Jagiellonia Białystok 2 - 2 Wisła Kraków

Jagiellonia Białystok

2

Wisła Kraków

2

• Długo wszystko wskazywało na cenne zwycięstwo Wisły Kraków, ale w ostatniej minucie tego spotkania genialna bramka Tuszyńskiego dała remis Jagiellonii! To już wszystko z naszej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• KONIEC SPOTKANIA! Wielkanocny remis w Białymstoku!!!

• Ojej, ojej, ojej, co za gol!!! Przepięknie w polu karnym górną piłkę opanował kolanem Patryk Tuszyński, po czym przecudownym wolejem doprowadził do remisu!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! PATRYK TUSZYŃSKI! JEZUS MARIA CO ZA BRAMKAAAAA!!!

• Ostatnia zmiana w Wiśle. Stępiński za Barrientosa.

• Szansa dla Jagiellonii! Buchalik broni jednak strzał głową Pazdana!

• Cztery minuty doliczone do tego spotkania.

• Świetne wyjście z bramki Drągowskiego, który zatrzymał nim szarżującego Brożka.

• Żółta kartka dla Popchadze.

• Swoim strzałem z dystansu Garguła znokautował Popchadze, a piłka jeszcze spadła na nogę Brożka, który uderzył jednak niecelnie.

• Ledwie kilka minut do końca tego meczu. Wisła blisko cennego zwycięstwa. I zasłużonego, bo krakowianie są po przerwie zdecydowanie lepsi.

• Problemy ze zdrowiem miał Guerrier, ale obecność noszy w jego pobliżu błyskawicznie go postawiła na nogi.

• Sawicki zmienia Mackiewicza.

• Prosta strata Tuszyńskiego, po wymianie podań w polu karnym piłkę otrzymał Stilić, ale z ostrego kąta uderzył obok bramki!

• Rzut wolny dla Jagiellonii, ale Dzalamidze popisuje się fatalnym dośrodkowaniem.

• Żółta kartka dla Guerriera za faul na Modelskim.

• Po stracie Grzyba dość leniwy atak Wisły skutkował niecelnym dośrodkowaniem Guerriera.

• Małe zamieszanie w polu karnym Wisły kończy się zablokowanym strzałem Mackiewicza. 11784 kibiców jest dzisiaj na stadionie w Białymstoku.

• Po błędzie Sadloka jest rzut rożny dla Jagiellonii.

• Zmiana w Jagiellonii. Słabego Tymińskiego zastępuje Modelski.

• Bramka dla Wisły! Guerrier ściął z piłką do środka i uderzył płasko i słabo z kilkunastu metrów, ale odbita rykoszetem piłka zupełnie zmyliła Drągowskiego!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Donald Guerrier!

• Tuszyński w akcji indywidualnej stracił piłkę już w polu karnym Wisły.

• Mateusz Piątkowski zmienia Macieja Gajosa.

• Zdaniem sędziego teraz na spalonym znalazł się Burliga. Kontrowersyjna decyzja. Po chwili bardzo ostry atak Tymińskiego zostaje nagrodzony napomnieniem.

• Kolejna szybka akcja Wisły, która kończy się bardzo niecelnym strzałem Burligi. Krakowianie wyglądają jednak po przerwie zdecydowanie lepiej od rywala.

• Bramkarz Jagi wstaje i wznawiamy grę.

• Jakiś problem ze zdrowiem Bartłomieja Drągowskiego, który jest opatrywany przez lekarzy Jagiellonii.

• Strata Pazdana i kontratak Wisły! Garguła do Brożka, a tego strzał zostaje zablokowany! Rzut rożny!

• Co teraz zrobił Guerrier! Haitańczyk genialnie minął w polu karnym Popchadze i Tarasovsa, ale z kilku metrów huknął nad poprzeczką!

• Żółta kartka dla Mackiewicza za protesty.

• Znowu okazja dla gości. Pogubiła się obrona Jagiellonii po dośrodkowaniu Stilicia z rzutu wolnego, ale ten sam piłkarz jeszcze został zablokowany.

• Szansa dla Wisły!!! Po bardzo ładnej akcji gości uderzenie Stilicia broni Drągowski, a dobitkę Garguły świetnie blokuje Grzyb!

• Ostre wejście Burligi na nogi Dzalamidze. Sędzia nie widział jednak faulu wiślaka. Upomnienie dla Głowackiego i Popchadze za drobną przepychankę już poza grą.

• Próba odpowiedzi Jagiellonii! Dośrodkowanie Gajosa pada jednak łupem Buchalika.

• Duże nieporozumienie między Tymińskim a Drągowskim! Piłka odbita od Guerriera trafia do Brożka, a ten pakuje ją do pustej bramki!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Paweł Brożek!!!

• Wznawiamy grę!

• ... a Sadlok nieoczekiwanie za Guzmicsa.

• Guerrier za Boguskiego...

• Piłkarze obu drużyn wracają już na plac gry. Szykują się dwie zmiany w Wiśle.

• W przerwie mały konkurs. Jego uczestnikom karne strzela Tomasz Frankowski, który, no cóż, nie jest dziś w najlepszej formie.

• Jagiellonia prowadzi z Wisłą 1:0 po bramce Patryka Tuszyńskiego! Żółto-czerwoni sprawiają nieco lepsze wrażenie od gości z Krakowa, ale tylko nieznacznie. To jest naprawdę dobry mecz, choć strzałów celnych mogłoby być jednak nieco więcej.

• Popchadze zdążył wywalczyć rzut rożny dla Jagi, ale sędzia Jakubik nie pozwolił go wykonać. Koniec pierwszej połowy!

• Do akcji ofensywnej włączył się teraz Sebastian Madera, ale jego płaskie dośrodkowanie w kierunku Tuszyńskiego świetnie przeciął Głowacki!

• Żółta kartka dla Stilicia za faul taktyczny. Czwarta kartka Bośniaka, który w kolejnym meczu nie zagra.

• Niezły celny strzał Stilicia pewnie broni Bartłomiej Drągowski!

• Popchadze sfaulował Boguskiego około 23 metrów od bramki. Rzut wolny dla Wisły i szansa dla Stilicia.

• Leży na murawie Karol Mackiewicz, któremu udzielana jest pomoc medyczna. Przerwa w grze.

• Na spalonym zostaje złapany Tuszyński, a odłożoną żółtą kartkę ogląda po chwili Rafał Grzyb.

• Dobrze prawą flanką przedarł się Jović, ale do jego płaskiego zagrania nie doszedł Garguła! Po chwili dwa uderzenia oddaje Barrientos, ale jedno zostało zablokowane, a drugie wyraźnie minęło bramkę Drągowskiego!

• Dwójkowa akcja na prawym skrzydle Dzalamidze z Tymińskim, ale ten drugi przegrał pojedynek z wracającym Barrientosem!

• Ależ szansa Tuszyńskiego! Napastnik Jagiellonii kapitalnie poradził sobie z dwójką obrońców Wisły, ale w sytuacji sam na sam z Buchalikiem uderzył z ostrego kąta minimalnie obok bramki!

• Dobre, ostre dośrodkowanie z prawego skrzydła Tymińskiego, jednak ofiarną interwencją Głowacki uprzedził w polu karnym Gajosa!

• Niezłe uderzenie z dystansu Arkadiusza Głowackiego! Płasko kopniętą piłkę niby kontrolował Drągowski, ale minęła ona tylko nieznacznie słupek jego bramki!

• Z wrzutką Mackiewicza z rzutu wolnego wiślacy poradzili sobie we własnym polu karnym. W odpowiedzi dośrodkowanie jednego z gości bardzo czujnie przerwał Popchadze.

• Żółta kartka dla Barrientosa za przerwanie faulem kontry Jagiellonii.

• Agresywniej teraz Wisła. Centra Garguły z prawej strony boiska ląduje jednak na głowie Tarasovsa. Po chwili okazję do kontry gospodarzy marnuje złym podaniem Gajos.

• Szansa dla Wisły! Dziura w defensywie gospodarzy, ale obrońcy Jagi i tak zdołali zablokować strzały Brożka i Boguskiego! Do piłki dopadł jeszcze Barrientos, ale huknął ponad poprzeczką!!!

• Długa piłka w kierunku Tuszyńskiego, ten poradził sobie z Guzmicsem, ale zdaniem sędziego faulował rywala. Kontrowersyjna decyzja.

• Złe wyjście z bramki Buchalika po dośrodkowaniu Tymińskiego! Strzały Mackiewicza i Gajosa zostają jednak zablokowane, a ostatnie uderzenie Mackiewicza poszybowało nad poprzeczką!

• Niezłe dośrodkowanie Gajosa przed bramkę Buchalika, ale tam Tarasovsa uprzedzili goście. Po chwili potężne uderzenie pomocnika Jagiellonii poszybowało nieznacznie ponad poprzeczką!

• Guzmics bardzo ostrym wejściem ściął w narożniku boiska Tuszyńskiego. Rzut wolny dla gospodarzy i żółta kartka dla wiślaka.

• Gospodarze na prowadzeniu!!! Prawym skrzydłem Dzalamidze poradził sobie z atakującym go Burligą i spod linii końcowej dośrodkował prosto na głowę Tuszyńskiego, który głową z bliska pokonał Buchalika!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! PATRYK TUSZYŃSKI!!!

• Popchadze w indywidualnej akcji zszedł z piłką ze skrzydła do środka i wpadł w pole karne, gdzie jednak zdołał go zatrzymać Jović.

• Po złym wybiciu piłki przez Tymińskiego Wisła zebrała bezpańską futbolówkę przed szesnastką rywala, ale akcję gości przerwał Michał Pazdan.

• Po dośrodkowaniu Tymińskiego Jagiellonia zdobyła kolejny korner. Ten źle rozegrany stworzył okazję do kontry wiślakom, ale Stilić niedokładnie zagrywał do wychodzącego na czystą pozycję Brożka.

• Po dośrodkowaniu z narożnika boiska Mackiewicza ani Tuszyńskiemu, ani Tarasovsowi nie udało się uderzyć na bramkę Buchalika.

• Karol Mackiewicz na lewej stronie boiska wywalczył rzut rożny dla gospodarzy.

• Groźny atak Wisły środkiem pola kończy się faulem w ofensywie Barrientosa.

• Po akcji Barrientosa słaby strzał z dystansu Urygi zostaje zablokowany przez Maderę.

• Rafał Grzyb przedarł się prawym skrzydłem, ale po jego dośrodkowaniu Głowacki zdołał uprzedzić Tuszyńskiego.

• Kapitalna interwencja Tarasovsa ratuje Jagiellonię! Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska Łotysz sięgnął piłkę przed Gargułą, który miał praktycznie pustą bramkę!

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry. Około 12 tysięcy kibiców na trybunach stadionu przy ulicy Słonecznej.

• Sędzią tego spotkania będzie pan Krzysztof Jakubik z Siedlec. Co ciekawe, prowadził on także dwa ostatnie mecze Jagiellonii z Wisłą i oba padły łupem białostoczan, którzy raz wygrali 5:2, a raz 2:0.

• W dzisiejszym spotkaniu w Jagiellonii brakuje kontuzjowanych Martina Barana, Marka Wasiluka oraz Przemysława Mystkowskiego. W Wiśle z kolei nie ma kontuzjowanego Emmanuela Sarkiego, a także zawieszonego za kartki Dariusza Dudki.

• - Dobre wyniki podnoszą morale i przywracają pewność drużynie, i to na pewno widać. Nie wyobrażam sobie, aby było inaczej. Musimy pamiętać też o tym, aby za szybko nie poczuć się zbyt pewnie. Tamten mecz już jest historią, teraz gramy w Białymstoku, na tym się skupiamy i to jest dla najważniejsze - to z kolei opinia Kazimierza Moskala.

• Co mówił przed tym spotkaniem szkoleniowiec Jagiellonii, a w przeszłości także trener Wisły, Michał Probierz? - Będzie bardzo ciężko. Wisła to bardzo dobry zespół i to ona jest faworytem tego spotkania. Na pewno są kandydatem do zdobycia mistrzostwa Polski. Jak remisuje się na Legii, a mogli te spotkanie nawet wygrać, to widać jakim potencjałem dysponują. Mają doświadczony zespół. Wielu chłopaków jest tam już od kilku dobrych lat, jak np. Garguła czy Boguski. Dzięki temu doskonale się rozumieją i trudno się przeciwko nim gra.

• Rezerwowi Jagiellonii: Krzysztof Baran, Filip Modelski, Rafał Augustyniak, Taras Romanczuk, Pawieł Sawickij, Karol Świderski, Mateusz Piątkowski.

• Rezerwowi Wisły Kraków: Michał Miśkiewicz, Maciej Sadlok, Maciej Jankowski, Ostoja Stjepanović, Mariusz Stępiński, Piotr Żemło, Wilde-Donald Guerrier.

• Obok prezentujemy składy wyjściowe na to spotkanie!

• O pierwszą ósemkę nadal dość zaciekle walczyć musi Wisła, która obecnie ma 37 punktów w swoim dorobku i tylko 'trzy' oczka przewagi nad dolną połową tabeli. Dla ekipy Kazimierza Moskala, która ostatnio wyraźnie odżyła, każdy punkt jest obecnie na wagę złota.

• Starcie na linii Jagiellonia - Wisła jest jednym z najciekawszych meczów tej serii spotkań Ekstraklasy. Na Stadionie Miejskim w Białymstoku zmierzą się bowiem trzecia i piąta siła naszej ligi. W lepszej sytuacji obecnie są gospodarze, którzy do tej pory zgromadzili 41 punktów i zajmują miejsce na ligowym podium. Tylko kataklizm może odebrać piłkarzom Michała Probierza grę w grupie mistrzowskiej po zakończeniu rundy zasadniczej.

• Witamy bardzo serdecznie na relacji na żywo z meczu 26. kolejki T-Mobile Ekstraklasy, w którym Jagiellonia Białystok zmierzy się z Wisłą Kraków.

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - WISŁA KRAKÓW

Rafał Boguski zagra w ataku Wisły

Zarówno Jagiellonia, jak i Wisła Kraków walczą o pozostanie w czołowej ósemce. Gospodarze spotkania na chwilę obecną znajdują się w nieco lepszej sytuacji , gdyż mają na koncie 41 punktów i są trzecią siłą Ekstraklasy. Podopieczni Michała Probierza nadal mają szansę na zdobycie mistrzostwa Polski, o czym w Białymstoku mówi się otwarcie. Białostoczanie przed dwoma tygodniami przegrali z Podbeskidziem 0:1, a nie licząc wygranej z Górnikiem Łęczna, odnieśli porażki także w meczach 23. I 24. kolejki.

Efekt nowej miotły zadziałał w Wiśle tak, jak tego oczekiwano. Po zwolnieniu Franciszka Smudy, którego przy Reymonta zastąpił Kazimierz Moskal, „Biała Gwiazda” zanotowała tendencję zwyżkową. Najpierw krakowski klub zremisował w Warszawie z liderującą Legią 2:2, a następnie pokonała Cracovię w wielkich derbach Krakowa. „Wiślacy” nadal mają jednak powody do zmartwień, gdyż ich byt w czołowej ósemce jest niepewny. Wisła zajmuje w prawdzie piąte miejsce, ale 37 zgromadzonych punktów nie gwarantuje jej utrzymania się w czołówce. Warto chociażby wspomnieć, że ósmy Górnik ma tylko dwa „oczka” więcej od drużyny Moskala.