Wojciech Konończuk
od 16 lat
Wissa Szczuczyn potwierdziła znakomitą formę na starcie sezonu IV ligi, wygrywając efektownie na wyjeździe z Turem Bielsk Podlaski 3:1. Komplet punktów mają też liderujące Wigry Suwałki, które jako jedyne nie straciły dotąd gola, a także KS Wasilków i Ruch Wysokie Mazowieckie. Po pierwsze w sezonie zwycięstwo sięgnął MOSP Białystok, pokonując u siebie KS Michałowo 3:1.

Mecz w Bielsku Podlaskim zaczął się od sprawdzania obramowania bramek. Najpierw Patryk Szymański z Wissy trafił piłką w słupek, a w odpowiedzi Jacek Dzienis z Tura - w poprzeczkę. Mecz był szybki, obie ekipy atakowały, ale w końcu bielszczanie zaczęli popełniać fatalne błędy w obronie, a goście ze Szczuczyna w ciągu pięciu minut wykorzystali to. Wynik otworzył Szymański, zaraz po nim z rzutu karnego trafił Marcin Świderski, a na 3:0 dla gości podwyższył z rzutu wolnego Mateusz Jastrzębski.

- Zamiast w grudniu, zrobiliśmy Gwiazdkę już w sierpniu, bo wszystkie bramki to prezenty dla rywali. Pierwsze to czyste kuriozum po sekwencji koszmarnych błędów, druga po niepotrzebnym fauli w niegroźnej sytuacji w polu karnym, a trzecia padła, bo rozszczelnił się nasz mur przy wolnym - ocenia trener Tura Dariusz Szklarzewski. - Cieszy za to fakt, że przegrywając do przerwy 0:3 zespół podniósł głowę, co nie jest łatwe, rozegrał dobrą drugą połowę i strzelił honorowego gola - dodaje.

IV liga. Szybkie akcje MOSP-u zaskoczyły rywali

Podobnie jak Wissa w Bielsku Podlaskim, MOSP Białystok losy spotkania z Michałowem rozstrzygnął w ciągu pięciu minut. Na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Filip Woroszyło, wkrótce potem golkipera gości pokonali także Jakub Wołosik oraz Kacper Rutkowski i do przerwy ekipa ze stolicy regionu prowadziła 3:0. Po zmianie stron gości stać było jedynie na honorowe trafienie, autorstwa Mateusza Sawickiego.

- Wcale nie było tak łatwo, jak wskazuje wynik. Początek należał do Michałowa, ale potem nastąpił dobry okres w naszej grze. Przeprowadzaliśmy szybkie, kilkupodaniowe akcje, czym zaskoczyliśmy przeciwników i strzeliliśmy trzy gole. Po zmianie stron goście zagrażali nam głównie po stałych fragmentach gry, bo naszej młodej drużynie brakuje fizyczności i po jednym z nich straciliśmy bramkę. Generalnie jednak wygraliśmy według mnie zasłużenie - podsumowuje szkoleniowiec białostoczan Piotr Szydłowski.

IV liga. Wysokie wygrane Wigier, Wasilkowa i Ruchu

Wigry w starciu z Orlętami Czyżew kontrolowały spotkanie i wypunktowały beniaminka 4:0. Na uwagę zasługuje ładny gol z rzutu wolnego Radosława Gulbierza, który do trafienia dorzucił asystę przy bramce Krzysztofa Cudowskiego. Cieniem na kolejnym zwycięstwie bez straty gole są dla trenera suwalczan Pawła Cimochowskiego kontuzje Jakuba Płoszkiewicza i Filip Kozłowskiego.

Ruch wygrał w Krypnie 3:0, a największy wkład w zwycięstwo miał grający trener ekipy z Wysokiego Mazowieckiego Kamil Jackiewicza, który zdobył dwie bramki. 3:0 wygrał też KS Wasilków - na wyjeździe z Promieniem Mońki. Pod wodzą nowego trenera Wojciecha Sokoła bardzo dobrze sezon otworzyła Sparta 1951 Szepietowo, która po zwycięstwie 1:0 w Grabówce (gol Jana Kacprowskiego) ma w dorobku dwie wygrane i remis.

WYNIKI 3. KOLEJKI

• MOSP Białystok - KS Michałowo 3:1 (3:0). Bramki: 1:0 - Woroszyło (27), 2:0 - Wołosik (30), 3:0 - Rutkowski (31), 3:1 - Sawicki (52).
  • Tur Bielsk Podlaski - Wissa Szczuczyn 1:3 (0:3). Bramki: 0:1 - Szymański (35), 0:2 - Świderski (37-karny), 0:3 - Jastrzębski (40), 1:3 - Siemieniuk (60).
  • Orlęta Czyżew - Wigry Suwałki 0:4 (0:1). Bramki: 0:1 - Fiedorowicz (21), 0:2 - Zalewski (53), 0:3 - Gulbierz (68), 0:4 - Cudowski (83).
  • Krypnianka Krypno - Ruch Wysokie Mazowieckie 0:3 (0:2). Bramki: 0:1 - Pasko (10), 0:2 - Jackiewicz (12), 0:3 - Jackiewicz (90).
  • Warmia Grajewo - Czarni Czarna Białostocka 6:0 (2:0). Bramki: 1:0 - D. Kalinowski (5), 2:0 - Śliwowski (22), 3:0 - Skalski (67), 4:0 - Śliwowski (72), 5:0 - R. Kalinowski (74), 6:0 - Polak (85).
  • KS Grabówka - Sparta 1951 Szepietowo 0:1 (0:0). Bramka: 0:1 - Kacprowski (56).
  • Promień Mońki - KS Wasilków 0:3 (0:0). Bramki: 0:1 - Pawłowski (60, 0:2 - Fronc (68), 0:3 - Dudziński (85).
  • Hetman Skłodowscy Tykocin - Cresovia Siemiatycze 0:2 (0:0). Bramki: 0:1 - Barwiejuk (60), 0:2 - Konachowicz (86).
  • KS Śniadowo - Dąb Dąbrowa Białostocka 2:1 (0:0). Bramki: 1;0 - Dzwonkowski (46), 2:0 - Dzwonkowski (52), 2:1 - Chim (58).