Polska

4

• Za wspólnie spędzony czas dziękuje Tomasz Górski i zapraszam na kolejne relacje NA ŻYWO. Na zakończenie dodaje ponownie piosenkę o polskim selekcjonerze ;)

• Na zakończenie bramka Arkadiusza Milika

• Szkoda, że.. na następny mecz Biało-czerwonych będziemy musieli czekać do 29 marca. Wtedy na Stadionie Narodowym przeciwnikiem będą wiceliderzy, czyli Irlandia (stan przed meczami z 20:45).

• W pierwszej połowie męczarnie, a po chwili Biało-czerwoni zachowali się jak doświadczony bokser. Dwa knockdowny w niespełna 3 minuty rozłożyły rywala na łopatki, który wiedział, że ta walka jest już przegrana. Arkadiusz Mili dopełnił dzieła zniszczenia!

• Koniec! Złota polska jesień - Polacy pokonują na wyjeździe Gruzję 4:0 i umacniają się na fotelu lidera w grupie D!

• Jeszcze dwa rzuty rożny dla Gruzinów, które nic nie przyniosły.

• Pogrom w Tbilisi! Uderzenie z lewej strony pola karnego Roberta Lewandowskiego zostało przyblokowane, ale piłka dotarła na drugą stronę do Arkadiusza Milika. Ten jakby od niechcenia skierował ją do siatki.

• GOL, ARKADIUSZ MILIK!!!

• Karol Linettty jeszcze znajduje się w protokole sędziowskim w dziale "żółte kartki".

• Paolo Tagliavento dolicza aż cztery minuty!

• Chanturia pada w polskim polu karnym. Efektem upadku była śliska murawa, a nie kontakt z polskim obrońcą.

• Mamy polski akcent w reprezentacji Gruzji. Nika Dzalamidze na ostatnie minuty za Kobakhidze.

• Sebastian Mila żegnany brawami polskich kibiców udaje się w stronę ławki rezerwowych. W miejsce strzelca pięknego gola zastępuje Karol Linetty, dla którego jest to piąty mecz z Orzełkiem na piersi.

• Strzał Chanturii zza pola karnego został zablokowany.

• Arkadiusz Milik trafia w poprzeczkę! po drodze miał miejsce rykoszet i rzut rożny. Tomasz Jodłowiec przewinił w walce o górną piłkę.

• Faul taktyczny Tomasza Jodłowca, który prostym balansem ciała dał się ograć przeciwnikowi. Ratował się podstawienie nogi, więc druga żółta kartka na koncie Biało-czerwonych.

• Gruzini są już zdegustowani. Popełniają proste bramki a Polakom ciągle mało! Kibice śpiewają a capella Mazurek Dąbrowskiego.

• Nieudane wyjście na "wyprzedzenie" Kamila Glika. Zahaczył rywala i zostaje upomniany żółtą kartką.

• Mogło już być definitywnie po meczu! Robert Lewandowski przedarł się w "16" Gruzinów i zamiast strzelać, zdecydował się podać do lepiej ustawionego Macieja Rybusa! Ten naciskany w decydującej fazie nie zdołał skierować piłki w stronę bramki!

• A to piękny gol Sebastiana Mili

• Ależ cisza na stadionie w Tbilisi. Świętują za to polscy fani.

• To jeszcze gol Grzegorza Krychowiaka

• Ależ skuteczni do bólu są Polacy! Robert Lewandowski zagrywa z prawego skrzydła w pole karne do Arkadiusza Milika, który wystawia piłkę przed "16" do Sebastiana Mili, a ten kapitalnym technicznym uderzeniem w okienko wpisuje się na listę strzelców!

• (CO ZA) GOL, SEBASTIAN MILA!!!

• Kolejny stały fragment gry przynosi Biało-czerwonym podwyższenie prowadzenia! Z rzutu wolnego zagrywał Maciej Rybus i piłkę przedłużył Kamil Glik w stronę bramki. Tam Grzegorz Krychowiak z dwóch metrów wepchnął ją pod pachą Lorii!

• GOL, GRZEGORZ KRYCHOWIAK!!!

• Kamil Grosicki już więcej nie zagra w tym spotkaniu. Zastępuje go Maciej Rybus. Obaj selekcjonerzy wykonali po dwie zmiany.

• Giorgi Chanturia zmienia Levana Mchedlidze.

• Kamil Grosicki leży na murawie z grymasem bólu na twarzy. Poślizgnął się na murawie i trzyma się za łokieć.

• Adam Nawałka przeprowadza pierwszą zmianę. Za przeciętnego Krzysztofa Mączyńskiego na murawie melduje się Tomasz Jodłowiec.

• Atak Gruzinów i Kankawa strzela zza pola karnego obok lewego słupka!

• Pierwszy atak Gruzinów od dobrych kilku minut. Podanie na prawą stronę ze środka do Łobżanidze było dalekie od ideału. Odpowiedź Kamila Grosickiego, który nie pierwszy raz centruje za głęboko.

• Loria udanie piąstkuje po dośrodkowaniu Kamila Grosickiego. Do piłki dopadł Łukasz Szukała, który zagrał w "16" do Roberta Lewandowskiego, który ponownie strzelił nożycami. Tym razem nad nieznacznie poprzeczką

• Tomike Okriaszwili zmienia Dżano Ananidze.

• GOL KAMILA GLIKA, KTÓRY DAJE POLAKOM PROWADZENIE

• Robert Lewandowski strzela z 20 metrów nad poprzeczką. Loria z "piątki".

• Ucza Łobżanidze walczył o piłkę Robertem Lewandowskim, którego potraktował łokciem.

• Wychodzący z bramki Wojciech Szczęsny został uprzedzony przez Łukasza Szukałę, który wybija piłkę na rzut rożny, Piłka szybuje pół metra nad poprzeczką.

• Gruzini przez moment w "dziesiątkę", bowiem jeden z zawodników musi opuścić murawę.

• Jaba Kankava chciał jeszcze ratować piłkę broniąc ręką w bramce. Widział to sędzia i słusznie upomina zawodnika żółtą kartką

• Nie szło z gry, to jest bardzo dobrze wykorzystany stały fragment gry! Grzegorz Krychowiak zgrywa piłkę zagraną z narożnika boiska do Kamila Glika, który strzela głową nie do obrony!

• GOL, KAMIL GLIK!!!

• Loria najpierw przecina podanie do Arkadiusza Milika pewną robinsonadą, a po chwili broni strzał Roberta Lewandowskiego! Ostatecznie rzut rożny.

• Mchedlidze z łatwością mija 3-4 Polaków i wywalczył rzut rożny. Na szczęście gości nikt nie ruszył z pomocą.

• Łukasz Szukała zagrywa daleką piłkę w stronę Roberta Lewandowskiego. Kapitan Biało-czerwonych nie zdołał opanować piłki.

• Faul Kamila Grosickiego w ofensywie.

• Dauszwili w ostatniej chwili powstrzymany w polskim polu karnym! Gospodarze mogli zacząć z wysokiego "C".

• Polacy zaczynają drugą połowę!

• Garść statystyk z pierwszej połowy (szczegółowe pojawią się po meczu)

• 40% Posiadanie piłki 60%
    • 1/8 Strzały celne/niecelne 3/5
    • 10 Rzuty wolne 4
    • 0 Rzuty rożne 1
    • 0 Spalone 0
  • Brak szczęścia w ataku, ale nadmiar w obronie - tak wygląda gra Polaków w pierwszych trzech kwadransach. Nie zapowiada się by to była łatwa przeprawa. Gruzini największe zagrożenia stwarzają prawą stroną, na której szaleje Łobżanidze choć nikt nie potrafił wykorzystać jego zagrań w stylu Łukasza Piszczka. Z Biało-czerwonej strony największego pecha mają Arkadiusz Milik i Kamil Grosicki, którym niewiele brakowało do pokonania Lorii. Jak będzie po przerwie? Przekonamy się niebawem.

• Paolo Tagliavento nie doliczył nawet minuty i kończy pierwszą połowę. Polska remisuje bezbramkowo na Boris Paichadze Erovnuli w Tbilisi z Gruzją.

• Zagranie do Roberta Lewandowskiego, którego zgranie nie trafia do Biało-czerwonego adresata. Odbitą piłkę przejmuje Loria.

• Koronkowa akcja Polaków. Techniczne uderzenie Kamila Grosickiego mija dalszy słupek bramki Lorii o pół metra! Kapitalnym podaniem do skrzydłowego Rennes popisał się Artur Jędzejczyk.

• Łobżanidze przejmuje odbitą piłkę. Strzela z woleja wysoko nad poprzeczką.

• Prostopadłe podanie Roberta Lewandowskiego w "16" do Łukasza Piszczka. Trochę niedokładna piłka i Loria łapie ją.

• Łukasz Piszczek, który poza Wojciechem Szczęsnym, pozostał na własnej połowie przerywa kontrę Gruzinów podaniem do bramkarzy. Po chwili Kobakhidze strzela z ośmiu metrów nad poprzeczką!

• Loria w ostatniej chwili wybija piłkę przed Robertem Lewandowskim. Jeszcze strzał z dystansu, po którym piłka wychodzi na rzut rożny.

• Kolejny groźny atak gospodarzy. Mchedlidze strzela z 18 metrów nad bramką. Coraz większy chaos w środku pola daje wiatru w żagle Gruzinów.

• Bezpardonowe wejście Grzegorza Krychowiaka w Ananidze skutkuje rzutem wolnym. Sam poszkodowany strzela obok prawego słupka bramki Wojciecha Szczęsnego, który był oślepiany laserem.

• Arkadiusz Milik zagrywa na lewą stronę do Roberta Lewandowskiego, który od razu zgrywa piłkę przed pole karne do... nikogo. Sebastian Mila i Krzysztof Mączyński biernie przyglądali się akcji polskich napastników.

• Błąd techniczny Kamila Grosickiego w przyjęciu piłki w przyjęciu piłki zapoczątkował kontrę Gruzinów. Pewna interwencja Kamila Glika, który wślizgiem wybija piłkę na aut.

• Łukasz Piszczek dostaje piłkę na prawej stronie pola karnego. "Łamie" akcję na lewą nogę i strzela nad poprzeczką.

• Robert Lewandowski został, zdaniem sędziego, powstrzymany przez Dauszwiliego zgodnie z przepisami. Odmiennej opinii jest polski kapitan. Szansa na kontrę przerwana.

• Kankawa nie był w stanie przedrzeć się środkiem pola, Atakowany przez 2-3 Polaków traci piłkę. Łukasz Szukała wybija piłkę na aferę, gdzie Arkadiusz Milik fauluje Khubutię.

• Odpowiedź Polaków! Kamil Grosicki dostał podanie w polu karnym. Przyjął piłkę na klatkę piersiową i strzelił z woleja lewą nogą. Loria wyciągnął się jak struna, po czym broni!

• Kobakhidze strzela z ok. 30 metrów nad poprzeczką.

• Szaleje prawą stroną Łobżanidze! Kopia akcji sprzed kilku minut i Łukasz Szukała wybija na uwolnienie.

• Łobżanidze zapędził się pod polskie pole karne i wycofanie piłki w stylu Łukasza Piszczka. Mchedlidze strzela nad poprzeczką!

• Łukasz Piszczek ruszył na obieg do pomocy Kamilowi Grosickiemu, który zagrywa bardzo niedokładnie. Po chwili Kamil Glik przerywa atak Mchedlidze, ale zdaniem sędziego niezgodnie z przepisami.

• Kobżanidze na wysokości prawej krawędzi pola karnego. Zakręcił Arturem Jędrzejczykiem, ale nieudane dośrodkowanie. Akcja gospodarzy spaliła na panewce.

• Niecelny strzał Sebastiana Mili zza pola karnego. Piłkarz Śląska Wrocław był bardzo niepocieszony.

• Ależ obita bramka Gruzinów! Najpierw z narożnika pola karnego Arkadiusz Milik huknął w spojenie słupka z poprzeczką, a po chwili Kamil Grosicki trafił w prawy słupek!

• Udany powrót do defensywy, który nie tylko zabrał piłkę rywalowi, ale też zyskał rzut wolny. Atak Łukasza Piszczka i zablokowana centra z prawej strony.

• Indywidualna akcja Kamila Grosickiego zakończona bardzo niedokładnym dośrodkowaniem w stronę Roberta Lewandowskiego. Więcej pożytku byłoby z "płaskiego" zagrania lub strzału.

• Artur Jędrzejczyk czystym wejściem odbiera piłkę szarżującemu prawą stroną Ananidze. Zapowiadała się groźna kontra.

• Zakotłowało się pod bramką gospodarzy. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Kamil Grosicki. Akcję przerwał sędzia główny, który dopatrzył się zagrania ręka Kamila Glika.

• Jeszcze raz Arkadiusz Milik, ale tym razem w roli lewoskrzydłowego. Wrzuca w pole karne do wbiegającego na wolną pozycję Sebastiana Mili, ale zagranie za głębokie. Loria łapie piłkę.

• W odpowiedzi Biało-czerwoni. Strzał z dystansu Arkadiusza Milika nie sprawił kłopotu Lorii.

• Kankawa podcięty na przeciwległej flance. Wrzuca na Ananidze, którego zgranie piłki głową trafia do "koszyczka" Wojciecha Szczęsnego.

• Rzut wolny dla gospodarzy z lewej strony. Miękka centr i główkowy bilard w "16". Khubutia niecelnie strzela, polski bramkarz z "piątki".

• Kankava strzela z woleja z ponad 25 metrów po zgraniu Mchedlicze. Piłka w znacznej odległości minęła bramkę Wojciecha Szczęsnego.

• Błąd Gruzinów w środku pola i będący na "10" Arkadiusz Milik zagrywa do Roberta Lewandowskiego, lecz przypadkowo piłka trafiła w nogę Kaszii.

• Robert Lewandowski chciał zagrać prostopadle do Arkadiusza Milika w "16" gospodarzy, ale napastnik Ajaksu nie zorientował się w zamiarze kolegi.

• Strącenie piłki w polskie pole karne do Kobakhidze, ale szybszy był Wojciech Szczęsny.

• Polacy spokojnie rozgrywają piłkę. Gospodarze głęboko cofnięci.

• Paolo Tagliavento daje znać i pierwsza połowa rozpoczęta.

• Nieoficjalnie Sebastian Mila jest ustawiony na lewym skrzydle, a Arkadiusz Milik na "10". Przyjmujemy jednak, że ci zawodnicy będą się często wymieniać.

• ... I hymn gospodarzy.

• Owacja na Stadionie im. Boris Paichadze w Tbilisi - obie "jedenastki" na murawie. Za moment hymny, jako pierwszy Mazurek Dąbrowskiego.

• Czekamy aż zawodnicy wyjdą na murawę. A ja przypominam, o możliwości pisania komentarzy, wraz ze swoimi typami jakim wynikiem zakończy się to spotkanie.

• Polska z siedmioma punktami jest na pierwszym miejscu w grupie D dzięki lepszemu bilansowi bramek - o jedną wyprzedza drugą Irlandię (10:2). Na trzecim miejscu są Niemcy z czterema punktami (bramki 3:4). a czwartą pozycję zajmują Szkoci (4 punkty, bramki 4:4). Gruzini (bramk 4:3) są na przedostatnim miejscu z jednym zwycięstwem nad Gibraltarem, którego bilans jest bardzo słaby, czyli 0:17.

• Przed tym spotkaniem wiemy jedno... niezależnie jakim zakończy się wynikiem, Temuri Kecbaja nie będzie prowadził dalej Gruzinów w tych eliminacjach. Rzadko spotykana praktyka. Selekcjonerem jest od listopada 2009 r. Wcześniej prowadził Olympiacos Pireus (lipiec 2009 - wrzesień 2009) i Anorthosis (lipiec 2004 - maj 2009).

• Asystentami Paolo Tagliavento są dzisiaj Lorenzo Manganelli i Mauro Tonolini. Sędzią technicznym jest z kolei Alessandro Costanzo.

• Znalezione w Internecie. Oby polscy kibice, nie tylko ci, którzy pojechali do Gruzji, mogli to zaśpiewać.

• Historię Polaków zna każdy, ale przypomnę. Najpierw w Faro Biało-czerwoni wygrali 7:0, a sześć bramek padło po zmianie stron (strzelcy: 4x Lewandowski, 2x Grosicki, Szukała). W październiku stał się cud, w który piłkarze Adama Nawałki pokonali Niemców 2:0 (Milik, Mila), a trzy dni później na Stadionie Narodowym udało się wywalczyć punkt ze Szkotami (Mączyński, Milik - Maloney, Naismith).

• Jak w eliminacjach grali Gruzini? Na inaugurację przegrali u siebie z Irlandią 1:2, tracąc bramkę w 90. minucie (Okriashvili - 2x McGeady). Później również zanotowali porażkę w Glasgow ze Szkocją 0:1 po golu samob. Khubutii. Równo miesiąc temu wygrali zgodnie z planem z Gibraltarem 3:0 (Gelashvili, Okriashvili, Kankava).

• Do tej pory Polacy mierzyli się z Gruzinami trzykrotnie. Zanotowali dwa "domowe" zwycięstwa. Jeden mecz miał miejsce w Tbilisi, który wygrali gospodarze aż 3:0.

Pojedynki bezpośrednie: GRUZJA - POLSKA

• 10.08.2011 r. Polska 1:0 Gruzja
    • 11.10.1997 r. Gruzja 3:0 Polska
    • 14.06.1997 r. Polska 4:1

Jak będzie dzisiaj?

• Przemysław Drewniak przygotował na to spotkanie obszerną zapowiedź: Gruzja - Polska LIVE! Pokonali mistrzów świata, teraz zmierzą się z presją faworyta

• Rezerwowi reprezentacji Polski: Fabiański, Boruc, Cionek, Jodłowiec, Broź, Olkowski, Linetty, Rybus, Zieliński, Żyro, Teodorczyk, Kucharczyk.

• Rezerwowi reprezentacji Gruzji: Migineishvili, Kvaskhvadze, Kakubava, Dvali, Tsintsadze, Okriashvili, Papava, Dzalamidze, Merebashvili, Papunashvili, Chanturia.

• Czy Waszym zdaniem Sebastian Mila w wyjściowym składzie jest zaskoczeniem? Komentarze są do Waszej dyspozycji. Dodatkowo możecie pisać swoje typy jakim wynikiem zakończy się to spotkanie.

• Tak wygląda tabela w grupie D po trzech kolejkach

Tabela

• Sebastian Mila i Krzysztof Mączyński w pomocy w miejsce Macieja Rybusa oraz Tomasza Jodłowca (biorąc pod uwagę ostatnie 2 mecze eliminacyjne). Jak będzie wyglądać trójka za Robertem Lewandowskim, szczególnie kto zagra na lewym skrzydle? Niebawem się przekonamy.

• ZNAMY SKŁADY OBU REPREZENTACJI! ADAM NAWAŁKA TROCHĘ ZASKOCZYŁ - SAMI ZOBACZCIE.

• Na relację NA ŻYWO z meczu 4. kolejki eliminacji do EURO 2016 zaprasza Państwa Tomasz Górski. Kłaniam się nisko.

• Choćby wymęczone, bez stylu - sprawą drugorzędną pozostanie fakt jak Polska dzisiaj zapunktuje. Liczy się tylko komplet punktów, ale w Tbilisi może być o to ciężko.