Inter Mediolan odzyskał pierwsze miejsce w tabeli Serie A. Porażka Milanu z Atalantą Bergamo z przyszłym rywalem Rakowa Częstochowa

OPRAC.:
Jacek Czaplewski
Inter Mediolan - Udinese Calcio 4:0
Inter Mediolan - Udinese Calcio 4:0 PAP/EPA
Liga włoska. Inter Mediolan błyskawicznie wrócił na szczyt tabeli. Główny faworyt do mistrzostwa ograł na San Siro Udinese, wygrywając 4:0. Z kolei Atalanta Bergamo, czwartkowy rywal Rakowa Częstochowa w Lidze Euripy, po zaciętym meczu pokonała u siebie AC Milan 3:2.

Serie A. Inter Mediolan - Udinese 4:0

Inter pod koniec pierwszej połowy strzelił trzy gole w ciągu siedmiu minut.

Najpierw Lautaro Martinez przewrócił się w polu karnym po starciu z obrońcą, a początkowo sędzia puścił grę, ale po analizie VAR uznał, że był faul i podyktował rzut karny, który został wykorzystany przez Hakana Calhanoglu. Później turecki pomocnik asystował przy bramce Federico Dimarco. Tuż przed przerwą na 3:0 podwyższył Francuz Marcus Thuram.

W drugiej połowie Martinez uderzył zza pola karnego i zrobiło się 4:0. Argentyński napastnik z 14 trafieniami jest liderem klasyfikacji strzelców Serie A.

Juventus Turyn Wojciecha Szczęsnego i Arkadiusza Milika po piątkowym zwycięstwie 1:0 nad Napoli Piotra Zielińskiego ma 36 pkt i przez jeden dzień prowadził w Serie A. Jednak Inter po pokonaniu Udinese ma 38 pkt i znów jest liderem.

Serie A. Atalanta Bergamo - AC Milan 3:2

Piłkarze Atalanty, którzy w najbliższy czwartek zmierzą się w Sosnowcu z Rakowem Częstochowa w Lidze Europy, pokonali AC Milan 3:2.

Ademola Lookman zdobył dwie bramki, lecz "Rossoneri" odpowiedzieli golami Oliviera Giroud i Luki Jovica. W doliczonym do drugiej połowy czasie obrońca gości Davide Calabria otrzymał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, to świetnym podaniem asystował Rosjanin Aleksiej Miranczuk, a kolumbijski napastnik Atalanty Luis Muriel wykończył akcję zachwycającym golem pietą.

Atalanta po serii czterech spotkań bez wygranej w Serie sięgnęła po komplet punktów i z dorobkiem 23 jest siódma w tabeli. Milan ma sześć więcej i plasuje się na trzeciej pozycji. PAP