PKO Ekstraklasa, 36. kolejka (gr. mistrzowska)

1

Lech Poznań

6

4 1 połowa

• Dziękuję wam bardzo za uwagę. Jednocześnie zapraszam na nasze relacje z niedzielnych meczów, kończących rozgrywki T-Mobile Ekstraklasy. Prawdopodobnie będę miał przyjemność relacjonować wam starcie Lecha z Wisłą z Inea Stadionu. Do następnego razu!

• A w Gdańsku bezbramkowy remis! Zatem losy mistrzostwa rozstrzygną się w ostatniej kolejce. Lech ma w tej chwili trzy punkty przewagi nad Legią i potrzebuje zaledwie remisu z Wisłą.

• A teraz czekamy na koniec meczu w Gdańsku.

• KONIEC MECZU! Lech wygrywa w Zabrzu aż 6:1!

• Pawłowski dobrze dograł do wychodzącego na pozycję Jevticia, a ten pięknym strzałem podcinką pokonał Kasprzika.

• GOOOOL!!! DARKO JEVTIĆ PO RAZ DRUGI!!!

• Druga połowa przedłużona o trzy minuty.

• TheMadryt1 - dziękuję za pozytywną opinię. A co do opisu bramki z 32. minuty, to błąd wynikający z pośpiechu. Dośrodkowanie Pawłowskiego minęło Hamalainena i trafiło do Sadajewa. Pozdrawiam ;-)

• Keita świetnie do Douglasa, ten powinien podawać na jedenasty metr do Jevticia, ale stracił piłkę.

• Bardzo powolnie i spokojnie toczy się gra na stadionie w Zabrzu. A w zasadzie po śpiewach z trybun można by wnioskować, że mecz odbywa się w Poznaniu.

• Sadajew zatrzymany w polu karnym Górnika przez Szeweluchina.

• Jevtić dobrze dograł do Keity, a ten w zasadzie z niczego oddał niezły strzał, obroniony przez Kasprzika.

• Jevtić zauważył, że Kasprzik wyszedł przed własną bramkę i próbował pokonać go uderzeniem z dystansu. Strzelił jednak niecelnie.

• Riki1153 - miałem na myśli to, że z taką grą Lech nie powinien mieć problemów w niedzielę z Wisłą, a tym samym ze zdobyciem mistrzowskiego tytułu. A znak zapytania na końcu - bo przecież wszystko się może zdarzyć. Pozdrawiam :-)

• Dzisiejszy mecz z trybun ogląda dokładnie 3 tysiące widzów.

• Kebba Ceesay dobrze zatrzymał Kosznika na boku boiska.

• I właśnie Seweryn Gancarczyk schodzi z boiska, zastępuje go Mariusz Magiera.

• Żółta kartka dla Linettego za faul na Gancarczyku.

• Poznaniacy testują sobie teraz różne warianty gry, traktują już ten mecz jako jednostkę treningową.

• I właśnie Keita huknął na bramkę Kasprzika po rozegraniu rzutu wolnego pośredniego. Piłka wędruje obok słupka.

• Boisko opuszcza strzelec dwóch goli Kasper Hamalainen, w jego miejsce wchodzi Muhamed Keita.

• Żółta kartka dla Seweryna Gancarczyka.

• I właśnie młody zawodnik Górnika opuszcza boisko, zastępuje go Łukasz Madej.

• Niezbyt udany strzał Piaseckiego, piłka ląduje w rękach Gostomskiego.

• Druga zmiana w Lechu - Kebba Ceesay zastępuje Tomasza Kędziorę.

• Pawłowski dośrodkował w pole karne rywala, piłkę przepuścił stojący tuż przed bramką Sadajew (który był na spalonym), a dostał ją Darko Jevtić, który z ostrego kąta pokonał Kasprzika. Tak gra przyszły mistrz Polski?

• GOOOOOL!!! DARKO JEVTIĆ!!!

• Klepka Linettego z Sadajewem zakończona zbyt mocnym podaniem Czeczena.

• Po rozegraniu rzutu rożnego dwukrotnie uderzał Grendel. Pierwszy strzał zablokowany, drugi wysoko nad bramką.

• Efektywny wślizg Arajuuriego we własnym polu karnym powstrzymuje rajd Nowaka.

• Kamiński uspokajająco macha w stronę ławki rezerwowych, Trałka podnosi kciuk do góry. Arajuuri będzie mógł grać dalej.

• Niebezpieczny upadek Paulusa Arajuuriego po starciu z Jeżem, Fin zwija się z bólu na murawie. Potrzebna jest pomoc sztabu medycznego.

• A teraz bardzo dobry strzał Pawłowskiego i świetna obrona Kasprzika! Golkiper Górnika zbił piłkę na rzut rożny!

• Za mocne podanie Hamalainena do Pawłowskiego, pomocnika Lecha zdołał uprzedzić Gergel.

• Na spalonym po podaniu Gancarczyka złapany został Rafał Kosznik.

• Robert Jeż uderzył zbyt płasko ze stałego fragmentu gry.

• Arajuuri faulował Jeża tuż przed własnym polem karnym, będzie wolny dla Górnika.

• Na roszadę zdecydował się również Maciej Skorża: Darko Jevtić wchodzi w miejsce Dawida Kownackiego.

• W przerwie nastąpiła zmiana w zespole Górnika - Robert Jeż wszedł w miejsce Bartosza Iwana.

• Zaczynamy drugą część meczu!

• Tymczasem na stadionie Górnika jedni oglądają mecz, a inni pracują, by niedługo miejsc dla widzów było dużo więcej ;-)

• Ten komentarz jest chyba najlepszym podsumowaniem pierwszej połowy meczu w Zabrzu.

• Pierwsza połowa skończyła się również w Gdańsku. Lechia - Legia 0:0.

• Za nami wspaniała pierwsza połowa. Pięć goli, mnóstwo akcji, szybki zwrot sytuacji na boisku i ostatecznie prowadzenie Lecha 4:1. Na drugą połowę trener Skorża będzie mógł dać odpocząć kilku podstawowym piłkarzom, by byli w pełni sił na niedzielny mecz z Wisłą Kraków.

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Lech gromi rywala 4:1!

• Hamalainen dobrze wyszedł prawą stroną boiska, dograł do Pawłowskiego, ten przymierzył w dolny róg bramki, ale na posterunku był Kasprzik. To mogła być piąta bramka dla Lecha!

• Ciekawa sytuacja. W dynamiczny rajd na połowę rywala wybrał się przed chwilą... Marcin Kamiński, a więc środkowy obrońca Lecha.

• Poprawka, dośrodkowanie było oczywiście z rzutu rożnego ;-)

• Głębokie dośrodkowanie Douglasa z rzutu wolnego, interweniować musiał Grzegorz Kasprzik, bo inaczej piłka mogła wpaść do bramki.

• Sadajew walczył teraz jak lew z Szeweluchinem, wyprzedził Ukraińca i odebrał mu piłkę, ale zdołał wywalczyć tylko wrzut z autu.

• Douglas w zasadzie za darmo oddał piłkę Górnikowi, po długim dośrodkowaniu pewnie łapie ją Kasprzik.

• Długa piłka Kamińskiego w kierunku Sadajewa przechwycona przez Szeweluchina.

• Czy ktokolwiek się tego spodziewał? Gdy na początku meczu Górnik zdobywał gola wydawało się, że Lecha czeka dziś bardzo ciężka przeprawa. Tymczasem po pół godzinie gry poznaniacy prowadzą 4:1 i dominują na boisku. Poznaniacy pewnie zmierzają po mistrzostwo Polski!

• To nie było za dobre dośrodkowanie Szymona Pawłowskiego, bo piłka minęła stojącego w polu karnym Pawłowskiego i trafiła do zamykającego akcję Sadajewa. Ten niewiele myśląc huknął z ostrego kąta i zwiększył prowadzenie poznaniaków. Tego zwycięstwa Lechowi chyba już nic nie odbierze!

• GOOOOOL!!! ZAUR SADAJEW DOBIJA GÓRNIKA!!!

• Po dośrodkowaniu z prawej strony piłkę z własnego pola karnego dobrze wybił Linetty.

• Groźnie pod bramką Gostomskiego! Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego minimalnie niecelnie głową strzelał Piasecki!

• Moooocny strzał Kosznika i piłka wędruje na niewykończonej jeszcze trybunie za bramką.

• Niezła próba akcji kombinacyjnej Lecha na prawej stronie boiska, Hamalainen zagrał do Kędziory, a temu zabrakło kroku, by dojść do piłki.

• Sadajew dostał podanie z prawej strony od Kownackiego, zdołał wycofać piłkę do Hamalainena, a ten miał mnóstwo czasu, by umieścić ją w siatce. Lech prowadzi 3:1!

• GOOOOOL!!! KASPER HAMALAINEN!!! LECH JUŻ GROMI RYWALA!!!

• Dobre dośrodkowanie Linettego, Kownacki zdołał dojść do piłki, ale nie dał rady skierować ją do siatki.

• I kolejna świetna akcja lechitów zakończona zdobyciem bramki! Kędziora idealnie zagrał w pole karne do Hamalainena, a ten z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce. Lech momentalnie odwraca losy meczu!

• GOOOOOOOL!!! LECH JUŻ PROWADZI!!! KASPER HAMALAINEN!!!

• Ależ dobrze rozpoczęło nam się to spotkanie, od samego początku w Zabrzu jest bardzo ciekawie. Oby ten poziom się utrzymał!

• I już mamy remis w Zabrzu! Perfekcyjna akcja Lecha, piłka chodziła jak po sznurku i w końcu trafiła od Douglasa do stojącego w polu karnym Pawłowskiego, który pewnie uderzył w długi słupek i pokonał Kasprzika.

• GOOOL!!! SZYBA ODPOWIEDŹ LECHA!!! SZYMON PAWŁOWSKI!!!

• Groźna sytuacja pod bramką Górnika! Po dośrodkowaniu Douglasa z wolnego w boczną siatkę głową uderzał Kamiński. Powinien skierować piłkę do siatki!

• W odpowiedzi z dystansu kropnął Trałka, piłka obok bramki Kasprzika.

• W poważnych tarapatach są od samego początku meczu piłkarze Lecha. Przegrywają z Górnikiem 0:1 i muszą szybko wziąć się za odrabianie strat, bo tu potrzebne jest zwycięstwo. A co do samej bramki - Nowak dostał dobre wyłożenie piłki tuż przed pole karne i świetnie przymierzył wprost w okienko bramki Gostomskiego.

• GOOOOOL!!! KONRAD NOWAK DAJE PROWADZENIE GÓRNIKOWI!!!

• Gergel sprytnie ograł Douglasa, lewego obrońcę "Kolejorza" dobrze jednak asekurował Kamiński, wybijając piłkę na rzut rożny.

• 31-letni bramkarz był zawodnikiem Lecha, gdy ten przed pięcioma laty zdobywał swój ostatni tytuł mistrza Polski. Podobnie zresztą jak Seweryn Gancarczyk, grający dziś na środku obrony Górnika.

• Pierwsza próba przerzutu futbolówki na połowę Górnika, ostatecznie trafiła pod nogi Kasprzika.

• Na razie poznaniacy cofnęli piłkę na własną połowę i rozgrywają ją w obronie.

• Piłkarze Lecha rozpoczęli mecz!

• Za nami przywitanie kapitanów, czyli Adama Dancha oraz Łukasza Trałki.

• Oba zespoły już na boisku, za chwilę początek meczu!

• Ławka rezerwowych Lecha: Krzysztof Kotorowski, Kebba Ceesay, Tamas Kadar, Arnaud Djoum, Dariusz Formella, Muhamed Keita, Darko Jevtić.

• Ławka rezerwowych Górnika: Pavels Steinbors, Mateusz Słodowy, Łukasz Madej, Mariusz Magiera, Szymon Skrzypczak, Michał Teichman, Robert Jeż.

• Szkoleniowiec Lecha Maciej Skorża przed meczem z Górnikiem komplementował rywala.

• Z kolei w Górniku mamy aż pięć zmian w porównaniu do starcia z Jagiellonią. W wyjściowym składzie znalazł się chociażby 20-letni Fabian Piasecki, który wchodząc z ławki przeciwko białostoczanom zaliczył swój debiut w Ekstraklasie.

• Poznaliśmy już składy, w jakich wystąpią dziś obydwa zespoły. W Lechu wraca pauzujący ostatnio za żółte kartki Barry Douglas, a poza tym zestawienie jest takie samo, jak w ostatnim spotkaniu z Pogonią.

• Sytuacja może również rozwinąć się tak, że już dziś poznamy mistrza Polski. Stanie się tak, jeżeli Lech pokona Górnika, a Legia w tym czasie przegra w Gdańsku z walczącą o puchary Lechią.

• Terminarz ułożył się tak, że to właśnie zabrzanie mogą rozdawać karty w walce o mistrzostwo Polski. Piłkarze Górnika dziś mierzą się z Lechem, a w niedzielę grają z warszawską Legią. Jeżeli w którymś z tych spotkań zdobędą chociażby punkt, znacząco obniżą szansę przeciwnika na triumf w lidze.

• Dobry wieczór państwu, z tej strony Wojciech Maćczak. Zapraszam na relację na żywo z rozpoczynającego się za niecałą godzinę spotkania Górnika Zabrze z Lechem Poznań.

• Górnik Zabrze – Lech Poznań LIVE!

ZAPOWIEDŹ: Przedostatni krok „Kolejorza” w drodze po tytuł

Już tylko dwa mecze dzielą piłkarzy i kibiców Lecha Poznań od wielkiej fety na Starym Rynku. Już tylko sześć punktów potrzebuje zespół Macieja Skorży, by w najbliższą niedzielę wraz ze swoimi fanami cieszyć się ze zdobycia mistrzostwa Polski. Przedostatni krok w stronę tytułu poznaniacy mogą zrobić podczas spotkania z Górnikiem Zabrze.

Lech Poznań - Górnik Zabrze 3:0