Górnik Zabrze

2

• Górnik może żałować, że Nakoulma nie wykorzystał w końcówce dogodnej akcji. Z drugiej strony gra zabrzan może napawać optymizmem, przed Wielkimi Derbami Śląska.

• Koniec meczu! W Szczecinie zasłużony remis!

• Piłka meczowa dla Nakoulmy! Pięknie wyprzedził obrońcę, ale zwlekał z uderzeniem , bo chciał minąć Janukiewicza, który nie pozwolił na uderzenie!

• Rogalski uderza z rzutu wolnego. Piłka była na trzydziestym piątym metrze, zawodnik Pogoni strzelił wysoko nad bramką.

• Sędzia doliczył 4 minuty.

• Oziębała nie daje wykonać rzutu wolnego i otrzymuje żółtą kartkę.

• Popara uderza mocno z daleka, ale po raz kolejny Steinbors nie daje się pokonać!

• Robak tym razem dośrodkowuje piłkę, ale wprost w dłonie Steinborsa.

• Frączczak pada przed polem karnym, sędzia zatrzymuje grę, ale daje piłkę Górnikowi.

• Drewniak zgrywał piłkę z rzutu wolnego, po błędzie Janukiewicza Danch powinien zdobyć bramkę, ale spudłował!

• Dwójkowa akcja Nakoulmy z Jeżem, ale nie potrafili stworzyć zagrożenia pod bramką Pogoni.

• Dobra akcja lewego obrońcy Pogoni, ale broni kapitalnie Steinbors. Po chwili znów Frączczak, tym razem był na spalonym.

• Zmiana w Górniku. Iwana zmienia Łukasiewicz.

• Na meczu jest obecnych 9317 kibiców.

• Szybka kontra Pogoni, w polu karnym znalazł się Robak, ale do ostatniego momentu nie pozwolił mu uderzyć Sobolewski.

• Bąk schodzi, a wchodzi Kun.

• Niepewna interwencja zabrzan, ale w polu karnym Robak nie trafia w piłkę.

• Głupie zachowanie Madeja przy zmianie, który nie potrafił pogodzić się z decyzją o ściągnięciu go z boiska. Nie podał nawet ręki szkoleniowcowi.

• Jak padła bramka dla Górnika? Drewniak dośrodkował z rzutu wolnego, a najwyżej wyskoczył Sobolewski, który głową umieścił piłkę w siatce.

• Wcześniej żółtą kartkę otrzymał Hernani.

• Mamy wyrównanie ! 6 bramka Sobolewskiego w sezonie!

• Opuścił je także Gwaze, a wszedł Jeż.

• Madej schodzi z boiska, a zastąpił go Nakoulma.

• Iwan zamiast podawać chciał indywidualnej akcji, ale upadł, a sędzia nie zobaczył faulu Hernaniego.

• Popara dośrodkował z rzutu wolnego, a Robak poradził sobie z Sobolewskim i uderzył z głowy. Steinbors kolejny raz pięknie interweniuje!

• Madej fauluje Rudola i dostaję żółtą kartkę. W konsekwencji nie zagra w Wielkich Derbach Śląska.

• Po podaniu Madeja źle ustawiał się Frączczak i do piłki dopadł Oziębała, ale przestrzelił.

• Frączczak uderzał bardzo mocno z daleka. Steinbors na raty poradził sobie z tym strzałem.

• W przeciwieństwie do pierwszej połowy, po przerwie przewagę ma Pogoń.

• Górnik wywalczył rzut rożny, który wykonywał Drewniak. Zachara trącił piłkę, ale Pogoń ją przejęła.

• Tym razem uderzał z rzutu wolnego Rogalski, ale obronną ręką wyszli zabrzanie.

• Danch zagrał ręką i Pogoń miała rzut wolny. Uderzał Robak, ale w mur, po chwili poprawiał Rogalski, ale był faulowany.

• Po przerwie na boisko nie wyszedł Małecki, a zastąpił go Popara.

• Rozpoczynamy drugą połowę!

• Bramka do szatni. Górnik zamiast szanować piłkę, chciał dalej atakować i ją stracił. Z racji tego, iż Danch i Sobolewski nie są szybcy poradził sobie z nimi Robak, do którego trafiło podanie. Najlepszy strzelec Pogoni ma już na swoim koncie dwa gole.

• Koniec pierwszej połowy! Pogoń prowadzi 2:1!

• Robak i mamy 2:1!

• Kolejny raz rzut wolny wykonywał Drewniak, ale znowu źle. Tym razem dośrodkował zbyt głęboko piłkę.

• Olkowski tym razem lewą nogą dośrodkowywał w pole karne, ale na posterunku był Rogalski.

• Po przejęciu piłki przez Górnika, Oziębała zgrywał ją do Zachary, ale napastnik gości nie doszedł do niej.

• Rzut wolny dla Górnika. Drewniak zdecydował się na uderzenie z 40 metrów, ale piłka nie doszła nawet do pola karnego, gdyż strzał po ziemi odbił się od zawodnika Portowców.

• Niezła centra Małeckiego z rzutu rożnego, ale interweniował Steinbors. Po chwili ładna akcja Górnika, ale zabrakło uderzenia.

• Do samego końca przy piłce utrzymywał się Małecki, który zdecydował się na uderzenie, ale złapał je bez problemu Steinbors.

• Drewniak dośrodkowywał piłkę z rzutu rożnego, do strzału udało się dojść Kosznikowi, ale piłka powędrowała daleko od słupka.

• Iwan faulowany przez Dąbrowskiego i mamy kolejną żółtą kartkę.

• Miękkie dośrodkowanie Iwana, piłkę chciał trącić Zachara, ale tego nie uczynił i obronił piłkę Janukiewicz.

• Po kolejnym błędzie zawodników Górnika piłka trafiła do Bąka, który mając przed sobą bramkarza Górnika, uderzył obok słupka!

• Zdrzemnęli się zawodnicy Górnika. Frączczak uderza z kilku metrów, ale intuicyjnie piłkę obronił Steinbors.

• Murayama dośrodkowywał z prawej strony boiska w kierunku Frączczaka, ale ten nie zdołał dojść do piłki.

• Daleka piłka w kierunku Gwaze, ale poradził sobie z nim Hernani. Po chwili wróciła ona do Drewniaka, ale ten fatalnie zagrywał.

• Rzut wolny dla Górnika wykonywał Kosznik, ale zbyt miękko to zrobił i zabrzanie stracili szansę na zdobycie gola.

• Niepewna interwencja Dancha, który wybijał piłkę głową przed siebie. Dopadł do niej rozpędzony Robak, ale uderzył nad poprzeczką.

• Murawski fauluje Iwana i otrzymuje żółtą kartkę. Były reprezentant Polski nie zagra w kolejnej kolejce.

• Ależ dynamiczna akcja podopiecznych Roberta Warzychy! Gwaze zagrał kluczowe podanie w pole karne do Olkowskiego, a ten zagrał piłkę na piąty metr, gdzie rozpędzony Iwan wpakował ją do siatki.

• I mamy wyrównanie! Iwan!

• Robak ładnie zagrywa piłkę do Małeckiego, który zdecydował się przepuścić ją dalej, na nieszczęście dla niego nie było tam żadnego z Portowców.

• I nie ma bramki dla Górnika! Piękna akcja zabrzan, Madej dośrodkowuje idealnie w pole karne, ale Iwan uderza w poprzeczkę!

• Danch do Olkowskiego, a ten przepuszcza piłkę do Oziębały. Skrzydłowy Górnika nie zdążył jednak do piłki.

• Bardzo groźnie jest pod bramką rywali, gdy piłkę z autu wyrzuca Frączczak. Tym razem jednak trafiła ona wprost w ręce Steinborsa.

• Piłka zmierzała w kierunku Bąka, ale szybszy tym razem był bramkarz zabrzańskiego Górnika.

• Ale źle rozpoczęło się spotkanie dla Górnika Zabrze. Zachara przegrał pojedynek główkowy z zawodnikiem Pogoni, piłka trafia do Hernaniego, a ten przewrotką zgrał ją w pole karne do Robaka. Najlepszy strzelec Portowców mając przed sobą Steinborsa, pewnie umieścił piłkę w bramce.

• I mamy bramkę dla Pogoni! Marcin Robak!

• Rozpoczynamy pojedynek w Szczecinie!

• Pogoda idealna do rozgrywania spotkania. W Szczecinie aż 20 stopni Celsjusza.

• Pełną zapowiedź spotkania możecie przeczytać tutaj

• Największym problemem trenera Wdowczyka jest brak jednego z kluczowych zawodników - Takafumi Akahoshiego.

• Bilans dotychczasowych spotkań przemawia za epiką ze Śląska, która wygrywała 44 razy, schodząc z boiska w roli pokonanych tylko w 16 przypadkach. Ostatnie mecze również są korzystne dla Trójkolorowych, którzy w tym sezonie wygrali w Szczecinie 4:1 oraz zremisowali w Zabrzu 1:1.

• − Mnie interesują nie tylko trzy punkty w Szczecinie, ale także zalążek lepszej gry. Zgadzam się z opinią eksperta telewizyjnego Kazia Węgrzyna, który powiedział na oficjalnej stronie naszego klubu, że oczekuje lepszej gry od Górnika. Ja również. Ten zalążek lepszej gry musi się wreszcie pojawić. - mówił Robert Warzycha

• Po raz pierwszy od czasów Adama Nawałki trener Trójkolorowych nie będzie mógł skorzystać tylko z czterech piłkarzy: Mariusza Magiery, Błażeja Augustyna, Mariusz Przybylskiego i Konrada Nowaka.

• Pogoń to drużyna, która nie przegrała jeszcze wiosną, natomiast Górnik nie wygrał oficjalnego spotkania od grudnia 2013 roku.

• Ławka rezerwowych Górnika: Kasprzik, Łukasiewicz, Wełnicki, Małkowski, Jeż, Nakoulma, Majtan

• Ławka rezerwowych Portowców: Kudła, Koj, Golla, Walski, Popara, Ława, Kun

• W składzie Górnika doszło do kilku zmian. Do wyjściowej jedenastki wrócił Steinbors, Madej, Drewniak i Zachara. Warzycha postawił także na Gwaze, który zastąpił Nakoulme, co jest największą sensacją.

• Witamy podczas relacji LIVE ze spotkania Pogoni Szczecin z Górnikiem Zabrze.