• Koniec spotkania. Lider i wicelider zamieniają się miejscami.

• Także Kamil Poźniak w miejsce Kirovskiego.

• Wilusz ukarany żółtą kartką po faulu na Niedzieli.

• Prokić w miejsce Michała Maka.

• Groźnie z dystansu uderzył Wilusz, piłka musnęła górną siatkę bramki.

• Druga żółta kartka kartka i w konsekwencji czerwona dla Bielaka. Obyło się jednak bez większego przeżywania, gdyż ten mecz umarł już dużo wcześniej.

• Wroński w miejsce Turkovsa.

• Dobrze prezentuje się rezerwowy Szałachowski, który jest chyba najbardziej aktywnym zawodnikiem w polu karnym rywala. Po chwili dobra klepka między nim a Nowakiem, ten drugi uderza z miejsca z woleja, ale dobrze ustawiony Malarz nie dał się zaskoczyć mimo, iż piłka zmierzała pod poprzeczkę bramki.

• Niedokładne podanie Kalkowskiego, piłkę odbierają przeciwnicy i już po chwili Kirovski pędzi na bramkę Prusaka, a na jego drodze tylko Bielak. Próba obiegnięcia Słowaka jednak nieskuteczna, gdyż na posterunku był golkiper Górnika.

• Żółtkiem ukarany Lukas Bielak.

• Źle to wygląda po stronie gospodarzy. Mało ruchu w przodzie, brak kogoś, kto przytrzymałby dłużej piłkę przy polu karnym. Do tego dobrze czytający grę defensorzy Bełchatowa nie ułatwiają zadania Górnikowi.

• Żółta kartka dla Szymańskiego za faul na Kozacuksie.

• Nowak do wbiegającego Szałachowskiego, ten dobrze przyjął piłkę i uderzył na długi słupek, jednak pomylił się o centymetry! Pierwsza dobra okazja dla gospodarzy w tej części gry.

• Ostatnia zmiana w ekipie Górnika. Kozacuks za Woźniaka. Jurij Szatałow wprowadza wszystko, co ma.

• Niedziela pada przy linii końcowej, ale arbiter bez namysłu dyktuje wznowienie gry od bramki.

• Druga zmiana w zespole Górnika. Szałachowski zastępuje Bonina.

• Stracona bramka wyraźnie podcięła skrzydła gospodarzom, którzy nie mogą znaleźć pomysłu na grę, brakuje im argumentu w ofensywie. Przed momentem na strzał z dystansu zdecydował się Nowak, ale uderzył słabo i piłka mija dalszy słupek bramki. Następnie strzałem odpowiada Szymański, ale Prusak bez większych problemów chwyta futbolówkę.

• Turkovs oswobodził się spod krycia obrońców i otrzymał podanie sam na sam z Prusakiem. Nie przyspieszał jednak znacznie by poczekać na dobiegającego Maka, któremu wyłożył piłkę niemal na pustą bramkę.

• GOOL! 0:2! Michał Mak katem łęcznian.

• Trwa konstruowanie ataku pozycyjnego przez gospodarzy.

• Drugą połowę od środka rozpoczynają goście!

• Jedenastka Bełchatowa wybiegła jako pierwsza na murawę, chwilę później pojawili się górnicy w zielonych strojach.

• Po chwili koniec pierwszej części spotkania. Powrócimy po krótkiej przerwie.

• Turkovs uderzył z 16 metrów na długi słupek i umieścił piłkę w siatce. Sędzia boczny pokazał spalonego, jednak po protestach wszystkich zawodników gości zmienił decyzję po naradzie z arbitrem głównym. W takich okolicznościach Bełchatów zdobył bramkę do szatni.

• Piłka w siatce Górnika! 1:0 dla GKSu Bełchatów po bardzo niecodziennej sytuacji.

• Mamy jednak zmianę. Kuśtykającego Tadrowskiego zmienia Bartosz Kwiecień.

• Zawodnik Górnika opuszcza boisko na noszach. Po chwili jednak dołącza do kolegów na murawie. Dosyć niecodzienna sytuacja. A podczas absencji Tadrowskiego GKS Bełchatów wypracował sobie dobrą okazję do zdobycia gola. Turkovs uderzał z ostrego kąta, jednak trafił w interweniującego Prusaka. W polu karnym zrobił się kocioł, ale futbolówka została ostatecznie przetransportowana poza jego obręb.

• Tadrowski świetnie przedzierał się prawą stroną, jednak powstrzymał go Norambuena. Teraz piłkarz Górnika leży poszkodowany na murawie i nie wygląda to najlepiej.

• Remis w karach indywidualnych. Żółtkiem ukarany Kirovski za ostre starcie ze Szmatiukiem.

• Do strzału doszedł Bonin, jednak nieznacznie zmienił tor lotu piłki, przez co ta była daleka od zatrzepotania w siatce. Chwilę później po wybiciu faulowany przez Turkovsa był Tadrowski.

• Jesteśmy już na drugiej stronie boiska. Przy linii bocznej faulowany Mraz i sam poszkodowany wykona stały fragment gry.

• Dwukrotne próby dośrodkowania Michała Maka, jednak obie spadają na głowy kolejno Bielaka i Niedzieli. Nie doszli tym razem do strzału przyjezdni.

• Baran dobrze w pole karne, tam pozycję do strzału głową wypracował sobie Michał Mak, ale strzelił niecelnie, w dodatku znajdował się na pozycji spalonej.

• Pierwsza żółta kartka w spotkaniu. Ukarany nie Tadrowski, nie Sasin, a Niedziela.

• Grzegorz Bonin! Niedziela przedryblował kilku rywali, po czym wycofał na tej samej wysokości do Bonina. Ten ustawił piłkę na prawą nogę i strzelił po długim słupku, ale w świetnym stylu piłkę sparował Malarz.

• Mraz wrzucił, po chwili jednak piłka powróciła do osamotnionego Słowaka. Ten zwiódł obrońcę i zszedł do środka, mocno podkręcił na długi słupek i... naprawdę niewiele zabrakło. Coraz groźniejsze strzały gospodarzy.

• Kolejny korner dla Górnika po próbie dośrodkowania Bonina. Wykonawcą Patrik Mraz.

• Z dystansu strzela Tomasz Nowak. Piłkę wzrokiem odprowadza Malarz. Tymczasem pouczenie za faul na Kirovskim otrzymuje Sasin.

• Mraz musiał uznać wyższość rywala w walce wręcz z Adrianem Bastą na lewej stronie. Od bramki rozpocznie golkiper gości. Tymczasem nad stadionem w Łęcznej zbierają się czarne chmury, które mogą zwiastować....

• Kolejne uderzenie, tym razem szczęścia z tego samego miejsca, co Mraz, próbował Niedziela, jednak z takim samym skutkiem co jego poprzednik.

• Strzał Mraza sprzed linii szesnastki blokuje Baran! Na błąd obrońcy gości czyhał już Woźniak, ale się nie doczekał.

• Dobry przechwyt Tadrowskiego, jednak po chwili stratę zanotował Nowak. Dosyć nerwowy ten pierwszy kwadrans meczu. I póki co bez dogodnych okazji na zdobycie gola po obu stronach.

• Tadrowski ostro potraktował Mateusza Maka, za co został ostrzeżony przez arbitra głównego. Kolejne przewinienie młodzieżowego reprezentanta Polski może skutkować żółtą kartką.

• Dobra klepka w środku, w którą zamieszani byli Bonin, Bielak i Nowak, po której futbolówkę na wolne pole otrzymał Woźniak. Podanie okazało się jednak zbyt mocne i padło łupem Malarza.

• I otworzyła się szansa dla Bonina, któremu jednak zabrakło kilku centymetrów by sięgnąć piłki! Jesteśmy już tymczasem przy bramce Prusaka, gdyż Bełchatów odpowiada kontrą. Na posterunku stanął Sasin, który w walce z Michałem Makiem wywalczył rozpoczęcie od własnej bramki.

• Po nieco intensywniejszym naporze gości szansa teraz dla gospodarzy. Rzut wolny z lewej strony egzekwować będzie Patrik Mraz.

• Póki co jesteśmy świadkami zaciętej walki w środkowej części pola. Bełchatów zanotował jak dotąd jeden rzut rożny, z którego jednak na ich niekorzyść nic nie wynikło.

• Pierwsza sytuacja spotkania. Do bramki Górnika zbliżyli się piłkarze z Bełchatowa, ale strzał Mateusza Maka zablokowany przez obrońców. Rzut rożny.

• Pierwszy gwizdek sędziego, od środka zawodnicy Górnika. Siadamy wygodnie w fotelach, zapinamy pasy i startujemy!

• Zawodnicy obu drużyn już na murawie! Gospodarze na zielono-czarno, goście na biało!

• Zawodnicy obu drużyn przed kilkoma minutami zeszli do szatni, a teraz zaczynają zbierać się w tunelu. Początek spotkania już za moment

• Kibice z Bełchatowie już w komplecie. W sektorze gości zasiadło około 100 kibiców. Z kolei na Trybunie B dla kibiców Górnika na chwilę obecną znajduje się około 200 głów - liczba ta jednak wciąż się powiększa.

• Tymczasem gorąco zapraszamy do zapoznania się z naszą zapowiedzią dzisiejszego hitu:

• Jeszcze 20 minut! Atmosfera jest gorąca, a oczekiwanie dobijające... Na stadionie prawdopodobnie padnie rekord frekwencji bieżącego sezonu - według naszych informacji ostatecznie na trybunach zjawić się może nawet do 4000 kibiców!

• Kibice goście zbierają się już na swojej trybunie. Póki co jest to na oko 40-50 osób.

• Ławka rezerwowych GKS Bełchatów: Damian Podleśny, Marcin Flis, Szymon Sawala, Patryk Rachwał, Łukasz Wroński, Kamil Poźniak, Andreja Prokić

• Ławka rezerwowych Górnika: Paweł Socha, Nikolajs Kozacuks, Paweł Zawistowski, Sebastian Szałachowski, Bartosz Kwiecień, Veljko Nikitović, Łukasz Mierzejewski

• Znamy już składy obu drużyn!

• Piłkarze GKS-u Bełchatów wyszli już na przedmeczową rozgrzewkę. Podobnie jak sędziowie. Przypomnijmy, że głównym rozjemcą dzisiejszego spotkania jest Bartosz Frankowski z Torunia - arbiter na co dzień prowadzący spotkania w Ekstraklasiel

• Aura towarzysząca spotkaniu zwiastuje wojnę! Groźnie wyglądające chmury, mocny, nieprzyjazny wiatr... tak na poważnie - oby do pierwszego gwizdka pogoda poprawiła się na bardziej sprzyjającą piłkarskiemu widowisku.

• Witamy ze stadionu w Łęcznej! Już za niespełna godzinę startuje absolutny HIT 25. serii spotkań 1. ligi. Przewodzący tabeli Górnik Łęczna stoczy bój z wiceliderem, GKS-em Bełchatów. Zapraszamy do śledzenia naszej relacji LIVE! z tego spotkania!