Górnik Łęczna

2

Śląsk Wrocław

3

• Wiele emocji dostarczył nam dzisiejszy mecz. Śląsk w ostatniej akcji przeważył szalę na swoją stronę. Zapraszamy na kolejne relacje w ekstraklasa.net.

• Podanie z prawej strony pola karnego, Paixao wyprzedza obrońców i dostawia stopę. Sędzia nawet nie wznowił gry, 3 punkty jadą do Śląska!

• GOOOOOL! PAIXAO W SAMEJ KOŃCÓWCE PRZESĄDZA O LOSACH MECZU !

• Obie ekipy nerwowo w końcówce. Górnik głównie gorą na obrońców Śląska, ci natomiast grają głównie w linii obrony i pomocy.

• Arbiter dolicza 4 minuty.

• Podanie do Świerczoka, ten jednak znów bez przekonania.

• Teraz przez chwilę na boisku leżał Cernych po upadku w walce o górną piłkę.

• Hołota fauluje Bonina na 30. metrze. Do piłki podchodzi Tymiński. Po jego dośrodkowaniu i wybiciu Danielewicza Górnik będzie miał korner.

• Bardzo dobra gra szybkimi podaniami Śląska, jednak to kluczowe do wychodzącego w polu karnym zawodnika okazało się niedokładne.

• Tak jest. W miejsce kontuzjowanego Grajciara wchodzi Ostrowski. Limit zmian w obu ekipach wyczerpany.

• Przy próbie strzału ucierpiał teraz Grajciar, który prawdopodobnie opuści boisko na noszach. Wygląda to na uraz mięśniowy lub stawowy.

• W odpowiedzi Tymiński z wolnego na głowę Szmatiuka, jednak strzał stopera z Łecznej trafia wprost w Pawełka.

• Obijani z każdej pozycji są teraz gracze Górnika przy próbach strzałów przyjezdnych. Atak skończył się jednak wraz ze zbyt mocnym podaniem do Paixao w polu karnym.

• Teraz przed szansą Górnik! Dośrodkowanie Leandro mija wszystkich w polu bramkowym i trafia do Piesia, który po przyjęciu mocno uderzył z woleja, jednak dobrze broni Pawełek.

• Ostatnia zmiana w Górniku. Tymiński zastępuje Nikitovicia.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego i bardzo groźnie główkuje Celeban! Jego strzał przechodzi jednak nad poprzeczką.

• Piesio zrobił to, na co nie zdecydował się kilka minut wcześniej Świerczok, czyli strzelił lewą nogą sprzed pola karnego i z kłopotami broni Pawełek.

• Grajciar potężnie z wolnego, jednak piłka trafia zawodnika stojącego w murze i od rożnego wznowią podopieczni Tadeusza Pawłowskiego.

• I od stałego fragmentu gry po faulu Nikitovicia wznowi Śląsk. Dodatkowo żółtko ogląda Serb.

• Kiełb za Bilińskiego.

• Świerczok przed szansą na strzał lewą nogą z 16 metrów, jednak zbyt długo zwlekał.

• Danielewicz z wolnego i słupek ratuje gospodarzy! Piłka zatańczyła jeszcze przed linią bramkową, ale przytomnie wybił ją Nowak.

• Rzut wolny dla Śląska z 20. metrów po faulu Szmatiuka na Bilińskim.

• Świerczok w miejsce Śpiączki w zespole Górnika.

• Uderzenie z dystansu Bilińskiego efektownie łapie Prusak.

• Powinno być 3:2 dla gości! Dośrodkowanie z prawej strony wprost na głowę Grajciara, który wychodzi wysoko i strzela prosto w ustawionego przy nim Prusaka! Zimna krew pozwoliła golkiperowi z Łęcznej wyłapać futbolówkę i nie dać rywalowi szansy na dobitkę.

• Dobre rozegranie Śląska z autu, Dudu decyduje się na strzał z dystansu i bardzo mocne uderzenie wybija Prusak.

• Pierwsza zmiana w Śląsku. Danielewicz za Picha.

• Piesio do ustawionego przy obrońcach Śpiączki, jednak ten popełnia błąd w przyjęciu piłki, który wyszedł na dobre gospodarzom, gdyż zza pleców obrońców wybiegał już Cernych. Litwin popędził bokiem pola karnego, lecz dobrze spychany nie zdołał oddać strzału.

• W poprzednio opisanej sytuacji należało oczywiście zastosować przywilej korzyści, a nie wstrzymywać akcję drużyny poszkodowanej.

• Żółta kartka dla Kokoszki. Arbiter popełnia jednak kolejny błąd, gdyż sam na sam z bramkarzem wychodził Śpiączka. Kolejna niezrozumiała decyzja sędziego.

• Pierwsza próba wyjścia Górnika, lecz Sasin za lekko do Bonina. Znów to Śląsk przygotowuje swój atak pozycyjny.

• Śląsk ostrożnie próbuje podejść Górnika, jednak póki co rozgrywa tylko między linią obrony i pomocy.

• Drugą połowę zaczynają gracze z Wrocławia.

• Piłkarze Górnika jako pierwsi pojawiają się na murawie. W przerwie meczu na boisku zamelduje się Grzegorz Piesio, który zmieni Przemysława Pitrego.

• W ostatniej minucie rzut rożny dla Górnika po bardzo dobrej akcji Bonina. Dośrodkowuje Nikitović, a wyskakujący do piłki Pitry zostaje wyraźnie popchnięty. Rozbrzmiewa gwizdek arbitra, jednak oznajmia on o końcu pierwszej połowy. Zawodnicy Górnika z Pitrym na czele pobiegli zaprotestować, jednak poskutkowało to tylko żółtą kartką dla pomocnika gospodarzy. Sędziowie żegnani gwizdami schodzą z murawy. Powracamy za około 15 minut.

• W końcówce pierwszej połowy mała awantura przy linii końcowej na połowie Śląska. Śpiączka sfaulował Pawełka, który zastawiał piłkę. Bramkarz Śląska nerwowo zareagował, doskakując do napastnika Górnika, który padł na murawę. Arbiter zdecydował się ukarać obu zawodników żółtymi kartkami, mimo iż zawodnik Górnika z żadnego powodu na nią nie zasługiwał.

• Paixao z połowy boiska próbuje przelobować Prusaka, i udałoby mu się to, gdyby przymierzył nieco niżej! Piłka wylądowała na górnej siatce podczas gdy Prusakowi wyraźnie brakowało kilku kroków do linii bramkowej.

• Dośrodkowuje Grajciar, wybija Szmatiuk. Tylko aut dla przyjezdnych, którzy utrzymywali się przy piłce przez dłuższą chwilę, lecz nie mogli dotrzeć do pola karnego rywala wskutek dobrego ich ustawienia.

• Szansa dla Górnika! Leandro popędził lewą flanką, poradził sobie z jednym rywalem i świetnie zewnętrzną częścią stopy zagrał w pole karne do Śpiączki, który starał się na obieg ograć Pawełka, jednak bramkarz Śląska zepchnął go aż do linii końcowej, a potem bocznej.

• Żółta kartka dla Nowaka, który powstrzymuje wychodzącego z kontrą Grajciara.

• Dwa szybkie podania, które zrobiły dużo miejsca przed polem karnym Górnika, z linii szesnastki płasko uderza Grajciar, Prusak wypluwa piłkę, którą z bliska dobija Biliński.

• GOOOL!! KAMIL BILIŃSKI!

• Dudu Paraiba nad murem w kierunku bliższego słupka i w ostatniej chwili wybija Prusak!

• Kontrowersyjny faul Leandro na Paixao z boku pola karnego. Stały fragment gry dla gości i szansa na dośrodkowanie.

• Prusak wychodzi do kozłującej piłki zagranej przed pole karne, lecz źle dostawia nogę. Futbolówka trafia do ustawionego na 35. metrze Picha, który po przyjęcia bez namysłu lobuje wysuniętego bramkarza gospodarzy. Ewidentny błąd Sergiusza Prusaka.

• ALEŻ BŁĄD PRUSAKA, ŚLĄSK ZDOBYWA KONTAKTOWEGO GOLA.

• Kolejna okazja Górnika! Długa piłka za plecy obrońców od Nowaka, bardzo wysokie podanie dobrze przyjmuje Cernych, lecz zabrakło zdecydowania, by zmierzyć się z Pawełkiem.

• Prostopadłe podanie do wychodzącego prawą stroną Bonina, który przyjmuje piłkę i... prawą nogą z 20. metrów podcina piłkę, która mija zaskoczonego Pawełka, odbija się od słupka i wpada do bramki! To będzie bezsprzecznie kandydat do gola kolejki.

• JUŻ 2:0! GRZEGORZ BONIN !

• Kolejna akcja lewą stroną Górnika. Po ziemi dośrodkowuje Leandro, obrońca wślizgiem podbija piłkę, którą dobija ustawiony przed bramkarzem Pitry!

• GOOOOOOOL!! PRZEMYSŁAW PITRY !

• Akcja lewą stroną Górnika po odbiorze piłki w środku pola. Leandro krótko do Cernycha, ten dośrodkowuje w stronę Pitrego, którego w samą porę uprzedza Pawełek.

• Śpiączka znów starał się odebrać futbolówkę, ale tym razem zbyt ostro wszedł w nogi Celebana. Tylko słowne upomnienie od arbitra.

• Okazja dla Śląska! Kąśliwie z dystansu uderzył Dudu Paraiba, piłka skozłowała przed Prusakiem i golkiper Górnika z trudem wybija ją na rzut rożny.

• Sasin fauluje Picha. Rzut wolny z boku boiska na wysokości pola karnego dla przyjezdnych.

• Dobre wyjście spod pressingu Bożicia, który poprowadził piłkę do połowy boiska i zagrał za obrońców do Śpiączki, lecz napastnika Górnika wyjściem na przedpole uprzedza Pawełek.

• Próba klepki przed polem karnym Górnika Paixao i Bilińskiego, jednak ten pierwszy zagrywa za mocno i momentalanie przy piłce znajduje się Prusak.

• Bartosz Śpiączka mecz zaczyna od podejścia pressingiem i przerwania akcji Śląska. W swoim stylu powalczył teraz był napastnik Podbeskidzia.

• Nowak z pierwszą ofensywną akcją, lecz naciskany niedokładnie podał do Pitrego, który miał duże problemy z utrzymaniem się przy piłce.

• Zaczynamy! Od środka piłkarze z Łęcznej.

• Piłkarze obu drużyn wychodzą już na murawę stadionu. Górnik zagra na zielono-czarno, natomiast Śląsk na biało.

• Po czterech kolejkach ligowych gospodarze dzisiejszego spotkania plasują się na piątej pozycji z dorobkiem siedmiu punktów. Podopieczni Jurija Szatałowa wygrali dwa mecze, jeden zremisowali i jeden przegrali. Natomiast Śląsk początek sezonu nieco gorszy. Z dorobkiem pięciu punktów plasują się na dwunastej pozycji wygrywając jedno spotkanie, dwa razy remisując i raz przegrywając.

• W poprzedniej kolejce rozgrywek oba zespoły bezbramkowo zremisowały ze swoimi przeciwnikami. Górnik Łęczna w Szczecinie z Pogonią, natomiast Śląsk Wrocław u siebie z Lechią Gdańsk.

• Ławka rezerwowych Górnika: Silvio Rodić (Br.), Jan Bednarek, Lukas Bielak, Kamil Poźniak, Łukasz Tymiński, Grzegorz Piesio, Jakub Świerczok.

• Ławka rezerwowych Śląska: Jakub Wrąbel (Br.), Krzysztof Ostrowski, Krzysztof Danielewicz, Jacek Kiełb, Paweł Zieliński, Michał Bartkowiak, Kamil Dankowski.

• WItamy z Łęcznej, gdzie już za kilkanaście minut tutejszy Górnik będzie podejmować Śląsk Wrocław w ramach 5. kolejki rozgrywek polskiej Ekstraklasy!

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA GÓRNIK ŁĘCZNA - ŚLĄSK WROCŁAW

WKS Śląsk Wrocław - Górnik Łęczna 2:1

Od dwóch kolejek zawodnicy Górnika Łęczna czekają na wygraną w Ekstraklasie. W sobotę ekipa Jurija Szatałowa będzie mogła przełamać swoją niemoc i zmierzy się przed własną publicznością ze Śląskiem.

Wrocławianie w tygodniu udowodnili, że są w niezłej formie przed nadchodzącym meczem w Łęcznej. Podopieczni Tadeusza Pawłowskiego w 1/16 finału Pucharu Polski rozbili pierwszoligowy Stomil 5:1. Z rozgrywkami pożegnali się natomiast łęcznianie, którzy ulegli warszawskiej Legii 0:2.