Jagiellonia Białystok 1 - 1 Legia Warszawa

1

Legia Warszawa

1

• To wszystko z mojej strony. Dziękuję za uwagę i zapraszam do śledzenia następnych relacji na Ekstraklasa.net. Dobranoc!

• Koniec! Pan Stefański gwiżdże po raz ostatni. Jagiellonia miała dzisiaj ogromną przewagę - stwarzała zagrożenie zwłaszcza po uderzeniach z dystansu, ale do wygranej to nie wystarczyło. Z kolei Legia powinna się cieszyć z remisu, bo nie pokazała dzisiaj nic specjalnego. Na gratulacje zasługuje z pewnością Dusan Kuciak, który uratował gospodarzy od porażki.

• Wydaje się, że nic istotnego już się dzisiaj nie wydarzy - obie drużyny nie przeprowadzają gwałtownych ataków.

• Arbiter dolicza 4 minuty

• Brazylijczyk ucierpiał w jednym ze starć i musi opuścić boisko. W jego miejsce Łukasz Broź.

• Legia pograła pod polem karnym Jagi. Całą akcję niecelnym strzałem zakończył Guilherme.

• Lewczuk zderzył się w powietrzu z Tarasovsem. Obu zawodnikom udzielana jest pomoc medyczna.

• Znów Jagiellonia i kolejny już raz z dystansu! Tym razem próbuje Gajos, ale robi to przeciętnie.

• Teraz Berg miał jakieś uwagi do pracy arbitra - sędzia udzielił mu podobnej reprymendy, jak kilka minut wcześniej Probierzowi.

• Znów z dystansu uderzył Grzyb i ponownie z olbrzymimi problemami broni Kuciak.

• 22 172 widzów ogląda dzisiejsze zawody

• Legioniści zamykają teraz Jagę na jej połowie, ale nie przynosi im to żadnego pożytku. Po chwili Jagiellonia przejmuje piłkę, jednak wyprowadzający kontratak Sekulski przegrywa pojedynek z Rzeźniczakiem.

• Mający za sobą niezbyt udany występ Nemanja Nikolić opuszcza boisko. W jego miejsce Aleksandar Prijović.

• No, teraz Grzyb uderza zdecydowanie lepiej niż kilka minut temu. Potężna bomba sprzed pola karnego. Kuciak z problemami, ale broni uderzenie kapitana Jagiellonii.

• Probierz wściekły za odgwizdanie faulu na Bereszyńskim - sędzia Stefański upomina trenera gospodarzy, przestrzegając, że jeszcze jedno takie zachowanie i szkoleniowiec powędruje na trybuny.

• Gospodarze pograli piłką pod polem karnym Legii. Akcję strzałem z dystansu sfinalizował Grzyb, ale nie było to zbyt udane uderzenie.

• Sekulski wchodzi na boiska za poobijanego Grzelczaka.

• Guilherme po starciu z jednym z rywali przewraca się w polu karnym rywali, ale o karnym nie ma mowy, co wyraźnie pokazuje mu arbiter.

• Dodatkowo Rzeźniczak upomniany żółtą kartką za faul na Grzelczaku.

• Ależ huknął Vassiljev. Legioniści nie byli w stanie przerwać akcji gospodarzy, a ci zakończyli ją potężnym strzałem Estończyka! Świetnie interweniuje Kuciak.

• Mogło być 2:1. Gajos centruje do Alvarinho, a ten uderza głową tuż obok bramki!

• Gooool! Mamy wyrównanie! Maciej Gajos! Wydawało się, że Legia uczy się na błędach i w drugiej połowie zagra ostrożniej w defensywie. Nic bardziej mylnego. Parę minut temu goście dostali pierwsze ostrzeżenie, a teraz tracą już bramkę. Vassiljev zagrał z rzutu wolnego do Gajosa, ten został zlekceważony przez zawodników Legii i spokojnie wpakował piłkę do siatki.

• Brzyski próbował zagrać prostopadłą piłkę do Nikolicia, ale przy futbolówce pierwszy był Drągowski.

• Ależ okazja Jagi. Vassiljev zagrał świetną piłkę do Grzelczaka, ale ten przegrał pojedynek z Kuciakiem.

• Góralski pociągnął kilka metrów i uderzył sprzed pola karnego, ale niecelnie.

• Obie drużyny już na boisku. W zespole gospodarzy nastąpiła zmiana. Alvarinho zastąpił Frankowskiego.

• Zaczynamy II połowę!

• Przez większość pierwszej połowy Jagiellonia przeważała. Gospodarze stworzyli sobie kilka niezłych sytuacji, z czego w najlepszej znalazł się Przemysław Frankowski. Skrzydłowemu Jagi odskoczyła jednak piłka, a jako że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, bramkę zdobyli legioniści za sprawą Guilherme. Gości wyraźnie odżyli po tym trafieniu, bo wcześniej nie prezentowali się zbyt dobrze. W drugiej połowie powinno być ciekawie. Widzimy się za 15 minut

• Sędzia dziękuje obu drużynom za pierwszą połowę i zaprasza je do szatni.

• Bramka dodała "Wojskowym" wiatru w żagle. Teraz to oni przeważają, choć obrona gospodarzy po utracie bramki. jest już czujniejsza .

• Teraz zaszaleć pod bramką rywali próbował Jodłowiec, ale jego uderzenie pozostawimy bez komentarza.

• I gooooool! Ale dla Legii. Guilherme! Brazylijczyk ruszył środkiem i nieatakowany przez nikogo oddał strzał sprzed pola karnego, które nie jest w stanie wyciągnąć Drągowski. Cóż za niespodziewany obrót sytuacji!

• Grzelczak dochodzi do długiego podania, wychodzący Kuciak nie jest w stanie zatrzymać napastnika rywali i całą sytuację wyjaśnia dopiero Rzeźniczak.

• No i zrobiło się gorącą pod bramką Jagi po dośrodkowaniu Brzyskiego z rzutu rożnego. Gospodarze odzyskali jednak piłkę i ruszyli do kontrataku. Prawym skrzydłem popędził Vassiljev, a następnie zagrał idealną płaską piłkę do wchodzącego w pole karne Frankowskiego, a temu futbolówka po prostu... odskoczyła.

• Kuciak wychodzi z bramki i wybija na aut długie zagranie gospodarzy. Po chwili Lewczuk faulował ostro Grzelczaka, jednak Jagiellonia nie miała żadnej korzyści z tego wolnego.

• Właśnie z tego faulu wziął się wolny dla Jagi - wrzutka na głowę Tarasovsa, ale na posterunku Kuciak, który wyłapuje piłkę,

• Długa piłka do Grzelczaka, ten bierze na plecy Rzeźniczaka i daje mu się sfaulować w okolicach środka boiska.

• Legia próbuje przebić się przez defensywę Jagi, ale odbija się jak od ściany - gospodarze ja na razie asekurują się idealnie.

• Dobra akcja Modelskiego na prawym skrzydle kończy się centrą na głowę Grzelczaka, który kieruję piłkę ponad poprzeczką.

• Ale w przypadku Vassiljewa już jak najbardziej. Estończyk uderzył potężnie zza pola karnego, jego uderzeniu otarło się jeszcze o jednego z legionistów i poszybowało tuż ponad poprzeczką.

• Góralski powalczył i odebrał piłkę Guilherme. Następnie futbolówkę przejął Gajos, który zdecydował się na uderzenie z dostansu - to nie był najlepszy pomysł.

• Na boisku przez chwilę leżał Bereszyński, Dusan Kuciak wybił nawet piłkę poza plac gry, ale "Bereś" już doszedł do siebie i kontynuuje grę.

• Rzut rożny dla Jagi zakończył się uderzeniem Vassiljeva, które zostało zablokowany. Kolejny korner przebiegł według tego samego scenariusza, ale tym razem żaden z legionistów nie stanął na linii strzału.

• Ależ akcja Jagi prawą stroną. Madera zagrywa do Frankowskiego - ten sprytnie przepuszcza piłkę, do której po morderczym rajdzie dobiega Modelski, jego centra została jednak zablokowana.

• Duda ukarany żółtą kartką - poszkodowanym Tomasik

• Ależ teraz okazję mieli gospodarze. Wychodzili z kontrą 2 na 1, ale Grzelczak podał wprost pod nogi obrońcy Legii.

• Wydawało się, że wreszcie zobaczymy składną akcję. Furman świetnie poradził sobie w środkowej części boiska, piłka - po krótkiej wymianie - trafiła na skrzydło do Bereszyńskiego, a ten płasko zacentrował - obrońcy Jagiellonii byli jednak na miejscu.

• Słabo wykonany wolny kończy się stratą i kontrą Jagi, która niepotrzebnie zwalnia akcję i znów zaczyna się szarpana gra z obu stron.

• Legia w końcu uwolniła się spod kontroli gospodarzy. Brzyski zagrywa długą piłkę do Nikolicia, ale ten jest faulowany przy linii bocznej przez Maderę.

• Stały fragment niewiele dał gospodarzom, ale nadal utrzymują się oni przy piłce.

• Tomasik faulowany na lewym skrzydle i rzut wolny dla Jagi.

• Legia próbuje przedrzeć się przez drugą linię Jagi, ale nie jest to proste zadanie. Pomocnicy gospodarzy - z Góralskim na czele - zaczęli mecz bardzo twardo i z pewnością nie spuszczą z tonu.

• Od środka zaczną piłkarze Legii. Wymiana piłki między Ondrejem Dudą oraz Nemanją Nikoliciem i jedziemy!

• Obie drużyny wychodzą już na boisko - jeszcze chwila i sędzia rozpocznie mecz!

• Spider wyczytuje skład gospodarzy - kibice skandują nazwiska swoich ulubieńców razem z nim. Trybuny wypełnione po brzegi, więc i efekt jest fantastyczny.

• Obie drużyny wyjdą dzisiaj na boisko w praktycznie najmocniejszych składach. Za ciekawostkę można uznać fakt, że na ławce Legii znalazł się Arkadiusz Piech. Napastnik stracił przygotowania z powodu leczenia urazu i mówiło się, że warszawski klub będzie chciał go gdzieś wypożyczyć.

• Właśnie zakończył się występ cheerleaderek z Białegostoku. Ale dopiero pierwszy - kibice obejrzą kolejny w przerwie meczu.

• Szykuje się również niezmiernie ciekawy pojedynek między Michałem Probierzem i Henningiem Bergiem. Trener Jagiellonii w ostatnich miesiącach wypowiadał się dosyć krytycznie o Norwegu. Berg natomiast starał się unikać odpowiedzi na ataki. Na przedmeczowej konferencji prasowej odniósł się jednak do szkoleniowca rywali. - Probierz jest chyba moim fanem - słowa Norwega zapewne nie przejdą bez echa.

• Za niespełna pół godziny rozpoczniemy niezwykle interesujące starcie między Jagiellonią a Legią. Stadion w Białymstoku ma być wypełniony po brzegi, a i na boisku nie powinno zabraknąć emocji. W końcu spotykają się drużyny potrafiące grać w piłkę.