Juventus - Napoli LIVE! Starcie na szczycie Serie A

Piotr Bernaciak
Już dzisiaj o godzinie 20:45 rozpoczynamy bardzo prestiżowe spotkanie potentatów włoskiej ekstraklasy. Mistrzowie z Turynu podejmą u siebie lidera tabeli z Neapolu. Zwycięzca meczu zasiądzie na fotelu lidera Serie A.

Wiemy, jak fatalnie ten sezon rozpoczął Juventus, jednak kryzys w ekipie trenera Allegriego został już dawno zażegnany. Po żenujących pierwszych miesiącach zespół wreszcie zaskoczył i rozpoczął marsz w górę tabeli. Mistrzowie Włoch po niedzielnym meczu z Frosinone, wygranym 0:2, podwyższył swoją serię kolejnych zwycięstw z rzędu, obecnie licznik wynosi 14, a okazja do przedłużenia chwalebnej serii już dziś wieczorem. Gospodarzom nie będzie jednak łatwo, ponieważ na Juventus Stadium przyjeżdża pierwsza drużyna tabeli, czyli Napoli.

Zespół z Neapolu pod wodzą Maurizio Sarriego stał się jedną z drużyn walczących o mistrzostwo, po słabych poprzednich sezonach drużyna spod Wezuwiusza jest jednym z faworytów do ostatecznego zwycięstwa w rozgrywkach Serie A. Należy wspomnieć, że to właśnie oni prezentują się w tym sezonie najrówniej i zasłużenie zasiadają na fotelu lidera. W swoim poprzednim spotkaniu udało im się pokonać ostatni zespół w tabeli, Carpi, jednak zaledwie jednobramkowo i po grze w przewadze. Można przypuszczać, że piłkarze trenera Sarriego oszczędzali w siły w tym spotkaniu aby w następnej kolejce pokazać swoją siłę na stadionie w Turynie.

W dzisiejszym meczu nie obejrzymy na pewno kontuzjowanych Giorgio Chielliniego i Martina Caceresa, a także Mario Mandzukicia po stronie Juventusu, wątpliwy jest występ Alberto Grassiego w ekipie z Neapolu.

Mecz na szczycie Serie A zapowiada się pasjonująco, spotkanie rozpoczyna się o 20:45, a relację minuta po minucie rozpoczniemy już około godzinę wcześniej w Ekstraklasa.net!