Hulk poprowadził Zenit do zwycięstwa. Pierwsza "domowa" porażka Benfiki od 51 spotkań!

tom
Zenit Petersburg pokonał na Estadio da Luz Benficę Lizbona 2:0 w meczu 1. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Bramki dla gości zdobyli Hulk i Axel Witsel. W 22. minucie po faulu poza polem karnym z powodu czerwonej kartki boisko musiał opuścić golkiper gospodarzy Artur.

Benfica przegrała pierwsze spotkanie na własnym stadionie od października 2012 roku, kiedy uległa w Lidze Mistrzów Barcelonie 0:2. Zenit przerwał imponującą serię rywali 51 "domowych" meczów bez porażki. Wicemistrz Rosji wygrał jedenaste z rzędu spotkanie w tym sezonie (we wszystkich rozgrywkach).