Jagiellonia Białystok 1 - 0 Wisła Kraków

Jagiellonia Białystok

1

Wisła Kraków

0

• Wisła przegrała już dziewiąte spotkanie w lidze i szanse gry w przyszłorocznej edycji Ligi Europejskiej są iluzoryczne - do trzeciego Ruchu traci aż 10 punktów. Po końcowym gwizdku sędziego kilku piłkarzy krakowskiej drużyny leżało na boisko - nie wierzyli w taki obrót sprawy. Gdyby nie Sergei Pareiko (w pierwszej połowie), to Jagiellonia prowadziłaby większą ilością bramek. Wystarczyło "tylko" (a może "aż") strzelić jednego gola. Okazje były, ale zabrakło wykończenia. Dużo niepotrzebnych żółtych kartek za niesportowe zachowanie, które mogą wkrótce powykluczać ważniejszych graczy. Szczególnie Wisły.

• Koniec! Jagiellonia wygrywa u siebie 1:0 z Wisłą.

• Sergei Pareiko wygrał walkę o górną piłkę, ale piłka po jego strzale znacznie minęła bramkę gospodarzy.

• Tomasz Kupisz chciał wymusić na arbitrze przyznanie outu. Za to dostał żółtą kartkę.

• Maciej Makuszewski utrzymał piłkę w narożniku boiska na swojej połowie. Thiago Cionek wybija piłkę na rożny.

• Alan Uryga poza boiskiem. Zmęczenie, albo skórcze daje się we znaki młodemu zawodnikowi Wisły.

• Sędzia dolicza aż 4 minuty.

• Dragan Paljić dośrodkowuje z rzutu wolnego, Junior Diaz zgrywa piłkę, ale nikt nie doszedł do zagrania obrońcy Wisły.

• Luka Pejović za słabo dośrodkował z rzutu wolnego. Po chwili Czarnogórzec faulowany przez Cezarego Wilka.

• Marko Cetković zmienia Rafała Grzyba.

• Zakotłowało się w polu karnym Jagielloni. Ale skacząca piłka i niekontrolowana przez nikogo opuszcza boisko. Zacznie Grzegorz Sandomierski.

• Grzegorz Rasiak ładnym kółeczkiem zgubił atakującego przeciwnika, ale podał za plecy Tomasza Kupisza.

• Ivia Iliev ładnym podaniem do Andraża Kirma przypomniał o swojej obecności. Słoweniec strzelał za słabo by pokonać Grzegorza Sandomierskiego.

• Andraż Kirm powinien poćwiczyć na treningach dośrodkowania. Piłka poszybowała na wiwat

• Grzegorz Sandomierski pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Michaela Lameya.

• Bardzo dobra interwencja Grzegorza Sandomierskiego, który nogą zatrzymał zgranie Andraża Kirma w stronę Cwetana Genkova.

• "Izraelska" zmiana w Wiśle: Maor Melikson wchodzi za Davida Bitona.

• Alexis Norambuena też ukarany "żółtkiem".

• Michael Lamey dostaje żółtą kartkę. Był najbardziej "aktywny" w rozmowach.

• Skończyło się na ostatnim upomnieniu...

• Maciej Makuszewski ostro faulowany przez Juniora Diaza. Może być czerwona kartka, a 20 zawodników próbuje nagle znalazło się przy arbitrze.

• Cwetan Genkov chciał wymusić rzurt karny. Żółta kartka dla Bułgara.

• Andraż Kirm faulowany w okolicach narożnika pola karnego Jagielloni. Przewinił Alexis.

• Ivica Iliev zmienia Patryka Małeckiego.

• Alan Uryga strzela z woleja. Niewiele brakowało do jego premierowej bramki w lidze.

• Grzegorz Rasiak zapowiadał w przerwie, że jak wejdzie na boisko, to na pewno padnie bramka. Bliżej tego Wisła niż Jagiellonia...

• Grzegorz Rasiak zmienia Jana Pawłowskiego.

• Kolejny rzut wolny dla Wisły.

• Patryk Małecki prostopadle podaje do Davida Bitona. Thiago Cionek próbujje wślizgiem wybić piłkę, ale trafia w napastnika Wisły. PIłka trafia do Grzegorza Sandomierskiego.

• Cwetan Genkov próbował pokonać Grzegorza Sandomierskiego kontrującym uderzeniem głową. Zabrakło siły.

• Boisko w Białymstoku jest za wąskie dla Tomasza Kupisza. Znowu wyjechał poza linię boczną.

• Posiadanie piłki: Jagiellonia Białystok 36:64 Wisła Kraków.

• Michał Probierz wzmacnia linię ofensywną: Cwetan Genkov pojawia się na boisko zmieniając Daniela Bruda.

• Junior Diaz ostro potraktował Tomasza Kupisza na prawej stronie boiska.

• Jagiellonia broni korzystnego wyniku, ale Wisła każdą akcję kończy strzałem w światło bramki. Za którymś razem może się udać i będzie remis.

• Jan Pawłowski nie doszedł do piłki. Lepszy Junior Diaz.

• Tomasz Jirsak strzela zza pola karnego, ale zbyt lekko, by pokonać Grzegorza Sandomierskiego.

• Podanie, bo tego nie można nazwać strzałem, Alana Urygi w stronę Grzegorza Sandomierskiego. Piłka wpada do "koszyczka" bramkarza Jagielloni.

• Cezary Wilk ucierpiał w starciu w okolicach środka boiska. Z grymasem na twarzy pozostał na boisku. Wolny dla Wisły.

• Maciej Makuszewski próbował powtórzyć wyczyn z pierwszej połowy ponownym uderzeniem z dystansu. Tym razem nie udało się.

• Thiago Cionek zastospował szarżę Andraża Kirma na prawej stronie i pozwolił piłce opuścić boisko. Od bramki zacznie Grzegorz Sandomierski.

• Tomasz Kupisz dośrodkowuje z prawej strony. Junior Diaz klatką piersiową zgrywa piłkę do Sergeia Pareiki.

• Dragan Paljić wzorowo odebrał piłkę Maciejowi Makuszewskiemu. Pomocnik gospodarzy padł na murawę, ale sędział nie podyktował rzutu karnego.

• Andraż Kirm przejął piłkę na lewej stronie, ściął do środka i próbował strzelać na bramkę Grzegorza Sandomierskiego, ale za lekko i obrońcy wybijają futbolówkę.

• Zmiana w Jagielloni od początku drugiej połowy: Luka Pejović wchodzi w miejsce Niki Dzalamidze

• I zaczęła się druga połowa

• Obie drużyny wracają po przerwie na murawę. Za chwilę rozpocznie się druga połowa spotkania.

• Sędzia kończy bardzo dobrą pierwszą połowę spotkania. Zapraszamy po przerwie.

• Arbiter dolicza 2 minuty

• Za symulowanie faulu w polu karnym

• Kirm pada w polu karnym ale sędzia, który był bardzo blisko akcji nie reaguje

• Małecki próbuje zagrać piłkę do środka pola karnego pod bramką Sandomierskiego ale środkowi obrońcy spokojnie wybijają piłkę. Po chwili Lamey źle dośrodkowuje i Sandomierski spokojnie łapie piłkę.

• Bardzo dobre widowisko oglądamy w Białymstoku. Mecz jest szybko(za wyjątkiem pierwszych 15 minut) niezwykle wyrównany!

• Gusić brzydko zahaczył bramkarza Wisły.

• Kupisz niedokładnie zagrywa w pole karne i obrońcy wybijają piłkę

• Palijc fauluje rywala w narożniku boiska pod swoją bramką. Czy znów będzie groźnie?

• Nakładką zagrywa Kirm w środkowej strefie boiska.

• Kupisz bardzo wysoko ale wprost w ręce Pareiki

• Za faul na Makuszewskim

• Bardzo dobra wrzutka Palijca z wolnego - Sandomierski jednak pewnie piąstkuje

• Wisła próbuje wyrównać - rzut rożny wykonywał Jirsak ale bez powodzenia.

• Przy okazji sytuacji z rzutem karnym żółtą kartkę otrzymał także Cezary Wilk

• Przy decyzji o rzucie karnym sędzia Piasecki podjął bardzo odważną decyzję. Była to sytuacja bowiem niezwykle kontrowersyjna. Powtórki telewizyjne pokazały, że prawdopodobnie sędzia dostrzegł zagranie ręką Wilka.

• Alexis Norambuena nie wykorzystuje rzutu karnego!! Nogami broni bramkarz Wisły!!!

• Za protesty

• Mamy rzut karny dla Jagiellonii!! Co za emocje!!

• Piłka po strzela Makuszewskiego dostała dziwnej rotacji i trafiła do bramki Wisły trafiając w boczną jej część.

• Gol!!!!!!!!!!!!!! Co za niespodzianka!! Pierwsza groźna akcja Jagiellonii Makuszewski oddaje strzał zza pola karnego, który zaskakuje bramkarza Wisły!!

• Kolejny już rzut rożny dla Wisły - czy goście wykorzystają swoją przewagę i zdobędą bramkę?

• Dośrodkowanie Patryka Małeckiego znów bardzo wysoko nad poprzeczką bramki Sandomierskiego

• Wisła zamyka Jagę pod polem karnym Sandomierskiego. Raz po raz Biton lub Kirm napędzają sporo strachu Sandomierskiemu

• Lamey próbował wrzutki z boku pola karnego ale Sandomierski dobrze asekurował środek swojej bramki i spokojnie złapał piłkę

• Ptak, Nowotka, Burkhardt, Pejović, Cetković, Arłukowicz, Rasiak - ławka Jagiellonii

Jovanić, Melikson, Garguła, Nunez, Genkov, Stanek, Iliev - ławka Wisły

• Wisła kolejny raz w natarciu. Gospodarze od kilku minut nie mogą wyjść z własnej połowy boiska. Tym razem Patryk Małecki próbował swojego szczęścia ale strzelał bardzo wysoko nad poprzeczką

• Wilk z daleka zablokowany przez obrońców, po chwili znów Biton faulowany. Szybko goście rozgrywają rzut wolny i Kirm w ostatniej chwili zablokowany przez Gusica.

• Biton wywalcza rzut rożny, jednak arbiter gwiżdże dopatrując się faulu w polu karnym

• Trener Probierz musiał bardzo przebudować skład linii obrony.Jaki to przyniesie efekt?