Górnik Wałbrzych

0

Chrobry Głogów

2

• I koniec! Chrobry wygrywa z Górnikiem w Wałbrzychu 0:2! Piłkarze z Głogowa umacniają się na pozycji lidera. Za uwagę dziękuje Oktawian Jurkiewicz.

• Kibice opuszczają powoli obiekt w Wałbrzychu.

• Prosto w mur. Dobitka poleciała wysoko nad bramką.

• Faul na piłkarzu Chrobrego tuż przed polem karnym. Doskonała okazja na uderzenie bezpośrednie.

• Faul na Wojtarowiczu, który ma bardzo dużo do powiedzenia sędziemu. Odciąga go jeden z kolegów z zespołu.

• "GRAMY DO KOŃCA! GÓRNIKU GRAMY DO KOŃCA!" Skandują kibice gospodarzy. Ciężko im będzie jeszcze coś ugrać. Doliczone jest jednak 6 minut więc szansa jest.

• Czwarta zmiana Chrobrego. Za Machaja wchodzi Ciechański.

• Zmiana u gospodarzy. Schodzi Moszczyk. Wchodzi Chajewski.

• Najpierw Chrobry. Schodzi Sędziak wchodzi Ziemniak

• Tym piłkarzem jest Bartosz Machaj. Zszedł o własnych siłach i za moment wróci na boisko. Tymczasem szykuje się zmiana w obu zespołach.

• Na boisku leży jeden z piłkarzy Chrobrego. Ciężko na razie dostrzec który, ale sztab medyczny jest już na boisku.

• Warta Poznań prowadzi obecnie z Polonią Bytom i jeżeli oba mecze zakończą się takimi wynikami to Górnik spadnie na 3 miejsce, a Chrobry będzie miał nad drugą drużyną 5 punktów przewagi.

• Druga zmiana w Chrobrym. Boisko opuszcza Mateusz Janeczko. Jego miejsce zajmuje Piotr Niewieściuk.

• Wrzut piłki po rzucie wolnym Górnika Wałbrzych, ale jeden z obrońców Chrobrego oddalił zagrożenie zagraniem na rzut rożny.

• Wszedł i właściwie niemal natychmiast gol. Dobrze w polu karnym operowali piłką piłkarze Chrobrego i całą akcję wykończył Waldemar Gancarczyk.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! CHROBRY PROWADZI JUŻ 0:2! GANCARCZYK!

• Zmiana również w Górniku. Boisko opuścił Bartoś a w jego miejsce Michał Łaski.

• Pierwsza zmiana. Gancarczyk za Szczepaniaka.

• Gospodarze wiedząc, że mają coraz mniej czasu również atakują. Zrobił nam się ciekawy, otwarty mecz.

• Rzut rożny dla Górnika, ale piłkarze popełniają faul wa ataku i wznowi bramkarz.

• Chrobry coraz śmielej zapędza się w pole karne wałbrzyszan i jeżeli uda im się jedno ostatnie podanie, to mogą podwyższyć prowadzenie.

• Strzał z dystansu, piłkarza Chrobrego, ale bardzo niecelny.

• Pierwsza żółta kartka dla piłkarza Górnika. Ukarany Wojciech Szuba.

• Chrobry skonstruował dobrą akcję, po której piłka trafiła przed pole karne. Mateusz Hałambiec uderzył w biegu z pierwszej piłki pod samą poprzeczkę. Chrobry prowadzi w Wałbrzychu 1:0.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! MATEUSZ HAŁAMBIEC!

• Chrobry z przeciwnego rogu i taka sama sytuacja! Znów piłka wybita z samej linii bramkowej. Trener Chrobrego już podniósł ręce w geście triumfu, ale równie szybko je opuścił.

• Znów bardzo groźnie, ale tym razem pod bramką gospodarzy. Sytuację uratował jeden z piłkarzy Górnika, który stał na linii bramkowej.

• Ta druga połowa jak na razie zdecydowanie na korzyść gospodarzy. Ale bramek ciągle nie ma.

• BEZPOŚREDNIO Z RZUTU WOLNEGO ADRIAN MOSZYK! Niecelnie jednak, ale bramkarz zdecydowanie źle się ustawił i gdyby Moszyk zagrał z większą precyzją, padła by bramka.

• Żółta kartka dla Michała Szałka za brzydki faul na Wojtarowiczu.

• Mogło być groźnie, ale Mateusz Janeczko zbyt daleko podał piłkę wychodzącemu na wolną pozycję napastnikowi.

• Gramy dalej. Serpentyny posprzątane i Grzegorz Jabłoński rzutem sędziowskim wznawia grę.

• Mecz został przerwany. Kibice wrzucili petardy i serpentyny na boisko. Dodatkowo cały czas, kibice wrzucają petardy, więc nie ma możliwości zebrania wszystkich śmieci z boiska..

• Świetnie na prawym skrzydle pokazał sie Adrian Moszyk. Wszedł w pole karne i szukał wchodzącego z drugiej strony Folca, ale ten nie sięgnął piłki.

• Od razu groźnie zaatakował Górnik, ale dobrze w bramce spisał się Rzepecki.

• Zaczynamy drugą część meczu. Obie jedenastki bez żadnych zmian. Od środa Górnik Wałbrzych.

• Piłkarze Chrobrego są już na boisku. Za moment także powinni się pokazać piłkarze Górnika i zaczynamy drugą część meczu!

• Po pierwszej połowie można powiedzieć, że Chrobry powinien prowadzić. Kilka stuprocentowych sytuacji, w których najbardziej zawodził Bartosz Machaj. Nad stadionem zebrały się ciemne chmury, z których spadła lekka mżawka i w każdym momencie może spaść mocniejszy deszcz.

• Koniec pierwszej części meczu. Wracamy na druga połowę za kwadrans!

• Adrian Moszyk leżał przez moment na murawie, ale chyba jest już w porządku.

• Słabe zachowanie Daniela Zinke, który podał piłkę nie wiadomo gdzie i chciał oszukać jeszcze sędziego na rzut wolny. Arbiter nie dał się nabrać.

• Kolejna próba długiego wrzucenia piłki do ataku Górnika i udało się wywalczyć aut. Chwilę później piłkę dopadł Adrian Moszyk i spróbował uderzenia z dystansu, ale było ono niecelne.

• Bartosz Machaj szukał prostopadłym podaniem Damiana Sędziaka, ale jego zagranie był zbyt mocne i piłka znów w posiadaniu Górnika Wałbrzych.

• Wojciech Szuba znakomicie prowadził kontrę, ale już w polu karnym został powstrzymany przez Krzysztofa Ulatowskiego, który wybił piłkę na rzut rożny.

• Dobrze zapowiadająca się akcja Chrobrego lewym skrzydłem została przerwana i za moment zobaczymy rzut rożny.

• Oprawa (trochę przykryta dymem) kibiców Górnika Wałbrzych. GórnikGórnik

• Ukarany żółtą kartką został Adam Samiec za nieprzepisowe przerwanie groźnie zapowiadającej się kontry.

• Kibice Chrobrego odpalili race, machają flagami i pokazali całkiem niezłą kartoniadę. Problem polega na tym, że nad połową boiska wisi teraz wielka chmura dymu, ale za kilka minut powinna się całkowicie rozwiać.

• Dobrze miejsce na lewym skrzydle robił sobie Moszyk, ale został powstrzymany i akcja będzie kontynuowana po rzucie z autu.

• Polonia Bytom zdobyła bramkę wyrównującą. Przypominam, że w pewnych sytuacjach mecz toczący się w Poznaniu, może zadecydować o tym, gdzie będzie Górnik Wałbrzych.

• Chrobry ciągle atakuje, ale ciągle również odbija się od defensywy Górnika. Przed momentem strzał z kilku metrów został zablokowany i piłka wyszła na rzut rożny. Z tego rzutu rożnego rozwinęła się akcja, po której Szczepaniak uderzył w słupek.

• Bartosz Machaj strzelał na niemal pustą bramkę, którą zakrywało jedynie dwóch obrońców i strzelił tak fatalnie, że niemal szkoda słów. Chrobry zyskuje przewagę, ale nie ma to potwierdzenia w bramkach jak na razie.

• Kolejna setka Głogowa. Tym razem zawiódł Bartosz Machaj.

• Próba Moszyka z dystansu, ale Rzepecki nie miał problemów.

• Ilków-Gołąb znakomicie urwał się obrońcy na prawym skrzydle i zagrał do wchodzącego Sędziaka. Ten jednak strzałem po ziemi fatalnie spudłował i piłka powędrowała obok lewego słupka.

• Wojciech Szuba fatalnie się teraz spisał na rozegraniu i piłkę przejął Chrobry.

• W meczu Warta Poznań - Polonia Bytom, poznaniacy prowadzą jedną bramką.

• Kibice Chrobrego rzucają pierwsze petardy na puste sektory w Wałbrzychu.

• Jak na razie nie widać przewagi żadnej z drużyn. Większość akcji odbywa się w środkowej strefie boiska.

• Kapitan Chrobrego Łukasz Szczepaniak, próbował zagrać zbyt indywidualnie i wyszedł z piłką za linię końcową. Od bramki rozpocznie Jaroszewski.

• Rzut rożny dla Chrobrego, po akcji lewym skrzydłem. Piłka ostatecznie w rękach bramkarz, który wybił ją na aut, szukając napastnika Górnika.

• Dobrze kolejną akcję Chrobrego napędził Ilków-Gołąb, ale Damian Sędziak nie zdołał celnie uderzyć w końcowej fazie ataku.

• Dobra akcja Bartosza Machaja. Zdołał wywalczyć rzut rożny, z którego jednak nic nie wynikło. Od bramki rozpocznie Damian Jaroszewski.

• Faulowany Dariusz Michalak i od rzutu wolnego rozpocznie Górnik Wałbrzych.

• Bardzo niedokładne podanie Jana Bartosia i piłka poleciała w aut.

• Oba zespoły na razie próbują grać z pominięciem środka pola, długą piłką.

• Bardzo żywy doping kibiców gospodarzy. Górnik próbuje na razie narzucić własny styl gry i jak najdłużej utrzymywać się przy piłce.

• Dwie minuty przed czasem, ale zaczynamy! Mecz na szczycie 2. ligi zachodniej!

• Górnik

• Piłkarze wychodzą już na murawę!

• Do przyjścia na stadion, zachęcały takie oto plakaty, porozwieszane po całym Wałbrzychu i nie tylko:

Platak Górnik - Chrobry

• Sektor kibiców gości wciąż pusty... Mecz powinien rozpocząć się za 10 minut. Prognoza pogody na drugą część meczu nie jest jednak optymistyczna. Ma bowiem zacząć padać.

• - Nic nie będę obiecywał, ale na pewno zależy nam bardzo na tym meczu. Jestem przekonany, że woli walki i motywacji nam na to spotkanie nie zabraknie. Gramy o trzy punkty – takie oświadczenie padło z ust Ireneusza Mamrota.

• Górnik pojechał tydzień temu do Katowic, aby zmierzyć się z tamtejszym Rozwojem. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, ale wałbrzyszanie, kończyli ten mecz zaledwie w dziewięciu! Już w 45. minucie czerwoną kartkę obejrzał Grzegorz Michalak. Drugi piłkarz, Jan Rytko, został wyrzucony w samej końcówce meczu, w 90. minucie spotkania. O ile jednak Rytko zobaczył dwie żółte kartki, to Michalak został wyrzucony bezpośrednio i to eliminuje go z dzisiejszego meczu

• Chrobry Głogów w ostatnim meczu grał z Błękitnymi Starogard Szczeciński i zdołał wygrać to spotkanie 2:0. Triumf w tym meczu dali dwaj Mateuszowie. Najpierw Mateusz Hałambiec zdobył bramkę w 21. minucie, a w 66. minucie wynik podwyższył Mateusz Janeczko. Warto wspomnieć, że rywale Chrobrego kończyli ten mecz bez Roberta Gajdy, który obejrzał dwie żółte kartki, a w konsekwencji czerwoną i był zmuszony opuścić boisko w 59. minucie.

• Kibiców na stadionie powoli przybywa... Górnik - Chrobry

• Chrobry miał swój sposób na zwrócenie uwagi na ten mecz. Taki obrazek można znaleźć na oficjalnym fanpage’u na Facebooku: Górnik - Chrobry

• Najwyższe zwycięstwo w tym sezonie Górnika Wałbrzych, to mecz z Calisią Kalisz, który dzisiejsi gospodarze wygrali aż 4:0. Swój największy dotychczasowy triumf Chrobry świętował po meczu z Odrą Opole, który wygrał 4:1.

• - Wiemy, że Górnik gra bardzo ostro. My też dziewczynami nie jesteśmy i nogi nie odłożymy – powiedział dla Chrobry TV Krzysztof Ulatowski. Zdanie o ostrości gry Górnika potwierdza statystyka żółtych kartek. Dzisiejsi gospodarze zdobyli ich aż 30. Chrobry tylko 15.

• Jeden z kibiców zmontował zapowiedź wideo dzisiejszego meczu. Zdecydowanie brawa dla autora!

• W dzisiejszym meczu na żółtą kartkę będzie musiał uważać tylko jeden piłkarz. Będzie to Waldemar Gancarczyk z Chrobrego. Ma na koncie 3 żółte kartoniki i każdy kolejny eliminuje go z następnego meczu.

• Piłkarze wyszli już na rozgrzewkę. Górnik - Chrobry

• Arbitrem tego meczu będzie Grzegorz Jabłoński. Sędzia z Krakowa. Nie miał okazji sędziować w tym sezonie meczu żaden z drużyn, które wystąpią dzisiaj w Wałbrzychu. Ogólnie będą to jego piąte zawody w sezonie 2013/14. W dotychczasowych pokazał 21 żółtych kartek i dwie czerwone. Nie podyktował ani jednego karnego.

• Ze stadionu widać już idących z flagami kibiców gospodarzy. Za obiekt przy Ratuszowej.

• Z pewnych źródeł wiem, że Chrobry Głogów dostał 280 biletów na to spotkanie, ale możliwe, że na stadionie będzie więcej kibiców z Głogowa. Dodatkowo według wstępnych informacji kibiców gospodarzy ma być ok. 3 tysiące.

• Jesteśmy już w Wałbrzychu, gdzie za niecałą godzinę rozpocznie się hitowe spotkanie 2. ligi zachodniej. Górnik Wałbrzych - Chrobry Głogów. Jadąc na stadion mijałem długą kolumnę fanów Górnika eskortowanych przez policję, którzy już teraz tworzyli na ulicy znakomitą atmosferę. Na stadionie może być tylko lepiej. Na relację z tego widowiska zaprasza Oktawian Jurkiewicz.