Mariusz Klimaszewski
Wigry Suwałki (na biało) pokonały Ruch Wysokie Mazowieckie 4:1
Wigry Suwałki (na biało) pokonały Ruch Wysokie Mazowieckie 4:1 Anna Gryza-Aneszko
W spotkaniu na szczycie tabeli IV ligi podlaskiej Wigry Suwałki pokonały na własnym stadionie Ruch Wysokie Mazowieckie 4:1. Lider KS Wasilków gromi MOSP Białystok 7:1.

W najciekawszym spotkaniu 12. kolejki IV ligi podlaskiej Wigry Suwałki pokonały na własnym stadionie Ruch Wysokie Mazowieckie 4:1. Dwie bramki zdobył Maciej Makuszewski i po trafieniu zaliczyli Kamil Zalewski oraz Krzysztof Cudowski. Dla Ruchu honorowy gol strzelił Damian Decewicz.

Wigry objęły prowadzenie dwie minuty przed przerwą. Po akcji Bartosza Gużewskiego z Kamilem Zalewskim na czystej pozycji znalazł się Maciej Makuszewski, któremu nie pozostało nic innego jak tylko skierować piłkę do pustej bramki. W 62 minucie Krzysztof Cudowski popisał się wspaniałym uderzeniem zza pola karnego i było 2:0. Po zamieszaniu w polu karnym Ruch zdobył kontaktowego gola, ale na 3:1, także kapitalnym strzałem, popisał się Maciej Makuszewski. W 88 minucie Kamil Zalewski ustalił wynik spotkania.

– W każdym meczu, obojętnie kto jest przeciwnikiem, można zdobyć trzy punkty. Musimy ciężko pracować, każdego rywala traktować z pokorą i krok po kroku zbliżać się do celu, jakim jest awans - mówi trener Wigier Suwałki Paweł Cimochowski.

Lider IV ligi KS Wasilków rozbił na wyjeździe MOSP Białystok 7:1, a cztery bramki w tym meczu zdobył Jan Pawłowski.

Wyniki 12. kolejki:

Hetman Tykocin - Warmia Grajewo 2:4 (0:3)
Bramki: 0:1 Kalinowski 6, 0:2 Kalinowski 15, 0:3 Mazurek 22 z karnego, 0:4 Michał Kosikowski 48, 1:4 Igor Michajłow 80 z karnego, 2:4 Dymek 89.

Orlęta Czyżew - KS Śniadowo 2:1 (2:0).
Bramki: 1:0 Jaźwiński 17, 2:0 Grabarz 28, 2:1 Staszczuk 57.

Sparta 1951 Szepietowo - Dąb Dąbrowa Białostocka 3:0 (2:0).
Bramki: 1:0 Jamiołkowski 24, 2:0 Kacprowski 40, 3:0 Wyszomierski 79.

KS Michałowo - Cresovia Siemiatycze 4:3.
Bramki: dla Michałowa: Grabowski, Szadłowski, Małyszko, Trzciński.

Czarni Czarna Białostocka - Wissa Szczuczyn 2:2 (1:1).
Bramki: 1:0 Makal 23, 1:1 Świderski 35, 2:1 Żuberek 71, 2:2 Świderski 89.

MOSP Białystok - KS Wasilków 1:7 (1:7).
Bramki: 1:0 Gęgotek 14, 1:1 Pawłowski 17, 1:2 Pawłowski 20, 1:3 Toczydłowski 31, 1:4 Dudziński 37, 1:5 Toczydłowski 40, 1:6 Pawłowski 42, 1:7 Pawłowski 45.

KS Grabówka - Promień Mońki 1:2 (0:0).
Bramki: 0:1 Odyjewski 47, Purta 60, 1:2 Popowski 88.

Tur Bielsk Podlaski - Krypaninka Krypno 0:0.

Wigry Suwałki - Ruch Wysokie Mazowieckie 4:1 (1:0).
Bramki: 1:0 Makuszewski 45, 2:0 Cudowski 62, 2:1 Decewicz 72, 3:1 Makuszewski 78, 4:1 Zalewski 88.