Śląsk Wrocław

2

Górnik Zabrze

0

• Koniec meczu! Pierwsza porażka Górnika. Kibice gości mogą być zawiedzeni, bo ich drużyna dzisiaj zawiodła.

• Hateley za Danielewicza.

• To już koniec marzeń Górnika na remis! Flavio wyszedł sam na sam z bramkarzem i podwyższył podcinką prowadzenie!

• Juanito zmienił Picha.

• Umknęła nam zmiana w 71. minucie. Szeweluchin zmienił Gancarczyka.

• Sadzawicki uderza z daleka, ale Pawełek zdołał go obronić!

• Zmiana w Górniku. Za Jeża wchodzi Łuczak. Ofensywna zmiana, ale czy nie za późno?

• Flavio chciał wyłożyć piłkę koledze z zespołu, ale w ostatnim momencie interweniował powracający Danch.

• Mila do Picha, który poradził sobie z obrońcami, ale jego uderzenie obronił już Steinbors.

• Wielkie zamieszanie pod bramką Śląska! Ale było gorąco! Gdyby Madej podał dokładnie do Kosznika mielibyśmy wyrównanie!

• Pich doszedł do piłki przed polem karnym, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

• Mańka już drugi raz doszedł do dobrej okazji, ale ponownie uderzył nad bramką.

• Zmiana w Śląsku. Machaj zmieniony przez Ostrowskiego.

• Steinbors na raty, ale skutecznie powstrzymał szarżującego w polu karnym Picha.

• Po kontrze Madeja Jeż centrował w pole karne Śląska, do piłki wyskoczył Sobolewski, ale nie skierował jej w światło bramki

• Danielewicz dobrze do Flavio, ale ten znalazł się na pozycji spalonej.

• Mila mógł stanąć przed dobrą okazją, ale nie najlepiej przyjął piłkę i uderzenie trafiło wprost w ręce Steinborsa.

• Mila próbował minąć w polu karnym Gancarczyka. W pojedynku jeden na jednego lepszy stoper Górnika.

• Najlepsza akcja Górnika chyba w tym meczu. Kończył ją na prawej stronie Mańka, ale uderzył obok słupka.

• Flavio najpierw źle dośrodkowuje, po chwili piłka do niego wraca, ale uderza nad bramką.

• Mila wykonując rzut wolny nie dośrodkowywał, ale wycofał do Dudu. Dobry pomysł, ale obrońca Śląska uderzył obok bramki.

• Flavio Paixiao faulowany przez Gancarczyka i zawodnik Górnika dostał żółtą kartkę.

• Mila dobrze pomyślał, ale nie połapał się w tym Pich, więc piłka znalazła się w dłoniach Steinborsa.

• W przerwie Gwaze zmieniony przez Mańkę.

• Wznawiamy spotkanie! Miejmy nadzieję, że w drugiej połowie będzie ciekawiej!

• Koniec pierwszej połowy! Trochę zawodzi spotkanie. Śląsk jednak prowadzi zasłużenie, po przeważał w tej części gry.

• Kosznik faulowany na lewej stronie boiska. Rzut wolny wykonywał Robert Jeż, ale uderzył w Kosznika, który źle był ustawiony.

• To chyba powinno być 2:0 dla Śląska! W przeciągu kilku sekund Steinbors obronił chyba trzy strzały z kilku metrów zawodników gospodarzy! Były one mocne, ale niezbyt celne, co ułatwiło nieco zadanie bramkarzowi Górnika!

• Prostopadłe podanie Mili do Paixao, a ten bez problemów pokonał Steinborsa. Bramki jednak nie powinno być, bo zawodnik Śląska w momencie podania był na spalonym.

• Gol! Gol! Flavio Paixao!

• Rafał Kosznik znalazł się z piłką na lewej stronie i dośrodkował w pole karne, ale to kompletnie mu nie wyszło. Od bramki Śląsk.

• Zachara przechytrzył Celebana, wyprzedził go i padł na murawę. Sędzia nie wskazał jednak na 11 metr.

• Daleka piłka do Paixao, ale zbyt mocna i bez problemu złapał ją Steinbors.

• Sebastian Mila dyskutował z sędzia i otrzymał żółtą kartkę.

• Rzut rożny dla Śląska. Główkował Danielewicz, ale nad bramką.

• Rzut rożny po faulu na Gergelu wykonywał Gancarczyk. Wywalczył jednak tylko piłkę z autu.

• Madej ostro fauluje Celebana i mamy żółtą kartkę dla gracza Górnika.

• Paweł Zieliński powstrzymał groźny atak Górnika tuż przed polem karnym Śląska, odbierając piłkę Jeżowi.

• Była szansa dla Górnika po ciekawie rozegranym rzucie wolnym. Piłka trafiła ostatecznie do Kosznika, który uderzał nad bramką. Nie zauważył on Madeja, który lepiej był ustawiony.

• Widoczna przewaga Śląska. Rzut wolny wykonywał Machaj, ale poradzili sobie pewnie goście.

• Gergel fauluje Dudu i będzie żółta kartka dla Słowaka.

• Deszczowa pogoda sprawia psikusy. Rzut wolny wykonywał Machaj. Było zamieszanie, ale piłka wyszła ostatecznie poza boisko.

• Droopa złożył się bardzo ładnie do uderzenia, ale w porę zablokował je Adam Danch. Gdyby tego nie zrobił piłka mogłaby wpaść do bramki.

• Akcja Górnika. Gwaze do Madeja, a ten z pierwszej piłki do Jeża. Słowak nie zrozumiał jednak intencji byłego gracza m.in Śląska Wrocław.

• Gwaze podał do Gergela, a temu zawodnicy Śląska zostawili dużo miejsca. Ładne uderzenie Słowaka po ziemi, ale obok słupka.

• Deszczowa pogoda we Wrocławiu. Gwaze już dwa razy się poślizgnął.

• Rozpoczynamy spotkanie Śląsk - Górnik! Musi być ciekawie!

• W przypadku wygranej Górnik powróci na pierwsze miejsce. 3 punkty dla Śląska pozwolą im się zbliżyć nawet do trzeciej lokaty.

• - Śląsk, zwłaszcza u siebie, jest bardzo mocną drużyną. Tak więc na pewno czeka nas ciężki mecz i nie będzie łatwo o kolejne trzy punkty - stwierdził w rozmowie z oficjalną stroną Górnika Zabrze Robert Jeż.

• Składy Górnika i Śląska są identyczne jak przed tygodniem.

• Górnik Zabrze jest obok Cracovii jedynym zespołem w polskiej T-Mobile Ekstraklasie, który od początku sezonu stara się grać w coraz popularniejszym ustawieniu z trójką obrońców. Taktyka, której renesans obserwujemy od niedawnych mistrzostw świata w Brazylii wydaje się idealnie pasować do składu osobowego jakim dysponuje trener Dankowski

• Ekipa 14-krotnych mistrzów Polski przed startem kolejki była liderem ligowej tabeli z 14 punktami na koncie i bardzo dobrym stosunkiem bramek 12:2

• Odkąd trenerem Śląska Wrocław został Tadeusz Pawłowski, WKS nie przegrał na własnym obiekcie ani jednego meczu. Wojskowi przed własną publicznością są niepokonani od 10 spotkań ligowych - wygrali w tym czasie 6 pojedynków (z Lechią Gdańsk, Zagłębiem Lubin, Widzewem Łódź, Cracovią, Ruchem Chorzów i Zawiszą Bydgoszcz) i zremisowali 4 (z Legią Warszawa, Górnikiem Zabrze, Podbeskidziem Bielsko-Biała i Cracovią).

• Ławka rezerwowych Górnika: Kasprzik, Szeweluchin, Oziębała, Plizga, Mańka, Małkowski, Łuczak

• Ławka rezerwowych Śląska Wrocław: Wrąbel, Juanito, Hateley, Dankowski, Ostrowski, Pawelec, Pałaszewski

• We Wrocławiu natomiast nie zagra Błażej Augustyn, który jeszcze rok temu był przymierzany do zespołu z Oporowskiej. Jego miejsce na obronie zajmie Adam Danch.

• Witamy podczas relacji LIVE z sobotniego meczu, w którym Śląsk Wrocław podejmie Górnika Zabrze.