Hiszpania - Słowacja LIVE! O pierwsze miejsce w grupie C

Marcin Chycki
W sobotni wieczór Hiszpanie będą podejmować na własnym terenie reprezentację Słowacji. Będzie to mecz o pierwsze miejsce w grupie C, ale dla Hiszpanów również rewanż za zeszłoroczną porażkę 1:2.

W Oviedo na stadionie im. Carlosa Tartiere wicelider zmierzy się z liderem grupy C. Trener Vincente Del Bosque powołał bardzo mocną kadrę, ale nie obyło się także bez niespodzianek. Miejsca w składzie zabrakło m. in. dla Thiago Alcantary, Andera Herrery czy Jesusa Navasa.

Reprezentacja Słowacji prowadzi sensacyjnie w grupie C mając na swoim koncie sześć wygranych spotkań i komplet punktów. Największymi gwiazdami drużyny są: środkowy pomocnik Napoli Marek Hamsik (kapitan reprezentacji), Juraj Kucka środkowy pomocnik AC Milan i Martin Skrtel, środkowy obrońca Liverpool'u

Ostatnio obie ekipy spotkały się 9 października 2014 roku. Mecz rozgrywany był w Zilinie na stadionie Pod Dubnom. Słowacy sensacyjnie wygrywali do przerwy po golu w 17. minucie Juraja Kucki. W drugiej połowie selekcjoner reprezentacji Hiszpanii, Vicente del Bosque wprowadził na murawę napastnika Valencii, Paco Alcacera i okazał się to być świetny wybór, bo zawodnik wyrównał w 82. minucie meczu. Mogło się wydawać, że Hiszpanie powalczą jeszcze o zwycięstwo lub w ostateczności dojdzie do podziału punktów. Słowacy jednak nie dali za wygraną i rozstrzygnęli mecz na swoją korzyść. W 87. minucie Casillasa pokonał Miroslav Stoch.

Ekipa "La Furia Roja" z pewnością będzie chciała się odegrać za to pierwsze spotkanie i pokazać, że zeszłoroczny mecz był tylko wypadkiem przy pracy. Za wszelką cenę będą starali się zrównać ilością punktów z liderem co może nie być takim prostym zadaniem, bo Słowacy zapowiadali, że nie oddadzą pierwszego miejsca tak łatwo.

Obie drużyny traciły mało bramek w meczach eliminacyjnych, bo tylko trzy. Więcej goli zdobytych w eliminacjach ma Hiszpania - piętnaście trafień. Słowacja natomiast nie dużo odstaje od swoich sobotnich rywali, podopieczni Jana Kozaka mają tylko dwa gole mniej na swoim koncie.

Przewidywany skład reprezentacji Hiszpanii: Casillas, Juanfran, Ramos, Pique, Alba, Busquets, Fabregas, Silva, Pedro, Iniesta, Costa.

Przewidywany skład reprezentacji Słowacji: Kozacik, Pekarik, Skrtel, Durica, Hubocan, Pecovski, Kucka, Stoch, Hamsik, Weiss, Nemec.