Mariusz Klimaszewski
Piłkarze Olimpii Zambrów są już na 10. miejscu w tabeli III ligi
Piłkarze Olimpii Zambrów są już na 10. miejscu w tabeli III ligi Ewa Bujko-Zielińska
Olimpia Zambrów odniosła ważne zwycięstwo, pokonując na wyjeździe Wartę Sieradz 2:0. Niestety, drugi nasz przedstawiciel w III lidze piłkarskiej ŁKS Łomża przegrał u siebie 0:2 z Pelikanem Łowicz. Rezerwy Jagiellonii Białystok przełożyły swój mecz na środę 18 października.

Olimpia Zambrów pnie się w tabeli i jest już na 10 miejscu. Podopieczni trenera Mykoli Dremluka pokonali Wartę Sieradz 2:0. Początek meczu przebiegał z lekką przewagą gospodarzy, ale i Olimpia potrafiła zagrozić bramce rywali. W dobrych okazjach po kontrach Olimpii byli Denis Gojko i Jakub Jakimiuk. Zabrakło niewiele.

Zambrowianie strzelili bramkę tuż po przerwie. W 48 minucie piłkę do siatki bramki gospodarzy skierował Jakub Romanowicz. W 55 minucie Rafał Parobczyk z rzutu wolnego podwyższył na 2:0 i takim też rezultatem zakończył się mecz.

– Chciałbym przede wszystkim podziękować swoim zawodnikom. Za ten mecz, za ich podejście, za grę w piłkę. Uważam, że byliśmy dzisiaj dobrze zorganizowanym zespołem i wygrywamy zasłużenie. Szkoda trochę niewykorzystanych sytuacji na początku pierwszej połowy, gdzie wiedzieliśmy, że przeciwnik mocno ruszy na nas w wysokim pressingu. Poradziliśmy sobie z tym. Mieliśmy dwie stuprocentowe sytuacje, dobrze zachował się w jednej z nich bramkarz, w drugiej nie trafiamy. Druga połowa, w której dobrze weszliśmy w mecz, zadecydowała o wyniku końcowym - mówił na konferencji prasowej trener Olimpii Mykola Dremluk.

W Łomży ŁKS nie wykorzystał szansy na zdobycie punktów. Po bezbramkowej pierwszej połowie po przerwie lepiej zaprezentowali się goście. W 49 minucie, po dobrej interwencji bramkarza ŁKS-u Krystiana Kalinowskiego, który sparował piłkę na słupek, do futbolówki doszedł Jakub Garnysz i było 1:0 dla gości z Łowicza. Pięć minut później było już 2:0 dla Pelikana po strzale Szymona Sołtysińskiego. Pod koniec spotkania sędzia podyktował jeszcze rzut karny dla gości, po faulu Melao. Strzał Sołtysińskiego wybronił na szczęście Kalinowski.

Warta Sieradz - Olimpia Zambrów 0:2 (0:0).
Bramki: 0:1 Jakub Romanowicz 49, 0:2 Rafał Parobczyk 55.
Olimpia: Leo Przybylak - Paweł Szatała, Nataniel Wybraniec, Adam Radecki, Kacper Gościniarek, Patryk Malinowski, Jakub Romanowicz (68. Bartosz Bayer), Rafał Parobczyk, Jakub Jakimiuk (88. Sebastian Dąbrowski), Maksymilian Korczak ( 88. Przemysław Jastrzębski), Denis Gojko (68. Kacper Głowicki).

ŁKS 1926 Łomża - Pelikan Łowicz 0:2 (0:0).
Bramki: 0:1 Jakub Garnysz 49, 0:2 Szymon Sołtysiński 54.
ŁKS Łomża: Krystian Kalinowski - Mateusz Michasiewicz (62. Wiktor Walczak), Kamil Dobrowolski (54. Wołodymyr Chorolskyj), Melao, Sebastian Weremko, Piotr Azikiewicz (13. Damian Bednarek), Łukasz Świderski, Bartosz Bernatowicz, Szymon Kuźma (62. Julian Mordasiewicz), Przemysław Żebrowski, Maciej Radaszkiewicz (62. Felipa).

Pozostałe wyniki 12. kolejki
Lechia Tomaszów Mazowiecki - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3:3 (1:2).
Pilica Białobrzegi - Mławianka Mława 0:0.
Unia Skierniewice - Concordia Elbląg 4:1 (1:0).
Bramki: 1:0 Dawid Dzięgielewski 9, 1:1 Kacper Noworyta 48, 2:1 Mateusz Stępień 73 z karnego, 3:1 Dawid Dzięgielewski 88, 4:1 Adrian Dudziński 90.
Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Broń Radom 2:1 (0:0).
Bramki: 1:0 Dominik Gedek 59, 2:0 Dominik Gedek 78, 2:1 Adrian Olpiński 86
Victoria Sulejówek - Legia II Warszawa 0:2 (0:0).
Bramki: 0:1 Mateusz Możdżeń 74, 0:2 Adam Ryczkowski 85.
GKS Wikielec - GKS Bełchatów 0:0.

Mecz Legionovia Legionowo - Jagiellonia II Białystok został przełożony na 18 października, godz. 14.00 z powodu powołania zawodnika gości do reprezentacji narodowej.