Jasmin Burić nie zagra do końca sezonu

Wojciech Maćczak
Jasmin Burić nie zagra już w tym sezonie
Jasmin Burić nie zagra już w tym sezonie T-Mobile Ekstraklasa/x-news
Fatalnie zakończył się mecz z Jagiellonią Białystok dla Jasmina Buricia. Golkiper Lecha Poznań złamał palec, przez co czeka go około 4-6 tygodni przerwy. Oznacza to, że do końca sezonu bramki „Kolejorza” strzegł będzie Krzysztof Kotorowski.

Po meczu Lecha z Jagiellonią: Losy mistrzostwa w nogach „Kolejorza” [KOMENTARZ]

Burić doznał kontuzji pod koniec drugiej połowy spotkania w Białymstoku, broniąc niefortunnie groźny strzał Rafała Grzyba. Bośniak od razu zgłosił konieczność zmiany, a kamery telewizyjne ukazały zniekształcony palec prawej ręki golkipera Lecha. Na boisku pojawił się więc Kotorowski.

Teraz okazało się, że doświadczony gracz będzie strzegł bramki Lecha do końca sezonu. - W wyniku urazu doszło do przedstawowego złamania palca prawej ręki, co wymaga zabiegu operacyjnego, który jeszcze dziś zostanie przeprowadzony w klinice Rehasport. Czas rekonwalescencji przewidywany jest na cztery do sześciu tygodni – mówił dla oficjalnej strony klubu lekarz Lecha dr Witold Dudziński.

Dodajmy, że podobna sytuacja miała miejsce w mistrzowskim sezonie 2009/10. Wtedy Jasmin doznał kontuzji w 23. kolejki z Legią Warszawa i do końca sezonu w bramce stał Kotorowski. Rozgrywki zakończyły się zwycięstwem Lecha. Ciekawe, czy ta historia powtórzy się również w obecnym sezonie.

Nie wiadomo natomiast, jak wygląda sytuacja z Bartoszem Ślusarskim. Ten z kolei po starciu z rywalem uderzył głową o ziemię i kompletnie oszołomiony opuścił boisko. – Bartek przechodzi badania lekarskie, po nich będziemy wiedzieć więcej – powiedział nam rzecznik prasowy poznańskiego klubu, Łukasz Borowicz.

Czytaj piłkarskie newsy w każdej chwili w aplikacji Ekstraklasa.net na iPhone'a lub Androida.