Zaloguj się

Jagiellonia Białystok Herb klubu Jagiellonia Białystok Górnik Zabrze Herb klubu Górnik Zabrze 0:1

• 0:0 45′

25.10.2013, godz. 20:30

Gole

• 66′ Mateusz Zachara

• 18′ Nika Dzalamidze
  • 24′ Nika Dzalamidze
  • 95′ Alexis Norambuena
  • 32′ Antoni Łukasiewicz
  • 40′ Rafał Kosznik
  • 95′ Prejuce Nakoulma

Adam Nawałka

• 68′ Dawid Plizga Paweł Drażba
  • 71′ Dani Quintana Bekim Balaj
  • 81′ Adam Dźwigała Maciej Gajos
  • 46′ Antoni Łukasiewicz Seweryn Gancarczyk
  • 88′ Krzysztof Mączyński Wojciech Łuczak

Sędzia: Paweł Pskit (Łódź)

Widzów: 4357

Stadion: Miejski, Białystok

22:28 Zwykły wpis
22:27 Zwykły wpis

Potworne gwizdy żegnają piłkarzy Górnika, a sędziów okrzyki 'Złodzieje!, Złodzieje!'. Piłkarze Jagiellonii słyszą "Dzięki za walkę", bo wiele w tym meczu się zdarzyło niedobrego dla białostoczan, a i tak walczyli oni do końca o remis z rozczarowująco słabym Górnikiem. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

95′ Żółta kartka

Żółta kartka jeszcze dla Norambueny.

97′ Zakończenie meczu

Koniec! Górnik wygrywa 1:0, a na boisku trwa wielka przepychanka zainicjowana przez Quintanę!!!

95′ Czerwona kartka

Czerwona kartka dla Nakoulmy za uderzenie Norambueny! Zagotował się gracz Górnika i gigantyczna przepychanka!

94′ Ważne zdarzenie

Baran kapitalnie broni jeszcze strzał głową Łuczaka po dośrodkowaniu Olkowskiego! Mogło być 0:2!

93′ Zwykły wpis

Madej szarżował lewym skrzydłem i w polu karnym oddał bardzo niecelny strzał. Trzeba mu jednak przyznać, że zarobił cenne sekundy.

91′ Zwykły wpis

Zbyt czytelny strzał Piątkowskiego i Steinbors dobrze łapie piłkę. Wkraczamy w ostatnie sekundy pojedynku. Doliczone 4 minuty.

90′ Zwykły wpis

Gajos zablokowany przed polem karnym Górnika.

88′ Zmiana zawodnika

Łuczak za kontuzjowanego Mączyńskiego.

87′ Zwykły wpis

Wracający Kosznik w ostatniej chwili zatrzymuje wychodzącego na czystą pozucję Drażbę, a uderzenie Gajosa ląduje gdzieś na budowie białostockiego stadionu.

86′ Zwykły wpis

Przerwa w grze, bo jakiejś kontuzji nabawił się Mączyński, który opuszcza boisko z pomocą fizjoterapeutów.

85′ Zwykły wpis

Wrzutka Waszkiewicza w pole karne i pusty przelot Piątkowskiego. Zero zagrożenia dla bramki zabrzan. Pięć minut do końca.

83′ Ważne zdarzenie

Dośrodkowanie Norambueny wpada do siatki, ale sędzia dopatrzył się ponownie spalonego, tym razem Pazdana, który atakował bramkarza Górnika.

81′ Zmiana zawodnika

Ostatnia zmiana w Jagiellonii. W miejsce Dźwigały wchodzi Gajos.

81′ Zwykły wpis

Zbyt szybko traci piłkę Jagiellonia, żeby stworzyć tu jeszcze zagrożenie dla bramki gości, choć wynik wciąż na styku.

80′ Zdjęcie

Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze

77′ Zwykły wpis

Ładna indywidualna akcja Drażby, który minął dwóch rywali i posłał strzał, który jednak nie mógł zaskoczyć Steinborsa.

74′ Zmiana zawodnika

Iwan za Pandzę, a parę stoperów Górnika tworzą teraz Gancarczyk i Mączyński.

73′ Zwykły wpis

Górnik kontroluje boiskowe poczynania. Można się zastanawiać, czy zdjęcie z boiska Quintany i Plizgi nie jest spowodowane chęcią oszczędzenia tych zawodników na czwartkowy mecz z Lechem, bo dzisiaj zwyczajnie zbyt wiele czynników przemawia przeciw Jagiellonii.

72′ Ważne zdarzenie

Baran ratuje Jagę w pojedynku z Zacharą po błędzie obrony gospodarzy!

71′ Zmiana zawodnika

Złe dośrodkowanie Hiszpana i druga zmiana w Jagiellonii. Balaj za Quintanę.

69′ Zwykły wpis

Faulowany Dani Quintana w narożniku boiska. Obyło się bez kartki dla Pandzy.

68′ Zmiana zawodnika

Pierwsza zmiana w Jagiellonii. Plizga schodzi z placu gry, a w jego miejsce Paweł Drażba.

67′ Ważne zdarzenie

Goście zdobywają bramkę! Gospodarzom uciekł tym razem Zachara i po dobrym zagraniu z lewego skrzydła nie dał szans mocnym strzałem Baranowi! 0:1!

66′ Gol

GOOOOOOOOOOOOOLLL!!!! Mateusz Zachara!

64′ Zwykły wpis

Jeden z nielicznych kontrataków piłkarzy Stokowca zakończony bardzo złym dośrodkowaniem Popchadze.

63′ Zwykły wpis

Odrobina bilarda po stałym fragmencie gry w polu karnym Jagiellonii, ale obyło się na strachu dla Krzysztofa Barana.

62′ Zwykły wpis

Zachara blokowany w szesnastce Jagiellonii i będzie tylko rzut rożny dla gości.

61′ Zwykły wpis

Nic się nie zmienia. Górnik w ataku pozycyjnym, Jaga czeka na kontry, aczkolwiek okazji ma znacznie mniej niż w pierwszej części gry.

58′ Zwykły wpis

Madej mizernie z dystansu i futbolówka w rękach bramkarza Jagiellonii.

57′ Ważne zdarzenie

Baran!!! Świetny refleks bramkarza Jagiellonii ratuje ten zespół po akcji Nakoulmy zakończonej strzałem z bardzo bliska Zachary!!!

56′ Zwykły wpis

Kąśliwy strzał Plizgi zza szesnastki mija bramkę Steinborsa.

54′ Zwykły wpis

Można się skłonić ku temu, że mogła być to spokojnie jedenastka dla gospodarzy.

53′ Zwykły wpis

Oho! Pada w polu karnym teraz Plizga, który starał się wykorzystać pomyłkę Kosznika. Sędzia każde grać dalej.

51′ Zwykły wpis

Przewrócił się w polu karnym szarżujący Kosznik. Zdaniem sędziego, grę powinien od bramki rozpocząć Baran.

50′ Zdjęcie

50′ Zwykły wpis

"Kim jesteś? Jesteś zwycięzcą" na trybunach w Białymstoku.

47′ Zwykły wpis

Zablokowane dośrodkowanie Olkowskiego. Górnik agresywnie od pierwszej sekundy po wznowieniu gry.

46′ Rozpoczęcie II połowy

Wznawiamy grę! Jak poradzi sobie Jagiellonia grając w dziesiątkę przeciwko wiceliderowi z Zabrza?

46′ Zmiana zawodnika

Czekamy na graczy obu zespołów, ale pewne jest, że na boisku pojawi się Gancarczyk w miejsce Łukasiewicza.

48′ Zwykły wpis

0:0 po dobrym meczu w stolicy Podlasia w tej pierwszej części. Gospodarze, pomimo iż grają w dziesiątkę po nieodpowiedzialnym zachowaniu są co najmniej równorzędnym rywalem dla wicelidera. Ten mecz będzie jeszcze bardzo ciekawy, szczególnie że po wyrzuceniu Gruzina pod presją znalazł się sędzia Pskit, który najpierw nie pokazał co najmniej żółtej kartki Madejowi, by potem bezlitośnie wykartkować bez słowa Dzalamidze.

46′ Zakończenie I połowy

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy w Białymstoku remis bezbramkowy.

44′ Zwykły wpis

Bardzo niecelny strzał Plizgi zza pola karnego.

Po dośrodkowaniu Madeja Popchadze zgrywa piłkę głową do Barana.

43′ Zwykły wpis

Długa piłka od Norambueny do Plizgi, ale temu zabrakło centymetrów.

42′ Zwykły wpis

Groźne dośrodkowanie z prawej strony boiska przeszyło pole bramkowe Jagi bez strzału na bramkę Barana.

40′ Zwykły wpis

Skutecznie piąstkuje Steinbors po centrze Quintany i wyjaśnia sytuację we własnej szesnastce.

40′ Żółta kartka

Kartka dla Kosznika za faul na mijającym go już Plizdze.

38′ Zwykły wpis

Kolejna żółta kartka, tym razem dla Dźwigały. Gospodarze w liczbie kilku tysięcy mają już dość Pawła Pskita. Na pierwszy rzut oka, bez powtórek, jego sędziowanie jest bardzo kontrowersyjne.

36′ Zwykły wpis

Po fatalnym błędzie obrońców gości Quintana nie był w stanie przedrzeć się pod bramkę Steinborsa.

35′ Zwykły wpis

Wszyscy gospodarze w razie potrzeby na własnej połowie. Skuteczne odbiory notuje nawet Piątkowski, który nawet potrafił wyprzedzić Nakoulmę.

34′ Ważne zdarzenie

Znowu genialna piłka Quintany tym razem do Plizgi, ale ten podobnie jak Piątkowski nie był w stanie zabrać się z piłką na bramkę Steinborsa!!! Uderzenie Norambueny z dystansu już było niecelne.

33′ Zwykły wpis

Fatalnie stracili piłkę teraz piłkarze Stokowca, ale Nakoulma na ich szczęście na spalonym.

32′ Zwykły wpis

Zupełnie nieudane dośrodkowanie w szybkim ataku Górnika.

32′ Żółta kartka

Kartka dla Łukasiewicza.

31′ Ważne zdarzenie

Kontra Jagiellonii! Quintana idealnie w tempo do Piątkowskiego, ale ten fatalnie się pogubił sam na sam ze Steinborsem!

30′ Zwykły wpis

Waszkiewicz przytomnie asekurował Ukaha i zatrzymał Zacharę. Cały czas jedna piłka pod polem karnym gospodarzy.

28′ Zwykły wpis

Baran łapie wrzutkę Olkowskiego.

28′ Ważne zdarzenie

Ukah na raty pokonuje Steinborsa po dośrodkowaniu Quintant, ale sędzia dopatrzył się spalonego!

24′ Druga żółta kartka (i czerwona)

Niesamowite!!! Druga żółta kartka dla Dzalamidze i oczywiście czerwona! Paweł Pskit zdecydował się być kluczową postacią w tym meczu.

23′ Zwykły wpis

Nakoulma z powietrza uderza w bliżej nieokreślonym kierunku.

22′ Ważne zdarzenie

Ukah!!! Dzalamidze z narożnika boiska świetnie zacentrował na głowę Nigeryjczyka, ale jego strzał doskonale broni Steinbors!!!

21′ Zwykły wpis

Rzut rożny z drugiej strony po zablokowanej centrze Popchadze.

Pazdan tradycyjnie wyskakuje najwyżej w polu karnym i wyjaśnia niebezpieczeństwo.

19′ Zwykły wpis

Indywidualna akcja Madeja i zablokowany strzał z dystansu. Korner.

18′ Żółta kartka

Akcja za akcję! Szybki atak gospodarzy zakończony złym dośrodkowaniem Piątkowskiego. Za chwilę podobne wejście Dzalamidze do tego w wykonaniu Madeja sprzed chwili, ale gracz Jagi zostaje jednak ukarany pierwszą kartką w tym meczu.

16′ Zwykły wpis

W odpowiedzi goście. Ładna kombinacyjna akcja prawą stroną, wycofanie piłki przed szesnastkę do Mączyńskiego, ale ten strzela bardzo niedokładnie.

Plizga wyprzedził Pandzę i chciał dograć przed bramkę do Piątkowskiego, ale czujny był Steinbors.

14′ Ważne zdarzenie

Quintana dośrodkowuje w pole karne, Plizga zgrywa piłkę do Ukaha, a ten przed samą bramką przegrywa pojedynek ze Steinborsem!!! Pierwsza setka w tym meczu i jak zazwyczaj, po pierwszej setce powinno się wszystko zacząć.

13′ Zwykły wpis

Większa kultura gry w pierwszych minutach po stronie przyjezdnych, ale poza akcją Olkowskiego nie było sytuacji podbramkowych. Piątkowski zdobywa rzut rożny dla gospodarzy.

12′ Zwykły wpis

Pazdan został bardzo brzydko potraktowany przez Madeja i omal nie doszło konfrontacji między oboma zawodnikami. Obyło się bez kartek w tej sytuacji.

10′ Zwykły wpis

Dzalamidze w narożniku pola gry nie potrafił ograć Sobolewskiego. Od bramki Steinbors.

Quintana niecodziennie, bo prawą nogą, niemal idealnie wypuścił Plizgę. Niemal, bo futbolówkę zdołał sięgnąć Łukasiewicz.

9′ Zwykły wpis

Quintana beznadziejnie wykonał rzut wolny, ale gospodarze utrzymują się przy piłce, a cała akcja kończy się niecelną centrą Plizgi.

8′ Zwykły wpis

Kosznik dobrze zagrywał w pole karne rywala, gdzie interweniującego Popchadze faulował Zachara. Piłka dla Jagi.

6′ Ważne zdarzenie

Stremowany Waszkiewicz znowu traci piłkę, dobrze z prawej strony gospodarzom ucieka Olkowski, ale jego groźne zagranie odbija Baran!

5′ Zwykły wpis

Nakoulma śliczną sztuczką techniczną chciał uruchomić Kosznika, ale obrońca gości przegrał pojedynek biegowy z Plizgą.

3′ Zwykły wpis

Fatalnie kontrę Jagiellonii wyprowadził Dzalamidze. Gruzin zmarnował dobrą okazję.

Po błędzie Waszkiewicza goście mogli skontrować, ale Pazdan okazał się szybszy od Nakoulmy.

2′ Zwykły wpis

Ukah pogubił się próbując powstrzymać Nakoulmę, ale na swoje szczęście rywal był na spalonym.

Plizga zatrzymany przed polem karnym rywala.

1′ Rozpoczęcie meczu (oraz I połowy)

Pierwszy gwizdek i jedziemy!!!

20:26 Zwykły wpis

Obie drużyny wychodzą na boisko! Miejmy nadzieję, że będzie to świetne widowisko!

20:23 Zwykły wpis

Dzisiejszy mecz poprowadzi pan Paweł Pskit z Łodzi, a kapitanami obu drużyn będą Michał Pazdan (Jagiellonia) oraz Krzysztof Mączyński (Górnik).

20:18 Zwykły wpis
20:16 Zwykły wpis

Wszyscy piłkarze Jagiellonii wyszli na rozgrzewkę w koszulkach z numerem 16, aby pokazać swoją solidarność z Janem Pawłowskim, który doznał bardzo groźnej kontuzji w meczu pucharowym ze Śląskiem Wrocław.

20:15 Cytat

- Bardzo dziękuję za tak liczne i miłe życzenia i zapraszam wszystkich do klubu na degustację tortu! - to z kolei przedmeczowe słowa trenera gości i przyszłego selekcjonera naszej kadry, Adama Nawałki. Oczywiście nie jest to żadna konferencja prasowa, bo tych szkoleniowiec Górnika bardzo nie lubi, ale spotkanie z okazji jego urodzin, na którym otrzymał on wiele życzeń oraz tort w kształcie herbu Górnika. Nawałka obchodził 56. urodziny. Czy jego podopieczni sprawią mu prezent w Białymstoku?

20:08 Cytat

- Jeśli chodzi o Górnik Zabrze, to jest to zespół, który ostatnio spisuje się bardzo dobrze, jest na fali. Żeby odnieść zwycięstwo nad tą drużyną, musimy zagrać na bardzo dobrym poziomie, bezbłędnie i na to się przygotowujemy. Pokazaliśmy choćby w meczu ze Śląskiem, że mimo ubytków kadrowych możemy zagrać na ‘zero z tyłu’. Zdajemy sobie sprawę, że Górnik będzie wymagającym przeciwnikiem, ale nie przeraża nas to, jesteśmy na to przygotowani. Mamy ten zespół przeanalizowany. Takie mecze przyciągają kibiców, na takich meczach będzie prawdziwy sprawdzian dla nas, jak i zresztą dla Górnika. Pokazaliśmy już w tym sezonie, że Białystok nie jest łatwym terenem i nasza ambicja, jeśli chodzi o wyniki tutaj, jest mocno podrażniona i zrobimy wszystko, żeby trzy punkty zostały w Białymstoku - mówił przed dzisiejszym meczem szkoleniowiec Jagiellonii, Piotr Stokowiec.

20:05 Zwykły wpis

Cóż, koledzy z redakcji dopominają się o napisaniu, że brak Gancarczyka jest niespodzianką w zespole gości. Skoro tak, to niech będzie. Gancarczyk tylko na ławce zabrzan.

20:04 Zwykły wpis

Rezerwowi Górnik: Norbert Witkowski, Seweryn Gancarczyk, Bartosz Iwan, Wojciech Łuczak, Tomasz Wełnicki, Przemysław Oziębała

Rezerwowi Jagiellonia: Bartłomiej Drągowski, Bekim Balaj, Tomasz Bandrowski, Paweł Drażba, Maciej Gajos, Karol Mackiewicz, Tomasz Porębski

20:02 Zwykły wpis

Żeby nie zanudzać, to prezentujemy obok składy obu drużyn. Nie ma niespodzianek. Żadnych.

To będzie mecz dwóch drużyn znajdujących się w górnej części tabeli. Górnik jest wiceliderem z dorobkiem 25 punktów, z kolei Jagiellonia, z 10 punktami mniej, plasuje się na ósmym miejscu.

20:00 Zwykły wpis

Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 13. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Jagiellonia Białystok zagra z Górnikiem Zabrze!

13:45 Zwykły wpis

T-Mobile Ekstraklasa, 13. kolejka, mecz Jagiellonia Białystok – Górnik Zabrze!