Górnik Zabrze 3 - 3 Jagiellonia Białystok

3

3 1 połowa

Jagiellonia Białystok

3

• Koniec meczu! Jagiellonia szczęśliwie, w dużej mierze dzięki błędowi sędziego, remisuje z Górnikiem 3:3!

• Dobra decyzja Olkowskiego, by wrzucać piłkę w pole karne do Zachary. Zabrakło jednak siły, by umieścić ją w bramce.

• Sędzia doliczył trzy minuty.

• Ostatnia zmiana w drużynie gości. Gajosa zmienia Drażba.

• Zbyt długo zwlekał z podaniem Kosznik i piłkę wybił mu jeden z obrońców.

• Szybka kontra Górnika. Wystarczyło, że Madej poda dobrze do Zachary, ale uczynił to za słabo.

• Groźnie Jagiellonia. Za pola karnego uderzał Plizga, ale obok słupka.

• Ależ obrót spraw w Zabrzu, sędzia gra główną rolę. Wątpliwy faul Pandży na Balaju spowodował, że Jagiellonia doprowadziła do wyrównania!

• Plizga doprowadza do wyrównania!

• Kolejny karny dla Jagiellonii!

• Madej podał piłkę do Nakoulmy, ale ten mając przed sobą dwójkę obrońców stracił piłkę.

• W ataku był Górnik, który grając na małej przestrzeni stracił w końcu piłkę.

• Zmiana w Jagiellonii. Rajalakso zmienił Dzalamidze.

• Dosyć głupie wycofanie piłki Pandży do Kosznika, który wybił piłkę poza boisko.

• Tym razem Górnik pędził prawą stroną boiska, ale Nakoulma niedokładnie podał do Madeja.

• Akcja prawą stroną Olkowskiego, który dośrodkował w pole karne. Piłkę pod nogi Kosznika wybił Ukah, ale uderzenie lewego obrońcy Górnika powędrowało nad poprzeczką.

• Górnik Zabrze - Jagiellonia BiałystokGórnik Zabrze - Jagiellonia Białystok

• Fantastyczna akcja Nakoulmy, który uderzył kolejny raz w słupek!

• Zmiana w Górniku. Jeża zmienia Madej.

• Wprowadzony kilka minut wcześniej Drewniak dobrze zgrał piłkę do włączającego się do akcji Olkowskiego. Prawy obrońca Górnika poślizgnął się oddając strzał.

• Dośrodkowanie z prawej strony w kierunku Balaja, ale uprzedził go Paweł Olkowski.

• Po dośrodkowaniu Jeża z rzutu wolnego uderzał Sobolewski, ale piłkę złapał jakimś cudem Baran!

• Szymon Drewniak zmienił Wojciecha Łuczaka.

• Oziębała ostro sfaulowany przez Perovuo i mamy żółtą kartkę.

• Górnik ruszył z kontratakiem, a konkretnie Nakoulma, który zgrał piłkę do Zachary, ale ten ją stracił.

• Po starciu z Zacharą na murawie leżał Ukah, obędzie się jednak bez zmiany.

• Po prostopadłym podaniu do Plizgi, ten pada w polu karnym po starciu z Pandżą. Tym razem gwizdek sędziego milczy.

• Po stracie Górnika, Gajos szybko zgrywał prostopadłą piłkę w kierunku napastników. Znaleźli się oni jednak na pozycji spalonej.

• I mamy bramkę kontaktową! Jedenastkę pewnie wykonuje Quintana!

• Olkowski fauluje w polu karnym Gajosa!

• Blisko bramki kontaktowej była Jagiellonia! Kasprzik broni w sytuacji sam na sam z Plizgą!

• Zgodnie z przewidywaniami po przerwie do ataku ruszyła Jagiellonia. Po dośrodkowaniu prawej strony do piłki wyskoczył Balaj, ale utrudniał mu w uderzenie Pandża i bez problemu złapał ją Kasprzik.

• Adama Waszkiewicza w przerwie zmienia Dawid Plizga.

• Rozpoczynamy drugą część spotkania!

• Koniec pierwszej połowy! Do przerwy Górnik prowadzi 3:1!

• Balaj uderza z daleka, niepewnie interweniuje Kasprzik, ale bez konsekwencji.

• I mamy wymuszoną zmianę w Górniku. Iwana zmienia Zachara.

• Jagiellonia praktycznie nie istniała, ale zdobyła bramkę! Łukasiewicz sfaulował Dzalamidze i mieliśmy rzut wolny dla gości. Wykonywał go Quintana, który zgrał piłkę w pole karne, zrobiło się zamieszanie, a Dźwigała wbił ją do siatki.

• Przy golu ucierpiał Bartosz Iwan, zniesiony na noszach. Chyba potrzebna będzie zmiana.

• Mamy bramkę dla Jagiellonii! Adam Dźwigała!

• Iwan fauluje na środku boiska Dźwigałę, a sędzia decyduje się na pokazanie żółtej kartki.

• Zbyt głębokie dośrodkowanie Kosznika, ale piłkę uderza Sobolewski, jednak niezbyt precyzyjnie i łapie ją Baran.

• Rzut wolny dla Górnika z okolic dwudziestego metra. Do piłki podszedł Robert Jeż, ale piłka odbiła się od muru i wyszła poza boisko.

• Jagiellonia nie istnieje! Tym razem Kosznik znalazł się na lewej stronie, precyzyjnie dośrodkował do Jeża, ale jego uderzenie głową o centymetry minęło słupek!

• Po przeciwnej stronie boiska znalazł się Rafał Kosznik, który ograł obrońcę i zgrał piłkę na piąty metr, a tam dobrze ustawiony Iwan wpakował ją do siatki!

• Gol dla Górnika! Szykuje się pogrom w Zabrzu! Iwan!

• Mocny strzał zza pola karnego oddał Nakoulma, ale został zablokowany przez Gajosa.

• W odpowiedzi Dźwigała wrzuca piłkę w pole karne do Dzalamidze, ale szybszy był Kasprzik.

• Ależ mecz w Zabrzu! Mamy drugą bramkę dla Górnika! Przed polem karnym znalazł się Sobolewski i uderzył, piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki!

• Ucierpiał Łuczak, który jednak po dłuższej chwili i pomocy masażystów wstał z murawy.

• Górnik wciąż w ataku, uderza Iwan, ale obok słupka.

• Odmieniony po przegranej z Zawiszą Górnik obejmuje w końcu prowadzenie. Jeż wypatrzył na siódmym metrze Oziebałe, a ten zdobywa bez problemu bramkę!

• Przemysław Oziębała i mamy prowadzenie dla Górnika!

• Jeż dośrodkował piłkę w pole karne do Iwana, ten zabrał się do uderzenia i kibice widzieli piłkę w bramce, ale trafiła ona tylko w boczną siatkę!

• I znów Nakoulma mógł zdobyć bramkę! Po fantastycznej akcji Górnika, w polu karnym Jeż zostawił piłkę reprezentantowi Burkina Faso, ale ten znów uderza w poprzeczkę!

• Perovuo szukał sobie miejsca by uderzyć i w końcu go znalazł. Grzegorz Kasprzik wypuścił piłkę przed siebie, ale chcący dobijać Balaj, był na pozycji spalonej.

• Rzut rożny dla Górnika wykonywał Perovuo, ale piłkę wybił dobrze ustawiony Pandża.

• Ależ okazja dla Górnika! Po głębokim wydawało się dośrodkowaniu Oziębały piłka trafiła do Nakolmy, który zdecydował się na uderzenie! Te odbijając się od murawy minęło Barana, ale trafiło tylko w poprzeczkę!

• Odmieniony Górnik ma wyraźną przewagę. Nakoulma umiejętnie przerzucił piłkę na drugą stronę do Oziębały, ale ten mając przed sobą dwójkę obrońców, stracił ją.

• Po rzucie rożnym piłka trafiła po podaniu Iwana do Kosznika, ale jego uderzenie po rykoszecie wyszło poza boisko. Chwilę później w kolejnej akcji Górnika w polu karnym uderzał Nakoulma, ale dobrą interwencję zaliczył Krzysztof Baran.

• Sobolewski wypatrzył dobrze włączającego się do akcji Olkowskiego, który podał do Oziebały, ten nie zdołał oddać strzału, a piłkę poza boisko wybił Baran.

• Quintana podał przed pole karne do Balaja, ale piłkę odebrał mu wracający po kontuzji Pandża.

• Blisko było gola samobójczego Martina Barana. Piłka o kilkanaście centymetrów minęła słupek.

• Kolejny raz w ataku Jagiellonia, ale Gajos zagrał niedokładnie na prawe skrzydło.

• Akcja Jagiellonii lewą stroną boiska zakończyła się dośrodkowaniem, jednak zbyt głębokim i piłkę bez problemu złapał Kasprzik.

• Łuczak dobrze wypatrzył po prawej stronie Iwana, ale szybszy od pomocnika zabrzan był Jakub Tosik.

• Niepewnie przyjął piłkę Łukasiewcz, ale po chwili naprawił swój błąd.

• No to zaczynamy spotkanie w Zabrzu!

• Tradycyjnie na stadionie obecny jest Adam Nawałka.

• Piłkarze zameldowali się na murawie, jeszcze kilka chwil i zaczynamy!

• Do wyjściowej jedenastki Górnika powraca Boris Pandza, Paweł Olkowski oraz Robert Jeż.

• Na trybunach obecny jest Adam Danch. Stoper Górnika w ostatnim meczu rezerw zespołu rozegrał 45. minut. Powrót do zespołu coraz bliższy.

• Po zwycięstwie Zawiszy Górnik spadł obecnie na siódme miejsce w tabeli, Jagiellonia znajduje się dwie pozycje niżej.

• Do zdrowia wraca kolejny gracz Górnika: Mateusz Zachara. Dziś znalazł się na ławce rezerwowych. To ważna wiadomość dla kibiców w Zabrzu, bo ich pupile zdobywają jak na razie mało bramek. Od pierwszej minuty na prawej obronie wystąpi Paweł Olkowski.

• Pełną zapowiedź spotkania możecie przeczytać tutaj

• Ławka rezerwowych Jagiellonii Białystok: Słowik, Modelski, Plizga, Rajalakso, Michalski, Pawlik, Drażba

• Ławka rezerwowych Górnika Zabrze: Witkowski, Małkowski, Drewniak, Madej, Zachara, Wełnicki, Majtan

• Jesienią w Białymstoku lepsi byli piłkarze Górnika, którzy zwyciężyli 1:0. Co ciekawe zwycięską bramkę zdobył Mateusz Zachara, który powraca po kontuzji.

• Na murawie pojawili się właśnie piłkarze Jagiellonii Białystok.

• Witamy ze stadionu w Zabrzu, gdzie Górnik, który nie wygrał jeszcze wiosną, podejmie na własnym stadionie Jagiellonię Białystok.