Jagiellonia Białystok 2 - 1 Wisła Kraków

PKO Ekstraklasa, 34. kolejka (gr. mistrzowska)

Jagiellonia Białystok

2

Wisła Kraków

1

• Nieprawdopodobna to była końcówka! Jagiellonia zwycięża z Wisłą 2:1 po dwóch bramkach w końcówce! Co za mecz na 95-lecie klubu! Ufff... Czas odetchnąć! To już wszystko z mojej strony, za uwagę dziękuje Kuba Seweryn.

• KONIEC! JAGIELLONIA WYGRYWA Z WISŁĄ!!!

• Groźna akcja Wisły! Dośrodkowanie Guzmicsa przerywa Pazdan!

• NIEPRAWDOPODOBNE! CO ZA MECZ! CO ZA KOŃCÓWKA! Kapitalne wejście w pole karne Dzalamidze, uderzenie w poprzeczkę, dobitka Tymińskiego spada pod nogi Pawłowskiego, a ten przewrotką mieścia ją w bramce! 2:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! JAN PAWŁOWSKI!!!

• Żółta kartka dla Pazdana!

• Zmiana w Wiśle. Barrientos za Burligę.

• Mamy remis! Gol z niczego! Po dośrodkowaniu Dzalamidze piękną główką popisał się Tuszyński!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Patryk Tuszyński!!!

• Po fatalnej stracie Modelskiego goście popędzili z kontratakiem, ale Garguła zagrał za późno do Brożka i ten był na spalonym!

• Modelski wywalczył korner dla swojego zespołu.

• Jaga bije głową w mur, a tymczasem trener Moskal robi pierwszą zmianę. Brożek za Boguskiego.

• Z rzutu wolnego piłkę w pole karne wrzucił Tymiński, zgrał ją Madera, a Pawłowski w walce z dwoma obrońcami Wisły zdołał wywalczyć tylko korner.

• Po centrze Jovicia do strzału głową doszedł Stępiński, ale broni to uderzenie Drągowski!

• Dzisiejszy mecz ogląda 16 553 widzów.

• Groźnie! Stępiński urwał się Pazdanowi i zagrał w pole karne do Garguły, którego uderzenie odbija Drągowski!

• Stępiński w polu karnym zakręcił Modelskim, ale z lewej strony szesnastki dośrodkował do nikogo.

• Próba z dystansu Tymińskiego poszybowała obok bramki Miśkiewicza.

• Trzecia zmiana w Jagiellonii. Tymiński za Romańczuka.

• W akcji Wisły Jović dośrodkowywał piłkę zbyt wysoko, żeby mógł do niej dojśc w polu karnym Stępiński.

• 20 minut do końca. Gra Jagiellonii nie daje wierzyć, że doprowadzi ona do remisu.

• Niedokładne dośrodkowanie Jankowskiego pewnie łapie Drągowski.

• Bardzo niedokładne uderzenie z dystansu Romańczuka poszybowało w trybuny Stadionu Miejskiego.

• Strata Sadloka, kontratak Jagiellonii, dośrodkowanie Tuszyńskiego nie dociera w pole karne do Pawłowskiego. Lepiej ustawiony był Głowacki.

• Pierwsza próba z dystansu Pawłowskiego. Piłka potoczyła się obok bramki gości.

• Druga zmiana w Jagiellonii! Schodzi Mackiewicz, wchodzi Pawłowski.

• Błyskawiczna kontra Jagi. Gajos na lewe skrzydło do Mackiewicza, ten w pole karne, gdzie najlepiej ustawiony był Guzmics.

• Nieźle zapowiadała się kontra Jagiellonii, ale nie zabrał się dobrze z piłką Tuszyński, gdy mógł wejść w pole karne. Strata.

• Z rzutu wolnego w pole karne dośrodkowywał piłkę Mackiewicz, ale w szesnastce lepiej ustawieni byli wiślacy.

• Nieuznany gol dla Wisły! Po centrze Burligi piłkę do siatki wpakował głową Stępiński, ale zdaniem sędziego był na spalonym!

• Stępiński starał się popędzić w kontrataku, ale Madera zatrzymał go po profesorsku. W odpowiedzi Dzalamidze zagrywa w pole karne, gdzie piłki nie przejął Tuszyński!

• Po centrze Modelskiego z prawego skrzydła piłkę zgrał głową Tuszyński, ale Gajos nie opanował jej w polu karnym!

• Po centrze Dzalamidze z rzutu rożnego do uderzenia głową doszedł Jonatan Straus, ale uderzył ponad poprzeczką!

• Dośrodkowanie Dzalamidze zostało zablokowane. Mamy rzut rożny.

• Wznawiamy grę!

• Piłkarze wracają na plac gry! Jedna zmiana w Jagiellonii. Dzalamidze za Frankowskiego.

• Jagiellonia przegrywa z Wisłą 0:1 po bramce Macieja Jankowskiego. Nie jest to najlepszy mecz z obu stron, ale Biała Gwiazda zdołała stworzyć sobie kilka okazji i jedną z nich wykorzystać. Gospodarze z kolei grają zdecydowanie zbyt nerwowo.

• Koniec pierwszej połowy!!!

• Fatalna strata na własnej połowie Frankowskiego, miękkie zagranie w pole karne, gdzie Jankowski uprzedza źle wychodzącego z bramki Drągowskiego i głową umieszcza piłkę w siatce!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Maciej Jankowski!!!

• Kolejna zmarnowana kontra przez Jagiellonię. Wszystko ponownie przez niedokładne podanie Gajosa.

• Szybko rozegrany aut przyniósł groźną akcję Jagiellonii, ale Tuszyński nie zdołał celnie dograć przed bramkę do Frankowskiego!

• Kolejna groźna akcja Wisły! Straus przepuścił piłkę w pole karne, ale po chwili zdołał zablokować uderzenie jednego z wiślaków, które poszybowało nad poprzeczką!

• Z rzutu wolnego w pole karne centrował Gajos, ale piłkę skutecznie wypiąstkował Miśkiewicz.

• Odbite dośrodkowanie Przemysława Frankowskiego przynosi rzut rożny. Ten jednak został wykonany krótko i nie najlepiej.

• Wisła w ostatnich momentach gra nieco lepiej, dokładniej. Krakowianie mogli prowadzić, no ale właśnie - Drągowski jest w tym sezonie fantastyczny.

• Drągowski!!! Co za interwencja!!! W zamieszaniu w polu karnym uderza z kilkunastu metrów Garguła, ale Drągowski genialnie odbija piłkę!

• Kolejny korner, po którym bez większych problemów Wisła się wybroniła.

• Świetne prostopadłe podanie Gajosa w pole karne do Frankowskiego, ale tego doskonałym wślizgiem zatrzymał Guzmics! Rzut rożny.

• Mariusz Stępiński złapany na spalonym.

• Gdyby nie doskonała interwencja Pazdana, to dwóch zawodników Wisły wyszłoby teraz czystą pozycję! Świetnie zachował się obrońca Jagi.

• Maciej Gajos niedokładnym podaniem zmarnował teraz okazję do kontry dla Jagiellonii.

• Co za bomba Sadloka! Lewy obrońca Wisły tym razem uderzył z dystansu zdecydowanie lepiej i piłka o centymetry minęła okienko bramki Drągowskiego!

• Rzut wolny dla Wisły z około 30 metrów. Maciej Sadlok podarował jednak piłkę kibicom Jagiellonii z tzw. Ultry.

• Jest trochę nerwowości i niedokładności w grze obu zespołów.

• Pazdan przegrał pojedynek główkowy z jednym z wislaków, ale piłka pozostaje w posiadaniu Jagiellonii. Dopiero po chwili zupełnie nieudana centra z lewego skrzydła wychodzi poza plac gry.

• Szybka kontra Jagi i zablokowana centra Modelskiego przynosi gospodarzom rzut rożny.

• W kontrataku Jagiellonii Romanczuk szukał w polu karnym Tuszyńskiego, ale jego podanie świetnie przeciął Głowacki!

• Straus powalczył o piłkę na skrzydle i spod linii końcowej zagrał ją w pole karne. Dobrze poradzili sobie w defensywie wiślacy.

• Odważne wejście w pole karne Sadloka, ale Frankowski i Modelski poradzili sobie z obrońcą Wisły.

• Kolejne bardzo groźne dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry! Madera i Pazdan minęli się z piłką w polu karnym!

• Pierwszy rzut rożny dla Jagiellonii. Dośrodkowanie, z którym mija się Miśkiewicz, ale na jego szczęście obrońcy Wisły wybijają piłkę.

• Fantastyczna oprawa na stadionie Jagi. Za chwile znajdziemy jej odpowiednie zdjęcie.

• Pierwszy gwizdek arbitra i zaczynamy!!!

• Piłkarze obu drużyn wychodzą na plac gry!

• Sędzią spotkania będzie arbiter z Warszawy, pan Tomasz Kwiatkowski.

• - Jestem szczęśliwy, że wśród kibiców jest tak duża mobilizacja na to spotkanie. Wierzę, że my jako drużyna jesteśmy w stanie powtórzyć to, co miało miejsce w starciu z Pogonią na otwarcie stadionu. Musimy przełożyć to, co się działo w Warszawie, na pozytywną energię. Zawodnicy uwierzyli w to, co robimy. Wiedzą, że zostaliśmy skrzywdzeni i bardzo dobrze, że kilka dni później mamy kolejny mecz, bo kończą się te wszystkie komentarze, oceny i można wyjść na boisko. Sam bym najchętniej zagrał w takim spotkaniu. - mówił przed tym meczem szkoleniowiec Jagiellonii, Michał Probierz.

• Wspomnijmy jeszcze o nieobecnych. W Jagiellonii brakuje kontuzjowanych od dłuższego czasu Martina Barana oraz Marka Wasiluka. W Wiśle nie ma kontuzjowanych Guerriera i Sarkiego oraz zawieszonego za kartki Dudki.

• Trwa mała część oficjalna. Cezary Kulesza, prezes Jagiellonii: "W środę na Łazienkowskiej przegraliśmy punkt, ale zdobyliśmy sympatię zdecydowanej części kibiców nie tylko na Podlasiu, ale i w całej Polsce. Dzisiaj nie może być innego wyniku, jak tylko zwycięstwo"

• Rezerwowi Wisły: Michał Buchalik, Jean Barrientos, Ostoja Stjepanović, Semir Stilić, Paweł Brożek, Piotr Żemło, Szymon Witek.

• Rezerwowi Jagiellonii: Krzysztof Baran, George Popchadze, Igors Tarasovs, Łukasz Tymiński, Nika Dzalamidze, Karol Świderski, Jan Pawłowski.

• Znamy już składy obu zespołów, które prezentujemy obok! Dużo niespodzianek w zestawieniu Wisły Kraków!

• Po bardzo kontrowersyjnym meczu w Warszawie Jagiellonia zajmuje w tabeli Ekstraklasy trzecie miejsce i pewne jest, że nawet w przypadku zwycięstwa nie awansuje wyżej. Wisła z kolei jest piąta, ale w razie wygranej wskoczy właśnie na miejsce żółto-czerwonych z Białegostoku. Zapowiada się bardzo dobry mecz.

• Wielkie piłkarskie święto w Białymstoku! Przy okazji dzisiejszego meczu z Wisłą Kraków Jagiellonia Białystok obchodzi 95-lecie swojego istnienia. Z tej okazji na Stadionie Miejskim w Białymstoku zasiądzie około 17 tysięcy widzów, z czego większość w koszulkach - "pasiakach". Bilety na to spotkanie wyprzedały się co do jednego!

• Witamy serdecznie na relacji na żywo z meczu 34. kolejki Ekstraklasy, w którym Jagiellonia Białystok zmierzy się z Wisłą Kraków.

• ZAPOWIEDŹ SPOTKANIA JAGIELLONIA BIAŁYSTOK - WISŁA KRAKÓW

Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 2:2 (ZDJĘCIA)

Tego, jak czuli się piłkarze Jagiellonii po środowym meczu z Legią Warszawa nie da się chyba opisać słowami. Drużyna, która niespodziewanie włączyła się do walki o mistrzostwo Polski, przegrała w 98. minucie meczu 33. kolejki po tym, jak sędzia Gil niesłusznie podyktował dla "Wojskowych" rzut karny. Porażka sprawiła, że białostoczanie do drugiej Legii tracą już trzy, a do liderującego Lecha cztery punkty.

- Śmiech przez łzy. Mamy marzenia, a ktoś nam je niszczy. Zastanówmy się nad sensem polskiej piłki. Po co w takich sytuacjach trenować i grać? Moja pierwsza myśl po tej sytuacji, to rezygnacja z bycia trenerem. To po prostu nie ma sensu - mówił ostro Michał Probierz.

Tak czy siak, zawodnicy z Białegostoku muszą szybko wziąć się w garść i w pełni skoncentrować na najbliższym meczu. W sobotę na własnym stadionie podejmą aspirującą do gry w europejskich pucharach Wisłę Kraków. W poprzedniej serii gier "Biała Gwiazda" nie potrafiła jednak zdobyć kompletu punktów z Pogonią Szczecin i mimo dwukrotnego obejmowania prowadzenia, ostatecznie zdobyła tylko punkt. Na ten moment Wiślacy mają na koncie 27 "oczek", czyli tylko o dwa mniej od rywali z Białegostoku.