Jagiellonia Białystok 1 - 1 Śląsk Wrocław

PKO Ekstraklasa, 31. kolejka (gr. mistrzowska)

Jagiellonia Białystok

1

Śląsk Wrocław

1

• Z przebiegu drugiej połowy można stwierdzić, że ten remis jest zasłużony. Ani Jagiellonia, ani Śląsk od stanu 1:1 nie miały wyraźnej przewagi, żeby marzyć o zwycięstwie. Jagiellonia pozostaje na podium, Śląsk jest tuż nad nią, a teraz nad tymi drużynami prawdziwa próba, czyli mecze z Lechem i Legią. To już wszystko z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• Tarasovs ofiarnie blokuje strzał z dystansu Zielińskiego i to kończy ten mecz! Remis w Białymstoku!

• Jest jeszcze korner po interwencji Modelskiego. Ostatnia szansa dla Śląska.

• Nic z tego. Dobra interwencja Tarasovsa nie pozwala gościom na oddanie strzału.

• Niewiele dzieje się w ostatnich minutach. Dopiero teraz atak Śląska zakończył wywalczeniem rzutu rożnego Zieliński.

• Trzy minuty doliczone do tego meczu.

• I już Tarasovs ogląda żółtą kartkę za faul na Pichu.

• Tarasovs wraca do gry. Do końca nieco ponad trzy minuty.

• Tarasovs powoli opuszcza na własnych nogach boisko. Mimo to, nie wygląda to dobrze.

• Chyba jakiś poważniejszy uraz Tarasovsa! To oznacza, że Jagiellonia będzie musiała kończyć ten mecz w dziesiątkę!

• Gajos nie wykorzystał dobrej okazji do kontrataku! Zamiast zagrać do uciekającego na wolne pole Tuszyńskiego zagrał pod nogi Hołoty!

• Ważna interwencja Celebana! Po dośrodkowaniu Dzalamidze w szybkim ataku obrońca Śląska w ostatniej chwili uprzedził przed bramką Romańczuka!

• Kiepska, ale szczęśliwa interwencja Dudu, który jako ostatni obrońca źle trafił głową w piłkę, ale ta i tak trafiła do Pawełka.

• Świetna szybka kontra Jagiellonii! Romańczuk z prawej strony boiska miękko wrzucił piłkę w pole karne, w sam raz na nogę wbiegającego Mackiewicza, ale skrzydłowy Jagi huknął ponad poprzeczką!

• Kwadrans do końca. Czy ktoś jest w stanie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść?

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego Karola Mackiewicza nie dociera do żadnego z gospodarzy.

• Z kolei w Jagiellonii Romańczuk wszedł za Tymińskiego.

• Ostatnie zmiany w obu drużynach! Dudu zmienia w Śląsku Pawelca...

• Flavio Paixao!!! Po kolejnym kornerze dla wrocławian piłka spada pod nogi Portugalczyka, ale ten w świetnej sytuacji uderza obok bramki!

• Prosta strata przed polem karnym Tymińskiego, ale sam pomocnik Jagiellonii naprawia swój błąd, blokując w szesnastce Marco Paixao!!!

• Płaska centra na pierwszy słupek minęła Danielewicza, ale czujnie złapał piłkę Drągowski.

• Techniczny strzał z dystansu Marco Paixao mija bramkę Drągowskiego, ale jest jeszcze rzut rożny.

• Po indywidualnej akcji Roberta Picha strzał z dystansu Słowaka został zablokowany.

• Wydaje się, że wszystko już zdążyło wrócić do normy. Zdobytą bramką Śląsk zdołał wrócić do tego, co prezentował w pierwszej połowie.

• Znowu zakotłowało się w polu karnym Śląska, ale tym razem ani Tarasovs, ani Gajos, nie potrafili oddać czystego strzału.

• Po centrze Modelskiego z piłką minęli się i Pawełek, i Tuszyński, ale Zieliński zdołał wybić na rzut rożny.

• ...a Dzalamidze Frankowskiego.

• Tuszyński zmienia Pawłowskiego...

• Tuszyński i Dzalamidze po stronie białostoczan gotowi do gry.

• Kontratak Jagiellonii kończy się niedokładną centrą Frankowskiego. Ciekawe jak teraz zareagują oba zespoły. Wiadomo, że po dwóch zmianach w Śląsku, będą dwie w Jagiellonii.

• Ponadto Grajciar zastępuje Machaja.

• Zmiany w Śląsku. Paixao za Ostrowskiego.

• Jedna jedyna akcja Śląska po przerwie, jedyne dośrodkowanie z prawego skrzydła zamienia głową na gola Pich!!! Remis!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Robert Pich!!!

• Długa piłka za linię obrony do Pawłowskiego, ale ten zdaniem sędziego był na spalonym!

• Śląsk ma problem z wyjściem z własnej połowy! Wrocławianie są zupełnie oszołomieni!

• Tymczasem w dalekim Rennes.

• Kolejne niezłe dośrodkowanie Tymińskiego, na pierwszym słupku z powietrza ponad bramką uderza Tarasovs!

• Pawełek!!! Po centrze Tymińskiego doskonale główkował Gajos, ale jeszcze lepiej interweniował Pawełek!!!

• Kolejna akcja Jagi! Strzał Tymińskiego zostaje zablokowany i jest rzut rożny.

• Żółta kartka dla Machaja.

• Ależ kanonada na bramkę Śląska! Ogromne zamieszanie, kilka zablokowanych strzałów, a na koniec potężny strzał Mackiewicza broni Pawełek!!!

• Jaga idzie za ciosem!!! Uderzenie Modelskiego z dystansu broni Pawełek!!!

• Ależ początek drugiej połowy dla gospodarzy!!! Fatalne wybicie Pawełka, po podaniu Tymińskiego Pawłowski zostawił piłkę w polu karnym Frankowskiemu, a ten płaskim strzałem umieścił ją w bramce! 1:0 już kilkanaście sekund po przerwie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Przemysław Frankowski!

• Wznawiamy grę w Białymstoku!

• Piłkarze obu drużyn już wracają na murawę. Za chwilę początek drugiej połowy.

• Nie jest to wielki mecz. Zdecydowanie więcej z gry miał Śląsk, ale piłkarze Tadeusza Pawłowskiego nie potrafili ani razu pokonać Bartłomieja Drągowskiego. Zobaczymy, jak to będzie wyglądało po przerwie.

• Koniec pierwszej części gry!

• Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• Odważny rajd lewym skrzydłem Karola Mackiewicza został dobrze powstrzymany przez dwóch obrońców Śląska.

• Po centrze z rzutu wolnego Tymińskiego w niezłej sytuacji zupełnie nieczysto uderzył głową Tarasovs!

• Jeszcze jakiś drobny problem ze zdrowiem Drągowskiego, ale po szybkiej interwencji masażysty bramkarz Jagiellonii jest gotowy do gry.

• Znakomita piłka za linię obrony do Machaja, ten zagrywa przed bramkę do Paixao, którego strzał głową z bliska świetnie broni Drągowski! Był jeszcze spalony!

• Machaj zdecydował się na bardzo mocny płaski strzał, ale jeden z obrońców Jagiellonii czujnie wybił piłkę tuż przed Drągowskim!

• Sędzia dopatrzył się teraz faulu Tarasovsa na skrzydle na Hateley'u. Rzut wolny dla Śląska z prawego skrzydła.

• Bardzo niecelne uderzenie z dystansu Modelskiego poszybowało w trybuny Stadionu Miejskiego.

• Fatalne zagranie Pazdana na szczęście dla niego samego nie przynosi kontry Śląska. Po chwili słabą płaską centrę Zielińskiego łapie Drągowski.

• Po centrze z rzutu wolnego Tymińskiego do piłki doszedł Pazdan, ale pod naciskiem obrony nie był w stanie oddać strzału.

• Upomnienie od sędziego też dla trenera Pawłowskiego, który jeśli się nie uspokoi, wyląduje na trybunach.

• Próba odpowiedzi ze strony Tymińskiego, ale ten zostaje zablokowany! Po chwili żółtą kartką za faul na Mackiewiczu zostaje ukarany Zieliński.

• Kolejne uderzenia z dystansu. Uderzenie Danielewicza broni Drągowski, strzał Paixao poszybował w trybuny.

• Spiker podpowiada, że kilka akcji temu żółtą kartkę obejrzał Pawelec. Odnotowujemy to.

• Świetna szansa dla Śląska!!! Machaj urwał się obrońcom Jagi i dograł przed bramkę do Paixao, którego strzał świetnie blokuje Madera!

• Dośrodkowanie Machaja z rzutu wolnego nie przyniosło zagrożenia dla bramki Drągowskiego.

• Dośrodkowanie Machaja nie znajduje żadnego adresata w szesnastce gospodarzy. W kontrataku fatalną centrę wykonał Straus i piłka wraca w posiadanie Śląska.

• Cały czas atakuje Śląsk, ale kolejne dośrodkowania z bocznych rejonów boiska padają łupem obrońców Jagi. Teraz po interwencji Tarasovsa jest korner dla wrocławian.

• Kolejna świetna interwencja Pazdana, który odważnym wślizgiem uprzedził w polu karnym Paixao.

• Drobne zamieszanie w polu karnym Jagiellonii po rzucie rożnym dla Śląska wyjaśnia Drągowski, łapiąc bezpańską piłkę przed własną bramką.

• Świetne wejście w pole karne Danielewicza i gdyby nie genialna interwencja wślizgiem Pazdana, byłaby setka dla Śląska! Tak jest tylko korner.

• Tymiński zdecydował się na bezpośredni strzał na bramkę Pawełka, ale ten pewnie łapie piłkę!

• Pawłowski faulowany blisko narożnika boiska. Szansa z rzutu wolnego dla Jagiellonii.

• Zupełnie nieudane uderzenie z dystansu Gajosa. Odchylony pomocnik Jagiellonii uderza na aut...

• Rozpoczął się doping na jagiellońskiej Ultrze, co oznacza koniec pierwszych 10 minut tego meczu. Na razie spora przewaga Śląska.

• Zagranie przed pole karne, gdzie niepilnowany znalazł się Paixao! Jego kąśliwe uderzenie odbija Drągowski!

• Piłkarze Śląska mają przewagę w posiadaniu piłki i środku pola. Gra toczy się głównie na połowie Jagiellonii.

• Pierwsze 10 minut, podobnie jak w Kielcach, ma być bez dopingu. Na razie w Białymstoku głucha cisza, przerywana tylko gwizdami dla kolejnych decyzji sędziego.

• Pierwsze uderzenie z dystansu!!! Huknął Paixao, Drągowski odbił piłkę przed siebie, ale jego koledzy zdołali zatrzymać Picha!

• Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy!

• Kapitanami obu drużyn są dzisiaj Mariusz Pawełek (Śląsk) i Michał Pazdan (Jaga).

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na murawę Stadionu Miejskiego! Jaga zagra dziś na żółto-czerwono, z kolei Śląsk w białych koszulkach i zielonych spodenkach.

• Sędzią tego spotkania będzie Daniel Stefański z Bydgoszczy, który ostatnio prowadził finał Pucharu Polski Legia - Lech.

• Rezerwowi Śląska: Jakub Wrąbel, Marco Paixao, Dudu Paraiba, Kamil Dankowski, Konrad Kaczmarek, Peter Grajciar, Andrei Ciolacu.

• Rezerwowi Jagiellonii: Krzysztof Baran, Taras Romanczuk., Patryk Tuszyński, Nika Dzalamidze, Rafał Augustyniak, Karol Świderski, George Popchadze.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe obu drużyn! W Jagiellonii brakuje dziś kontuzjowanego kapitana Rafała Grzyba, podczas gdy w Śląsku tylko na ławce rezerwowych zasiądzie Marco Paixao.