Hat-trick Boguskiego w sparingu Wisły

Przemysław Wojewoda
Rafał Boguski przypomniał o sobie zarówno trenerowi, jak i kibicom
Rafał Boguski przypomniał o sobie zarówno trenerowi, jak i kibicom Krzysztof Porębski
Wiślacy udali się do leżących niedaleko od Krakowa Myślenic, aby rozegrać sparing z miejscowym Dalinem. Maaskant zdecydował się przetestować młodych zawodników, którzy obecnie znajdują się na ławce rezerwowych lub w szerokiej kadrze. W efekcie "Biała Gwiazda" rozgromiła myśleniczan aż 7:0.

Wynik meczu został otworzony już w 5. minucie, kiedy to Jirsak mocno przymierzył pod poprzeczkę po podaniu Łukasza Garguły. Na następne trafienie zawodnicy kazali czekać kibicom niespełna dwadzieścia minut. Po strzale Jovanovicia na pustą bramkę przymierzył Boguski. Ten sam zawodnik również strzelił gola na 3:0. Wynik do przerwy nie uległ zmianie.

W drugiej połowie pękł nieszczelny worek z golami i krakowianie wbili rywalom kolejne cztery gole. Najpierw dokonał tego Garguła, następnie Boguski i Iliev, a na sam koniec listę strzelców zamknął Daniel Brud.

Dalin Myślenice - Wisła Kraków 0:7 (0:3)

Dalin: Kościelnik (46 Błąkała), Tokart (68 Nowak), Pilch, Orłowski, Senderski P., Cygal, Biel, Marchiński, Wojtan, Bałucki, Połomski

Wisła: Jovanić (83 Kocoń), Jonanović, Czekaj (46 Stanek), Bunoza, Paljić, Iliev (72 Szewczyk), Jirsak (72 Uryga), Wilk, Garguła, Boguski, Genkov (46 Brud)