Górnik Łęczna

1

Wisła Kraków

0

• Górnik niespodziewanie pokonuje Wisłę i zrównuje się punktami w tabeli z dzisiejszymi rywalami. Druga połowa zdecydowanie dla Białej Gwiazdy, ale piłkarze Łęcznej pokazali dzisiaj świetną grę w obronie. Rodić zasługuję dzisiaj na wyróżnienie, bo to w głównej mierze dzięki niemu gospodarze mogą cieszyć się z trzech punktów. Dziękuję za uwagę i zapraszam na kolejne relacje LIVE na Ekstraklasa.net.

• Wisła jeszcze chciała przeprowadzić kontrę, ale sędzia kończy mecz! 1:0 i Krakowianie odnoszą pierwszą porażkę w tym sezonie!

• Wisła posyła długie piłki w stronę pola karnego rywali. Minuta do końca.

• 3 minuty dolicza arbiter do regulaminowego czasu gry.

• Wisła próbuje z daleka, z bliska, z ziemi, z powietrza, ale gracze Białej Gwiazdy wciąż nie mogą wyrównać rezultatu.

• Jankowski po raz kolejny mocno strzela, ale znowu broni Rodić! Bramka jak zaczarowana.

• Zamieszanie pod bramką Łęcznej! Jankowski z 5 metrów strzela, ale piłka odbija się od nóg Rodicia!

• Wiśle dzisiaj zdecydowanie brakuje skuteczności. Goście atakują jak mogą, ale Górnik konsekwentnie w obronie kasuje ataki rywali.

• Jankowski strzela z okolicy szesnastego metra, ale zbyt płasko i piłka przelatuje obok słupka.

• Zmiana w Górniku. Jan Bednarek za Grzegorza Bonina.

• Crivellaro uderza, ale fatalnie to zrobił. Powtórka tej jedenastki mogłaby służyć jako materiał instruktażowy do filmu "Jak nie strzelać rzutów karnych".

• Rzut karny dla Wisły!

• Głowacki uderza z dystansu, ale wysoko nad poprzeczką.

• Guerrier mija Mierzejewskiego, strzela w kierunku długiego słupka bramki, ale minimalnie spudłował.

• Bonin mocno strzela! Piłka leci w okolicę poprzeczki, ale Cierzniak przerzuca futbolówkę nad bramką.

• Zmiana w Wiśle. Denis Popović zastąpi Alana Urygę.

• Głowacki fauluje Śpiączkę i otrzymuje za to żółtą kartkę. Obrońca Wisły tym samym nie zagra w następnej kolejce z powodu zbyt dużej ilości kartek.

• Szybka odpowiedź Górnika! Piesio strzela z okolicy jedenastego metra, ale Cierzniak świetnie zachowuje się przy tej sytuacji!

• Jankowski groźnie strzela na bramkę Łęcznej! Broni Rodić! Zamieszanie pod bramką Górnika, ale ostatecznie obrońcy przerywają atak Wisły.

• Zmiana w drużynie Górnika. Bartosz Śpiączka zastąpi Jakuba Świerczoka.

• A teraz Mączyński dopuścił się przewinienia i zawodnik ogląda żółty kartonik.

• Żółta kartka za faul dla Jakuba Świerczoka.

• Wisła bardzo stara się przeprowadzić dogodny atak na bramkę Górnika. Pierwsze minuty tej połowy zdecydowanie na korzyść Białej Gwiazdy, ale obrona zespołu z Łęcznej nie daje się ograć.

• Zółta kartka dla Łukasza Tymińskiego za faul na Guerrierze.

• Boguski strzela z granicy pola karnego, ale daleko obok słupka.

• Guerrier otrzymuje doskonałą piłkę od Boguskiego. Haitańczyk strzela, ale wprost w bramkarza gospodarzy!

• Zmiany w przerwie po stronie gości: Crivellaro zmienia Cywkę.

• Zmiany w przerwie po stronie gospodarzy: Bielak za Bozicia.

• Gracze Wisły rozpoczynają drugą połowę!

• Za moment początek drugich 45. minut. Posiadanie piłki po pierwszej połowie lekko na korzyść graczy Wisły - 53% do 47% Górnika.

• Koniec pierwszej części gry. Górnik zasłużenie prowadzi 1:0. Liczymy na ciekawszą grę ze strony Wisły i na jeszcze bardziej emocjonującą drugą połowę.

• Sędzia dolicza 2 minuty do regulaminowych 45. minut.

• Bonin znalazł się w świetnej sytuacji! Za późno zdecydował się jednak na strzał i Burliga odbiera piłkę w ostatniej chwili zawodnikowi Górnika.

• Wisła nie może popełniać tylu błędów w defensywie jeżeli chce dzisiaj zdobyć 3 punkty. Łęczna w ostatnich minutach bliska zdobycia drugiej bramki.

• Błąd Urygi...Świerczok oddaje strzał! Broni Cierzniak! Ale teraz było gorąco pod bramką Wisły.

• Rajd Cywki przez środek boiska. Zawodnik oddaje strzał, ale piłka odbija się od gracza Łęcznej i mamy rzut rożny.

• Jović dośrodkowuje na pole karne, ze szczupaka uderza Guerrier, ale piłka po tym zagraniu wędruje obok słupka bramki gospodarzy.

• Zamieszanie pod bramką Wiślaków. Basta miał dobrą okazję do strzału na bramkę Cierzniaka, ale w ostatniej chwili piłkę zdejmuje mu z nogi obrońca Wisły.

• Bozić w tym momencie opatrywany przez zespół medyczny.

• Burliga strzela z dystansu, ale mocny strzał gracza Wisły blokują piłkarze Górnika.

• Patrząc na akcje Wiślaków można odczuć, że brakuje dzisiaj Pawła Brożka w składzie Krakowian. Jankowski wydaje się być trochę chaotyczny w dzisiejszym meczu.

• Bonin zachował zimną krew w tej sytuacji, zmylił obrońców, oddał mocny strzał w światło bramki i mamy 1:0 w Łęcznej.

• GOOOL!!! GRZEGORZ BONIN! 1:0

• Zamieszanie pod bramką Górnika. Boguski próbował podania do kolegów z drużyny w pole karne, ale ostatecznie rywale wybijają futbolówkę.

• Po dosyć kiepskim początku w wykonaniu Górnika, widzimy teraz pozytywną zmianę w grze gospodarzy.

• Mogło być groźnie pod bramką Wisły. Bonin dobrze dośrodkował na pole karne, ale Piesio nie znalazł dogodnej pozycji do skierowania piłki w światło bramki.

• Piesio zagrywa wysoką piłkę w pole karne, ale Burliga wygrywa walkę o piłkę główkując i wybijając ją daleko od własnej bramki.

• Kontra piłkarzy z Łęcznej. Świetnie zachował się Mączyński, który wyczuł intencje rywali i przerwał atak.

• Biała Gwiazda póki co stwarza więcej sytuacji pod bramką swoich rywali. Gospodarze jak na razie zmuszeni do obrony.

• Mączyński dogrywa piłkę z rzutu rożnego w pole karne, ale podanie przecina bramkarz Górnika.

• Tymiński próbował z rzutu wolnego dośrodkować piłkę w pole karne rywali, ale Wiślacy wybijają piłkę.

• Bozic popełnia koszmarny błąd pod własną bramką, piłkę przejmuje Jankowski, ale nie udaje mu się oddać dobrego strzału w stronę bramki.

• Piłkarze obu drużyn już na murawie i zaczynamy mecz. Od środka rozpoczęli gospodarze.

• Rezerwowi Wisły Kraków: Buchalik, Czekaj, Żemło, Crivellaro, Popović, Kuczak, Marszalik.

Rezerwowi Górnika Łęczna: Prusak, Nikitović, Sasin, Śpiączka, Bednarek, Bielak, Poźniak.

• Pogoda w Łęcznej dopisuje, czekamy na dobrą grę ze strony obu zespołów!

• Garść przedmeczowych statystyk

• Już za godzinę rozpocznie się ostatnie spotkanie 8. kolejki Ekstraklasy. W Łęcznej, Górnik podejmował będzie Wisłę Kraków. Czy piłkarze Zielono - Czarnych będą w stanie przerwać passę meczów bez porażki zawodników Wisły w obecnym sezonie? A może Krakowianie po raz drugi zwyciężą i zanotują awans na wysoką trzecią pozycję w tabeli? Dużo mówiło się o urazie Pawła Brożka, który uniemożliwił mu grę z Górnikiem. To na pewno spore osłabienie dla Wisły. Zapowiada się bardzo ciekawa rywalizacja. Zapraszamy do śledzenia relacji LIVE, początek spotkania o godzinie 18:00!

• Zapowiedź spotkania Górnik Łęczna - Wisła Kraków

27 lipca piłkarze Jurija Szatałowa zwyciężyli na własnym terenie Górnik Zabrze 2:1. Od tamtego spotkania nie udało im się zdobyć ani jednego kompletu punktów. Zremisowali jeden mecz, a aż trzy przegrali. Łącznie stracili dziewięć goli. Do tego Legia Warszawa dołożyła im jeszcze jedną porażkę, 0:2 w Pucharze Polski. To dość zaskakująca czarna seria, bo Górnik sezon rozpoczął od dwóch zwycięstw, po których był trzeci w tabeli.

Potem coś pękło i, od błędu do błędu, z czuba stawki zespół przeniósł się tuż nad strefę zagrożoną spadkiem. - Przegrywając mecze, widzi się minusy, które są także, gdy się wygrywa. Po prostu ich nie zauważamy - mówi Andrzej Rybarski, drugi trener drużyny. Szkoleniowiec zahaczył o temat indywidualnych pomyłek, które kosztowały ostatnimi czasy Górnik kilka straconych goli i zarazem punktów. - Musimy się skupić, skoncentrować, bo tego ostatnio brakowało, i wyjdziemy z dołka - zapewnia Jakub Świerczok. - Nasza gra musi być lepsza, skuteczniejsza, mądrzejsza, dojrzalsza - dodaje Rybarski.

Przez ostatnie dwa tygodnie Ekstraklasa miała przerwę od grania, bo trwały eliminacje do mistrzostw Europy we Francji. - Przerwa to dla nas dobry czas, bo nasze ostatnie mecze nie wyglądały dobrze. To wyjdzie na plus - mówi Świerczok. Łęcznianie spędzili dwa tygodnie "luzu" na szlifowaniu niedociągnięć. Zagrali także dwa sparingi - najpierw 7:0 zwyciężyli Tomasovię Tomaszów Lubelski, a następnie Radomiaka 3:0. Teraz czeka ich egzamin końcowy z ostatnich przygotowań. Czytaj całą zapowiedź>>>