Jagiellonia Białystok 1 - 3 Górnik Łęczna

• Koniec meczu! Jagiellonia - Górnik Łęczna 1:3!

• Drągowski łapie teraz piłkę po uderzeniu z dystansu Mraza.

• Po płaskim dośrodkowaniu w pole karne źle zachował się Pawlik, a z tego prezentu skorzystał Szałachowski, który z kilku metrów pokonał Drągowskiego!

• GOL! Szałachowski!

• Piątkowski! Po świetnym podaniu prostopadłym Tymińskiego Piątkowski w bardzo dobrej sytuacji huknął na bramkę Rodicia, ale ten nie dał się zaskoczyć!

• Jeszcze Kalinowski zmienia Bożoka.

• Nikitović za Bielaka.

• Z rzutu rożnego dla Górnika Mraz dośrodkował piłkę w pole karne, gdzie dobrą interwencją popisał się Wasiluk. Z rzutu rożnego Górnicy nie stworzyli zagrożenia pod bramką Drągowskiego.

• Po rzucie rożnym dla Jagiellonii piłka ugrzęzła w polu karnym Górnika, a w tym zamieszaniu najprzytomniej zachował się Wasiluk, który z kilku metrów zaskoczył Rodicia!

• GOL! Marek Wasiluk!

• Odbite uderzenie z dystansu Pawlika wychodzi na rzut rożny.

• Mystkowski zmienił Kądziora.

• Łukasz Tymiński huknął z wolnego wprost w jednego z graczy gości. Po chwili piłka wybita, bo potrzebował on pomocy lekarzy.

• Po rzucie rożnym dla gości piłka zrobiła mały 'bilard' w polu karnym Jagiellonii, ale wszystko zakończyło się szczęśliwie dla podopiecznych Probierza.

• Piątkowski! Po podaniu Świderskiego z lewego skrzydła nie potrafił czysto uderzyć z kilku metrów, a następnie nie trafił w piłkę po akcji Pawłowskiego przy linii końcowej.

• Kolejna zamiana w Górniku. Bajić za Nowaka.

• Monteiro zdobył rzut rożny dla łęcznian.

• Po rzucie rożnym dla Jagiellonii Rodić minął się z piłką, ale bez konsekwencji.

• Rodić ratuje Górnika! Dośrodkowanie lewą nogą Piątkowskiego zmierzało do bramki gości, ale idealna interwencja byłego bramkarza Zagłębia zapobiegła utracie gola!

• Szałachowski zmienia w zespole beniaminka Buzałę.

• Pawlik za Maderę

• Zmiana za zmianą w Jagiellonii. Drągowski za Barana.

• Sprytne rozegranie rzutu rożnego przez Górników, ale strzał Nowaka z 20 metrów był w środek bramki i Baran pewnie złapał piłkę.

• Ostra centra Nowaka z lewego skrzydła i Madera musiał się ratować wybiciem na korner.

• Bardzo dobre zagranie Mraza w pole karne do wbiegającego Bonina i Wasiluk z trudem wybija piłkę na rzut rożny.

• Kontra Górnika, po której Jasiński zdołał zablokować dośrodkowującego z prawej strony Bonina.

• Nowak z dystansu uderza ponad bramką Jagiellonii.

• Ładna kontra Jagiellonii! Dzalamidze na lewo do rozpędzonego Kądziora, a ten w pole karne, gdzie przed bramką Rodicia Tuszyńskiego świetnie zablokował Mraz!

• Dośrodkowanie Dzalamidze pada jednak łupem Rodicia.

• Jeszcze jeden rzut rożny dla Jagiellonii, która odważniej zaatakowała po przerwie.

• Ważna interwencja Rodicia! Golkiper Górnika wyszedł z bramki i 'zdjął' piłkę z głowy ustawionych przed bramką Madery i Wasiluka!

• Korner po drugiej stronie boiska po akcji Dzalamidze.

• Leimonas i Modelski wyjaśnili sytuację po kornerze, ale Tuszyński zmarnował okazję do kontry.

• Piłka bezkarnie przeszyła całe pole karne Jagiellonii, aż dopadł do niej Grzegorz Bonin! Jego uderzenie zostało jednak zablokowane i tylko rzut rożny dla gości.

• Kontra Górnika Łęczna i rzut rożny po interwencji Modelskiego, który zatrzymał Pawła Buzałę.

• Teraz z kolei Pawłowski nie sięgnął piłki po wrzutce z lewego skrzydła Dzalamidze.

• Filip Modelski wywalczył korner dla gospodarzy, ale po centrze Damiana Kądziora piłkę łapie Rodić.

• Dobre dośrodkowanie Jasińskiego z lewej strony boiska, ale zarówno Tuszyński, jak i Pawłowski zostali wyblokowani przez rywali.

• Wznawiamy grę!

• W Górniku Nermin zmienia Pruchnika.

• ... oraz Marek Wasiluk za Martina Barana.

• Będą dwie zmiany w Jagiellonii. Jan Pawłowski za Patryka Malinowskiego...

• Do przerwy Górnik prowadzi z Jagiellonią 2:0 i jest to prowadzenie absolutnie zasłużone. Gra podopiecznych Michała Probierza wygląda do tej pory bardzo kiepsko w przeciwieństwie do nieźle wyglądajacych fizycznie łęcznian.

• Koniec pierwszej połowy.

• Malinowski bardzo niecelnie uderza głową po dośrodkowaniu Dzalamidze.

• Kolejny świetny kontratak Górnika! Po stracie Tuszyńskiego popędzili łęcznianie na bramkę Barana, ale ten doskonale obronił uderzenie zza pola karnego Bonina!

• Uderzenie z dystansu Leimonasa poszybowało ponad poprzeczką bramki Rodicia.

• Baran łapie piłkę po dośrodkowaniu Pruchnika.

• Znowu zgubili obronę Jagi Górnicy! Po centrze z lewej strony boiska do dobrej sytuacji strzeleckiej doszedł Bonin, ale zdołał go jeszcze zablokować Jasiński! Tylko rzut rożny.

• Niewiele zabrakło do bramki dla Jagiellonii! Dośrodkowanie Dzalamidze z rzutu wolnego w pole karne, gdzie nie trafił w piłkę Madera i ta minęła o centymetry bramkę Rodicia!

• Kolejna akcja łęcznian, jednak płaskie dośrodkowanie Mraza trafiło do Krzysztofa Barana.

• Po długiej piłce zagranej w swoim kierunku Buzała doskonale poradził sobie z Martinem Baranem i mocnym strzałem pokonał Krzysztofa Barana!

• 0:2! Buzała!

• Znowu przed szansą stanął Bożok, który jednak po płaskiej centrze Bonina uderzył ponad bramką Barana!

• Po składnej akcji gospodarzy Kądzior zdecydował się niespodziewanie na uderzenie przewrotką, ale strzelił zbyt lekko, by pokonać Rodicia.

• Bozić zdołał wybić piłkę głową po centrze Jasińskiego.

• Bardzo słabe dośrodkowanie Damiana Kądziora. Piłka poza placem gry.

• Tuszyński w walce z dwoma rywalami zdołał wywalczyć rzut rożny.

• Kontra Górnika, który wyszedł z akcją '3 na 3', Buzała zagrał idealnie w tempo do rozpędzonego Bożoka, a ten w sytuacji sam na sam podcinką pokonał Barana! 0:1!

• GOL! Miroslav Bożok!

• Akcja Górnika zakończona niecelnym uderzeniem z dystansu Radosława Pruchnika.

• Kądzior z rzutu wolnego dośrodkował teraz piłkę wprost w ręce Rodicia.

• Kwadrans za nami. Nie jest to wielkie widowisko.

• Próba kontrataku Jagiellonii, ale prostopadłe podanie w kierunku Tuszyńskiego nie dotarło do napastnika Jagi.

• W polu karnym Jagiellonii padł lekko odpychany przez Maderę Buzała, ale zdążył się jeszcze podnieść i spróbować strzał z ostrego kąta, który wyraźnie minął bramkę Barana.

• Prosta strata łęcznian pod własna szesnastką, jednak nie popisał się również Dzalamidze, który nie potrafił celnie dograć do Modelskiego.

• Długa piłka w pole karne przyjezdnych, ale tam Jasińskiego spokojnie uprzedził Rodić.

• Świetna szansa dla Górnika! Dośrodkowanie Bożoka w pole karne, gdzie swojego rywala zgubił Bozić, ale głową posłał piłkę minimalnie obok bramki!

• Faul taktyczny Grzyba na rozpędzonym Bożoku. Rzut wolny, ale do bramki Barana 35 metrów.

• Bardzo ostre wejście na nogi Malinowskiego, ale sędzia o dziwo nie odgwizdał nawet faulu.

• Mraz wygrał pojedynek biegowy z Modelskim i zdołał dośrodkować w pole karne, gdzie dobrze interweniował Madera.

• Niebezpieczne zagranie Malinowskiego w środku pola. Rzut wolny dla gości.

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy. Przy piłce gospodarze.

• Piłkarze wychodzą na boisko. Kapitanami obu drużyn są Tomasz Nowak (Górnik) oraz Rafał Grzyb (Jaga).

• W Jagiellonii brakuje dzisiaj Macieja Gajosa, Daniego Quintany oraz Michała Pazdana. W Górniku jedynym nieobecnym jest Maciej Szmatiuk.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn. A oto ławki rezerwowych:

• Jagiellonia: Drągowski, Waszkiewicz, Pawlik, Wasiluk, Straus, Pawłowski, Tymiński, Romanczuk, Świderski, Mystkowski, Piątkowski.
    • Górnik: Socha, Prusak, Sasin, Nikitović, Szałachowski, Kalinowski, Burzyński, Bajić, Monteiro, Zawistowski, Nermin.
  • Dzisiejszy mecz jest podsumowaniem zakończonej przed chwilą prezentacji Jagiellonii, a także ostatnim sprawdzianem dla obu zespołów przed rozpoczęciem nowego sezonu Ekstraklasy. Już za tydzień Jagiellonia zmierzy się u siebie z Lechią, a Górnik podejmie Wisłę Kraków.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu sparingowego Jagiellonii Białystok z Górnikiem Łęczna.