Jagiellonia Białystok 0 - 1 Górnik Zabrze

Jagiellonia Białystok

0

Górnik Zabrze

1

• Potworne gwizdy żegnają piłkarzy Górnika, a sędziów okrzyki 'Złodzieje!, Złodzieje!'. Piłkarze Jagiellonii słyszą "Dzięki za walkę", bo wiele w tym meczu się zdarzyło niedobrego dla białostoczan, a i tak walczyli oni do końca o remis z rozczarowująco słabym Górnikiem. To tyle z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Żółta kartka jeszcze dla Norambueny.

• Koniec! Górnik wygrywa 1:0, a na boisku trwa wielka przepychanka zainicjowana przez Quintanę!!!

• Czerwona kartka dla Nakoulmy za uderzenie Norambueny! Zagotował się gracz Górnika i gigantyczna przepychanka!

• Baran kapitalnie broni jeszcze strzał głową Łuczaka po dośrodkowaniu Olkowskiego! Mogło być 0:2!

• Madej szarżował lewym skrzydłem i w polu karnym oddał bardzo niecelny strzał. Trzeba mu jednak przyznać, że zarobił cenne sekundy.

• Zbyt czytelny strzał Piątkowskiego i Steinbors dobrze łapie piłkę. Wkraczamy w ostatnie sekundy pojedynku. Doliczone 4 minuty.

• Gajos zablokowany przed polem karnym Górnika.

• Łuczak za kontuzjowanego Mączyńskiego.

• Wracający Kosznik w ostatniej chwili zatrzymuje wychodzącego na czystą pozucję Drażbę, a uderzenie Gajosa ląduje gdzieś na budowie białostockiego stadionu.

• Przerwa w grze, bo jakiejś kontuzji nabawił się Mączyński, który opuszcza boisko z pomocą fizjoterapeutów.

• Wrzutka Waszkiewicza w pole karne i pusty przelot Piątkowskiego. Zero zagrożenia dla bramki zabrzan. Pięć minut do końca.

• Dośrodkowanie Norambueny wpada do siatki, ale sędzia dopatrzył się ponownie spalonego, tym razem Pazdana, który atakował bramkarza Górnika.

• Ostatnia zmiana w Jagiellonii. W miejsce Dźwigały wchodzi Gajos.

• Zbyt szybko traci piłkę Jagiellonia, żeby stworzyć tu jeszcze zagrożenie dla bramki gości, choć wynik wciąż na styku.

• Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze

• Ładna indywidualna akcja Drażby, który minął dwóch rywali i posłał strzał, który jednak nie mógł zaskoczyć Steinborsa.

• Iwan za Pandzę, a parę stoperów Górnika tworzą teraz Gancarczyk i Mączyński.

• Górnik kontroluje boiskowe poczynania. Można się zastanawiać, czy zdjęcie z boiska Quintany i Plizgi nie jest spowodowane chęcią oszczędzenia tych zawodników na czwartkowy mecz z Lechem, bo dzisiaj zwyczajnie zbyt wiele czynników przemawia przeciw Jagiellonii.

• Baran ratuje Jagę w pojedynku z Zacharą po błędzie obrony gospodarzy!

• Złe dośrodkowanie Hiszpana i druga zmiana w Jagiellonii. Balaj za Quintanę.

• Faulowany Dani Quintana w narożniku boiska. Obyło się bez kartki dla Pandzy.

• Pierwsza zmiana w Jagiellonii. Plizga schodzi z placu gry, a w jego miejsce Paweł Drażba.

• Goście zdobywają bramkę! Gospodarzom uciekł tym razem Zachara i po dobrym zagraniu z lewego skrzydła nie dał szans mocnym strzałem Baranowi! 0:1!

• GOOOOOOOOOOOOOLLL!!!! Mateusz Zachara!

• Jeden z nielicznych kontrataków piłkarzy Stokowca zakończony bardzo złym dośrodkowaniem Popchadze.

• Odrobina bilarda po stałym fragmencie gry w polu karnym Jagiellonii, ale obyło się na strachu dla Krzysztofa Barana.

• Zachara blokowany w szesnastce Jagiellonii i będzie tylko rzut rożny dla gości.

• Nic się nie zmienia. Górnik w ataku pozycyjnym, Jaga czeka na kontry, aczkolwiek okazji ma znacznie mniej niż w pierwszej części gry.

• Madej mizernie z dystansu i futbolówka w rękach bramkarza Jagiellonii.

• Baran!!! Świetny refleks bramkarza Jagiellonii ratuje ten zespół po akcji Nakoulmy zakończonej strzałem z bardzo bliska Zachary!!!

• Kąśliwy strzał Plizgi zza szesnastki mija bramkę Steinborsa.

• Można się skłonić ku temu, że mogła być to spokojnie jedenastka dla gospodarzy.

• Oho! Pada w polu karnym teraz Plizga, który starał się wykorzystać pomyłkę Kosznika. Sędzia każde grać dalej.

• Przewrócił się w polu karnym szarżujący Kosznik. Zdaniem sędziego, grę powinien od bramki rozpocząć Baran.

• "Kim jesteś? Jesteś zwycięzcą" na trybunach w Białymstoku.

• Zablokowane dośrodkowanie Olkowskiego. Górnik agresywnie od pierwszej sekundy po wznowieniu gry.

• Wznawiamy grę! Jak poradzi sobie Jagiellonia grając w dziesiątkę przeciwko wiceliderowi z Zabrza?

• Czekamy na graczy obu zespołów, ale pewne jest, że na boisku pojawi się Gancarczyk w miejsce Łukasiewicza.

• 0:0 po dobrym meczu w stolicy Podlasia w tej pierwszej części. Gospodarze, pomimo iż grają w dziesiątkę po nieodpowiedzialnym zachowaniu są co najmniej równorzędnym rywalem dla wicelidera. Ten mecz będzie jeszcze bardzo ciekawy, szczególnie że po wyrzuceniu Gruzina pod presją znalazł się sędzia Pskit, który najpierw nie pokazał co najmniej żółtej kartki Madejowi, by potem bezlitośnie wykartkować bez słowa Dzalamidze.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy w Białymstoku remis bezbramkowy.

• Bardzo niecelny strzał Plizgi zza pola karnego.

• Po dośrodkowaniu Madeja Popchadze zgrywa piłkę głową do Barana.

• Długa piłka od Norambueny do Plizgi, ale temu zabrakło centymetrów.

• Groźne dośrodkowanie z prawej strony boiska przeszyło pole bramkowe Jagi bez strzału na bramkę Barana.

• Skutecznie piąstkuje Steinbors po centrze Quintany i wyjaśnia sytuację we własnej szesnastce.

• Kartka dla Kosznika za faul na mijającym go już Plizdze.

• Kolejna żółta kartka, tym razem dla Dźwigały. Gospodarze w liczbie kilku tysięcy mają już dość Pawła Pskita. Na pierwszy rzut oka, bez powtórek, jego sędziowanie jest bardzo kontrowersyjne.

• Po fatalnym błędzie obrońców gości Quintana nie był w stanie przedrzeć się pod bramkę Steinborsa.

• Wszyscy gospodarze w razie potrzeby na własnej połowie. Skuteczne odbiory notuje nawet Piątkowski, który nawet potrafił wyprzedzić Nakoulmę.

• Znowu genialna piłka Quintany tym razem do Plizgi, ale ten podobnie jak Piątkowski nie był w stanie zabrać się z piłką na bramkę Steinborsa!!! Uderzenie Norambueny z dystansu już było niecelne.

• Fatalnie stracili piłkę teraz piłkarze Stokowca, ale Nakoulma na ich szczęście na spalonym.

• Zupełnie nieudane dośrodkowanie w szybkim ataku Górnika.

• Kartka dla Łukasiewicza.

• Kontra Jagiellonii! Quintana idealnie w tempo do Piątkowskiego, ale ten fatalnie się pogubił sam na sam ze Steinborsem!

• Waszkiewicz przytomnie asekurował Ukaha i zatrzymał Zacharę. Cały czas jedna piłka pod polem karnym gospodarzy.

• Baran łapie wrzutkę Olkowskiego.

• Ukah na raty pokonuje Steinborsa po dośrodkowaniu Quintant, ale sędzia dopatrzył się spalonego!

• Niesamowite!!! Druga żółta kartka dla Dzalamidze i oczywiście czerwona! Paweł Pskit zdecydował się być kluczową postacią w tym meczu.

• Nakoulma z powietrza uderza w bliżej nieokreślonym kierunku.

• Ukah!!! Dzalamidze z narożnika boiska świetnie zacentrował na głowę Nigeryjczyka, ale jego strzał doskonale broni Steinbors!!!

• Rzut rożny z drugiej strony po zablokowanej centrze Popchadze.

• Pazdan tradycyjnie wyskakuje najwyżej w polu karnym i wyjaśnia niebezpieczeństwo.

• Indywidualna akcja Madeja i zablokowany strzał z dystansu. Korner.

• Akcja za akcję! Szybki atak gospodarzy zakończony złym dośrodkowaniem Piątkowskiego. Za chwilę podobne wejście Dzalamidze do tego w wykonaniu Madeja sprzed chwili, ale gracz Jagi zostaje jednak ukarany pierwszą kartką w tym meczu.

• W odpowiedzi goście. Ładna kombinacyjna akcja prawą stroną, wycofanie piłki przed szesnastkę do Mączyńskiego, ale ten strzela bardzo niedokładnie.

• Plizga wyprzedził Pandzę i chciał dograć przed bramkę do Piątkowskiego, ale czujny był Steinbors.

• Quintana dośrodkowuje w pole karne, Plizga zgrywa piłkę do Ukaha, a ten przed samą bramką przegrywa pojedynek ze Steinborsem!!! Pierwsza setka w tym meczu i jak zazwyczaj, po pierwszej setce powinno się wszystko zacząć.

• Większa kultura gry w pierwszych minutach po stronie przyjezdnych, ale poza akcją Olkowskiego nie było sytuacji podbramkowych. Piątkowski zdobywa rzut rożny dla gospodarzy.

• Pazdan został bardzo brzydko potraktowany przez Madeja i omal nie doszło konfrontacji między oboma zawodnikami. Obyło się bez kartek w tej sytuacji.

• Dzalamidze w narożniku pola gry nie potrafił ograć Sobolewskiego. Od bramki Steinbors.

• Quintana niecodziennie, bo prawą nogą, niemal idealnie wypuścił Plizgę. Niemal, bo futbolówkę zdołał sięgnąć Łukasiewicz.

• Quintana beznadziejnie wykonał rzut wolny, ale gospodarze utrzymują się przy piłce, a cała akcja kończy się niecelną centrą Plizgi.

• Kosznik dobrze zagrywał w pole karne rywala, gdzie interweniującego Popchadze faulował Zachara. Piłka dla Jagi.

• Stremowany Waszkiewicz znowu traci piłkę, dobrze z prawej strony gospodarzom ucieka Olkowski, ale jego groźne zagranie odbija Baran!

• Nakoulma śliczną sztuczką techniczną chciał uruchomić Kosznika, ale obrońca gości przegrał pojedynek biegowy z Plizgą.

• Fatalnie kontrę Jagiellonii wyprowadził Dzalamidze. Gruzin zmarnował dobrą okazję.

• Po błędzie Waszkiewicza goście mogli skontrować, ale Pazdan okazał się szybszy od Nakoulmy.

• Ukah pogubił się próbując powstrzymać Nakoulmę, ale na swoje szczęście rywal był na spalonym.

• Plizga zatrzymany przed polem karnym rywala.

• Pierwszy gwizdek i jedziemy!!!

• Obie drużyny wychodzą na boisko! Miejmy nadzieję, że będzie to świetne widowisko!

• Dzisiejszy mecz poprowadzi pan Paweł Pskit z Łodzi, a kapitanami obu drużyn będą Michał Pazdan (Jagiellonia) oraz Krzysztof Mączyński (Górnik).

• Wszyscy piłkarze Jagiellonii wyszli na rozgrzewkę w koszulkach z numerem 16, aby pokazać swoją solidarność z Janem Pawłowskim, który doznał bardzo groźnej kontuzji w meczu pucharowym ze Śląskiem Wrocław.

• - Bardzo dziękuję za tak liczne i miłe życzenia i zapraszam wszystkich do klubu na degustację tortu! - to z kolei przedmeczowe słowa trenera gości i przyszłego selekcjonera naszej kadry, Adama Nawałki. Oczywiście nie jest to żadna konferencja prasowa, bo tych szkoleniowiec Górnika bardzo nie lubi, ale spotkanie z okazji jego urodzin, na którym otrzymał on wiele życzeń oraz tort w kształcie herbu Górnika. Nawałka obchodził 56. urodziny. Czy jego podopieczni sprawią mu prezent w Białymstoku?

• - Jeśli chodzi o Górnik Zabrze, to jest to zespół, który ostatnio spisuje się bardzo dobrze, jest na fali. Żeby odnieść zwycięstwo nad tą drużyną, musimy zagrać na bardzo dobrym poziomie, bezbłędnie i na to się przygotowujemy. Pokazaliśmy choćby w meczu ze Śląskiem, że mimo ubytków kadrowych możemy zagrać na ‘zero z tyłu’. Zdajemy sobie sprawę, że Górnik będzie wymagającym przeciwnikiem, ale nie przeraża nas to, jesteśmy na to przygotowani. Mamy ten zespół przeanalizowany. Takie mecze przyciągają kibiców, na takich meczach będzie prawdziwy sprawdzian dla nas, jak i zresztą dla Górnika. Pokazaliśmy już w tym sezonie, że Białystok nie jest łatwym terenem i nasza ambicja, jeśli chodzi o wyniki tutaj, jest mocno podrażniona i zrobimy wszystko, żeby trzy punkty zostały w Białymstoku - mówił przed dzisiejszym meczem szkoleniowiec Jagiellonii, Piotr Stokowiec.

• Cóż, koledzy z redakcji dopominają się o napisaniu, że brak Gancarczyka jest niespodzianką w zespole gości. Skoro tak, to niech będzie. Gancarczyk tylko na ławce zabrzan.

• Rezerwowi Górnik: Norbert Witkowski, Seweryn Gancarczyk, Bartosz Iwan, Wojciech Łuczak, Tomasz Wełnicki, Przemysław Oziębała

• Rezerwowi Jagiellonia: Bartłomiej Drągowski, Bekim Balaj, Tomasz Bandrowski, Paweł Drażba, Maciej Gajos, Karol Mackiewicz, Tomasz Porębski

• Żeby nie zanudzać, to prezentujemy obok składy obu drużyn. Nie ma niespodzianek. Żadnych.

• To będzie mecz dwóch drużyn znajdujących się w górnej części tabeli. Górnik jest wiceliderem z dorobkiem 25 punktów, z kolei Jagiellonia, z 10 punktami mniej, plasuje się na ósmym miejscu.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 13. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Jagiellonia Białystok zagra z Górnikiem Zabrze!