Maksymilian Dyśko
Mateusz Wzięch zdobył 18. bramkę w tym sezonie i zapewnił Sokołowi Kleczew komplet punktów Czesław Kościelski
Za nami 28. kolejka trzeciej ligi. Można stwierdzić, że była ona przełomowa pod wieloma względami. Sokół Kleczew po czterech porażkach z rzędu, sięgnął wreszcie po komplet punktów. Noteć Czarnków i Unia Swarzędz również wygrały swoje spotkania. Na uwagę zasługuje fakt, że beniaminek przegrał spotkanie w rundzie jesiennej z Cartusią 0:4, a teraz pokonali niebiesko-biało-czarnych 4:0. Z kolei w derbach Wielkopolski padł remis - Polonia Środa Wielkopolska zremisowała z Pogonią Nowe Skalmierzyce 1:1.

Mateusz Wzięch bryluje na trzecioligowych boiskach

W ramach 28. kolejki trzeciej ligi, Sokół Kleczew podejmował Unię Solec Kujawski. Było to pierwsze spotkanie nowego trenera Sokoła - Tomasza Pozorskiego. Gospodarze nie byli faworytem w tym starciu - drużyna nie odniosła zwycięstwa od siedmiu spotkań.

Mimo to mecz od samego początku był pod dyktando podopiecznych trenera Tomasza Pozorskiego. W 17. minucie arbiter Wojciech Płókarz podyktował dla gospodarzy rzut karny po faulu na Przemysławie Kicie. Jedenastkę pewnie wykonał Mateusz Wzięch. Po szybko strzelonym golu Sokół nie poszedł jednak za ciosem i spoczął na laurach. Goście zaczęli grać coraz śmielej i efektem były dwie bramki, które zdobyli do przerwy.

Po zmianie stron, zarysowała nam się przewaga Sokoła Kleczew. W 56. minucie Mateusz Wzięch wpisał się na listę strzelców po raz drugi. Młody pomocnik wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego, autorstwa Jakuba Wajmana i silnym strzałem głową pokonał golkipera Unii.

Po wyrównującym trafieniu gra się wyrównała i obie ekipy dochodziły do sytuacji bramkowych. W 76. minucie Wzięch w swoim stylu zdecydował się na uderzenie z dystansu i zaskoczył nim Sebastiana Szabłowskiego. Tym samym skompletował hat-trick i zdobył 18. bramkę w tym sezonie.

W spotkaniu nie padło więcej goli i Sokół wygrał spotkanie, po czterech porażkach z rzędu.

Lech Poznań przegrał z Ruchem Chorzów 1:2. Po prostu brak słów. Zobacz oceny piłkarzy Kolejorza --->

Lech Poznań wypisał się z walki o mistrzostwo Polski. Przegr...