0

Zagłębie Lubin

2

• Dziękujemy Państwu za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na kolejne. Oczywiście z Ekstraklasa.net!

• Koniec dzisiejszego spotkania! Zagłębie pokonuje Górnika 2:0 i awansuje na 5. lokatę w tabeli!

• Niecelny strzał Papadopulosa, od bramki wznowił już Bartkus.

• 4 minuty doliczone do regulaminowego czasu gry.

• Woźniak uderza z dystansu. Piłka przechodzi obok bramki.

• Po strzale Piesia Zagłębie wybija piłkę z linii bramkowej!

• Ostatnia zmiana również w Zagłębiu. Schodzi z murawy strzelec pierwszej bramki, Piątek, w w jego miejsce wchodzi Papadopulos.

• Piątek w indywidualnej akcji. Pod polem karnym jednak za mocno sobie wypuścił piłkę i musiał faulować defensora Górnika.

• Tymiński uderza mocno, jednak obok bramki.

• Opuszcza boisko Starzyński. W jego miejsce pojawia się Rakowski.

• Ostatnia zmiana w szeregach Górnika. Na ławkę wędruje Świerczok, za którego wchodzi Śpiączka.

• Górnik wznowił grę od rzutu wolnego.

• Przerwa w grze, na boisku leży Kubicki.

• Pierwsza zmiana w Zagłębiu. Piotr Stokowiec ściąga Janoszkę w miejsce którego wpuszcza Janusa.

• Rzut wolny dla Górnika z dalekiej odłegłości.

• Bonin nie miał miejsca, aby dośrodkować z prawego skrzydła. Piłka w rękach Polacka.

• Drgua zmiana w Górniku. Za Bogusławskiego wchodzi Tymiński.

• Strzał głową Świerczoka z 5. metra! Napastnik gospodarzy ponownie się myli!

• Zamieszanie w polu karnym Zagłębia. Gospodarze blisko zdobycia gola, lecz z bliskiej odległości myli się Piesoio.

• Świerczok zagrywa piłkę przez całe pole karne, jednak strzał Nowaka sprzed pola karnego został zablokowany.

• Górnik wymienia wiele podań bez przyjęcia między sobą, lecz mają problemy z przedostaniem się pod pole karne przeciwnika.

• Przez moment z murawy nie podnosił się Krzysztof Piątek, lecz gra już została wznowiona.

• Kubicki ukarany żółtą kartką.

• Łatwa strata przy lini bocznej Zagłębia. Złe wznowienie z autu i przy piłce ponownie goście.

• Piątek nie opanował piłki w polu karnym i Zagłębie traci futbolówkę, lecz szybko ją odzyskuje.

• Kubicki złapał piłkę w ostatniej chwili i z ostrego kąta pokonał Bartkusa.

• Kubicki podwyższa rezultat na 2:0!

• Kubicki fauluje Świerczoka w okolicach środka boiska.

• Piłka po dośrodkowaniu Starzyńskiego przechodzi całe pole karne, lecz nie trafia do bramki.

• W przerwie Jurij Szatałow dokonał jednej zmiany. Ściągnął Danielewicza, w miejsce którego do gry desygnował Sasina.

• Piłkarze Zagłębia rozpoczęli od środka. Czas na drugą połowę!

• Woźniak zdołał jeszcze oddać strzał na bramkę gospodarzy, lecz tuż po uderzeniu arbiter zakończył pierwszą połowę. Za kwadrans oba zespoły wznowią grę.

• Słupek po uderzeniu Cotry z rzutu wolnego. Zagłębie przed przerwą mogło już prowadzić dwoma bramkami!

• Zagłębie przez dłuższy czas utrzymuje się w polu karnym Górnika.

• Górnik bliski wyrównania! Świerczok minimalnie myli się w dogodnej sytuacji po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

• Bonin uderza w polu karnym, lecz Cotra blokuje jego strzał. Piłka wychodzi na rzut rożny.

• Starzyński oddał bardzo mocny strzał, który Bartkus sparował przed siebie. Pod bramką czekał na piłkę Piątek i z najbliższej odległości umieszcza ją w siatce.

• Gol dla Zagłębia! Goście prowadzą 1:0!

• Dośrodkowanie Starzyńskiego z rzutu rożnego. Bartkus wychodzi daleko od linii bramki i końcówką palców wybija piłkę.

• Górnik cofnięty. Wszyscy piłkarze gospodarzy na własnej połowie.

• Strata Świerczoka w środkowej części boiska. Goście nie potrafili jednak wykorzystać tej sytuacji.

• Piłka po strzale Piesia ląduje w rękach Polacka. Uderzenie zostało zablokowane przez defensorów Zagłębia.

• Niecelny strzał Świerczoka sprzed pola karnego.

• Woźniak źle zagrywa górą do Starzyńskiego, lecz goście szybko odzyskują piłkę.

• Bartkus pewnie łapie piłkę po zagraniu w pole karne Starzyńskiego.

• Dąbrowski ciągnięty za koszulkę. Rzut wolny dla Zagłębia z wysokości ok. 25. metra.

• Uderzenie Bonina z dużej odległości. Bez najmniejszych problemów poradził sobie z nim Polaczek.

• Kolejny faul Zagłębia. Starzyński tym razem powala przeciwnika na własnej połowie.

• Kubicki fauluje tuż przed polem karnym Górnika. Rzut wolny dla gospodarzy.

• Ładnie zastawił się Jakub Świerczok. Poczekał na kolegów. Futbolówkę otrzymał Tomasz Nowak, który oddał natychmiastowy strzał, ale obok bramki Martina Polacka.

• Gospodarze mieli okazję do kontrataku, ale podanie na lewe skrzydło fatalne. Zdecydowanie za dużo strat w dzisiejszym spotkaniu.

• Wydawało się, że składną akcję przeprowadzą gospodarze, ale Grzegorz Piesio fatalnie odegrał na lewą stronę do Leandro. Aut dla gości.

• Przewinił Maciej Dąbrowski. Z rzutu wolnego Krzysztof Danielewicz. Dośrodkowanie pomocnika Górnika Łęczna zupełnie nieudane.

• Jakub Świerczok umiejętnie zastawił się z piłką i Lubomir Guldan faulował gracza gospodarzy.

• Piłkarze gospodarzy nie kwapią się do atakowania gości. Cofnęli się na własną połowę. Grę prowadzą lubinianie, próbując w swoich akcjach uruchamiać prawe i lewe skrzydła.

• Udane dośrodkowanie Tomasza Bonina. Piłka dotarła do Krzysztofa Danielewicza, który jednak nieczysto trafił w piłkę.

• Radosław Pruchnik faulowany przez Krzysztofa Piątka. Od rzutu wolnego rozpoczął Dziugas Bartkus.

• Piłkarze gospodarzy cofnęli się na własną połowę. Akcja w ataku pozycyjnym lubinian zakończyła się niedokładnym podaniem do Krzysztofa Piątka.

• Jakub Świerczok wygrał pojedynek powietrzny o piłkę i odegrał ją do Tomasza Nowaka, który jednak stracił piłkę. Po chwili futbolówka i tak wróciła pod nogi gospodarzy.

• Miękka wrzutka Krzysztofa Danielewicza z rzutu wolnego, ale najwyżej wyskoczył obrońca Zagłębia, który zażegnał niebezpieczeństwo.

• Po kolejnym kornerze upadł w polu karnym Łukasz Janoszka. Goście protestowali, twierdząc, że należał się im rzut rożny, ale sędzia pokazał, że nic nie było.

• Strzał Filipa Starzyńskiego zablokowany i lubinianie mają rzut rożny. Z kornera dogrywał sam poszkodowany, ale goście wybili na jeszcze jeden rzut rożny.

• W ataku pozycyjnym piłkarze Zagłębia. Filip Starzyński niedokładnie podawał do Djordje Cotry i goście stracili futbolówkę.

• Filip Starzyński podciągnął z piłką na lewym skrzydle i dograł w pole karne, ale tu Leandro wyjaśnił sytuacje.

• Łukasz Piątek chciał na lewym skrzydle uruchomić Krzysztofa Piątka, ale podanie było zbyt mocne. Od bramki rozpocznie Dziugas Bartkus.

• Nieporozumienie Mierzejewskiego z Boninem. Niefrasobliwa strata piłki gospodarzy na własnej połowie.

• Pierwszy gwizdek Daniela Stefańskiego. Gramy!

• Obie ekipy już na boisku. Losowanie i zdjęcie kapitanów i arbitrów. Za moment zaczynamy!

• Ekipa z Łęcznej większość punktów zdobywa w spotkaniach domowych. Z ośmiu zwycięstw w tym sezonie Górnik aż sześć razy wygrywał przed własną publicznością. Zielono-czarni chociaż w tabeli przed trwającą kolejką zajmowali trzecie od końca miejsce, to wciąż mają szanse na zakwalifikowanie się do górnej ósemki, bowiem do 8. Jagielloni tracą pięć punktów. Zapowiada się bardzo zacięty pojedynek.

• W dzisiejszym meczu zobaczymy powołanego do kadry Filipa Starzyńskiego. Popularny Figo wraca do reprezentacji po około półtorarocznej przerwie. Ostatni raz z orzełkiem na piersi zagrał w pierwszym meczu eliminacji do mistrzostw Europy we Francji z Gibraltarem. Polacy 7 września 2014 roku pokonali w portugalskim Faro tego egzotycznego rywala aż 7:0.

• Nie ma co oszukiwać, morale nie jest na najwyższym poziomie. Całą atmosferę w szatni, w klubie i środowisku naokoło buduje wynik sportowy. Nasz wynik jest mizerny, przegraliśmy w trzech ostatnich meczach – uważa Veljko Nikitović, kapitan zespołu.

• Rezerwowi Zagłębia Lubin: Konrad Forenc, Luis Carlos, Jakub Tosik, Adrian Rakowski, Michal Papadopulos, Jarosław Jach, Krzysztof Janus.

• Rezerwowi Górnika Łęczna: Sergiusz Prusak, Veljko Nikitović, Paweł Sasin, Łukasz Tymiński, Bartosz Śpiączka, Jan Bednarek, Damian Jakubik.

• Przed rozpoczęciem meczu zachęcamy do zapoznania się z jego zapowiedzią: Górnik Łęczna – Zagłębie Lubin LIVE! Do czterech razy sztuka?

• Serdecznie witamy i zapraszamy na relację NA ŻYWO z meczu Górnik Łęczna - Zagłębie Lubin!