Górnik Zabrze

1

Ruch Chorzów

2

• Koniec meczu! Ruch Chorzów wygrywa Wielkie Derby Śląska! Górnik nie utrzymał prowadzenia po przerwie.

• Ostania zmiana w meczu: Paweł Lisowski wchodzi w miejsce Piecha.

• Arkadiusz Piech nie wykorzystał sytuacja sam na sam z bramkarzem Górnika!

• Trzy minuty doliczone.

• Szyndrowski z 20 metrów uderza bardzo mocno, ale po raz kolejny dobrze interweniuje Łukasz Skorupski.

• Abbot uderza z 22 metrów i trafia w jednego z obrońców - widać dużo "luzu" w grze "Niebieskich", czego nie można mówić o piłkarzach Górnika.

• A Szymon Sobczak zastępuje Aleksandra Kwieka.

• Olkowski wchodzi za Michaela Bembena.

• Michael Bemben fauluje Arkadiusza Piecha i otrzymuje żółty kartonik.

• GOOOOOOOOOL! ARKADIUSZ PIECH Z 15 METRÓW STRZELA BRAMKĘ NA 2:1!!!! FATALNE ZACHOWANIE BANASIA!

• Po dośrodkowaniu Piecha Paweł Abbot uderza dwukrotnie, za pierwszym razem trafia w obrońcę, za drugim przymierzył tuż przy słupku, ale w ostatniej chwili broni Łukasz Skorupski.

• Górnik Zabrze - Ruch Chorzów

• Abbott zastępuje Jankowskiego.

• Tym razem uderza Jankowski z 18 metrów, ale trafia w jednego z obrońców.

• Marek Zieńczuk z 20 metrów decyduje się na strzał i trafia minimalnie nad poprzeczką - to mogła być bramka kolejki!

• Centra Nakoulmy z lewej flanki i z problemami interweniuje Pesković piąstkując piłkę.

• Mączyński zagrał zbyt głęboko z rzutu rożnego i Michal Pesković bez problemu chwyta piłkę.

• Szyndrowski po raz kolejny uderza głową, ale tym razem Michael Bemben wybijając piłkę z linii bramkowej ratuje swój zespół przed utratą bramki!

• Arkadiusz Piech po raz kolejny uderza, ale Łukasz Skorupski w ostatniej chwili ręką broni ten strzał!

• Tomasz Zahorski wchodzi w miejsce Milika.

• Tym razem do strzału dochodzi Piech, ale trafia w bramkarza Górnika.

• GOOOOOOOOOL!!!! MAREK SZYNDROWSKI PO ZAMIESZANIU W POLU KARNYM DOPROWADZA DO REMISU - STRZAŁEM Z 6 METRÓW!!!

• Piotr Stawarczyk zderzył się głową z Aleksandrem Kwiekiem, bardziej ucierpiał pomocnik Górnika, ale już obaj mogą kontynuować grę.

• Janoszka wchodzi za Wojciecha Grzyba.

• Adam Danch otrzymuje żółty kartonik.

• Prejuce Nakoulma przeprowadza samotny rajd, ale z ostrego kąta trafia ostatecznie w boczną siatkę. Bardzo dobrze przeprowadzony kontratak w wykonaniu gracza z Burkina Faso.

• Prejuce Nakoulma zagrywa ręką na 25. metrze. Rzut wolny po chwili wykonuje Marek Zieńczuk, ale piłka odbija się od muru i z rzutu rożnego ponownie zagrywał pomocnik Ruchu i po raz kolejny piłka nie trafiła do jego partnerów.

• Faul taktyczny w wykonaniu Michela Bembena na Arkadiuszu Piechu, który w ten sposób zatrzymał kontratak chorzowian.

• W obu zespołach bez zmian kadrowych, a czy będą zmiany w ustawieniach okaże się w ciągu najbliższych minut...

• Drugą połowę rozpoczynają "Niebiescy"!

• Do przerwy minimalnie lepsi byli podopieczni Adama Nawałki potwierdzając to bramką zdobytą w 14. minucie. Prejuce Nakoulma dzięki zdobyciu trzeciej bramki w tym sezonie dla Górnika został najlepszym strzelcem zespołu, mimo, że najpóźniej dołączył do zespołu.

• W doliczonym czasie Michael Bemben uderza z 25 metrów, ale broni Michal Pesković i tuż po tym strzale Tomasz Musiał kończy pierwszą połowę.

• Gabor Straka decyduje się na strzał z 35 metrów ale piłka ląduje na placu budowy za linią końcową boiska.

• Arkadiusz Piech faulowany przez Michała Pazdana.

• Marek Szyndrowski strzela głową po rzucie rożnym wykonanym przez Zieńczuka, ale piłka traci szybkość po odbiciu od głowy jednego z obrońców i spokojnie interweniuje Łukasz Skorupski.

• Krótkie podanie Nakoulmy w pole karny, ale Aleksander Kwiek mija się z piłką.

• Dośrodkowanie Gabora Straki i Michał Pazdan pewnie interweniuje w polu karnym, po czym piłkarze Adama Nawałki przeprowadzają kontratak, ale Prejuce Nakoulma traci piłkę.

• Po dośrodkowaniu Mączyńskiego Adam Danch źle składa się do strzału, po czym piłka trafia w głowę odwróconego od bramki Arkadiusza Milika i spokojnie wyłapuje ją Michal Pesković.

• W ostatnich minutach gra skoncentrowana w środku pola, żadna z drużyn nie ryzykuje i nie próbuje atakować większą ilością zawodników.

• Dośrodkowanie Przybylskiego z prawej flanki, ale pewnie interweniuje Łukasz Burliga.

• Łukasz Skorupski pewnie chwyta piłkę po rzucie rożnym wykonanym przez Marka Zieńczuka.

• Fatalny rzut wolny w wykonaniu młodego Arkadiusza Milika - piłka zatrzymuje się na jednym z zawodników Ruchu.

• Rewanż w wykonaniu Marka Zieńczuka, który fauluje Milika i otrzymuje żółtą kartkę.

• Kolejny faul - tym razem Adam Danch fauluje Malinowskiego. Ale obejdzie się bez kartki.

• Arkadiusz Milik fauluje Marka Zieńczuka i otrzymuje żółtą kartkę. Były pomocnik Wisły Kraków potrzebował pomocy klubowych lekarzy.

• Po rzucie wolnym wykonanym przez Aleksandra Kwieka Adam Banaś musnął piłkę, ale to poleciała kilka metrów obok bramki.

• Michael Bemben fauluje przy linii bocznej i od rzutu wolnego Marek Zieńczuk.

• Na trybunach wspaniała atmosfera, kibice dość żywiołowo reagują na decyzje arbitra.

• Marek Zieńczuk dośrodkowuje z rzutu rożnego, ale żadnemu z jego partnerów nie udaje się oddać strzału.

• GOOOOOOOOOL!!! PREJUCE NAKOULMA PEWNIE WYKORZYSTUJE RZUT KARNY I GÓRNIK WYCHODZI NA PROWADZENIE!

• Piotr Stawarczyk pomylił dyscyplinę, po kolejnym rzucie rożnym źle wybił piłkę, ta odbiła mu się od ręki i Tomasz Musiał tym razem wskazuje na 11. metr.

• Stawarczyk blokuje piłkę, według kibiców i zawodników powinien być rzut karny, ale Tomasz Musiał nie reaguje.

• Na trybunach zasiadło ostatecznie 3000 kibiców Górnika Zabrze.

• Michael Bemben próbował dośrodkować, ale najpierw został zablokowany, po czym piłka odbiła się od jego nóg i od bramki rozpocznie Pesković.

• Pierwsze minuty spotkania to dużo fauli z obu stron.

• Mączyński fauluje Malinowskiego w środku pola.

• Prejuce Nakoulma przecenił swoje możliwości i po dryblingu stracił piłkę przy narożniku boiska.

• Nie trzeba było długo czekać na pierwszy strzał. Prejuce Nakoulma już w pierwszej minucie uderza z 16 metrów, ale broni Pesković.

• WIELKIE DERBY ŚLĄSKA ROZPOCZĘTE!

• Na ławce rezerwowej gospodarzy zasiedli: Pesković, Jonczyk, Wodecki, Sobczak, Olkowski, Magiera i Zahorski. A w zespole Waldemara Fornalika: Perdijić, Lewczuk, Smektała, Abbott, Janoszka, Grzelak, Lisowski.

• W X kolejce Ruch uległ na własnym boisku Legii Warszawa 1:0, natomiast Górnik Zabrze zremisował 1:1 z Polonią w Warszawie, dzięki kontrowersyjnej bramce Prejuce'a Nakoulmy strzelonej w doliczonym czasie drugiej połowy.

• W poprzednim spotkaniu "Niebiescy" zwyciężyli aż 3:0 po bramkach Zieńczuka, Piecha oraz Malinowskiego, każdego z tych zawodników ujrzymy dziś w pierwszym składzie.

• Ostatnie 10 spotkań w lidze między dzisiejszymi rywalami zakończyło się czterema zwycięstwami Górnika, trzema Ruchu i trzykrotnie kończyło się podziałem punktów. Padło 21 bramek, co daje średnią 2,1 bramki na mecz. Bilans bramek 11-10 co jest kolejnym dowodem na to, że Wielkie Derby Śląska są zawsze bardzo wyrównane.

• Spotkanie pomiędzy najbardziej utytułowanymi zespołami na Śląsku odbędzie się na placu budowy. 3/4 Stadionu im. Ernesta Pohla przeszło tydzień temu rozbiórkę. W ciągu najbliższych 20 miesiący przy ulicy Roosevelta ma powstać nowoczesny stadion spełniający wszelkie wymogi UEFA. Póki co zostaje Zabrzanom rozgrywać spotkanie przy 3,5 tys. kibiców, którzy zasiedli na krytej trybunie.

• Już za pół godziny rozpoczną się kolejne Wielkie Derby Śląska w ramach XI kolejki T-Mobile Ekstraklasy.