Sparing. Górnik Zabrze - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0

Damian Orłowicz
Górnik Zabrze - Podbeskidzie Bielsko-Biała
Górnik Zabrze - Podbeskidzie Bielsko-Biała Kamil Ficek
W meczu kontrolnym rozgrywanym w Wielki Piątek, podopieczni Roberta Warzychy pokonali w Zabrzu Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0. Bramki dla zabrzan zdobywali Bartosz Iwan i Prejuce Nakoulma. W składzie gospodarzy pojawił się kontuzjowany wcześniej Pavels Steinbors.

Sparing lepiej rozpoczęli zabrzanie, którzy już w 16. minucie wyszli na prowadzenie. Po centrze z lewej strony Rafała Kosznika, ładnym uderzeniem popisał się Bartosz Iwan. Wynik w drugiej połowie ustalił Prejuce Nakoulma, a asystę na swoim koncie zapisał Raul Gonzalez, który jest testowany jest w Górniku.

Na boisku pojawił się również Pavels Steinbors, który ostatnio musiał pauzować dwa miesiące, po tym jak w spotkaniu z Legią Warszawa w starciu z Antonim Łukasiewiczem, złamał kość jarzmową. Łotewski bramkarz może być zadowolony z występu, gdyż kilkakrotnie obronił swój zespół przed stratą bramki.

Górnik Zabrze - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0 (1:0)
1:0 - Iwan 16'
2:0 - Nakoulma 65'

Górnik: Kasprzik (35' Steinbors) - Mańka (32' Olkowski, 57' Gonzalez), Danch (32' Łukasiewicz, 84' Pandża), Sobolewski (32' Wełnicki, 84' Otwinowski), Kosznik (32' Małkowski, 84' Kiepura) - Oziębała (32' Nakoulma, 82' Kurzawa), Drewniak (57' Barbus), Iwan (32' Madej, 66' Cupriak), Gwaze (57' Porochnicki, 76' G. Nowak) - Jeż (57' Łuczak) - Zachara (57' Majtan).

Podbeskidzie: (I połowa) Zajac - Górkiewicz, Telichowski, Konieczny, Kwame - Sokołowski, Sloboda, Iwański, Chmiel - Pawela, Lebedyński; (II połowa) Rybansky - Kupczak, Szymanek, Kareta (79' Pielichowski), Pietruszka - Stąporski, Kołodziej, Deja, Malinowski - Bartlewski, Chrapek

źródło: gornikzabrze.pl