Górnik Łęczna

0

Legia Warszawa

2

• W spotkaniu dwóch niepokonanych w tym sezonie drużyn górą była Legia, która zgodnie z planem zdominowała przeciwnika. Górnik nie zdołał powtórzyć wyniku sprzed roku. Zapraszam na kolejne relacje z meczów Górnika Łęczna!

• W tym momencie arbiter kończy spotkanie.

• Piesiowi zdecydowanie we znaki wdaje się zmęczenie lub brak koncentracji. W krótkim odstępie czasu pomylił się w dryblingu oraz skiksował przy podaniu.

• Arbiter dolicza 3 minuty do drugiej części spotkania.

• Świetne płaskie zagranie Basty w pole karne Legii, a tam piłkę w kierunku dalszego słupka przedłuża Świerczok, jednak minimalnie niecelnie!

• Saganowski bardzo dobrze górą do Kucharczyka, który znalazł się w walce ramię w ramię ze Szmatiukiem, jednak górą defensor Górnika.

• Guilherme schodzi na noszach, a jego miejsce na boisku zajmuje Żyro.

• Bożić popełnia fatalny błąd, podając pod nogi Guilherme, jednak chwilę później skutecznie blokuje jego strzał wślizgiem. Teraz Brazylijczyk leży na murawie, narzekając na skurcze.

• Tymiński ze stałego fragmentu gry na 40. metrze, jednak musi popracować nad celnością.

• Druga zmiana w ekipie gości. Saganowski za Prijovicia.

• Legia szanuje piłkę na własnej połowie, nie chcąc narażać się na niepotrzebną kontrę ze strony Górnika. Gospodarze próbują stwarzać sobie sytuacje, ale wykończenia są dosyć kiepskiej jakości.

• Po rzucie wolnym główkuje Pitry, lecz niecelnie.

• Żółtko dla Furmana za faul taktyczny na Tymińskim

• Piesio z dystansu, jednak ciężko się domyślić, czy był to strzał, czy też dośrodkowanie.

• Szybka próba Świerczoka z powietrza, jednak odgwizdany spalony.

• ...Tymiński za Nowaka

• Podwójna zmiana w Górniku. Świerczok za Śpiączkę oraz....

• Pitry przytomnie w uliczkę do Śpiączki, którego dobrze wślizgiem ubiega Pazdan.

• Na strzał pokusił się Cernych, lecz nie wyszło mu to kompletnie. Tempo gry podobne do tego z końcówki pierwszej połowy.

• Piesio w odpowiedzi ograł Masłowskiego i silnie uderzył z dystansu w kierunku krótszego słupka, lecz obok bramki.

• Masłowski odbiera piłkę Piesiowi i zagrywa do Furmana, który z dystansu strzela obok bramki.

• Tomasz Nowak bezpośrednio starał się zaskoczyć bramkarza gości, lecz zrobił to niedokładnie.

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Ukarany Pazdan za zagranie ręką. Rzut wolny dla gospodarzy z 20 metrów od bramki Kuciaka.

• Piesio poprowadził wzdłuż pola karnego i podał do ustawionego centralnie Cernycha, który przyjął piłkę, odwrócił się i padł na ziemię razem z asekurującym go obrońcą. Arbiter odgwizdał faul Litwina.

• Prusak wyjściem na 20 metr czyści piłkę, do której jako pierwszy dobiegłby pewnie Prijović.

• Furman silnie, ale minimalnie nad poprzeczką!

• Kolejny stały fragment dla Legii, tym razem bo bardzo kontrowersyjnym faulu Basty na Kucharczyku. Tym razem z 20 metrów.

• Brzyski przymierzył nad murem, lecz pomylił się o około 2 metry.

• Arbiter odgwizduje faul Leandro na Guilherme. Rzut wolny z około 25 metrów od bramki Prusaka.

• Basta górą w pole karne, Pitry klatką wystawia piłkę na 16. metr Śpiączce, który z bardzo trudnej pozycji strzela nad poprzeczką.

• I odpowiedź Górnika! Kontra 4 na 4, Pitry podaje do Cernycha, który strzela mocno, ale w środek bramki Kuciaka! Żywy początek drugiej odsłony.

• Kucharczyk przestawił w polu karnym Bastę, lecz podanie w środek zablokował Szmatiuk!

• Drugą połowę wznawia Legia.

• A w ekipie Górnika Pitry zastępuje Poźniaka

• Tak jak przypuszczaliśmy. Ondrej Duda od początku drugiej połowy w miejsce Nikolicia

• W ekipie Wojskowych koszulkę meczową przywdział już Ondrej Duda. On zamelduje się na boisku prawdopodobnie od 46. minuty.

• W przerwie meczu uwag od drugiego trenera Górnika wysłuchuje Przemysław Pitry. Jego wejścia możemy spodziewać się w drugiej połowie spotkania.

• Nic wartego odnotowania nie wydarzyło się w doliczonym czasie gry. Powracamy do meczu za około 15 minut.

• Arbiter dolicza 2 minuty.

• Drugie niedokładne podanie Nowaka do Piesia. Widać, że dobre tempo gry Górnika z początku meczu siadło w ostatnim fragmencie pierwszej odsłony.

• Nowak do wbiegającego w pole karne Piesia, który zrobił dobry ruch i wyprzedził rywala, jednak podanie okazało się niedokładne.

• Chwilę później po świetnej klepce Nikolicia i Prijovicia ten drugi wyszedł sam na sam z bramkarzem, lecz strzelił obok dalszego słupka! To powinien być gol dla Legii.

• Kolejny świetny odbiór Śpiączki, tym razem wślizgiem, lecz Cernych przegrał w dryblingu z dobrze ustawionym Broziem.

• Nikolić prawie idealnie do Kucharczyka, który wbiegał w pole karne i lekko musnął piłkę w pojedynku oko w oko z Prusakiem, lecz golkiper Górnika nie dał się oszukać!

• Ależ popisowo z własnej połowy wyszedł Bożić. Stoper Górnika ograł dwóch rywali przy linii bocznej, przebiegając około 40 metrów, a akcję Chorwata dośrodkowaniem zakończył Piesio.

• Dośrodkowanie z lewej flanki, Basta zostawił rywalowi sporo pola i po dokładnym dośrodkowaniu Nikolić pięknym strzałem głową wpisuje się na listę strzelców po raz drugi.

• Nemanja Nikolić i mamy 2:0 !!

• Kolejny korner po asekuracyjnym wybiciu przez Leandro. Legia w tym fragmencie gry dominuje rywala.

• Piłka w siatce Górnika, lecz chwilę wcześniej w górę powędrowała chorągiewka sędziego liniowego.

• Kucharczyk przepchnął Piesia i dośrodkował w szesnastkę i piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny.

• Piłka w pole karne Górnika, lecz na spalonym Kucharczyk. Chwilę po tym sędzia zarządził przerwę na uzupełnienie płynów.

• Mogło być 1:1! Nikitović z rożnego, Szmatiuk z długiego słupka zagrywa kontrującą piłkę na krótszy słupek do Cernycha, który uderza również głową, po koźle, lecz nie na tyle dokładnie, by pokonać Kuciaka!

• Przez długi okres gry przy piłce utrzymuje się teraz Górnik, jednak głównie w środkowej strefie boiska.

• Przewrotką po wyrzucie z autu próbował odpowiedzieć Cernych, lecz próba Litwina zbyt lekka.

• Strata Górnika w środku pola, wyjście 2 na 2, Prijović wyprzedził defensorów gospodarzy i dograł do Nikolicia, który dostawił nogę i pokonał Prusaka.

• Goooool! Legia wychodzi na prowadzenie!

• Kolejny strzał Śpiączki po świetnie wywalczonej piłce przez Cernycha i pozornie proste uderzenie z problemami wybija Kuciak!

• Basta traci piłkę w łatwy sposób, ale po chwili w walce z Nikilociem świetnie wywalczył ją Bożić.

• Z groźną akcją wyszedł Górnik. Długa piłka do Cernycha, który na lewej flance wygrał pojedynek biegowy z Rzeźniczakiem i podał w pole karne do Śpiączki, który w sytuacji 1 na 1 z obrońcą nie zdołał opanować piłki.

• Poturbowany Śpiączka leży teraz we własnym polu karnym bo dobrym powrocie i wywalczeniu piłki.

• Basta do Piesia, ten dośrodkowuje z prawej strony, Śpiączka główkuje w kierunku bliższego słupka, lecz lekko i niecelnie.

• Faul w środku pola Basty na Kucharczyku.

• Odpowiedzieć starał się Górnik. Śpiączka przedłużył piłkę kopniętą przez Prusaka, Cernych starał się przedłużyć do Poźniaka, jednak ten przegrał pojedynek z parą stoperów. Po chwili akcję lekkim strzałem zwieńczył Śpiączka.

• Po rożnym do uderzenie złożył się Rzeźniczak, lecz Prusak czujnie interweniuje! Pierwsza groźna sytuacja w tym spotkaniu.

• Brzyski blokowany przez Piesia, korner dla Legii.

• Tym razem z prawej strony Guilherme próbował sklepać z Prijoviciem, lecz na aut wybija Bozić.

• Pierwsza piłka z boku boiska w pole karne Górnika, ale na posterunku Prusak.

• Zaczynamy! Od środka duet z Łęcznej.

• Zawodnicy wychodzą na murawę. Niebawem losowanie i pierwszy gwizdek arbitra Tomasza Musiała.

• Na sektorze gości zameldował się komplet przyjezdnych.

• Łukasz Mierzejewski, który przed tygodniem obejrzał czerwoną kartkę i został zdyskwalifikowany na 3 spotkania, nie może wystąpić w dzisiejszym spotkaniu. Zastąpi go debiutujący w barwach Górnika Adrian Basta.

• Obie ekipy zagrają w swoich tradycyjnych barwach. Górnik na zielono-czarno, Legia na biało.