Inter Mediolan

2

AS Roma

1

• Koniec spotkania! Wprowadzony na boisko w ostatnich minutach spotkania Podolski świetnym podaniem otworzył drogę do strzelenia bramki Icardiemu, który z kolei zapewnił podopiecznym Roberto Manciniego komplet punktów.Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na nasze kolejne relacje!

• Handanović nie chciał stworzyć okazji do strzelenia bramki w ostatnich sekundach spotkania, przez co on również otrzymał karę w postaci żółtej kartki od Daniele Orsato za celowe opóźnianie gry.

• Ponownie żółtą kartką zostaje ukarany zawodnik Romy, a jest nim Radja Nainggolan.

• Prowadzący spotkanie Daniele Orsato dolicza 4 minuty.

• Kolejny żółty kartonik. Tym razem ujrzał go bramkarz Romy, Morgan de Sanctis.

• 2:1 dla Interu! Świetne podanie Lukasa Podolskiego, który chwilę wcześniej zameldował się na boisku, wykorzystał z zimną krwią Icardi. Mimo obrońcy na plecach znalazł miejsce by się obrócić i niezwykle precyzyjnym strzałem pokonał De Sanctisa.

• Daniele Orsato pokazuje żółtą kartkę De Rossiemu.

• Chwilę po tym, jak De Rossi ujrzał żółtą kartkę, Rudii Garcia zdecydował się go zdjąć z boiska. Szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności postanowił dać Seydou Doumbii.

• Przy owacji trybun z murawy schodzi Gnoukouri, którego zastępuje na 5 minut przed końcem regulaminowego czasu gry Lukas Podolski.

• Stuprocentowa sytuacja Icardiego! Argentyńczyk minąwszy dwóch obrońców mógł wysunąć Inter na prowadzenie, lecz uderzył fatalnie w tej sytuacji.

• Koronkowa akcja Romy, zakończona strzałem Seydou Keity sprzed szesnastki. Zasłonięty Handanović, choć na raty, to ostatecznie broni to uderzenie.

• ... a drużynę Interu opuszcza Fredy Guarin. W jego miejsce Xherdan Shaqiri.

• Mamy dwie zmiany na boisku. Szeregi gości opuszcza Miralem Pjanić, którego zastępuje Juan Iturbe...

• Obraz gry zdecydowanie uległ pogorszeniu. Piłkarze obu zespołów co chwilę oglądają żółte kartoniki. Tym razem ukarany został Gnoukouri.

• Żółtą kartką ukarany zostaje Andrea Ranocchia.

• Zmiana w drużynie Interu Mediolan. Za Marcelo Brozovicia wchodzi Mareo Kovacić.

• Bardzo precyzyjny strzał z rzutu wolnego Pjanicia z największym trudem broni Handanović.

• Za niesportowe zachowanie żółtą kartką zostaje ukarany Juan Jesus.

• Kontrowersyjna decyzja głównego arbitra. Daniele Orsato nie odgwizdał faulu na Palacio, który znajdował się na pograniczu pola karnego.

• Roma wraca do gry! Świetne podanie Pjanicia w prawy sektor pola karnego Interu bez mrugnięcia okiem wykorzystał Radja Nainggolan. Potężnym strzałem nie pozostawił Handanoviciowi nawet najmniejszych szans na obronę. 1:1!

• Szybkie wyjście z bramki De Sanctisa przerwało okazję do zdobycia gola piłkarzom Interu.

• Przez kwadrans od wznowienia gry podopieczni Rudiego Garcii nie potrafią zmienić rezultatu, mimo że atakują bramkę rywali coraz groźniej.

• Za faul na Holebasie żółtą kartą zostaje ukarany Marcelo Brozović.

• Kapitan Romy kończy występ w tym spotkaniu. Na jego miejsce wchodzi Seydou Keita.

• Szansę na podwyższenie wyniku miał Icardi, lecz jego błąd w przyjęciu zatrzymał groźnie zapowiadającą się akcję.

• Prezent w postaci rzutu wolnego na wysokości pola karnego otrzymali Rzymianie, ale piłka zagrana przez Alessandro Florenziego nie znajduje adresata.

• Gwizdek głównego arbitra daje sygnał piłkarzom AS Romy do rozpoczęcia drugiej połowy.

• Piłkarze obu drużyn powracają na boisko, Daniele Orsati lada chwila rozpocznie drugą część spotkania.

• Oba zespoły udają się na przerwę do szatni. Zawodnicy Romy zdecydowanie zawodzą w tym spotkaniu, mają problemy ze stworzeniem akcji, która mogłaby zagrozić bramce Hardanovicia. Trzeba jednak przyznać, że piłkarze Interu wcale nie ułatwiają im zadania, Bardzo dobrze się bronią i cierpliwie wyczekują błędu rywala, który mogliby wykorzystać.

• O 60 sekund Daniele Orsato przedłużył pierwszą połowę spotkania.

• Bliski ponownego wpisania się na listę strzelców był Hernanes. Piłka po jego dośrodkowaniu przez przypadek odbiła się od jednego z obrońców Romy, lecz przytomnie w tej sytuacji zachował się De Sanctis.

• Groźnie zapowiadającą się akcję Palacio na lewej flance zmuszony był przerwać arbiter liniowy, bowiem Argentyńczyk był na pozycji spalonej.

• Dość nietypowa sytuacja - prowadzący spotkanie Daniel Orsata musiał podejść w okolice ławki trenerskiej Interu Mediolan, aby uspokoić Roberta Manciniego oraz jego asystenta.

• Co za rajd Ibarbo! Kolumbijczyk w indywidualnej akcji wygrał lewym skrzydłem wygrał kilka pojedynków siłowych z piłkarzami gospodarzy, jednak w końcowej fazie za mocno wypuścił sobie piłkę. Od bramki Samir Handanović.

• Roma zaczyna się budzić. Tym razem dwójkową akcję przeprowadził Pjanić do spółki z Gervinho, jednak świetnie podanie w uliczkę Bośniaka nie mógł wykorzystać Iworyjczyk, który był na pozycji spalonej.

• Coraz śmielej atakuje Inter. Tym razem indywidualną akcję lewym skrzydłem przeprowadził Palacio, jednak w kluczowym momencie zabrakło mu zimnej krwi.

• Żółty kartonik obejrzał również zawodnik Romy, konkretnie Mapou Yanga-Mbiwa.

• Żółta kartką został ukarany Palacio, za faul przy linii bocznej boiska

• Bramka dla Interu! Idealnie dogranie Palacio wykorzystał Hernanes, który obrońcę tuż przed linią pola karnego i potężnym strzałem w stronę dalszego słupka bramki strzeżonej przez Morgana De Sanctisa umieścił futbolówkę w siatce.

• Zupełnie niepilnowanego Jose Holebasa dostrzegł na lewym skrzydle Miralem Pjanić, jednak dośrodkowanie Greka pozostawia wiele do życzenia.

• Piłkarze Romy próbują przebić się przez szczelną linię defensywną Interu, jednak obrona "Nerazzurrich" świetnie się spisuje i skutecznie blokuje ich ataki.

• Przerwa w grze, na murawie leży Mapou Yanga-Mbiwa.

• W pierwszych minutach spotkania lepsze wrażenie sprawiają podopieczni Roberta Manciniego, którzy konstruują bardzo przemyślane akcje.

• Świetnie zapowiadający się kontratak Romy zatrzymał tuż przed szesnastką Nemanja Vidić.

• Inter groźnie od pierwszych minut. Strzał Marcelo Brozovica sprzed pola karnego jednak ponad bramką.

• Pierwszy gwizdek Daniele Orsato w tym spotkaniu, od środka rozpoczynają zawodnicy Interu Mediolan.

• Zawodnicy już się przywitali, jeszcze zdjęcie dla mediów i można zaczynać!

• Rzeczywiście, spoglądając w tabele "Nerazzuri" stracili już wszelkie szanse na grę w europejskich pucharach - obecnie okupują 10. lokatę, mając na swoim koncie 42 punkty. AS Roma z kolei znajduję się na 3. pozycji, jednak ma tyle samo punktów - 58 - co ich sąsiad, Lazio Rzym, plasujący się oczko wyżej.

• Na przedmeczowej konferencji prasowej trener Interu Mediolan nie krył respektu, z jakim podchodzi do dzisiejszego rywala.

To będzie ciężki mecz, gdyż Roma walczy o czołowe miejsca w tabeli. Od wielu lat pojedynki z nimi są niezwykle trudne.
  • Roberto Mancini z kolei zdecydował się na ławce posadzić Juana Carrizo, Felipe, Davide Santona, Federico Dimarco, Yutu Nagatomo, Andre Palazziego, Mateo Kovacica, Joela Obiego, Xherdana Shaqiriego, Lukasa Podolskiego, Federico Bonazzoliego oraz Georga Puscas

• Pozostałymi rezerwowymi na ławce AS Romy są: Ashley Cole, Juan Iturbe, Adem Ljajic, Seydou Keita, Leonadro Paredes, Nicolas Spolli, Wasilis Torosidis, Federico Balzaretti, Salih Uçan, Daniele Verde, Seydou Doumbi

• W ekipie gości na ławce rezerwowych zasiądzie Łukasz Skoropuski, który nie może znaleźć uznania w oczach Rudi Garcii.

• Zapraszamy na relację na żywo z meczu 32. kolejki Serie A, w którym Inter Mediolan podejmie przed własną publicznością AS Romę.