II liga piłkarska: Motor Lublin - Bytovia Bytów 2:1

Jarosław Stencel
W zaległym spotkaniu 10. kolejki II ligi Motor Lublin pokonał Bytovię Bytów 2:1 (0:0).

Motor Lublin - Bytovia Bytów 2:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Daniel Świderski (56), 2:0 Rafał Król (71-karny), 2:1 Piotr Giel (74)

Motor: Sebastian Madejski - Michał Król, Rafał Grodzicki, Ariel Wawszczyk, Paweł Moskwik, Filip Wójcik (80 Leszek Jagodziński), Kamil Kumoch (85 Maksymilian Cichocki), Tomasz Swędrowski, Rafał Król, Piotr Ceglarz, Daniel Świderski (85 Krzysztof Ropski).

Bytovia: Marcin Staniszewski - Deleu (78 Matheus Camargo), Krzysztof Bąk, Haris Memić, Filip Dymerski, Jakub Bach (87 Dominik Urban), Przemysław Lech, Paweł Zawistowski, Mateusz Szela (46 Mateusz Wrzesień), Kacper Sezonienko, Piotr Giel.

Na początku spotkania niezłą okazję miał Giel, ale uderzył obok słupka. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy bliski objęcia prowadzenia dla Motoru był Swędrowski. Początek drugiej części spotkania znów należał do gości, ale niestety nie udało się trafić celnie Bachowi. W 56. minucie Motor objął prowadzenie. Ceglarz zagrał z prawej strony do niepilnowanego Świderskiego, który z 7 metrów pokonał golkipera Bytovii. Dwanaście minut potem wyrównać mógł Giel, ale uderzył wprost w bramkarza. W rewanżu Staniszewski obronił próbę Wójcika. Następnie Deleu faulował w polu karnym Wójcika, a z jedenastu metrów podwyższył wynik Król. Chwilę później kontaktowego gola głową z dośrodkowania Lecha zdobył Giel. Bytovia naciskała, jeden ze strzałów poszybował nad poprzeczką, ale wyrównać się już nie udało.

Kolejne spotkanie Bytovia rozegra w niedzielę o godz. 14.00. Rywalem w Bytowie będzie Sokół Ostróda.

W tabeli prowadzi Górnik Polkowice - 30 punktów. Bytovia jest dziewiąta - 16. Ostatnie 19. miejsce zajmuje Hutnik Kraków z 10 punktami.