Legia Warszawa

1

Górnik Zabrze

1

• Szczelny mur zabrzan skruszał w jednej akcji Marka Saganowskiego i mistrzowie Polski podzielili się punktami z Górnikiem choć gdyby skuteczniejsi byli obaj napastnicy Henninga Berga, to po pierwszej połowie powinni prowadzić co najmniej 2 bramkami. Za wspólnie spędzony czas dziękują Państwu Tomasz Górski i Konrad Kryczka. Od razu zapraszamy na kolejne relacje w Ekstraklasa.net, w tym naszą, prosto z Ząbek - jutro o 12:15 Dolcan zagra z Arką Gdynią! ZAPRASZAMY I DOBRANOC

• KONIEC SPOTKANIA! LEGIA DOPROWADZIŁA DO WYRÓWNANIA PO TRAFIENIU MARKA SAGANOWSKIEGO, DLA KTÓREGO BYŁ TO SETNY WYSTĘP W BARWACH STOŁECZNEJ DRUŻYNY

• Dzikamai Gwaze w pojedynku na prawej stronie okazał się słabszy od Bartosza Bereszyńskiego nie tylko w przygotowaniu kondycyjnym, ale też siłowym. Zawodnik gości wleciał po starciu z "bara" wprost w stanowisko operatora kamery lekko przesuwając bandy.

• Ośmiu obrońców Górnika stanowi zaporę nie do przejścia dla Legii, która dośrodkowaniami chce odwrócić losy spotkania. Bez powodzenia.

• Wypad zabrzan pod pole karne Legii zakończył się fiaskiem. Igor Lewczuk skutecznie przyblokował Wojciecha Łuczaka. Z "piątki" Dusan Kuciak.

• Bartosz Frankowski dolicza aż cztery minuty do drugiej odsłony

• Tą interwencją Dusan Kuciak ratuje remis Legii! Zza pola karnego strzelał Dzikamai Gwaze i Słowak wyciągnął się jak struna parując piłkę poza linię końcową!

• Najwyżej wyskoczyli stoperzy Górnika, którzy nie zdołali trafić w piłkę. Aut z prawej strony dla Legii, na wysokości pola karnego Legii.

• Kontra Górnika przynosi rzut rożny.

• I Adam Danch jest w protokole sędziowskim, za żółtą kartkę za faul taktyczny.

• Bartoszowi Bereszyńskiemu nie podobało się podyktowanie przez sędziego rzutu wolnego po faulu na Dzikamai Gwaze'ie. Niesportowe zachowanie, czyli rzut piłką o murawę z pełną siłą spowodowało ukaranie obrońcę Legii żółtą kartką.

• Obaj trenerzy już wyczerpali limit zmian, bowiem za Rafała Kosznika pojawia się na boisku Maciej Mańka.

• Mocne podanie na wolne pole do Marka Saganowskiego. Szybszy był jednak Pavels Steinbors, który miał zdecydowanie bliżej do piłki.

• Łotysz ratuje po raz kolejny Górnik przed stratą bramki! Broni strzał z bliskiej odległości Jakuba Koseckiego. Rzut rożny.

• Wojciech Łuczak posyła piłkę do bramki Legii, ale ten wcześniej faulował interweniującego Dusana Kuciaka. Gol nie został uznany.

• Indywidualna akcja Marka Saganowskiego, który z prawej strony pola karnego "ściął" akcję do środka w stylu Arjena Robbena i strzelił płasko na bramkę Górnika. Za lekko, broni Pavels Steinbors.

• W poniedziałek trzeba pójść do laryngologa. Przy długo celebrowanym rzucie rożnym dla gości rozległy się przeraźliwe gwizdy, po których można było ogłuchnąć. Centra Seweryna Gancarczyka przedłużona przez kolegę z drużyny i nikt nie zamknął akcji. Od bramki Dusan Kuciak.

• Dzikamai Gwaze za Łukasza Madeja. Druga zmiana w Górniku.

• Górnik już nie jest przyczajony za podwójną gardą. Częściej pojawia się w okolicach pola karnego Legii.

• Druga żółta kartka i znowu dla zawodnika Górnika: upomniany przez arbitra został Dominik Sadzawicki.

• Wojciech Łuczak pojawia się w miejsce Mateusza Zacharę.

• Występujący setny raz w barwach stołecznej drużyny Marek Saganowski dostał piłkę w polu karnym i mimo obrońcy zdołał strzelić obok wychodzącego z bramki Pavelsa Steinborsa

• REMIS! MAREK SAGANOWSKI

• Kibice Górnika tańczą lambada, a Igor Lewczuk zmienia zakrwawioną koszulkę na nową. Józef Dankowski za moment przeprowadzi pierwszą zmianę.

• Arkadiusz Piech strzela na siłę z zerowego kąta. Pudło.

• Jeszcze jeden i jeszcze raz... Błażej Augustyn wślizgiem wybija piłkę zagraną z prawej flanki na korner.

• Dwie doskonałe okazje Legii: najpierw blok defensywy ratuje Pavelsa Steinborsa, a później Jakub Kosecki przegrywa pojedynek sam na sam z łotewskim bramkarzem.

• I Henrik Ojamaa ustępuje miejsca Tomaszowi Jodłowcowi.

• Ivica Vrdoljak melduje się na boisku. Opuszcza je Bartłomiej Kalinkowski...

• Jako pierwszy wchodzi Łukasz Moneta zmieniający Tomasza Brzyskiego...

• Szykuje się potrójna zmiana w Legii

• Jakub Kosecki równieżukarany żółtym kartonikiem.

• A już chciałem napisać, że sędzia zapomniał z szatni kartek. Jednak ma - żółtą kartką ukarany za brzydki faul Seweryn Gancarczyk.

• Rafał Kosznik za głęboko zagrywa z lewej strony. Pewnie łapie piłkę Dusan Kuciak.

• W momencie podania Jakub Kosecki był na pozycji spalonej.

• Niepewnie gra dzisiaj Dusan Kuciak. Nie pierwszy raz źle obliczył lot piłki i na raty interweniuje. Górnikom nie udało się wykorzystać błędu Słowaka.

• Szczęśliwy cross Bartłomieja Kalinkowskiego doleciał do Jakuba Koseckiego. Jego dośrodkowanie z lewej flanki straciło na impecie po rykoszecie i piłka wpadła do "koszyczka" Pavelsa Steinborsa.

• Łotewski bramkarz z problemami przenosi piłkę nad poprzeczką! Rzut rożny i znowu zabrakło dokładności legioniście w strzale głową.

• Prostopadłe podanie Bartosza Bereszyńskiego w pole karne do Arkadiusza Piecha. Nie w tempo i Pavels Steinbors łapie piłkę. Jeszcze jedna akcja Legii prawą stroną i zablokowane dośrodkowanie Henrika Ojamy.

• Legia zaczyna ze środka.

• Gospodarze wybiegają na murawę. Wydaje się, że nie będzie zmian od początku drugiej połowy. Podobnie w Górniku

• Legia Warszawa - GórnikLegia Warszawa - Górnik

• Co prawda gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce i stwarzali większe oraz częstsze zagrożenie pod bramką Pavelsa Steinborsa, to Górnik jest zabójczo skuteczny (1 celny strzał na bramkę!). Po 2-3 dogodne sytuacje zmarnowali Marek Saganowski z Arkadiuszem Piechem - ich współpraca wygląda obiecująco, ale brakuje wykończenia. Zabrzan należy docenić za konsekwentną, mądrą grę. Widać ustawienie 3-5-2 im służy... Wracamy za kilka minut! Nie odchodźcie od monitorów.

• KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. LEGIA PRZEGRYWA 0:1 Z GÓRNIKIEM ZABRZE PO GOLU ADAMA DANCHA

• Nieprzepisowe, zdaniem toruńskiego rozjemcy, zagranie w polu karnym Bartosza Bereszyńskiego. Rzut wolny i szybka strata piłki.

• Bartłomiej Kalinkowski staranowany w środku pola. A arbiter postanowił doliczyć 2 minuty do pierwszej połowy.

• Odpowiedź Legii i Arkadiusz Piech nie trafia!

• Adam Danch bliski drugiej bramki! Po centrze z rzutu rożnego znowu uprzedził Dusana Kuciaka. Tym razem piłka minęła dalszy słupek!

• Ulala! Mogło być 0:2! Piłka poszybowała nad poprzeczką bramki Kuciaka! A Tomasz Brzyski, który przez moment był poza linią boczną, wrócił do gry.

• Widać coś? ;) Fani Górnika

• Prostopadłe podanie do Marka Saganowskiego znacznie "wygoniło" go z pola karnego. Ograł bramkarza i zacentrował na 5. metr i Arkadiusz Piech strzela głową obok słupka.

• Chaotyczna gra Legii jest wodą na młyn Górnika. Przewrotka Arkadiusza Piecha połowicznie udana. Trafił w piłkę, która poleciała w sam środek bramki czym ułatwiona była interwencja bramkarza. Dodatkowo był na spalonym.

• Helio Pinto posyła piłkę nad murem... oraz bramką.

• Tym razem nie ma przebacz. Był faul - ok. 22 metrów od bramki Pavelsa Steinborsa, który skrupulatnie ustawia mur.

• Błażej "Samuraj" Augustyn zdecydowanie poradził sobie z Jakubem Koseckim przy linii końcowej. Zdaniem arbitra czysto i z "piątki" bramkarz Górnika.

• Rzut rożny dla Górnika i... bez zagrożenia. Legia szybko chciała przejść do ataku. Za szybko - niedokładność spowodowała, że piłkę złapał Pavels Steinbors.

• Boisko po tej feralnej dla Legii sytuacji musiał opuścić Igor Lewczuk. Szybko jednak powrócił na murawę.

• Można napisać, że niewykorzystane sytuacje przez Marka Saganowskiego zemściły się.

• Ostre dośrodkowanie z lewej strony w pole karne i chyba niepotrzebne wyjście z bramki Dusana Kuciaka, który zderzył się z naciskanym przez Dancha Lewczukiem, tak niefortunnie, że piłka wpadła do bramki Legii.

• GOL DLA GÓRNIKA: NACISKANY PRZEZ DANCHA LEWCZUK PAKUJE PIŁKĘ DO WŁASNEJ BRAMKI!

• Przeraźliwy jęk zawodu na Pepsi Arena - Marek Saganowski nie wykorzystał kolejnej dogodnej okazji! Nadal bezbramkowy remis.

• Jakby Dariusz Szpakowski powiedział o tej sytuacji Mateusza Zachary? Mniej więcej tak: lubi grać na granicy spalonego, ale powinien bardziej uważać.

• Łukasz Madej... dostaje kapitalne podanie na woleja i ledwie trafił w piłkę! Dusan Kuciak łapie turlającą się do niego piłkę.

• Tomasz Brzyski zagrywa z rzutu wolnego w pole karne Górnika. Górą obrońca gości i zażegnane niebezpieczeństwo.

• Ścięty równo z nisko przystrzyżoną trawą został Jakub Kosecki. Sędzia stanowczo przekazał Romanowi Gergelowi, że nie będzie tolerować takich zagrań. Obyło się jednak bez upomnienia.

• Jedna z takich kontr daje Górnikowi rzut wolny ok. 25 metrów od bramki Dusana Kuciaka. Może być groźnie. Dusan Kuciak broni!

• Bartosz Bereszyński nie zdołał opanować piłki na prawej flance. Pavels Steinbors z piątki. Legia przez pierwszy kwadrans przeważa, goście są nastawieni na kontry.

• Stuprocentowa sytuacja Marka Saganowskiego! Po składnej akcji lewą stroną i zagraniu Jakuba Koseckiego, kapitan Legii strzela z 5 metrów obok lewego słupka!

• Odpowiedź Górnika bez trudu przerwana przez Dossę Juniora. Szarża Jakuba Koseckiego lewą stroną przerwana niedokładnym podaniem do kolegi z zespołu, który czekał na piłkę przed linią 16. metra.

• Dobre podanie z głębi pola na lewą stronę do Arkadiusz Piecha. Ten chciał miękko zagrać w pole karne do Marka Saganowskiego. Za mocno i od bramki grę wznawia Pavels Steinbors

• Jakub Kosecki przedarł się przez Górników i wpadł w pole karne. Strzelił płasko i zbyt anemicznie by pokonać Pavela Steinborsa.

• Naciskany na prawej stronie Roman Gergel przez dwóch zawodników gospodarzy ratuje się wybiciem na aut.Zapobiegł kontrze.

• Arkadiusz Piech przejmuje piłkę na środku boiska i zagrywa na prawo do Henrika Ojamy. Ten zagrywa górną piłkę w pobliże "16" na Marka Saganowskiego, ale ten - zdaniem arbitra - faulował.

• Podanie z lewej strony do Mateusza Zachary w pole karne. Ten chciał strzelać nożycami, ale nie trafił w piłkę. Po chwili Seweryn Gancarczyk ustawia piłkę 30 metrów od bramki Legii o rzut wolny. Fatalnie wykonany stały fragment gry.

• I od razu zakotłowało się pod polem karnym gości! Przewrotka i trafiony piłką obrońca Górnika pada na murawę. Odpowiedź Górnika i mocne podanie w stronę Mateusza Zachary za mocne i szybszy Dusan Kuciak.

• Kibice obu drużyn wspólnie odśpiewali Mazurek Dąbrowskiego. Po chwili Bartosz Frankowski (Toruń) rozpoczął spotkanie!

• Koszulka na Legii

• Zawodnicy wychodzą na murawę. Za moment przywitanie obu drużyn minuta ciszy poświęcona Powstańcom.

• Sen o Warszawie. Wyjątkowy dzień, wyjątkowa rocznica, wyjątkowi kibice...

• Cześć i chwała Bohaterom – dla Powstańców. Wszyscy stoją. Dodatkowo będzie minuta ciszy

• Jacek Mazurek oraz Michał Żewłakow wręczą po zakończeniu rozgrzewki pamiątkową koszulkę Markowi Saganowskiemu, który dzisiaj rozegra 100. spotkanie w barwach Legii

• Rezerwowi Górnika Zabrze: Grzegorz Kasprzik, Dawid Plizga, Maciej Mańka, Maciej Małkowski, Szymon Drewniak, Dzikamai. Gwaze, Wojciech Łuczak

• Wiemy już na kogo postawili Henning Berg i Józef Dankowski wespół z Robertem Warzychą. Kogo mają w rezerwie? Rezerwowi Legii Warszawa: Konrad Jałocha, Tomasz Jodłowiec, Mateusz Wieteska, Mateusz Vrdoljak, Adam Ryczkowski, Orlando Sa, Łukasz Moneta

• Głośne Dusan Kuciak skandowane przez kibiców. A na murawie meldują się też zawodnicy Górnika.

• Trybuny Pepsi Arena powoli wypełniają się kibicami. Próbkę umiejętności wokalnych zdało się słyszeć w drodze na stadion, w tym m.in. w autobusie 162 (niektórzy wiedzą o czym mówię).

• Niebawem podamy wyjściowe "11" oraz rezerwowych obu drużyn. W sektorze VIP jest za to m.in. Michał Żyro i... DIckson Choto. A dokładniej kibic w koszulce z nazwiskiem tego zawodnika ;)

• Piłkarze Legii, przywitani gromkimi brawami, już są na murawie. Z ekipy gości rozgrzewają się bramkarze.

• Niespełna trzy kwadranse dzielą nas do meczu mistrza Polski z Górnikiem Zabrze! Na relację NA ŻYWO prosto z Łazienkowskiej 3 zaprasza Państwa Tomasz Górski, a wraz ze mną na stanowisku "komentatorskim" jest również Konrad Kryczka. Kłaniamy się nisko!