienia dośrodkowuje na głowę Hasaniego, który na nieszczęście gospodarzy oddaje zbyt słaby i niecelny strzał.

• Sasin powstrzymuje wślizgiem szarżującego lewą stroną Grzelczaka. Aut dla przyjezdnych.

• Drugi strzał z dystansu lechistów, drugi raz piłkę do boku paruje Prusak i znów przed dobitką ochrania defensor gospodarzy, którym tym razem był Szmatiuk.

• Bożić powstrzymuje teraz groźnie zapowiadający się atak gości, którzy w pierwszych minutach osiągnęli wyraźną przewagę.

• Ależ dobra sytuacja dla Lechii! Grzelczak z lewego skrzydła dośrodkowuje to osamotnionego Colaka, a ten strzałem z główki uderza w słupek! Piłka po odbiciu wylatuje jeszcze wszerz pola karnego, gdzie czyhał na nią Nowak oddalający zagrożenie.

• Nieskoncentrowany Bielak podaje piłkę wprost pod nogi napastnika Lechii, który był jednak skutecznie powstrzymywany przed oddaniem strzału.

• Cernych nad głowami obrońców gości do Burkhardta, jednak ten znajdował się na pozycji spalonej.

• Pierwsza akcja gości. Strzał sprzed szesnastki Pietrowskiego nie bez trudności odbija Prusak.

• Od środka rozpoczynają grający dziś w zielono-czarnych strojach gospodarze. Piłkarze Lechii Gdańsk zagrają dziś na biało.

• Zawodnicy wychodzą już na murawę. Niebawem zaczynamy pierwszy mecz 14. kolejki T-Mobile Ekstraklasy! Kto okaże się lepszy?

• Dziś w pierwszej jedenastce Górnika po powrocie do Ekstraklasy ujrzymy Pawła Sasina, który zmieni na pozycji prawego obrońcy Łukasza Mierzejewskiego. Zaskakuje również przesunięcie na ławkę rezerwowych skrzydłowego Miroslava Bożoka.

• W związku z niską temperaturą, oscylującą już teraz wokół okrągłego zera stopni, liczymy na sporą dawkę emocji zaserwowanych przez piłkarzy obu ekip. Na potwierdzenie tych słów przypominamy, iż Górnik Łęczna na własnym obiekcie w bieżących rozgrywkach jeszcze nie przegrał. Tydzień temu Górnik Łęczna przegrał w Poznaniu z Lechem 0:1, natomiast Lechia w Gdańsku doznała sromotnej porażki ze Śląskiem Wrocław 1:4.

• Arbitrem głównym dzisiejszego pojedynku będzie Tomasz Musiał. Sędzia z Krakowa gwizdał dotychczas w 11 spotkaniach sezonu 2014/15 T-Mobile Ekstraklasy, w tym w meczu Zawiszy Bydgoszcz z Lechią Gdańsk (0:2). Pokazał średnio 3,91 żółte kartki, 0 czerwonych kartek na mecz oraz podyktował łącznie 2 rzuty karne.

• Na początek zachęcamy do zapoznania się z ZAPOWIEDZIĄ tego spotkania.

• Witamy w relacji LIVE ze spotkania 14. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym to Górnik Łęczna podejmie na własnym obiekcie Lechię Gdańsk.