Joachim Loew: Sytuacje Polaków wynikały z naszych prostych błędów, a nie dobrej gry rywala

Jakub Seweryn, Frankfurt
- To był trudny i intensywny mecz. Polska udowodniła, że potrafi dobrze bronić i przechodzić do kontrataków. Zdarzały się nam proste błędy, a Polacy umieli to wykorzystać - mówi Joachim Loew, selekcjoner reprezentacji Niemiec.

Joachim Loew (selekcjoner reprezentacji Niemiec): Wiadomo, że Polska była liderem grupy przed tym meczem, dlatego mieliśmy jeden cel - aby wygrać i przejąć prowadzenie. Myślę, że drużyna rozegrała bardzo dobre spotkanie przeciwko dobrze zorganizowanym i kombinacyjnie grającym Polakom. Szybko wyszliśmy na prowadzenie 2:0, ale w ostatnich 10 minutach pierwszej połowie popełniliśmy kilka prostych błędów, czym wzmocniliśmy przeciwnika. To był trudny i intensywny mecz. Polska udowodniła, że potrafi dobrze bronić i przechodzić do kontrataków. Zdarzały się nam proste błędy, a Polacy umieli to wykorzystać.

Myślę, że zwycięstwo odzwierciedla przebieg meczu. Przez większość spotkania to my dominowaliśmy, ale w niektórych jego fazach robiliśmy niepotrzebne błędy. Nie potrafiliśmy też wykorzystać wszystkich swoich sytuacji, bo już przed przerwą mogło być 3:0. Mimo wszystko uważam jednak, że drużyna dobrze sobie poradziła przeciwko dobrej piłkarsko Polsce.

Mario Goetze dobrze i dużo się poruszał na boisku. Dzięki jego pracy uzyskiwaliśmy miejsce w środku pola, a on sam potem strzelił dwa gole. Miał swój dzień i włożył w ten mecz wiele wysiłku.

Dobrze zrobiliśmy to, co ćwiczyliśmy na treningach. Sytuacje Polaków nie wynikały z dobrej gry rywala, ale z naszych prostych błędów i przechwytów przeciwnika. Oceniam ten mecz bardzo pozytywnie, ale wcześniej mogliśmy przypieczętować nasze zwycięstwo. W poniedziałek w Szkocji będzie to jednak inny mecz, bo Szkocja będzie miała nóż na gardle i będzie musiała wygrać.