Górnik Łęczna

3

Lechia Gdańsk

1

• Koniec spotkania! Górnik Łęczna pokonał na koniec roku Lechię Gdańsk 3:1! Dzięki temu przerwał passę sześciu meczów bez wygranej.

• Ważne wyjście Maricia. Trzy minuty potrwa jeszcze ten mecz.

• Boooooonin! Chciał wkrętką, jak w piłce ręcznej, zmieścić piłkę w siatce. Trochę przesadził... Była świetna szansa na 4:1!

• Śpiączka z dystansu! Było blisko. Blisko lewego słupka.

• Kopnął Łukasik. Jego próba zablokowana.

• Lechia nie rezygnuje z ataków. Brak jej jednak szczęścia. I chyba też trochę umiejętności.

• Główkował Śpiączka po dośrodkowaniu z wolnego od Pruchnika. Nad bramką. W zasadzie to obok niej.

• Kartka dla Wawrzyniaka.

• Borysiuk! Obok bramki! Jeszcze jeden z obrońców zdołał wybić piłkę na róg.

• Będzie szansa dla Lechii na zmniejszenie strat. Rzut wolny na 19 metrze.

• Pruchnik za Świerczoka. Więcej zmian nie będzie.

• No i mamy już chyba po meczu! Świerczok z głębi pola do Śpiączki, a ten sam na sam z bramkarzem nie marnuje prezentu!

• GOOOOOOOOOOOOOOL! 3:1!

• Haraslin zmienił Stolarskiego. Oznacza to, że Lechia wykorzystała wszystkie trzy roszady.

• ŚWIERCZOK! To powinno być po meczu! Zmarnował doskonałą okazję. Kopnął obok prawego słupka.

• Bardzo ważna interwencja Gersona! Gdyby nie przerwał podania, to Śpiączka miałby sam na sam z Mariciem.

• Kolejna centra ze strony Lechii do nikogo. Podawał Mak.

• Leaaaandro! Ale nie, nikt jego wrzutki nie zamknął. Za daleko od piłki był Bonin.

• Pitry schodzi z boiska. Za niego Śpiączka.

• Tym razem nikt nie zamykał dośrodkowania Peszki.

• Borysiuk wrzucał z wolnego, lecz zrobił to źle. Piłka trafiła w pierwszego stojącego obrońcę.

• Lechia w zasadzie całym zespołem (poza Mariciem rzecz jasna) jest na połowie Górnika. Wyrówna?

• Znowu Lechia! Ależ interwencja Prusaka! Jedną ręką broni uderzenie z paru metrów!

• Borysiuk w słupek! Świetny strzał lechisty. Zabrakło centymetrów!

• No i Leandro szybko się Peszce zrewanżował.

• Peszko agresywnie zaatakował Leandro. Nie ma kartki. Jest za to grymas na twarzy Leandro.

• Druga połowa nie jest tak ciekawa, jak pierwsza. Przynajmniej na razie. Dziwne, że gospodarze tak głęboko się cofnęli.

• Zamieszanie w polu karnym Górnika. Makuszewski próbował jeszcze podać komuś piłkę, lecz zrobiło to niedokładnie.

• Gerson ukarany żółtą kartką. Słusznie. Brzydko faulował przeciwnika.

• Peszko za bardzo nie ma dziś siły przebicia.

• Pitry wychodził sam na sam. Sędzia liniowy dopatrzył się spalonego.

• Druga połowa właśnie się rozpoczęła. Od środka Lechia. Liczymy na kolejne gole w tym spotkaniu!

• Koniec pierwszej połowy!

• Ariel Borysiuk wrzucał mocno z rzutu wolnego. Rafał Janicki nie zdołała przeciąć piłki. Ta znalazła się w rękach Sergiusza Prusaka.

• Szybka akcja Lechii. Makuszewski zagrywał do Michała Maka, ten rozpędził się na lewej stronie wbiegł w pole karne, ale zatrzymał go obrońca Górnika.

• Zakotłowało się w polu karnym Lechii. Obrońcy Lechii wygarnęli jednak piłkę Grzegorzowi Boninowi.

• Arbiter doliczył do regulaminowego czasu gry cztery minuty.

• Daniel Łukasik dogrywał z rzutu wolnego. Sergiusz Prusak miał spore problemy ze skuteczną interwencją. Tym razem skończyło się dla niego szczęśliwie.

• Łukasz Tymiński brzydko wszedł w nogi Macieja Makuszewskiego i obejrzał za to zagranie żółtą kartkę.

• Jeszcze raz fatalnie w obronie zachowali się piłkarze Lechii. Po rzucie rożnym obrońcy Lechii wybili piłkę do boku. Tam przedarł się Grzegorz Piesio, któremu przypadkowo asystował jeszcze gracz Lechii Grzegorz Kuświk. Piesio płaskim strzałem po długim rogu zaskoczył Maricia.

• GOOOOOOOOL! GRZEGORZ PIESIO!

• Znowu pogubiła się obrona Lechii. Grzegorz Piesio wyłożył piłkę do wbiegającego prawą strona w pole karne Jakuba Świerczoka. Strzał piłkarza Górnika został zablokowany.

• Pozycyjny atak Lechii, który zakończył się podaniem Michała Maka do Daniela Łukasika. Były legionista strzelił płasko, ale wyraźnie obok słupka. Od bramki rozpoczął Sergiusz Prusak.

• Dwa rzuty rożne dla Górnika Łęczna. Po pierwszym interweniował Jakub Wawrzyniak. Po drugim Łukasz Tymiński huknął z 16 metrów, ale minimalnie się pomylił! Zabrakło naprawdę niewiele!

• Daniel Łukasik zastępuje Aleksandara Kovacevicia.

• Meczu nie będzie mógł kontynuować także Aleksandar Kovacević. Pomocnika Lechii zastąpi najprawdopodobniej Daniel Łukasik.

• W miejsce kontuzjowanego Macieja Szmatiuka na boisku pojawia się Lukas Bielak.

• Chwilę później strzał Macieja Makuszewskiego z dystansu. Piłka poleciała jednak obok bramki Sergiusza Prusaka.

• Maciej Makuszewski dostał piłkę na prawym skrzydle. Miał trochę czasu, miękko wrzucił w pole karne, ale nie było tam żadnego piłkarza Lechii, który mógłby zamknąć akcję.

• Po starciu z Grzegorzem Kuświkiem urazu barku nabawił się Maciej Szmatiuk.

• Ariel Borysiuk uderzał z rzutu wolnego po długim rogu, ale piłka poszybowała wyraźnie ponad poprzeczką.

• Żółta kartka dla Grzegorza Bonina, który ostro wszedł w nogi Macieja Makuszewskiego.

• Grzegorz Piesio chciał prostopadle zagrać do Grzegorza Bonina, ale ten nie zrozumiał jego intencji. Kolejny raz w tym spotkaniu prawa strona defensywy Lechii była kompletnie dziurawa.

• Veljko Nikitović przejął futbolówkę na prawym skrzydle i upadł. Arbiter pokazał, że nic nie było. W tej sytuacji sędzia Raczkowski miał rację. Nikitović symulował faul.

• Przemysław Pitry nie będzie mógł kontynuować gry. W miejsce byłego piłkarza GKS-u Katowice pojawi się Bartosz Śpiączka.

• Chwila przerwy w grze. Sztab medyczny Górnika Łęczna udzielał pomocy Przemysławowi Pitremu.

• Ariel Borysiuk sfaulował Przemysława Pitrego i obejrzał żółty kartonik.

• Fatalny błąd popełnił w tej sytuacji Sergiusz Prusak, który zderzył się z Leandro. Paweł Stolarski wycofał futbolówkę do Rafała Janickiego, a ten strzelił natychmiast, tuż przy słupku i piłka zatrzepotała w siatce.

• GOOOOOOOL! RAFAŁ JANICKI!

• Sebastian Mila jest już poza boiskiem. Zastąpił go Grzegorz Kuświk.

• Krótko rozegrali lechiści rzut wolny na lewej stronie. Maciej Makuszewski wrzucał piłkę do Gersona, ale ten przegrał walkę w powietrzu z obrońcą Górnika.

• Lechiści przez dłuższy czas utrzymywali się przy piłce. Ich atak pozycyjny zakończył się niedokładnym podaniem z pierwszej piłki Sebastiana Mili.

• Sebastian Mila jest już na boisku, ale nie będzie w stanie kontynuować gry. Za reprezentanta Polski na boisku pojawi się wkrótce Piotr Wiśniewski.

• Akcja Lechii prawą stroną. Maciej Makuszewski podał do Pawła Stolarskiego, ale to zagranie było niedokładne.

• Ostre wejście Veljko Nikitovicia w nogi Sebastiana Mili. Piłkarz Górnika ukarany żółtą kartką. Mila potrzebuje pomocy sztabu medycznego Lechii.

• Piłkarze Lechii wyglądają na mocno zszokowanych tym co stało się 2. minucie. Jeszcze raz Grzegorz Piesio przedzierał się w pole karne, tym razem lewą stroną. Został jednak zatrzymany.

• Kolejna groźna sytuacja Górnika. Grzegorz Piesio ograł w polu karnym Rafała Janickiego. Strzelał po długim rogu i niewiele się pomylił!

• Obrońcy Lechii pozostawili zbyt dużo miejsca zawodnikom gospodarzy. Grzegorz Piesio rozegrał piłkę na jeden kontakt z Przemysławem Pitrym i w sytuacji sam na sam z Mariciem strzelił bardzo precyzyjnie!

• GOOOOOOOL! GRZEGORZ PIESIO

• Lewą stroną próbował przedrzeć się Przemysław Pitry, ale został zablokowany przez Gersona. Piłka jako ostatnia odbiła się od nóg zawodnika gospodarzy. Od autu rozpoczęli lechiści.

• Pierwszy gwizdek arbitra Pawła Raczkowskiego. Od środka boiska zaczęli piłkarze Górnika Łęczna.

• Piłkarze już na murawie. Przywitanie kapitanów i piłkarzy obu drużyn. Mecz rozpoczną gospodarze.

• Oficjalnie funkcję trenera Lechii będzie dzisiaj pełnił Juergen Radschuweit, który poprowadzi zespół razem z Dawidem Banaczkiem. Ten drugi nie posiada ważnej licencji UEFA A.

• Górnik ma spore problemy przed spotkaniem z Lechią. Drużyna z Łęcznej przegrała trzy ostatnie mecze ligowe, a w sześciu zdobyła tylko jeden punkt. Do tego dzisiaj zagra bez swojego czołowego piłkarza, Tomasza Nowaka, który musi pauzować za żółte kartki.

• Ławka rezerwowych Lechii: Łukasz Budziłek,Grzegorz Wojtkowiak, Grzegorz Kuświk, Daniel Łukasik, Mario Maloca, Piotr Wiśniewski, Lukas Haraslin.

• Ławka rezerwowych Górnika Łęczna: Silvio Rodić, Paweł Sasin, Wojciech Kalinowski, Radosław Pruchnik, Bartosz Śpiączka, Kamil Poźniak, Lukas Bielak

• Dawid Banaczek w roli trenera Lechii Gdańsk odniósł dwa zwycięstwa. Do Łęcznej, na ostatni przed przerwą zimową mecz, pojechał po trzecią kolejną wygraną. Rywal biało-zielonych przeżywa spory kryzys formy – piłkarze Górnika nie zwyciężyli w sześciu poprzednich spotkaniach.

• Zapraszamy na relację na żywo z meczu Górnik Łęczna - Lechia Gdańsk. Czy łęcznianie przełamią serię sześciu meczów bez wygranej?

• Górnik Łęczna - Lechia Gdańsk LIVE!

Zapowiedź: Górnik – Lechia LIVE! Kto zakończy rok zwycięstwem?

Górnik radzi sobie fatalnie. Nie wygrał od 30 października. Ostatnie sześć meczów to pięć porażek (z czego trzy z rzędu) i ledwie jeden remis. Trener Jurij Szatałow powtarza jak mantrę, że jego podopieczni są jak św. Mikołaj, czyli rozdają – w tym przypadku rywalom - prezenty. Sam Szatałow oczywiście nie jest bez winy. Tak złą passę jak jego drużyna to ma tylko Wisła Kraków, w której już doszło do zmiany trenera. W Łęcznej, jeżeli spotkanie z Lechią zostanie przegrane, może być lada moment podobnie.

Formalnie trenerem Lechii będzie dziś Niemiec Juergen Radschuweit – dotychczasowy asystent Thomasa von Heesena. Dawidowi Banaczkowi, któremu dane było poprowadzić zespół w dwóch ostatnich zwycięskich spotkaniach, PZPN nie pozwolił przedłużyć warunkowej licencji. Nie zmienia to jednak faktu, ze w Łęcznej kluczowe decyzje będzie podejmować właśnie Banaczek, a nie Radschuweit.