Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? (RAPORT, WIDEO)

Marcin Trzyna
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu, występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Premier League:

Łukasz Fabiański (Swansea) – Walijska Swansea pokonała West Brom 3:0. Łukasz Fabiański rozegrał całe spotkanie w bramce “Łabędzi”.

Wojciech Szczęsny (Arsenal) – Arsenal Londyn zremisował na wyjeździe z Leicester City 1:1. Wojciech Szczęsny rozegrał całe spotkanie, a w doliczonym czasie gry został ukarany żółtą kartką. “Kanonierzy” mają na swoim koncie 5 punktów po rozegraniu trzech kolejek.

Marcin Wasilewski (Leicester) – „Wasyl” całe spotkanie przeciwko Arsenalowi oglądał z wysokości ławki rezerwowych.

Championship:

Tomasz Cywka (Blackpool) – Millwall wygrało 2:1 z Blackpool. Tomasz Cywka całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych ostatniej drużyny angielskiej Championship. Blackpool jest jedyną drużyną, która jeszcze nie zdobyła choćby jednego punktu w tym sezonie.

Radosław Majewski (Huddersfield) – Huddersfield przegrało na wyjeździe z Warfordem 2:4. Radosław Majewski rozegrał pełne 90 minut w barwach Huddersfield.

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Remis 1:1 w meczu Derby County – Ipswich. Bartosz Białkowski wciąż musi godzić się z rolą rezerwowego golkipera w zespole Ipswich.

Arabia Saudyjska:

I liga:

Adrian Mierzejewski (Al-Nassr) – Asysta i czerwona kartka Adriana Mierzejewskiego w meczu przeciwko Al Khaleej. Drużyna Polaka wygrała 1:0, a sam Mierzejewski musiał opuścić boisko już w 53. minucie.

Belgia:

Jupiler League:

Waldemar Sobota (Club Brugge) – Bruggia zremisowała 2:2 z Anderlechtem RSC. Reprezentant Polski rozegrał 80 minut, w jego miejsce wszedł Bolingoli-Mbombo.

Białoruś:

Wyższa liga:

Paweł Wojciechowski (Soligorsk) – Soligorsk przegrał 2:3 z Brestem. Wojciechowski rozpoczął spotkanie w wyjściowym składzie, jednak na drugą połowę już nie wyszedł. Jego miejsce zastąpił Osipenko.

Bułgaria:

A PFG:

Adam Stachowiak (Botev) – Botev Plovdiv wygrał 2:1 z Haskovo. Adam Stachowiak rozegrał cały mecz w bramce Boteva, który po 7 kolejkach ma na swoim koncie 14 punktów i plasuje się na pozycji wicelidera bułgarskiej ekstraklasy.

Chiny:

Super League:

Krzysztof Mączyński (Guizhou) – Gouzhou Renhe przegrało na własnym obiekcie 0:1 z Changchun Yatai. Były zawodnik Górnika Zabrze zszedł z boiska w 84. minucie spotkania.

Francja:

Ligue 1:

Kamil Grosicki (Rennes) – Stade Rennes wygrało na wyjeździe z Caen 1:0. Kamil Grosicki rozpoczął spotkanie w podstawowym składzie Rennes i rozegrał 60 minut.

Dominik Furman (Toulouse) – Tuluza pokonała na własnym obiekcie Evian TG 1:0. Dominik Furman całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych Tuluzy, która po 4 kolejkach ma na swoim koncie 6 punktów.

Grecja:

Sebastian Przyrowski (Levadiakos) – Levadiakos przegrał w wyjazdowym meczu z Asterasem 1:2. Sebastian Przyrowski całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych Levadiakosu.

Hiszpania:

Primera Division:

Grzegorz Krychowiak (Sevilla) – Sevilla wygrała 2:1 z Espanyolem Barcelona w meczu drugiej kolejki Primera Division. Polak rozegrał bardzo dobre spotkanie.

Cezary Wilk (Deportivo) – Deportivo La Coruna zremisowało 2:2 z Rayo Vallecano. Były piłkarz Wisły Kraków cały mecz spędził na ławce rezerwowych Deportivo.

Przemysław Tytoń (Elche) – Elche zremisowało 1:1 z Granadą. Przemysław Tytoń rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy.

Holandia:

Eredivisie:

Arkadiusz Milik (Ajax) – Kolejny mecz Arkadiusza Milika na ławce rezerwowych Ajaxu Amsterdam. Jego drużyna przegrała 0:2 z Groningen, a reprezentant Polski nawet nie ruszył się z ławki.

Filip Kurto (Dordrecht) – Zespół Filipa Kurto przegrał 1:3 z AZ Alkmaar. Polski bramkarz rozegrał całe spotkanie w bramce gospodarzy.

Eerste Divisie:

Filip Bednarek (Jong Twente) – Bramkarz młodzieżowej reprezentacji Polski rozegrał całe spotkanie przeciwko RKC Waalwijk. Jong Twente wygrało 2:1.

Islandia:

Division 1:

Tomasz Łuba (Olafsvik) – Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie pomiędzy Olafsvikiem, a Leiknirem. Tomasz Łuba rozegrał całe spotkanie na obronie Olafsviku, który zajmuje 3. miejsce w ligowej tabeli 2. ligi islandzkiej.

Litwa:

A Lyga:

Jakub Wilk (Żalgiris) – Kolejne pewne zwycięstwo Żalgirisu Wilno prowadzonego przez Marka Zuba. Żalgiris wygrał wyjazdowy mecz z Dainavą Alytus 3:0. Jakub Wilk rozegrał całe spotkanie. Żalgiris po 25 kolejkach jest liderem litewskiej ekstraklasy z dorobkiem 58 punktów.

Niemcy:

1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Gol Roberta Lewandowskiego w meczu Schalke Gelsenkirchen – Bayern Monachium (1:1). Lewandowski wpisał się na listę strzelców w 10. minucie spotkania.

Łukasz Piszczek (Borussia) – Bardzo dobry występ Łukasza Piszczka w meczu Augsburg – Borussia Dortmund (2:3). Reprezentant Polski rozegrał całe spotkanie.

Sebastian Boenisch (Bayer) – Bayer Leverkusen wygrał 4:2 z Herthą BSC, jednak Sebastianowi Boenischowi nie udał się ten występ. Polski defensor bardzo otrzymał bardzo niskie noty za występ przeciwko stołecznej drużynie.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Hoffenheim zremisowało na wyjeździe z Werderem Brema 1:1. Eugen Polanski rozegrał całe spotkanie w zespole „Wieśniaków”.

Artur Sobiech (Hannover) – Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie pomiędzy FSV Mainz a Hannoverem. Artur Sobiech pojawił się na placu gry w 73. minucie spotkania zastępując Kiyotake.

Paweł Olkowski (Koeln) – Kolonia wygrała 2:0 w wyjazdowym meczu ze Stuttgartem. Paweł Olkowski pojawił się na placu gry w 75. minucie.

Adam Matuszczyk (Koeln) – Adam Matuszczyk również rozpoczął spotkanie ze Stuttgartem na ławce rezerwowych. W 85. minucie Polak wszedł na boisko zastępując Osako.

2. Bundesliga:

Martin Kobylański (Union Berlin) – Debiut Martina Kobylańskiego w Union Berlin. Drużyna ze stolicy Niemiec przegrała 0:4 z Norymbergą. Piłkarz wypożyczony z Werderu Brema wszedł na boisko w 40. minucie meczu.

Rafał Gikiewicz (Brunszwik) –Porażka Eintrachtu Brunszwik z VfL Bochum 1:2. Były golkiper Śląska Wrocław rozegrał pełne 90 minut w bramce Eintrachtu.

Piotr Ćwielong (Bochum) – Piotr Ćwielong rozpoczął spotkanie z Eintrachtem na ławce, lecz pojawił się na placu gry w 66. minucie meczu. Polak na boisku zastąpił Sestaka.

Adam Bodzek (Fortuna) – Fortuna Dusseldorf pokonała na wyjeździe Erzgebirge Aue 3:0. Adam Bodzek rozegrał całe spotkanie na środku obrony i został ukarany żółtą kartką.

Norwegia:

Tippeligaen:

Piotr Leciejewski (Brann) – Brann przegrało z FK Molde 0:1. Piotr Leciejewski rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy, którzy zajmują przedostatnią lokatę w tabeli norweskiej ekstraklasy.

Portugalia:

Liga Zon Sagres:

Paweł Kieszek (Estoril) – Estoril Praia przegrał 1:2 w wyjazdowym meczu ze Sportingiem Braga. Paweł Kieszek wciąż jest jedynie bramkarzem rezerwowym w zespole Estorilu, który po 3 kolejkach ma na swoim koncie zaledwie jeden punkt.

Rosja:

Premjer Liga:

Marcin Komorowski i Maciej Rybus (Terek) – Obaj Polacy rozegrali pełne 90 minut przeciwko Uralowi. Terek wygrał 1:0 , a Komorowski w pierwszej połowie został ukarany żółtą kartką. Terek Grozny wskoczył na pozycje lidera rosyjskiej ekstraklasy.

Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar) – Porażka Krasnodaru z Dynamem Moskwa 0:2. Były piłkarz Legii Warszawa rozegrał całe spotkanie w barwach FK. Bramki dla Dynama strzelali Valbuena i Noboa.

Adam Kokoszka (Torpedo) – Mordowija Sarańsk pokonała 1:0 Torpedo Moskwa. Adam Kokoszka rozegrał pełne 90 minut w barwach Torpedo, a w 79. minucie został ukarany żółtą kartką.

Jakub Wawrzyniak (Amkar Perm) – Amkar Perm wygrał 2:0 ze Spartakiem Moskwa. Jakub Wawrzyniak spotkanie rozpoczął na ławce rezerwowych, ale na placu gry pojawił się już w 10. minucie zmieniając Zaneva.

Janusz Gol (Amkar Perm) – Janusz Gol również rozpoczął spotkanie na ławce rezerwowych. W 71. minucie, przy stanie 1:0 dla Amkara zastąpił na boisku Sirakova.

Damian Zbozień (Amkar Perm) – Damian Zbozień całe spotkanie ze Spartakiem oglądał z wysokości ławki rezerwowych drużyny z Permu.

Rumunia:

I Liga:

Łukasz Szukała (Steaua) – FC Viitorul Constansta przegrał na własnym stadionie 0:1 ze Steauą Bukareszt, w której 90 minut rozegrał Łukasz Szukała.

Kamil Biliński (Dinamo) – Dinamo Bukareszt zwyciężyło nad FC Brasov 2:1. Kamil Biliński rozpoczął spotkanie w podstawowej jedenastce, a boisko opuścił już w 46. minucie meczu.

Michał Gliwa (Pandurii) – Pandurii Targu Jiu wygrało 2:0 w wyjazdowym meczu z Gaz Metan. Były golkiper Zagłębia Lubin cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Szkocja:

Premiership:

Radosław Cierzniak, Jarosław Fojut, Michał Szromnik (Dundee) – Dundee United z Radosławem Cierzniakiem w bramce i Jarosławem Fojutem na obronie wygrało na wyjeździe z St. Mirren 3:0. Jarosław Fojut wpisał się na listę strzelców 69. minucie, po uderzeniu piłki głową. Michał Szromnik cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Gol Jarosława Fojuta od 3:31

Łukasz Załuska (Celtic) – Celtic Glasgow zremisował na wyjeździe z Dundee FC 1:1. Łukasz Załuska całe spotkanie spędził na ławce Celtiku.

Szwecja:

Allsvenskan:

Paweł Cibicki (Malmoe) – Malmoe przegrało na wyjeździe z Djurgarden 0:2. Paweł Cibicki musiał pogodzić się z rolą rezerwowego w tym spotkaniu.

Ukraina:

Łukasz Teodorczyk (Dynamo Kijów) – Debiut Łukasza Teodorczyka w ukraińskiej ekstraklasie od razu okraszony asystą. „Teo” wszedł na boisko w 85. Minucie i chwilę później asystował przy bramce Yarmolenki na 2:0 w meczu z Czornomorcem Odessa.

USA:

MLS:

Krzysztof Król (Montreal) – Zwycięstwo Montrealu nad Columbus Crew 2:0. Król rozegrał całe spotkanie w barwach gospodarzy.

NASL:

Tomasz Zahorski (San Antonio) – Druga w sezonie porażka San Antonio Scorpions. Fort Lauderdale wygrało 2:0 z liderem NASL. Zahorski rozegrał 80 minut, a w jego miejsce wszedł Caesar.

Walia:

Adrian Cieślewicz (The New Saints) - Pierwszy gol Adriana Cieślewicza w barwach walijskiego The New Saints. Polak rozegrał całe spotkanie, a jego drużyna wygrała 6:1 z Rhyl FC.

Włochy:

Serie A:

Kamil Glik (Torino) – Torino bezbramkowo zremisowało z Interem Mediolan. Kamil Glik rozegrał pełne 90 minut na środku obrony „Byków”.

Łukasz Skorupski (Roma) – Udana inauguracja sezonu dla AS Romy, która pokonała Fiorentinę 2:0. Łukasz Skorupski całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych, ponieważ podstawowym golkiperem Romy jest De Sanctis.

Paweł Wszołek i Bartosz Salamon (Sampdoria) – Sampdoria zremisowała na wyjeździe z Palermo 1:1. Obaj Polacy mecz obejrzeli z wysokości ławki rezerwowych.

Serie B:

Michał Chrapak (Catania) – Catania Calcio zremisowała z Lanciano 3:3. Michał Chrapek zszedł z boiska w 74. minucie spotkania.

Mateusz Lewandowski (Entella) – Entella przegrała na własnym stadionie 0:2 z FC Bari. Wypożyczony z Pogoni Szczecin zawodnik zszedł z murawy w 82. minucie.

Rafał Wolski (Bari) – Rafał Wolski zwycięstwo swojej drużyny nad Entellą oglądał z wysokości ławki rezerwowych.

Węgry:

Bank Liga:

Michał Nalepa (Ferencvaros) – Porażka drużyny Polaka w wyjazdowym meczu z MTK Budapest 1:2. Nalepa całe spotkanie spędził na ławce Ferencvarosu.