Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Anglia:

Premier League:

Artur Boruc (Bournemouth) – Bournemouth z Arturem Borucem w bramce przegrało u siebie z Arsenalem 0:2. Bournemouth zajmuje 15. miejsce w ligowej tabeli.

Łukasz Fabiański (Swansea) – Swansea zremisowało u siebie z Crystal Palace 1:1. Fabiański rozegrał pełne 90 minut w bramce gospodarzy. „Łabędzie” zajmują 16. miejsce w tabeli.

Marcin Wasilewski (Leicester) – Leicester wygrało na wyjeździe z Manchesterem City 3:1. Marcin Wasilewski całe spotkanie spędził na ławce lidera Premier League.

Championship:

Tomasz Kuszczak (Birmingham) – Birmingham przegrało na własnym obiekcie z Sheffield Wednesday 1:2. Kuszczak rozegrał całe spotkanie w bramce gospodarzy.

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Ipswich Town przegrało na wyjeździe z QPR 0:1. Bartosz Białkowski rozegrał pełne 90 minut w bramce Ipswich.

Cypr:

Pierwsza Dywizja:

Arkadiusz Piech (AEL Limassol) – AEL przegrał u siebie z Paralimni 0:2. Arkadiusz Piech wszedł na boisko w 68. minucie spotkania.

Adam Marciniak (Larnaka) – AEK przegrał na wyjeździe z Omonią 1:3. Adam Marciniak rozegrał pełne 90 minut w zespole gości. AEK jest wiceliderem cypryjskiej ekstraklasy.

Mateusz Piątkowski (APOEL) – APOEL Nikozja wygrał na wyjeździe z Achnasem 3:1. Mateusz Piątkowski całe spotkanie przesiedział na ławce lidera cypryjskiej ekstraklasy.

Grecja:

Super League:

Radosław Majewski (Veria) – Gol Radosława Majewskiego w meczu Veria – Kalloni (2:0). Polak wpisał się na listę strzelców w 15. minucie spotkania. Były zawodnik m.in. Nottingham Forest rozegrał pełne 90 minut.

Francja:

Ligue 1:

Kamil Grosicki (Rennes) – Stade Rennes zremisowało na wyjeździe z Lille 1:1. Kamil Grosicki rozpoczął spotkanie w podstawowej jedenastce gości. Polak zszedł z boiska w 78. minucie spotkania.

Holandia:

Eredivisie:

Arkadiusz Milik (Ajax) – Ajax Amsterdam wygrał u siebie z Feyenoordem Rotterdam 2:1. Arkadiusz Milik całe spotkanie spędził na ławce rezerwowej drużyny z Amsterdamu, która zajmuje 2. miejsce w ligowej tabeli.

Wojciech Golla (Nijmegen) – NEC Nijmegen zremisowało na wyjeździe z Graafschap 1:1. Wojciech Golla rozegrał pełne 90 minut w ekipie NEC, która zajmuje 5. miejsce w tabeli.

Filip Kurto (Excelsior) – Polski bramkarz zachował czyste konto w meczu Excelsior Rotterdam – Willem II (0:0).

Oskar Zawada (Twente) – Debiut Oskara Zawady w Eredivisie. Twente Enschede wygrało na wyjeździe z Heerenveen 3:1, a 20-letni napastnik wszedł na plac gry w 94. minucie spotkania.

Filip Bednarek (Utrecht) – FC Utrecht przegrał u siebie z PSV 0:2. Filip Bednarek wciąż jest rezerwowym golkiperem Utrechtu.

Niemcy:

1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Bayern Monachium bezbramkowo zremisował w wyjazdowym meczu z Bayerem Leverkusen. Robert Lewandowski rozegrał pełne 90 minut w zespole lidera Bundesligi.

Łukasz Piszczek (Borussia) – Borussia Dortmund bezbramkowo zremisowała na wyjeździe z Herthą. Łukasz Piszczek rozegrał całe spotkanie w zespole BVB. Polak w pierwszej części spotkania został ukarany żółtą kartką. Borussia jest wiceliderem niemieckiej ekstraklasy z dorobkiem 45 punktów.

Paweł Olkowski (Koeln) – Kolonia zremisowała na wyjeździe z HSV 1:1. Paweł Olkowski całe spotkanie spędził na ławce rezerwowej gości.

Przemysław Tytoń (Stuttgart) – Stuttgart wygrał na wyjeździe z Eintrachtem Frankfurt 4:2. Przemysław Tytoń rozegrał całe spotkanie w bramce gości.

Łukasz Załuska (Darmstadt) – Darmstadt wygrało na wyjeździe z Hoffenheim 2:0. Łukasz Załuska całe spotkanie spędził na ławce beniaminka Bundesligi, który zajmuje 11. miejsce w ligowej tabeli.

Artur Sobiech (Hannover) – Hannover przegrał na własnym stadionie z FSV Mainz 0:1. Sobiech wszedł na boisko w 63. minucie, zastępując Hoffmanna. Hannover zajmuje ostatnie miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 14 punktów.

2. Bundesliga:

Waldemar Sobota (Sankt Pauli) – Gol Waldemara Soboty w meczu Greuther Furth – Sankt Pauli (0:2). Były zawodnik m.in. Śląska Wrocław wpisał się na listę strzelców w 62. minucie spotkania. Polak zszedł z placu gry w 86. minucie. Sankt Pauli zajmuje 4. miejsce w ligowej tabeli.

Mateusz Klich (Kaiserslautern) – Kaiserslautern zremisowało u siebie z Unionem Berlin 2:2. Mateusz Klich rozegrał 75 minut, a z boiska schodził, gdy jego drużyna prowadziła jeszcze 2:0.

Kacper Przybyłko (Kaiserslautern) – Kacper Przybyłko rozegrał 60 minut w meczu przeciwko drużynie ze stolicy Niemiec.

Rafał Gikiewicz (Brunszwik) – Eintracht Brunszwik przegrał na wyjeździe z RB Lipsk 0:2. Rafał Gikiewicz rozegrał pełne 90 minut w bramce Eintrachtu.

Adam Matuszczyk (Brusznwik) – Matuszczyk pojawił się na boisku w 77. minucie, zmieniając na placu gry Mirko Bolanda.

Portugalia:

Liga Zon Sagres:

Maciej Makuszewski (Vitoria) – Asysta Macieja Makuszewskiego w debiucie w portugalskiej ekstraklasie. Polak rozegrał 69 minut w meczu Vitoria Setubal – Maritimo (1:1).

Segunda Liga:

Paweł Dawidowicz (Benfica B) – Rezerwy Benfiki zremisowały 1:1 z Varzim. Paweł Dawidowicz rozegrał 90 minut, według relacji portugalskich mediów, Dawidowicz w 67. minucie spotkania był bliski zdobycia bramki, ale piłka po jego strzale trafiła w słupek.

Turcja:

Super Lig:

Patryk Tuszyński (Rizespor) – Rizespor Kulubu zremisował u siebie z Eskisehirsporem 1:1. Patryk Tuszyński opuścił boisko po 60 minutach gry. Bramka dla jego drużyny padła dwie minuty później.

2. liga:

Adam Stachowiak (Gaziantep Belediyespor) – Czyste konto Adama Stachowiaka w meczu Gaziantep BB – Erciyesspor (2:0).

Włochy:

Serie A:

Wojciech Szczęsny (AS Roma) – AS Roma z Wojciechem Szczęsnym w bramce wygrała z Sampdorią 2:1. AS Roma zajmuje 5. miejsce w ligowej tabeli.

Piotr Zieliński (Empoli) – Empoli bezbramkowo zremisowało na wyjeździe z Atalantą. Zieliński rozegrał pełne 90 minut w ekipie gości.

Łukasz Skorupski (Empoli) – Również pełne 90 minut w barwach Empoli rozegrał Łukasz Skorupski, który popisał się kilkoma dobrymi interwencjami.

Jakub Błaszczykowski (Fiorentina) – Fiorentina zremisowała na wyjeździe z Bologną 1:1. Jakub Błaszczykowski całe spotkanie spędził na ławce rezerwowej „Violi”.

Kamil Glik (Torino) – Torino przegrało u siebie z Chievo Werona 1:2. Kamil Glik rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy.

Paweł Wszołek (Hellas Verona) – Hellas zremisowało na własnym obiekcie z Interem Mediolan 3:3. Paweł Wszołek rozegrał 81 minut. Polak w pierwszej części spotkania został ukarany żółtą kartką.

Dominik Furman (Hellas Verona) – Dominik Furman całe spotkanie spędził na ławce rezerwowej gospodarzy.

Thiago Cionek (Palermo) – Palermo zremisowało na wyjeździe z Sassuolo 2:2. Thiago Cionek cały mecz przesiedział na ławce Palermo.

Serie B:

Tomasz Kupisz (Brescia) – Brescia przegrała na wyjeździe z Pro Vercelli 1:2. Tomasz Kupisz zszedł z boiska w 70. minucie spotkania.

Bartosz Salamon (Cagliari) – Cagliari wygrało na własnym obiekcie z Entellą 1:0. Bartosz Salamon rozegrał całe spotkanie w zespole lidera Serie B.