Juventus pokonał Udinese i wykonał kolejny krok w stronę obrony scudetto (ZDJĘCIA)

Joachim Martecki, psz
Juventus nie miał żadnym problemów z pokonaniem na wyjeździe Udinese (2:0). Stara Dama zachowała 8-punktową przewagę nad druga w tabeli Romą.

W spotkaniu zamykającym 33. kolejkę Serie A, 14. w tabeli Udinese Calcio podejmowało na własnym obiekcie lidera i obrońcę tytułu - Juventus Turyn. Drużyna gości, zdecydowany faworyt, w razie wygranej powiększyłaby przewagę nad drugą w tabeli Romą do 8 punktów.

Pierwsze minuty meczu były bardzo wyrównane. Gospodarze starali się grać wysokim pressingiem, jednak Juventus szybko narzucił swój styl gry i przejął kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Po chwili potwierdził przewagę zdobytym golem. Zdobył go Sebastian Giovinco, który w 16. minucie popisał się doskonałym strzałem lewą nogą ze skraju pola karnego.

Stara Dama dalej przeważała. Fernando Llorente podwyższył prowadzenie w 26. minucie. Hiszpański snajper odnalazł się w tłoku po rzucie rożnym i z najbliższej odległości umieścił piłkę w bramce.

Mając dobry wynik, piłkarze Antonio Conte cofnęli się. Udinese nie potrafiło się odgryźć i pierwsza połowa zakończyła się zasłużonym prowadzeniem przyjezdnych.

Druga odsłona nie należała do ciekawych. Gospodarze starali się atakować, ale nie byli w stanie poważnie zagrozić bramce Buffona. Goście nie musieli już atakować, ale to oni stworzyli najlepszą okazję. Strzał Giovinco zatrzymał się jednak na słupku.

Aktualni mistrzowie Włoch bez większego wysiłku dowieźli wynik do końca, odnosząc łatwe i zasłużone zwycięstwo, a tym samym przybliżając się do trzeciego z rzędu scudetto.