Jagiellonia Białystok 1 - 2 Korona Kielce

Jagiellonia Białystok

1

Korona Kielce

2

• Świetny początek drugiej połowy w wykonaniu Korony sprawił, że ta drużyna wywozi trzy punkty z Białegostoku! Jagiellonia starała się, ale nie zdołała już odrobić strat. Białostoczanie i tak pozostają na drugim miejscu w ligowej tabeli. Z mojej strony tymczasem to wszystko, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Dośrodkowanie Mackiewicza łapie Cerniauskas i KONIEC MECZU!!! Jagiellonia przegrywa z Koroną 1:2!

• Żółta kartka dla Golańskiego.

• Na strzał z dystansu zdecydował się teraz Michał Pazdan, ale został zablokowany. Po chwili dośrodkowanie Mackiewicza pada łupem bramkarza gości.

• Cerniauskas dobrze łapie piłkę po dośrodkowaniu Macieja Gajosa.

• Sędzia Szymon Marciniak dolicza do tego meczu trzy minuty.

• Kiełb! Po kontrataku Korony mocny strzał skrzydłowego gości broni Krzysztof Baran!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Tuszyński z karnego przywraca wiarę Jagiellonii na punkt!

• Rzut karny dla Jagiellonii!!! Zdaniem sędziego w polu karnym faulowany był Mystkowski!

• Mocny strzał z dystansu Jovanovicia nieznacznie mija bramkę Jagiellonii! Znowu było groźnie!

• Cerniauskas! Litewski bramkarz odbija uderzenie z 16 metrów Mystkowskiego!

• Trzecia zmiana w Jagiellonii. Mystkowski za Dzalamidze.

• Kiełb! Rezerwowy Korony raz jeszcze pokazał się w kontrataku, jednak po minięciu dwóch graczy Jagiellonii uderzył płasko obok słupka bramki Barana!

• Kiełb wpadł z piłką w pole karne gospodarzy, ale zdołał wywalczyć tylko rzut rożny.

• Krótko rozegrany rzut wolny przez Jagiellonię. Dośrodkowanie Mackiewicza pada łupem Cerniauskasa.

• Kiełb! Po ładnej akcji indywidualnej w kontrataku skrzydłowy Korony uderza z narożnika boiska w przestrzeń kosmiczną!

• Kwadrans do końca. Gospodarze atakują, ale czy są jeszcze w stanie zagrozić dzisiaj Koronie?

• Rzut wolny dla Jagiellonii z okolic narożnika pola karnego. Karol Mackiewicz uderza jednak prosto w mur gości.

• Mackiewicz! Dobre podanie w pole karne do skrzydłowego Jagi, ale ten nie zdołał mocnym strzałem pokonać Cerniauskasa!

• W kontrataku gości Trytko nie był w stanie minąć w polu karnym Sebastiana Madery.

• Kiełb zmienia Pilipczuka w ekipie gości.

• Słupek!!! Sawicki świetnie wpuścił w pole karne Strausa, mocne zagranie obrońcy Jagi zamknął Dzalamidze, ale trafił tylko w słupek!

• Uderzenie z powietrza z kilkunastu metrów Jovanovicia poszybowało daleko w trybuny Stadionu Miejskiego.

• Mogło być 0:3! Jovanović poradził sobie z Grzybem, jego strzał z ostrego kąta obronił Baran, a po bilardzie przed bramką piłka zatrzymuje się na linii bramkowej!

• Dośrodkowanie Mackiewicza nie dociera do ustawionych w polu karnym Tuszyńskiego i Dzalamidze. Piłka dla gości.

• Zmiana w Jagiellonii! Sawicki notuje debiut w Jadze zmieniając Modelskiego!

• Żółta kartka dla Pilipczuka.

• Szansa dla Jagiellonii!!! Dobra akcja gospodarzy, ale po centrze Mackiewicza w piłkę nie trafia Tuszyński!

• Z rzutu wolnego ostro dośrodkowuje Gajos, piłkę wybija Cerniauskas, który po chwili łapie dość słaby strzał z dystansu Modelskiego.

• Malarczyk fauluje na skrzydle rozpędzonego Mackiewicza. Żółta kartka.

• Korona punktuje Jagiellonię! Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Golańskiego piłkę do siatki z bliskiej odległości pakuje Radek Dejmek! 0:2!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Radek Dejmek!

• Dobre płaskie podanie w pole karne do Luisa Carlosa, ale ten nie opanował piłki. Od bramki Baran.

• Zmiana w Koronie. Schodzi Klemenz, wchodzi Fertovs.

• Strzał z dystansu Mackiewicza poszybował daleko w trybuny Stadionu Miejskiego.

• Złe dośrodkowanie Gajosa z narożnika boiska wybijają goście.

• Odważne wejście Tuszyńskiego przynosi jeszcze jeden korner.

• Po kornerze zdołał oddać strzał głową Pazdan, ale piłka trafia w ręce Cerniauskasa!

• Jagiellończycy zdobywają rzut rożny, bo po centrze Mackiewicza zablokowany został w polu karnym Dzalamidze.

• Pazdan!!! Mogli błyskawicznie odpowiedzieć gospodarze! Piłka dociera na 18. metr do Pazdana, który chciał uderzyć technicznie, ale posłał piłkę wysoko nad poprzeczką!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Olivier Kapo!!!

• Pierwsza setka dla Korony! Po dośrodkowaniu Pilipczuka błąd w defensywie Jagi wykorzystuje Kapo, który głową pokonuje Barana! 0:1!

• Groźnie! Po rzucie rożnym dla Korony piłkę uderza z powietrza Pilipczuk, ale futbolówka trafia w stojącego na spalonym Sylwestrzaka.

• Odważnie po przerwie poczyna sobie Korona, która w ataku pozycyjny stara się wyjść na prowadzenie w Białymstoku. Kolejny rzut rożny!

• Po indywidualnej akcji Jovanovicia Korona zdobywa rzut rożny.

• Dzalamidze w narożniku boiska starał się wywalczyć rzut rożny. Bez skutku, grę wznowi Cerniauskas.

• Po błędzie Jonatana Strausa, z około 20 metrów uderza Luis Carlos. Płasko kopnięta piłka mija bramkę Barana.

• Wznawiamy grę w stolicy Podlasia!

• Karol Mackiewicz zmienia w przerwie Karola Świderskiego.

• Piłkarze obu drużyn już wracają powoli na murawę Stadionu Miejskiego w Białymstoku.

• To jest naprawdę dobry mecz w Białymstoku! Obie drużyny nie ograniczają się tylko do kontrataków, co w połączeniu z efektowną oprawą tworzy całkiem przyzwoite widowisko. Jagiellonia wygląda lepiej od Korony, ale na bramki jeszcze musimy poczekać!

• Koniec pierwszej połowy!

• Znowu Jaga! Dwa dośrodkowania Dzalamidze w pole nie docierają do jego kolegów, a uderzenie z powietrza Pazdana z 16 metrów zostaje zablokowane!

• Gajos!!! Mocny strzał pomocnika Jagiellonii poszybował nad poprzeczką bramki Cerniauskasa!

• Tuszyński faulowany tuż przed polem karnym przez Klemenza. Żółta kartka i rzut wolny dla Jagi!

• Błędy w defensywie Jagiellonii kończą się akcją Luisa Carlosa. Brazylijczyk zostaje jednak zablokowany przy próbie oddania strzału z kilkunastu metrów.

• Niedokładne dośrodkowanie w pole karne Modelskiego pada łupem Cerniauskasa.

• Luis Carlos na skrzydle poradził sobie ze Strausem, ale zdołał go jeszcze powstrzymac Grzyb. Rzut rożny.

• Wymiana uprzejmości między kibicami obu drużyn. Koroniarzy przyjechało do Białegostoku około 200.

• Kontratak Jagi! Długie podanie do osamotnionego Świderskiego, ten strzela z linii pola karnego, ale odbija piłkę Cerniauskas!

• Szybka akcja Jagi prawym skrzydłem! Po dośrodkowaniu Modelskiego Świderskiego uprzedził Malarczyk, a uderzenie z powietrza Gajosa ofiarnie zablokował Golański!

• Długie podanie Gajosa na wolne pole do Tuszyńskiego, który był na spalonym, ale i tak nie doszedł do tej piłki.

• Daje grać dzisiaj piłkarzom sędzia Marciniak, który nie reaguje na drobne spięcia między piłkarzami. Dobrze to się ogląda.

• Ucierpieli teraz Luis Carlos i Klemenz po sfaulowaniu Gajosa. Obaj piłkarze szybko jednak wracają do gry.

• Zbyt krótkie dośrodkowanie z rzutu rożnego Gajosa. Trytko na pierwszym słupku dobrze wybija piłkę.

• Ładnie pograli piłką na lewym skrzydle Tuszyński i Straus, po dośrodkowaniu tego drugiego ważną interwencje notuje Malarczyk! Rzut rożny.

• Golański próbował uderzenia z okolic narożnika pola karnego. Obrońca gości został jednak zablokowany!

• Długa piłka w kierunku Trytki, Madera i Tarasovs wspólnie poradzili sobie jednak z napastnikiem rywali.

• Spore zamieszanie w polu karnym Korony, goście jednak dobrze się bronią.

• Ładna kombinacja Gajosa ze Świderskim, piłka spada w polu karnym pod nogami Tuszyńskiego, ale ten w ostatniej chwili zostaje uprzedzony! Tylko korner!

• Dobre widowisko ze świetną oprawą oglądamy dziś w Białymstoku. Obie drużyny grają naprawdę w niezłym tempie. Brakuje właściwie tylko goli.

• Nie najlepsze dośrodkowanie z prawej strony boiska Filipa Modelskiego przyniosło równie niedobre uderzenie przewrotką autorstwa Karola Świderskiego.

• Dobrą długą piłkę w kierunku Tuszyńskiego posłał teraz Pazdan, ale napastnik Jagiellonii pogubił się przy próbie jej opanowania.

• W kontrataku Jagiellonii po wrzutce Patryka Tuszyńskiego interwencja Malarczyka przynosi gospodarzom korner.

• Stały fragment gry nie przyniósł strzału na bramkę Cerniauskasa, ale gospodarze wciąż przy piłce.

• Jonatan Straus odważnym wejściem wywalczył rzut rożny dla gospodarzy.

• Kontratak Jagiellonii! Gajos zagrywa na skrzydło do Dzalamidze, ale ten nie zdołał celnie dośrodkować w kierunku Świderskiego.

• Po wrzucie Golańskiego doszedł do strzału głową Sylwestrzak, ale uderzył bardzo niecelnie!

• Jeszcze jeden atak złocisto-krwistych, który konczy się autem dla gości.

• Sylwestrzak teraz włączył się do akcji ofensywnej, ale nie dogonił piłki przed linią końcową. Zaczną od bramki białostoczanie.

• W odpowiedzi atak Jagiellonii. Tuszyński centruje w szesnastkę, gdzie bardzo niepewne zachowanie Sylwestrzaka i Cerniauskasa kończy się bardzo szczęśliwie dla gości.

• Jeszcze jedna świetna interwencja Pazdana, który zatrzymał na skrzydle Luisa Carlosa. To właśnie prawym skrzydłem Korona planuje rozgrywać najwięcej ataków.

• Korner dla Korony, kolejna centra Golańskiego i niezbyt pewne, ale skuteczne piąstkowanie Krzysztofa Barana.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Pawła Golańskiego, piłkę na rzut rożny wybija głową Sebastian Madera.

• Znowu szansa dla Jagiellonii!! Po dośrodkowaniu Filipa Modelskiego Nika Dzalamidze nie zdołał oddać celnego strzału głową!

• Pazdan doskonale zatrzymał w defensywie sunącego z atakiem Oliviera Kapo.

• Gajos próbował zagrać prostopadłą piłkę do rozpędzonego Świderskiego, ale podał piłkę niecelnie.

• Korner dla białostoczan nie przyniósł zagrożenia dla bramki Korony.

• Świderski!!! Po strzale Macieja Gajosa z dystansu Cerniauskas wypluwa piłkę przed siebie, ale po chwili broni dobitkę Świderskiego!

• Straus dośrodkowuje piłkę w pole karne, ale tam Malarczyk wybija piłkę!

• Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy! Przy piłce gospodarze!

• Minuta ciszy poświęcona pamięci Mariana Szei oraz Bohdana Tomaszewskiego.

• Piłkarze obu drużyn wychodzą już na murawę! Kapitanami obu drużyn są dzisiaj Rafał Grzyb (Jagiellonia) oraz Paweł Golański (Korona).

• Arbitrem tego meczu będzie polski sędzia międzynarodowy, Szymon Marciniak z Płocka.

• W pierwszym meczu obu drużyn rozegranym w Kielcach, Jagiellonia pewnie pokonała Koronę 3:0. Bramki zdobywali wtedy Mateusz Piątkowski (dwie) i Jan Pawłowski.

• - Dla nas najważniejsze jest to, żeby potwierdzić naszą dobrą dyspozycję i to jest najważniejsze. Mam nadzieję, że stadion będzie pełny, bo bardziej zachęcić się kibiców do przyjścia na stadion już nie dało (...) Każdy mecz jest trudny. Nie ma w Ekstraklasie łatwych meczów. Dopisać sobie punkty przed meczem, to każdy może, ale nie każdemu po meczu wychodzi to na dobre. Najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie - to z kolei opinia szkoleniowca Jagiellonii, Michała Probierza.

• - Jestem zadowolony z organizacji gry w pierwszym i drugim meczu. Nie będziemy jej zmieniać. Jeśli będziemy mogli, to będziemy prowadzić grę. Zawodnicy mają grać tak jak od nich oczekuję, nawet jeśli skończy to się 11 remisami. U mnie nie będzie partyzantki. Nie będzie wyników 7:6 czy 9:7. Nigdy na treningach, bez względu na sytuację na początku sezonu, nie mówiłem żebyśmy się tylko bronili i grali na zero z tyłu. Nie lubię zresztą tego stwierdzenia, bo to przekaz, że musimy się tylko bronić. Jeszcze raz powtarzam. Nie będzie żadnej partyzantki. Drużyna musi prezentować dyscyplinę. Klasę zespołu poznaje się przez dobrą organizację i dobre ustawienie na boisku - mówił przed tym meczem trener Korony, Ryszard Tarasiewicz.

• Kogo dzisiaj nie zobaczymy w obu drużynach? W Koronie brakuje dziś Vanji Markovicia, natomiast w Jagiellonii kontuzjowani są Bartłomiej Drągowski, Marek Wasiluk, Martin Baran, Przemysław Frankowski oraz Mateusz Piątkowski.

• Rezerwowi Korony: Wojciech Małecki, Marcin Cebula, Rafael Porcellis, Nabil Aankour, Jacek Kiełb, Leandro dos Santos, Aleksandrs Fertovs.

• Rezerwowi Jagiellonii: Kacper Rosa, Łukasz Tymiński, Taras Romanczuk, Karol Mackiewicz, Przemysław Mystkowski, Michał Pawlik, Pawieł Sawicki.

• Obok prezentujemy już składy wyjściowe obu drużyn! W zespole gospodarzy po raz pierwszy od pierwszej minuty wystąpi 18-letni Karol Świderski!

• Borykająca się z problemami finansowymi Korona Kielce walczy przede wszystkim o utrzymanie. Zajmujący czternaste miejsce w ligowej tabeli kielczanie (23 punkty) mają tylko dwa oczka przewagi nad strefą spadkową, dlatego też dla zespołu Ryszarda Tarasiewicza każdy punkt jest na wagę złota.

• Dawno nie było tak, żeby Żółto-Czerwone Derby były starciem dwóch drużyn z dwóch końców tabeli. W zdecydowanie lepszej sytuacji jest Jagiellonia Białystok (38 punktów), która jest w klasyfikacji Ekstraklasy druga ze stratą zaledwie jednego punktu do prowadzącej Legii Warszawa. W razie zwycięstwa zespół Michała Probierza przynajmniej na dwie godziny zajmie fotel lidera.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 22. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Jagiellonia Białystok zmierzy się z Koroną Kielce.