Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Premier League:

Łukasz Fabiański (Swansea) – Swansea wygrała na własnym obiekcie z Manchesterem United 2:1. Łukasz Fabiański rozegrał całe spotkanie w bramce „Łabędzi”. Swansea po 4 kolejkach zajmuje 4. pozycję w tabeli Premier League.

Artur Boruc (Bournemouth) – Bournemouth zremisowało przed własną publicznością z Leicester 1:1. Boruc rozegrał całe spotkanie w bramce gospodarzy, a bramkę stracił po strzale z rzutu karnego.

Championship:

Tomasz Kuszczak (Birmingham) – Pełne 90 minut i czyste konto Tomasza Kuszczaka w meczu Milton Keynes – Birmingham. Drużyna Kuszczaka wygrała 2:0.

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Ipswich przegrało u siebie z Brighton 2:3. Bartosz Białkowski zasiadł w tym spotkaniu na ławce rezerwowych.

Piotr Malarczyk (Ipswich) – Debiut w barwach Ipswich zanotował Piotr Malarczyk, który na boisku zameldował się w 46. minucie spotkania. Były zawodnik Korony zdobył nawet bramkę, jednak arbiter nie zaliczył tego trafienia. Ostatecznie Ipswich przegrało 2:3.

Angola:

Girabola:

Jacek Magdziński (Academica) – Academica Lobito wygrała 1:0 z Petro de Luanda. Jacek Magdzisńki, który ostatnio zmagał się z urazem, rozegrał drugą część spotkania.

Arabia Saudyjska:

I liga:

Adrian Mierzejewski (Al-Nasr) – Dwa gole Adriana Mierzejewskiego w meczu przeciwko Al Qadisiya. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2, a Polak wpisywał się na listę strzelców w 14. i 17. minucie.

Austria:

2. Liga:

Tomasz Wisio (St. Polten) – Sankt Polten przegrało na wyjeździe z LASK Linz 0:1. Tomasz Wisio rozegrał całe spotkanie w drużynie przyjezdnych.

Belgia:

Jupiler League:

Rafał Wolski (Mechelen) – Mechelen zremisowało na wyjeździe z KAA Gent 2:2. Rafał Wolski rozegrał całe spotkanie w barwach gości.

Filip Starzyński (Lokeren) – Lokeren przegrało przed własną publicznością z Waasland-Beveren 1:2. Filip Starzyński rozpoczął spotkanie w wyjściowym składzie gospodarzy, a z boiska zszedł w 54. minucie.

Bułgaria:

A PFG:

Marcin Burkhardt (Czerno More) – Wyjazdowa porażka Czerno More z Botevem Plovdiv. Marcin Burkhardt wszedł na boisko w 60. minucie.

Cypr:

1. Liga:

Adam Marciniak (Larnaka) – Były piłkarz Cracovii rozegrał pełne 90 minut w meczu Doxa – AEK Larnaka (0:3).

Mateusz Taudul (Larnaka) – 20-letni bramkarz całe spotkanie z Doxą przesiedział na ławce rezerwowych.

Mateusz Piątkowski (APOEL) – APOEL Nikozja wygrał na własnym stadionie z Paphos 6:2. Mateusz Piątkowski rozegrał 69 minut w zespole gospodarzy.

Roger (Aris Limassol) – Aris Limassol zremisował u siebie z Ermis 1:1. Roger Guerreiro rozegrał w barwach Arisu pierwsze 45 minut.

Łukasz Skowron (AEL Limassol) – AEL Limassol wygrał u siebie z Ayia Napa 1:0. Łukasz Skowron na razie jest rezerwowym golkiperem AEL-u i całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych.

Dania:

Super League:

Piotr Parzyszek (Randers) – Randers wygrało na wyjeździe z Aalborgiem 2:0. Piotr Parzyszek całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych gości.

Grecja:

Radosław Majewski (Veria) – Veria wygrała na wyjeździe z Panthrakikosem 2:0. Radosław Majewski w pierwszej części spotkania został ukarany żółtą kartką. Były zawodnik m.in. Nottingham Forest zszedł z placu gry w 90. minucie spotkania.

Krzysztof Król (Kalloní) – Kalloni przegrało na wyjeździe z Panathinaikosem Ateny 0:4. Krzysztof Król rozegrał pełne 90 minut w zespole gości.

Francja:

Ligue 1:

Kamil Grosicki (Rennes) – Stade Rennes pokonało na własnym obiekcie Toulouse 3:1. Kamil Grosicki rozegrał 63 minuty, w jego miejsce na boisku pojawił się N’Tep. Po 4 kolejkach Rennes zajmuje trzecie miejsce w tabeli Ligue 1.

Hiszpania:

Primera Division:

Grzegorz Krychowiak (Sevilla) – Sevilla przegrała na własnym stadionie z Atletico Madryt 0:3. Reprezentant Polski rozegrał pełne 90 minut, a w pierwszej części spotkania został ukarany żółtą kartką.

Segunda Division:

Cezary Wilk (Real Saragossa) – Gol i żółta kartka Cezarego Wilka w spotkaniu Real Saragossa – Almeria. Real wygrał 3:2, a Wilk wpisał się na listę strzelców w 35. minucie spotkania. Polak spędził na boisku 77 minut.

Holandia:

Eredivisie:

Arkadiusz Milik (Ajax) – Milik rozegrał pełne 90 minut i zanotował asystę w meczu Ajax Amsterdam – Den Haag (4:0). Po 4 kolejkach Ajax jest liderem Eredivisie z kompletem punktów w dorobku.

Wojciech Golla (Nijmegen) – NEC Nijmegen wygrało na wyjeździe z Willem 1:0. Wojciech Golla rozegrał całe spotkanie w barwach NEC, które po 4 kolejkach ma na swoim koncie 6 punktów.

Sebastian Steblecki (Cambuur) – Cambuur przegrało wyjazdowe spotkanie z Vitesse 1:4. Sebastian Steblecki całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych Cambuur.

Filip Kurto (Excelsior) – Excelsior Rotterdam z Filipem Kurto w bramce wygrał u siebie z Graafschap 3:0. Po 4 kolejkach Excelsior zajmuje w tabeli 12. miejsce z dorobkiem 4 punktów.

Filip Bednarek (Utrecht) – Utrecht wygrał u siebie z Groningen 2:0. Filip Bednarek wciąż musi pogodzić się z rolą bramkarza rezerwowego.

Niemcy:

1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Bayern Monachium wygrał na własnym obiekcie z Bayerem Leverkusen 3:0. Robert Lewandowski rozegrał pełne 90 minut w barwach Mistrza Niemiec.

Sebastian Boenisch (Bayer) – Sebastian Boenisch wszedł na ostatnie 12 minut w meczu z Bayernem Monachium.

Przemysław Tytoń (Stuttgart) – Sprokurowany rzut karny i czerwona kartka Przemysława Tytonia w meczu Stuttgart - Eintracht Frankfurt. Przyjezdni pokonali Stuttgart 4:1.

Paweł Olkowski (Koeln) – Kolonia wygrała na własnym stadionie z HSV 2:1. Paweł Olkowski rozegrał 66 minut w barwach Kolonii.

Łukasz Piszczek (Borussia) – Borussia Dortmund zwyciężyła przed własną publicznością z Herthą BSC 3:1. Łukasz Piszczek wszedł na boisko w 79. minucie w miejsce Reusa. BVB przewodzi w ligowej tabeli z kompletem punktów na koncie.

Artur Sobiech (Hannover) – Hannover przegrał wyjazdowe spotkanie z Mainz 0:3. Artur Sobiech zameldował się na placu gry w 74. minucie.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Hoffenheim bezbramkowo zremisowało na wyjeździe z Darmstadt 0:0. Eugen Polanski rozegrał pełne 90 minut w barwach „Wieśniaków”.

2. Bundesliga:

Kacper Przybyłko (Kaiserslautern) – Kacper Przybyłko zdobył gola w meczu Heidenheim – Kaiserslautern (3:1). Polak rozegrał całe spotkanie, a na listę strzelców wpisał się w 19. minucie.

Mateusz Klich (Kaiserslautern) – Mateusz Klich całe spotkanie przeciwko Heidenheim spędził na ławce rezerwowych.

Rafał Gikiewicz (Brunszwik) – Eintracht Brunszwik pokonał na własnym stadionie drużynę Karlsruher 6:0. Rafał Gikiewicz zachował czyste konto w bramce Eintrachtu.

Adam Matuszczyk (Brusznwik) – Adam Matuszczyk zagrał pełne 90 minut i zanotował asystę przy golu na 1:0 dla Eintrachtu.

Waldemar Sobota (Sankt Pauli) – Sankt Pauli przegrało na wyjeździe z FSV Frankfurt 0:1. Waldemar Sobota rozegrał całe spotkanie w drużynie Sankt Pauli.

Norwegia:

Tippeligaen:

Łukasz Jarosiński (Stromsgodset) – Stromsgodset wygrało wyjazdowe spotkanie z Mjondalen 4:2. Jarosiński cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

2. liga:

Piotr Leciejewski (Brann) – Czerwona kartka Piotra Leciejewskiego w meczu Strommen – Brann (2:3). Polski bramkarz został ukarany czerwonym kartonikiem w 89. minucie spotkania.

Portugalia:

Liga Zon Sagres:

Paweł Kieszek (Estoril) – Estoril Praia przegrał na wyjeździe z FC Porto 0:2. Paweł Kieszek rozegrał całe spotkanie w bramce przyjezdnej drużyny.

Rosja:

Premjer Liga:

Janusz Gol (Amkar Perm) – Amkar Perm przegrał na wyjeździe z FK Rostów 0:1. Janusz Gol rozegrał pełne 90 minut w zespole gości.

Artur Jędrzejczyk (FK Krasnodar) – Krasnodar przegrał z Lokomotiwem Moskwa 1:2. Jędrzejczyk całe spotkanie spędził na ławce rezerwowych FK.

Maciej Rybus (Terek) – Gol i asysta Macieja Rybusa w meczu Ural – Terek Grozny (3:3). Rybus strzelił gola w 22. minucie, a 17 minut później asystował przy golu Zaura Sadajewa.

Rumunia:

I Liga:

Paweł Golański (Targu Mures) – ASA Targu Mures wygrało na wyjeździe z CSMS Iasi 1:0. Paweł Golański rozegrał 76 minut, chwilę wcześniej polski defensor obejrzał żółtą kartkę. Po 9 kolejkach ASA Targu Mures zajmuje 4. miejsce w tabeli z dorobkiem 16 punktów.

Turcja:

Super Lig:

Łukasz Szukała (Osmanlispor) – Osmanlispor zremisował na wyjeździe z Sivassporem 1:1. Łukasz Szukała całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych gości.

2. liga:

Adam Stachowiak (Gaziantep Belediyespor) – Gaziantep BB pokonał na wyjeździe Erciyesspor 2:1. Adam Stachowiak rozegrał całe spotkanie w barwach Belediyesporu.

Węgry:

Bank Liga:

Michał Nalepa (Ferencvaros) – Ferencvaros wygrał siódme spotkanie z rzędu, tym razem lider węgierskiej ekstraklasy pokonał zespół Paks 2:0. Michał Nalepa rozegrał pełne 90 minut w barwach gospodarzy.

Włochy:

Serie A:

Wojciech Szczęsny (AS Roma) – AS Roma wygrała u siebie z Juventusem Turyn 2:1. Szczęsny rozegrał całe spotkanie w bramce gospodarzy.

Kamil Glik (Torino) – Torino wygrało u siebie z Fiorentiną 3:1. Kamil Glik rozegrał całe spotkanie i zanotował asystę przy golu Morettiego na 1:1.

Piotr Zieliński (Empoli) – AC Milan wygrał u siebie z Empoli 2:1. Piotr Zieliński rozegrał całe spotkanie w zespole gości.

Łukasz Skorupski (Empoli) – Skorupski rozegrał całe spotkanie w bramce Empoli w przegranym meczu z Milanem. Empoli po 2 kolejkach zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Paweł Wszołek (Sampdoria) – Sampdoria zremisowała wyjazdowe spotkanie z Napoli 2:2. Paweł Wszołek wszedł na boisko w 87. minucie zastępując Soriano.

Kamil Wilczek (Carpi) – Carpi przegrało u siebie z Interem Mediolan 1:2. Kamil Wilczek wyszedł w podstawowym składzie beniaminka Serie A, a boisko opuścił po 66 minutach gry.